"Ma ne vole one nas fine momke"

Meni je jedna mudra Bosanka rekla ( nije vic, stvarno mudra Bosanka :lol: ) :
"Vako, muškarci su kao WC. il je zauzet, il je posran".

:rotf: :lol::lol::lol:

Posle kazu glupi Bosanci ...

- - - - - - - - - -

Znači čovek treba da bude svestran , da ima životnog iskustva , da zna da zadovolji ženu , da ume po nekad da napravi sranje , da ga posštuju u njegovoj okolini , da je dominantan , uspešan i da ima na kontu bar 4 razbijena nosa :mrgreen:

Da ume da odbrani i sebe i devojku , da je nije cava , da je hrabar i častan ...Ne mogu sad reći da treba da bude veran jbg onda iskačem iz šablona a i lagao bih :lol:

- - - - - - - - - -

Poželjno je da bude sportista... to sam zaboravio :lol:
da drži do seebe , znaći sport , teretana itd ...da ima i telo i facu

E takvog žene treba da traže :mrgreen:

Jbt koliko ocekivanja ... Bolje covek da ide u pedere i lezbejke :lol:
 
Na ciju zalost?
Da li taj odnos zavisi samo od zenske volje?

Naravno da ne, za tango je potrebno dvoje.
Tu muskarci sebi dozvoljavaju da gledaju sa strane, i cekaju. I vuk sit, i ovce na broju.

Sustinski, takvo ponasanje vredja, "nisi mi bio dovoljno dobar, ali sada kada nema nikog, pa sto da ne".
Upravo tad treba imati ponosa i ne dozvoliti sebi da budes "rezervni igrac". Ili si broj jedan, ili niko, nema sredine.

Mada i medjuljudski odnosi nisu matematika, pa da je sve uvek logicno, mozda neko stoji u rezervi i da ne zna, mozda se osecanja promene vremenom.

Mislim da muskarci pristaju na takvo ponasanje jer se boje samoce (ima i onih koji bi da se ogrebu za snosaj), jer muskarci u praksi mislim da retko kada imaju rezervu, mozda nemaju smeka, samopouzdanje da smuvaju nesto drugo, mozda su i osecanja tu malo umesana.
Tako funkcionisu sve vrste, cisto sumnjam da ce neka devojka biti muskarcu u rezervi jer uvek ce je muvati neko drugi, i uvek ce biti neko, dok kod muskarca (osim ako nisu neki frajeri) ne biva. Da za nedelju dana njega neka druga devojka muva, hoce nesto sa njim, ne bi taj nikada sedeo i cekao u rezervi.

Ovako, ili samoca, muvanje, odbijanje, ili se ponizavaj, sedi i cekaj, drzi je blizu i zavaravaj se (pa mozda mu se i nekada posreci).
 
Ovo je takodje jedan od stereotipa, da moras da imas puno para i da budes bahat da bi bio privlacan.

Isto tako i ovo kako zle zene drze jadne muskarce u statusu prijatelja dok ne nadju nesto bolje ili za rezervu ako ne nadju.

Dakle, dragi muskarci, bas kao i vi, tako i zene zele da osete energiju, strast, intenzitet, a da bi do toga doslo potrebno je ispuniti odredjene preduslove. Zena mora da oseti moc muskarca da bi se osetila kao zena. Ta moc moze da bude zasnovana sasvim razlicito od muskarca do muskarca, ali je rec o tome kako on sebe dozivljava, pa se tako i predstavlja.

Za nekoga su to pare, za nekoga plocice, za nekoga obrazovanje, za nekoga samouverenost zasnovana na necemu drugom, ali se kroz njegov dozivljaj sebe pokazuje njegova moc. To nije nesto sto mozete dobiti spolja, vec zavisi od toga u sta verujete, tj sta vi licno smatrate da je potrebno da bi muskarac bio mocan.

Bolje se pozabavite time sta ocekujete sami od sebe, nego sta zene ocekuju od vas.

I zato ocajnici imaju problem.
Ako muskarac nije spreman da napusti zenu sta god ona cinila, on pokazuje da mu je vise stalo do nje nego do sebe, a to je nemoc!!! Kako covek koji pristaje da bude rezerva moze da bude privlacan? glavni turn off!!!

Zasto mislis da neko pristaje da bude rezerva? Zbog prevelike finoce?
Da li je on subjekat svoga zivota ili neka zena odlucuje o tome da li ce on biti rezerva ili prvotimac?
U tvom postu je situacija postavljena tako da ona odlucuje da ga stavi u poziciju rezerve ili da predje u ozbiljnu vezu!


medjutim neki radije o sebi misle kao o finima i dobrima, nego kao o slabicima i otud milionita tema ovog tipa, a bice ih dok bude sveta i veka kako stvari stoje.

PS ...a sto se tice finoce, nista privlacnije od finog muskarca koji drzi do sebe i postuje druge. takvi su neodoljivi!:)

Nije stereotip vec cinjenica, da nije tako ne bi se devojke otimale oko bogatih muskaraca koji uvek imaju najbolji i najveci izbor bez obzira da li su kriminalci ili intelektualci . Ja ne pricam o bilo kakvim devojkama, muskarac iz tvog opisa koji ima sve te kvalitete ali npr nema pare moze da vrti oko prsta neku prosecnu devojku za koju je odlican izbor ali neku lepoticu tesko jer ta moze da bira i zato mnogi pristaju da budu u statusu "rezerve", prosto jer takve devojke nije lako naci.
Obicno muskarci u tom slucaju radije pristaju da budu rezerva nekoj lepoj i zgodnoj devojci nego da desetak obicnih zamajavaju.
Dakle ima i te kako slucajeva da muskarac je taj koji odlucuje i tako se postavi da ima neke devojke u rezervi i ako nema para moze da zamajava neke obicne devojke ukoliko ima druge kvalitete, takvih slucajeva iz neposrednog okruzenja znam dosta.
 
postoje dve kategorije "finih":
1) oni koji sami sebe zovu finim jer su neuspesni medj zenama i jer im je finoca glavni izgovor za neuspehe. uglavnom se radi o muskarcima kojima sto psihicki a sto fizicki fali muzevnost, ponasaju se u prisustvu zena ko pacenici (u fazonu mole za picqu), to su tipovi koji te pitaju da li mogu da te poljube (ako moras da pitas znaci da ne moze). neretko debeli ili bar mlohavi i ne drze se kao muskarci i pokusavaju da dodju do te cuvene picqe preko toga sto ce ti biti prijatelji ali naravno lazni nego ce samo vrebati priliku da te spopadnu ili ti izjave ljubav, cesto dok su pod dejstvom alkohola i iz vedra neba.

2) stvarno fini muskarci, koji sami sebe ne proglasavaju finim i ne pricaju o tome na sav glas. muskarci koji pored toga sto izgledaju i ponasaju se kao muskarci, nemaju nikakav problem sa zenama i dolazenjem do istih i svakako imaju svoju istoriju veza i svega ostalog ali uglavnom nisu klasicne muske qu.rve. takve muskarce karakterise uglavnom pouzdanost, drzanje reci , introvertnost i diskretnost, i generalno mirna kontrolisana muzevnost naspram...svega suprotnog. takvih je relativno malo, ali ih jos kako ima, samo za razliku od muskih kurvi i finih momaka su ko sto rekoh diskretne i normalne osobe, koje nemaju problem sa tim da nadju zenu ali isto tako se nece zadovoljiti bas bilo kojom i znace da budu sami sa sobom ako je potrebno...jer fini su i prema samima sebi prvo a ne samo prema drugima.

e tako :manikir:

Interesantno.
Vidim da je dosta zena podrzalo ovo razmisljanje i mogu da vam kazem da je ovo poprilicno promasena poenta.Da budem precizniji,razmisljanje tipa - stvarno fin muskarac to jest onaj koji ima sve ono sto se meni svidja (nevezano za to da li je to fino ili ne) i oni koji se samo prave fini a ne svidjaju mi se uopste.
Istina je da se taj pridev - fin,moze posmatrati iz vise uglova ali ipak postoji neki,da kazem,obrazac ili primer osobe za koju bi se svako slozio da je fina.
Tako da cu i ja sad izdvojiti dve vrste finih muskaraca.


1.Oni prividno fini muskarci.Oni koji,kao sto sam rekao,imaju odredjene osobine privlacne osobi suprotnog pola.Sluze se trikovima na koje zene najcesce padaju a to su lazi,hvalisanje i manipulacije.Malo ce da joj ide uz dlaku i poklapa se sa njenim stavovima cisto da zaokruzi i zapecatira svoj imidz fine osobe.U sustini je neotesan,nevaspitan i drzak ali to u pocetku vesto skriva iza maske samopouzdanja i nekakvog sarma i lazi sve dok ona ne "legne pred rudu" a posle je vec kasno kada shvati da je njen naivni um samo progutao mamac i sada je kasno da se izbavi.Ponekad i nije,izbavi se,ali se posle toga ponasa kao ona muva koja je u stanju sto puta da seti na jedno isto mesto iako na njemu pre samo par sekundi umalo nije stradala.

2.I oni stvarno fini muskarci.Oni koji imaju manire,kulturu,postuju zene,postuju ljude iz njihove okoline,ne razmecu se,ne namecu se,nisu hvalisavci.Nisu nasilni.Nemaju poriv da svakom ko je ovlas pogledao njeno visocanstvo njegovu devojku promene licni opis ili "diskretno" stave do znanja toj osobi da ce mu promeniti licni opis.A kada ona taman bude srecna,ponosna i zadovoljna sto njen Vojislav nju stiti,dobije i ona menjanje licnog opisa jer je slucajno uzvratila ovlas pogled neznancu.Ili se njemu to mozda ucinilo nije ni bitno.Znaci onaj koji shvata da nasilje nije resenje ni za jedan problem u zivotu zato sto je njegov mozak nastavio da se razvija i posle njegove osme godine.Ali zene to ne vide ogrezle i svojoj naivnosti i zaslepljene nekim svojim prividima i necijim lazima.Radije ce poverovati u neciju tako ociglednu i tako otrcanu laz nego poverovati da muskarac koji poseduje ove osobine koje sam naveo pod 2,nije isto sto i sonja,smarac i jadnik.

Budite i dalje naivne.Dok je ovaca bice i vune.
 
postoje dve kategorije "finih":
1) oni koji sami sebe zovu finim jer su neuspesni medj zenama i jer im je finoca glavni izgovor za neuspehe. uglavnom se radi o muskarcima kojima sto psihicki a sto fizicki fali muzevnost, ponasaju se u prisustvu zena ko pacenici (u fazonu mole za picqu), to su tipovi koji te pitaju da li mogu da te poljube (ako moras da pitas znaci da ne moze). neretko debeli ili bar mlohavi i ne drze se kao muskarci i pokusavaju da dodju do te cuvene picqe preko toga sto ce ti biti prijatelji ali naravno lazni nego ce samo vrebati priliku da te spopadnu ili ti izjave ljubav, cesto dok su pod dejstvom alkohola i iz vedra neba.

2) stvarno fini muskarci, koji sami sebe ne proglasavaju finim i ne pricaju o tome na sav glas. muskarci koji pored toga sto izgledaju i ponasaju se kao muskarci, nemaju nikakav problem sa zenama i dolazenjem do istih i svakako imaju svoju istoriju veza i svega ostalog ali uglavnom nisu klasicne muske qu.rve. takve muskarce karakterise uglavnom pouzdanost, drzanje reci , introvertnost i diskretnost, i generalno mirna kontrolisana muzevnost naspram...svega suprotnog. takvih je relativno malo, ali ih jos kako ima, samo za razliku od muskih kurvi i finih momaka su ko sto rekoh diskretne i normalne osobe, koje nemaju problem sa tim da nadju zenu ali isto tako se nece zadovoljiti bas bilo kojom i znace da budu sami sa sobom ako je potrebno...jer fini su i prema samima sebi prvo a ne samo prema drugima.

e tako :manikir:

Ovi u drugoj kategoriji su zapravo izmishljena grupa iz jeftinih ljubavnih vikend romana pisanih od strane ostavljenih feministkinja.
A i da postoje ... Brzo ce smoriti zene, jer on prvenstveno misli na svoje interese a to zenama ne odgovara jer ocekuju ipak da one budu na prvom mestu i titrane.
Na kraju balade prilikom udaje biraju se papucari ... Jer slusaju, koliko god se prenemagali da nije tako.
 
Poslednja izmena:
Koleginice mozda jesu bile iz neba pa u nedra sa svojim opisom "finih muskaraca" ali mislim da ima istine ako se cita izmedju redova.

Ja bih to opisao kao, "dzaba tebi sto si i fin i dobar, i sve, ne palim se na tebe i tacka", sto je manje-vise i razumljivo, iako mozda nije "fer" ali jbg, zivot nikada nije fer.

Gledam iz moje perspektive, da je neka cura fina, dobra, mota se tu oko mene, ali ako me ne privuce kao zena, tj. ne daje mi direktne signale da me zeli, stimulise, dzaba. Ne znaci da bih odabrao umesto nje neku splavarku koja me dva posto ne sljivi, i koju zabole za mene, ali verovatno me ta splavarka vise pali (iskljucivo seksualno, tj. fizicki) nego neka fina i dobra, koja nema samopouzdanja, koja me gusi, koja se stidi da flertuje.

Nije da zene ne vole toliko fine muskarce, ali dzaba ako nemas ti neke karakteristike koje one traze (samopouzdanje, odlucnost, itd, itd), mada valjda svaka vreca nadje zakrpu na kraju.
 
Poslednja izmena:

Back
Top