Nemušti jezik

etotako

Domaćin
Banovan
Poruka
3.568
ili ko je najnepismeniji forumaš Krstarice

Pored svih onih izbora za najsexy forumaša, hajde jedan literarni konkurs.
Biramo Mistera i Miss Nepismenosti Foruma 2005

Navedite svoje kandidate :D

moji su za sada ovi:
sinnke sa LjiS
veksla sa razno
 
Lepo je što si samokritičan, veoma korisna osobina. Pozdravljam te, ali ovde je potrebno da neko drugi glasa za tebe. Samokažnjavanje i osude su za neku sadomazo temu, dakle...
 
VZOY79, pa nek ide zivot... onaj deda iz amerike.
Jezik kojim on pise ja, ni uz najdobronamerniji napor svoje (inace dobronamerne maste), ne mogu da razumem. Opravdava ga sto srpski nije progovorio niti pisao bar 55 godina.

Pa zatim Lignjoslav.
Koji to radi namerno i pravi sopstvenu transkripciju. (ovde jedan biiiig rolleyes)

grusse
 
Treba imati na umu da ovde ima nasih ljudi koji zive u inostranstvu i samim tim nemaju mnogo kontakta sa nasim jezikom. Vremenom se zaboravi pisanje.
Vazno je da se razume sta je pisac hteo da kaze. A dal je progutao slovo, pobrkao padeze, pojeo zareze i tacke, kome je to vazno?!
5.gif
 
Eto kazem ja da mora da se sedi na forumu 24 sata. Cim sam otisao na kafu, neko mi dira vekslu. :lol:

A za naslov topica, ako je autorka imala nameru da se igra sa bajkom istog naziva, time mu je nesvesno dala kompliment. A i sinnketu. Sad sta je mislila da li je svaki od njih u toj bajci kralj, mladic, cobanin ili zmija o tome moze da se otvori rasprava.

Inace zanimljiv topic. Cudo niko ne spomenu vispaka i ostale smorove sa bivseg jugo prostora. Stvarno zanimljivo.
 
Pa naravno, postoje neke sitnije greške kod svakog... ali pravi biseri su oni koje uopšte ne uspevaš da razumeš. Na njih sam mislila...
i da, ovo je svakako neka nagrada za njih, priznanje... lepo sam rekla.
 
Ma etotako ti poznajes vekslu jos sa Politike, secas se valjda kako smo se svi zezali jedno vreme. Neki put stvarno ni ja ne mogu odmah da shvatim njegovu poruku, ali da je covek jedan od najduhovitijih na forumu to potpisujem.
 
commodore:
VZOY79, pa nek ide zivot... onaj deda iz amerike.
to je taj.njega sam se prvog setila ali nije bilo teorije da se setim koji nick koristi.vecinu njegovih postova stvarno ne mogu da protumacim a nije da se nisam trudila.
a dodajem jos mihajla i njegove multiplikovane licnosti,da ne kazem "prijatelje i komslije iz banja luke",sijamske blizance,sta god...
 
Banshee:
a po kom kriterijumu si poredjala mihajla,bl-a i kim-a? :lol: :lol: :lol:
redosled je slučajan, kopirala sam imena iz LePiaf-ovog posta

mislim... podjednako ih ne razumem šta pišu

mada... se slažem da je malo verovatno da će sinnke-ta neko pobediti u ovoj trci
ipak je on sa Saturna...
 
lutao sam svuda...preshao hiljade shuma bregova livada jezera...samo sa sobom...samo sa sobom...i prichao sam samo sa sobom...o svemu shto je bitno...o svemu shto jeste o svemu shto jesam...bez pravila ponashanja prichanja pisanja...godinama sam prichao sa sobom...ljudi koje sam sretao klimali su glavom u nerazumevanju...uzalud je bilo da objasnim...da pojasnim ko sam i koliko sam...pa ponovo samotja u kojoj sam prichao samo sa sobom...samo na sebi znanom jeziq...i niko nije razumeo...i svi su kritikovali i odmahivali glavom...a onda sam sreo tebe...i ti si me razumela (:

e dodje mi drugar....toliko o nemushtosti (:
 

Back
Top