''jugoslavija odbila nato vojsku'' vase misljenje?

Turci i Hrvati, ustvari sa malim " H", hrvati...

Kakav to čovek treba biti pa doći na nečiji forum u ovom slučaju Srpski i govoriti protiv Srba. Ajd, sad, kakvi su to ljudi. Meni nikada ne bi palo na pamet da idem na hrvatske foorume ili Turske kako bi govorio koliko su oni gnjide i loši. To mogu da rade samo neki koji treba da se druže sa psihijatrima i nadju neke lekiće.


A zašto je to tako. U njihovim zemljama mora postojati krivac za njihove probleme. Gradjanski rat završio se pre 20 godina, svi žive kao slepadija. Uništen je život koji je bio lep, naravno, našli su im krivce i posle 20 godina Srbi su im krivi. Kada bi sklonili tu mržnju prema Srbima, onda bi počli da gledaju zaštu su beda i slepadija, pa bi videli da ono na čemu oni treba hleb da zaradjuju, tu lovu valjaju neki drugi. Ovako, Srbi su im krivi za sve pa ne vidi ko im mažnjava lovu. To je cela poenta priče.

A ovi što dolaze ovde da prosipaju priče protiv Srba su jadnici, žao mi ih je. U ovoj mojoj Vojvodini ima hleba dovoljno, mogu im poslati hleba da prežive ako su gladni, neznam šta drugo da im kažem... :ceka:
 
Da je NATO hteo sravnio bi SRJ za 3 dana.

Bilo sto je bilo. a sta ti mislis, kako bi ste vi prosli?

- - - - - - - - - -

Da je NATO hteo sravnio bi SRJ za 3 dana.

Ja vas makedonske forumase ne mogu da nadjem na temi o Makedoniji................. Nijedan od vas nije dao neke vesti sto mi ne znamo i bez vas, ko da zivite u Japanu ili ste pobegli iz Makedonije
 
Pričati o vojnom porazu je besmisleno, jer kako uopće možeš vojno izgubiti ako niti jedan neprijateljski vojnik ne stupi na tvoje tlo?
U redu, ne mislim sada na kosovske pobunjenike, nego na NATO vojnike.

Srbija je taj rat izgubila prvenstveno politički,
i to prvenstveno zbog standardnog političkog nejedinstva oko najvažnijih strateških pitanja.
 
Kako jedna. 19 najrazvijenijih zemalja sveta, sa najjačim ekomojijama i vojnim budžetom i najvećom vojskom u istoriji čovečantsva. Kada su počeli da padaju nevidljivi potpipsali mirovni sporazum :ceka:

Pa NATO na zapadu vrijedi kao sila br. 1, naravno u odnosu na africke drzave, juznoamericke i europske.
Rusija i Kina se ne broje, to je visa liga, nedostupna za NATO.

- - - - - - - - - -


Evo upravo ide reportaza o tome na nemackom programu N24. Bas rekose da su hteli da sravne Jugoslaviju za 3 dana, al nesto im se nije dalo.

Ne bi se ni meni dalo da me dole cekaju razne JSO, Niski padobranci i sta ti ja znam.
 
Морамо бити реални.

НАТО агресија, иако страшна, је ипак била релативно суздржна.

То је учињено зато што су Срби ипак бели хришћани који живе на пар стотина километара од Трста и Аустрије.

У супротном, врло лако је могла да нас снађе ирачка и авганистанска судбина.
 

Evo upravo ide reportaza o tome na nemackom programu N24. Bas rekose da su hteli da sravne Jugoslaviju za 3 dana, al nesto im se nije dalo.

Pa mogli su baciti 20 nuklearnih, zar ne?
Mogli su je sravniti za 5 minuta, ali da, to nije bila opcija.
Isto kao što opcija nije bila tepih bombardiranje Beograda, iako tu navodnu prijetnju često spominjete kao razlog za kapitulaciju.

NATO je izgubio par aviona, valjda i par vojnika - i postigao na političkom planu ono što je htio: pa hajde reci da to nije glatka pobjeda?
 
НАТО је 1999. био на свом војнополитичком врхунцу, и могао је да се игра рата.

У међувремену, пацифистички покрети у Француској, Немачкој и Италији су ослабили оштрицу НАТОовог јатагана, који сада чине Америка, Пољска, Британија, Шведска.

Да се агресија догодила рецимо 2015, дакле, могли бисмо само да се сликамо, јер би НАТО као рањена звер био очајан и не би трошили време и паре на бирање циљева.
 
Baš su ti poredjenja sa Drezdenom. To mu isto dodje kao kada bi poslali Jelenu Karleušu u Ameriku danas se ne bi pričalo o dupetu Kim Kardašijan. Gluposti....

Mene samo zanima kuze li ljudi ovdje o cemu diskutiraju? O ratnom duelu izmedju Srbije i cijelog NATOa!

Nek mi gospoda odgovore, znaci li to da je Srbija tada bila toliko jaka, ili pak da je NATO bio toliko slab?

NATO je bio namjenjen kao sila protiv Rusije, tj. Varsavskog pakta, sta reci kad su na jedvite jade uspjeli nekako prisiliti Srbiju da se povuce s Kosova? Srbiju, malu, u okkruzenju, zatvorenu, sa neprijateljskom nadmoci kakva nikad prije nije zabiljezena u povijesti? I uniste 13 starih tenkova???
Bruka i blamaza.
Pa Putin bi ih isjeckao na proste cimbenike prije nego i trepnu!
 

Back
Top