NIJE BOGAT ONAJ KO MNOGO IMA, VEĆ KOME MALO TREBA...

Koliko je istine u ovoj milozvučnoj floskuli ?
Ili je u pitanju crkveno podmetanje da se smiri narod ?
Мислим да се богатство огледа пре свега у богатству духа. Неко коме никад није досадно нису потребне паре, а они којима мало треба нису "гладни свега" и спокојни су.
 
Koliko je istine u ovoj milozvučnoj floskuli ?
Ili je u pitanju crkveno podmetanje da se smiri narod ?

Moalnom čoveku ne treba više od onoga što mu treba,
Na žalost malo je normalnih ljudi!

Crkve i religije tu staorgrčku mudrost zloupotrebljavaju
da bi opravdale svoje bogastvo i siromaštvo puka, kojem one doprinose.
Lopov uvijek ima razloga za krađu, vidimo sad kako je u svetu.
Mržnja se širi, religije doprinose stanju, a oni koji veruju još više veruju,
Čudno je kako ljudi vole laži, Lepo je hodati po vodi, a jel moguće?
Što veća laž veća je i podrška. Glupost na delu!
Nije ovo javno, al' javno je. Ustače se jednom, jer mora se ustati,
nije u prirodi čoveka da puzi, davno se uspravio!
Šta je ispred nas, niko ne može da kaže? Kad potop dođe vernici će pohrliti
na arku, a ona neminovno tone!
Sve se ponavlja, tehnika je drugačija, ciklično ponavljanje, nije prirodno da postoje jednakiji od drugih,
Beš i bivstvo i bivstvonje ako trpiš poniženje, mržnja ima koleno od belutka.
Ko je izmislio da se sve vrati, rob nije Čovek?
Telo je leš, svi ljudi žele slobodu, bez ostatka!
Ljudi vole da znaju, a vole i slobodu!
Države su dužne da pruže svakom slobodu jer svi mi plaćamo njeno postojanje,
Religije moraju da se presele u teatar apsurda!
 
Poslednja izmena:
Treba znati ko je kakvog imovnog stanjada bi znao kakav je ako želiš s njim da se družiš ili
posluješ!
Ako je imućan.pametan je i vredan,a uz to i po ponašanju možeš videti da je štedljiv i da ne
"gine " za modnim krpicama ili "in" krševima na četiri točka ili stanuje u vili na tri sprata od koja treći
neće niko ni da poseti...
O da...Ima među imućnim, ljubitelja luksuza i to svetskog,ali ima i onih koji to sve ignorišu i kapital im
služi da posluju,rade,upravljaju i budu nekovrsne sluge ljudskom progresu pritom ambivalentni i na
troškarenja i luksuz smatrajući ih i manama i čak ,boleštinama...
Lično mene luksuz ne zanima,a ni ikog iz porodice...Dobrota,lepota i mudrost su največi luksuzi
u mojoj porodici i košta puno truda samo,a može i bez para...:mrgreen:
Osim naslova bogatstvo življenja je i u tome kako je utrošeno vreme! Da li po svojoj želji ili po nekom
moranju...
(Kaže mi poslovni drugar:"Moraš doći da ovo vidiš..."
"Ne moram-uključi skajp!" :hahaha:)

Ima nešto što ide s naslovom:"Sramota je biti siromašan"
Ovo važi i kod Čivuta i kod Japanaca...
Ili je čovek glup ili lenj ili bolestan od neke alavosti...
 
Sramota je nemati sramotu, a još više, ne stideti se sramote!
Stid i sramota!
Neki su prodavalli žene da bi stekli bogatstvo, al da ne širim....
Sramota od siromaštva nije sramota. Lenjojst je osobina svih ljudi,
pohlepa je oličenje većine. Sramota me je od pohlepnih, jer i ja spadam rodu čoveka.
Zašto su neki siromašni? A može biti zato što su neki predatori! Otimaju, pljačkaju!
Ne moraju svi biti rođeni kao trgovci i špekulanti. Trgovačke sposobnosti ne znače i mudrost.
No, svi imamo drugačije poglede na svet. Ja sam za raspodelu bogastva i iste šanse.
Svi na nulu pa da se potrkamo, bez krađe i protekcije, bez nepotizma, bez protekcije.
Najgluplji čovek će biti bar prosečno uspešan ako ne treba da se "snalazi".
"Glupi su najčešće najvredniji!" Da ne širim dalje, od juta samo se.rem.
Uzela me neka čamotinja, svi su mi krivi. Ovo stanje je kuga. Deca nisu kriva,
a ne može se sa dna tako lako. Ima i među sirotinjom pametnih. Suprotno niko nije dokazao.
Sve je pokrio korov, ne biti gladan nije dovoljno,ne treba biti ni bolestan, a ni "blesav".

Mržnja se širi kao virus. Nema budućnosti u kojoj je mržnja
uslov svih uslova. Nije to za čoveka. Ne vredi bogastvo ako mržnja vlada,
Nije ista dužina puta od njih prema meni kao od mene prema njima.
Nema tu zakona fizike, a možda izmisle i novu disciplinu!

Meni ništa ne hvali, sviram uz diple po celi dan.
Kako da čovek bude ravnodušan pred nečim što propada.
Ja nisam filantrop, al ovo nije ok.
 
Poslednja izmena:
Dva čoveka izlaze iz odžaka, jedan je crn drugi beo.
Ako je noć da li je crni nevidiljiv ili je beli samo beo?
Ako se crni okupa da li će biti beo?
Pred zoru sve može biti istina!
A je li istina da je bila noć kad su izašli iz odžaka?
Koji će prvi na kupanje?
a ako creni ne bude beo kad se okupa?

Nema mira dok je neko diskriminisan! Dok god je takvo stanje neko će se bojati,
dok god neko strahuje nije dobro!
Gladan je svijet. Nije moguće shvatiti istinu i ljubav dok su neki gladni,
Trpjeti niko ne treba. I muškarci i žene moraju da shvate...
mnogo će praha sa cvjetova proleteti, mnogo će vode koritima proteći
dok ne shvatimo da samo jednakost vodi sreći.
Nema boga, nikom nije prirodno dodeljena vlast. Vladati ljudima je sramota!
Istoriju su stvarali zločini!

NEĆEMO OVAKO DALEKO STIČI!!!
Ja znam gde ću, i neće mi biti žao, nije ovo dobro mesto za življnje,
sve je ovde zarazno. Prosta suština, niko i ništa, mir i sreća,
bez nejednakosti, razlika u sreći, samo ništa!

Svi smo i onako već bili mrtvi, pre nego što smo se rodili.
j.beno je ovo cimanje!
 
Poslednja izmena:
Odakle nekome pravo da odlučuje kome bi koliko trebalo da treba? Neka je vrlina kad ti treba malo? Zašto?

Bogat je onaj koji ima onoliko koliko mu treba da zadovolji svoje potrebe, a to što neki umišljaju da su nečije potrebe svedene na osnovne potrebe - stanište, hrana, razmnožavanje.. ne treba da to nameće i drugima.

Neko ima i umetničke potrebe, i ekscentrične potrebe, i humanitarne potrebe, itd, i zamislite - usudi se da pokuša da ih zadovolji na užas mase koja ne razume kako neko sme da zadovoljava išta osim osnovnih potreba! :(

Sve dok ti je "tesno" sa svojim novcem da zadovoljiš svoje potrebe - nisi bogat. Nekome treba 500 eura, nekome treba pola milijarde.
 
Poslednja izmena:
[Ili je u pitanju crkveno podmetanje da se smiri narod ?
Jeste.

Da bi se umirila masa, anestezirala njena svest da slučajno ne bi poželela više.. Jer, ko si ti da želiš više? A izvini, ko nisam?!

Teško je imati, jer je kolektivna svest prepuna negativnih uverenja od kojih su najdominantnija da to ne zaslužujemo, da nismo zavredili, da nismo niko specijalan da bismo imali pravo da imamo, da je imati zlo, da imanje kvari, itd..

Resursi imaju najmanje veze sa tim, to je samo formalno objašnjenje.
 
Odakle nekome pravo da odlučuje kome bi koliko trebalo da treba? Neka je vrlina kad ti treba malo? Zašto?

Bogat je onaj koji ima onoliko koliko mu treba da zadovolji svoje potrebe, a to što neki umišljaju da su nečije potrebe svedene na osnovne potrebe - stanište, hrana, razmnožavanje.. ne treba da to nameće i drugima.

Neko ima i umetničke potrebe, i ekscentrične potrebe, i humanitarne potrebe, itd, i zamislite - usudi se da pokuša da ih zadovolji na užas mase koja ne razume kako neko sme da zadovoljava išta osim osnovnih potreba! :(

Sve dok ti je "tesno" sa svojim novcem da zadovoljiš svoje potrebe - nisi bogat. Nekome treba 500 eura, nekome treba pola milijarde.

Jeste.

Da bi se umirila masa, anestezirala njena svest da slučajno ne bi poželela više.. Jer, ko si ti da želiš više? A izvini, ko nisam?!

Teško je imati, jer je kolektivna svest prepuna negativnih uverenja od kojih su najdominantnija da to ne zaslužujemo, da nismo zavredili, da nismo niko specijalan da bismo imali pravo da imamo, da je imati zlo, da imanje kvari, itd..

Resursi imaju najmanje veze sa tim, to je samo formalno objašnjenje.

Tipićno potrošačku alavost prikrivaš demagogijom...
Idi kod Japanaca pa im to objasni! Bićeš nemoralna i oteraće te!
Švajcarci takođe!
Ima još gde nećeš dobro proći!
Znaš ,kod nas je uvezen pogrešan proizvod! A to je podstaknuta potrošnja žestokim
šarenilom marketinških akcija!
Puno reklama,a malo para!:mrgreen:
Srce oće ,a dupe klopoće...:hahaha:
E sad...Koja zna,žemske argumente i ima da se iscedi suva drenovina za Prada tašnicu i picele,
za čminkicu od tauzend jevra i..."i ako može vožnja tom tvojom jahticom"...:mrgreen::manikir:
A ako se zaljubiška u grmalja selju koji neće da šljaka,a i ne zna sem fizike-taj je posle kriv za svu njenu sirotinju...
Priča na koju se buđ nafatala...:tongue2:
 
NIJE BOGAT ONAJ KO MNOGO IMA, VEĆ KOME MALO TREBA...

Ako u prvi deo rečenice ubacimo reč "znanje", izreka je budalaština.


Ko god malo traži, malo i dobija.
Skromnost je izgovor za nedostatak ambicija.

A može i ovako:
Već bogatim ljudima malo šta treba.
Kako sad zvuči izreka?

Definišite bogatstvo (imanje ili nemanje), pa da pričamo.
 
Ako je imućan.pametan je i vredan
Ili je polupismeni eksploatator koji se na poziciju digao partijskim vezama, a zatim tu poziciju održava znanjem, talentom i radom ljudi na kojima se bogati, a na kojima se, ujedno, iživljava.
To je nekako više opis imućnih u Srbiji nego to "pametan i vredan".
Ima nešto što ide s naslovom:"Sramota je biti siromašan"
Ovo važi i kod Čivuta i kod Japanaca...
Ili je čovek glup ili lenj ili bolestan od neke alavosti...
Ili je pametan, vredan i pošten u Srbiji.
 
E sad...Koja zna,žemske argumente i ima da se iscedi suva drenovina za Prada tašnicu i picele,

Prada tašne su, po mom mišljenju, (većinom) čista estetika, dok ima skupljih brendova koji su čisti kič. Dakle ne radi se o tome, o čistoj "potrošačkoj alavosti uvijenoj u demagogiju", radi se o potrebi za lepim koja bi se zadovoljila kroz odevanje.
 
Koliko je istine u ovoj milozvučnoj floskuli ?
Ili je u pitanju crkveno podmetanje da se smiri narod ?

Izrekao je ok, ali je nepotpuna, treba da glasi:
nije bogat onaj ko mnogo ima, već onaj kome malo treba, i to malo može sebi da priušti.

Crkveno i političko podmetanje to postaje onoga trena kada narodu oduzmeš i to malo što mu treba, pa stavljaš akcenat na malim potrebama ignorišući činjenicu da i te male potrebe treba zadovoljiti.

- - - - - - - - - -

Prada tašne su, po mom mišljenju, (većinom) čista estetika, dok ima skupljih brendova koji su čisti kič. Dakle ne radi se o tome, o čistoj "potrošačkoj alavosti uvijenoj u demagogiju", radi se o potrebi za lepim koja bi se iskazala kroz odevanje.

Radi se o potrošačkoj alavosti uvijenoj ui demagogiju, jer za daleko manje novca možeš da kupiš nešto što će biti jednake estetske vrednosti kao prada, a manje će ljudi po svetu da gladuje zbog toga.
 
Radi se o potrošačkoj alavosti uvijenoj ui demagogiju, jer za daleko manje novca možeš da kupiš nešto što će biti jednake estetske vrednosti kao prada, a manje će ljudi po svetu da gladuje zbog toga.

Da se radi o potrošačkoj alavosti, kupovalo bi se 10 torbi po ceni jedne Prade, a ne jedna Prada ;)
Dakle ne radi se o potrošačkoj alavosti, već o čistoj potrebi nekoga da uživa u estetici i luksuzu (oh, da, rekla sam tu reč, nadam se da njome nisam ubila 10 siromašnih).
 
Dakle ne radi se o potrošačkoj alavosti, već o čistoj potrebi nekoga da uživa u estetici i luksuzu (oh, da, rekla sam tu reč, nadam se da njome nisam ubila 10 siromašnih).
Zbogom, logiko.
Ne-alavost je kad kupiš (ili napraviš) jednu torbu koja zadovoljava estetske potrebe jednako kao što ih zadovoljava i prada.
Sve preko je alavost.
 
Koliko je istine u ovoj milozvučnoj floskuli ?
Ili je u pitanju crkveno podmetanje da se smiri narod ?

ako je pun svacega pa trazi jos jos stvarno je siromasan..njemu ono sto vec ima u rukama ne predstavlja nista i on misli za sebe da je siromasan ako nema ono tamo ..znam takve koji stvarno imaju a depresivni sto nemaju ono sto ima komsija..:D
 

Back
Top