Ponovo uveden „crveni telefon” između NATO-a i Rusije

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Vesti Krstarice > Vesti dana


BERLIN - NATO ponovo uvodi direktnu tajnu telefonsku liniju sa ruskim vojnim vrhom, piše nemački list Frankfurter Alemajne Cajtung, pozivajući se na izvor u Alijansi. Inicijativu za uspostavljanje kontakta pokrenuo je nemački ministar inostranih poslova Frank Valter Štajnmajer zbog porasta napetosti u svetu izazvane ukrajinskim konfliktom. On je predložio da se uspostavi direktna veza dve komande, kako bi se sprečio direktan sukob u slučaju da dođe do još veće krize. To je prvi pokušaj direktnog povezivanja dva vojna vrha od prekida Hladnog rata. Direktna linija, između tadašnjih rukovodstava SSSR-a i SAD-a, bila je nazvana „crveni telefon” i bila je uspostavljena i u vreme Karipske krize 1962. godine.

------------------------------------------------------------------------------------

Znaci, situacija postaje ozbiljna.

Preti nam treci svetski.

Jeste li spremni?
 
Vesti Krstarice > Vesti dana


BERLIN - NATO ponovo uvodi direktnu tajnu telefonsku liniju sa ruskim vojnim vrhom, piše nemački list Frankfurter Alemajne Cajtung, pozivajući se na izvor u Alijansi. Inicijativu za uspostavljanje kontakta pokrenuo je nemački ministar inostranih poslova Frank Valter Štajnmajer zbog porasta napetosti u svetu izazvane ukrajinskim konfliktom. On je predložio da se uspostavi direktna veza dve komande, kako bi se sprečio direktan sukob u slučaju da dođe do još veće krize. To je prvi pokušaj direktnog povezivanja dva vojna vrha od prekida Hladnog rata. Direktna linija, između tadašnjih rukovodstava SSSR-a i SAD-a, bila je nazvana „crveni telefon” i bila je uspostavljena i u vreme Karipske krize 1962. godine.

------------------------------------------------------------------------------------

Znaci, situacija postaje ozbiljna.

Preti nam treci svetski.

Jeste li spremni?

ne daj bože,ti želis rat?
 
cross.jpg
 
znaci da ce ameri (nato) da zaseru nesto i da igraju prljavu ("slucajno" pogadjati ruske ciljeve) a zatim moliti preko telefona da rusi ne uzvrate :lol:

- - - - - - - - - -



Blajbi ne razume da amerika ne moze poraziti Rusiju (ni obrnuto).. On je komunista koji voli SAD!

Та шизофренија дојучерашњих комуниста никада ми неће бити јасна - а он није једини...... СВИ РЕДОМ БИВШЕ КОМУЊАРЕ ПОДРЖАВАЈУ И НАВИЈАЈУ ЗА ЈЕНКИЈЕ........
 
ne daj bože,ti želis rat?

Pa nisam ja postavio crveni telefon.....

Naravno da se bojim rata jer u Evropi ni kamen na kamenu nece ostati ako pocne rat.

- - - - - - - - - -

Та шизофренија дојучерашњих комуниста никада ми неће бити јасна - а он није једини...... СВИ РЕДОМ БИВШЕ КОМУЊАРЕ ПОДРЖАВАЈУ И НАВИЈАЈУ ЗА ЈЕНКИЈЕ........

Ja nikada nisam bio ********* iako mislim da su komunjare bile mnooooooogo bolje od SVIH koji su posle njih dosli na vlast do danas....
 
Blajbi ne razume da amerika ne moze poraziti Rusiju (ni obrnuto).. On je komunista koji voli SAD!

Blajbi razume da ce se Rusija raspasti kao SSSR koji je bio daleko mocniji U SVAKOM POGLEDU od danasnje Rusijice...

- - - - - - - - - -

Daj se skoncentriraj malo
Niko ne zeli rat, a zapad nije bas toliko glup da zeli rat sa Rusijom i vlastito unistenje.

Amerika smatra da nece biti unistena i da ce se sve odvijati u Evropi, a da ce oni na kraju pomagati obnovu kao i dva puta do sada.
 
Vesti Krstarice > Vesti dana


BERLIN - NATO ponovo uvodi direktnu tajnu telefonsku liniju sa ruskim vojnim vrhom, piše nemački list Frankfurter Alemajne Cajtung, pozivajući se na izvor u Alijansi. Inicijativu za uspostavljanje kontakta pokrenuo je nemački ministar inostranih poslova Frank Valter Štajnmajer zbog porasta napetosti u svetu izazvane ukrajinskim konfliktom. On je predložio da se uspostavi direktna veza dve komande, kako bi se sprečio direktan sukob u slučaju da dođe do još veće krize. To je prvi pokušaj direktnog povezivanja dva vojna vrha od prekida Hladnog rata. Direktna linija, između tadašnjih rukovodstava SSSR-a i SAD-a, bila je nazvana „crveni telefon” i bila je uspostavljena i u vreme Karipske krize 1962. godine.

------------------------------------------------------------------------------------

Znaci, situacija postaje ozbiljna.

Preti nam treci svetski.

Jeste li spremni?

Mozda je taj crveni telefon samo jos jedan u nizu HOT telefona
za neutesne ili usamljene,opicene...Kako god da bilo,to sto
si pitao da li smo spremni za 3sv.rat?!
Vecina nije i to na planeti,a ti si MOZDA jedan od retkih koji to zele.
Samo da bi video Rusiju u plamenu,a pri tom zaboravljas da bi tvoj dragi NATO
puko ko balon u razmeni tog ludila.I,sta ces ti bez NATO-a?
Moj ti je savet da se vratis u doba decastva ,i da zamisljas da ispod sebe imas
konja ,kojeg jases ,pa masi rukama ili oblikom drveta koji te podseca na sablju...
I,igraj se rata....Znas ,ono kad smo svi kao deca posle klikera ili zmurki,sedali na
zamisljene konje i jurcali glumeci indijance i kauboje.Svi ,smo odrasli i ta lepa vremena su
prosla,ali ti si jos pasivan u glavi....
 
Amerika smatra da nece biti unistena i da ce se sve odvijati u Evropi, a da ce oni na kraju pomagati obnovu kao i dva puta do sada.

Amerika je smatrala i da ce Vijetnam zgaziti za par tjedana ... i Irak, i Afganistan, i Somalija ... oni doma imaju dovoljno kaosa, metropole im u dimu i plamenu ...
Nego sto je danas Europa? EU i NATO, sam velis kako ce Europa biti unistena. Pa nek ne pocinju rat sa Rusijom i bice im ok.
 
Mozda je taj crveni telefon samo jos jedan u nizu HOT telefona
za neutesne ili usamljene,opicene...Kako god da bilo,to sto
si pitao da li smo spremni za 3sv.rat?!
Vecina nije i to na planeti,a ti si MOZDA jedan od retkih koji to zele.
Samo da bi video Rusiju u plamenu,a pri tom zaboravljas da bi tvoj dragi NATO
puko ko balon u razmeni tog ludila.I,sta ces ti bez NATO-a?
Moj ti je savet da se vratis u doba decastva ,i da zamisljas da ispod sebe imas
konja ,kojeg jases ,pa masi rukama ili oblikom drveta koji te podseca na sablju...
I,igraj se rata....Znas ,ono kad smo svi kao deca posle klikera ili zmurki,sedali na
zamisljene konje i jurcali glumeci indijance i kauboje.Svi ,smo odrasli i ta lepa vremena su
prosla,ali ti si jos pasivan u glavi....

U Americi se bato moj vec DECENIJAMA spremaju za nuklearni rat...

Imaju na milione skladista, bunkera i svasta nesto gde se milioni mogu da sakriju i prezive duze vremena...

Nema porodice noja nije opremljena koferom gde je prva pomoc i prve potrebstine ako zatreba...

ONI SU PAMETNI i zato ce mnogi preziveti...

Gledaju UNAPRED sve opcije..

A mi???
 
Amerika je smatrala i da ce Vijetnam zgaziti za par tjedana ... i Irak, i Afganistan, i Somalija ... oni doma imaju dovoljno kaosa, metropole im u dimu i plamenu ...
Nego sto je danas Europa? EU i NATO, sam velis kako ce Europa biti unistena. Pa nek ne pocinju rat sa Rusijom i bice im ok.

A zar Amerika nije pobedila u Vijetnamu?

Pa Vijetnamci su danas AMERICKI ROBOVI!

I ja imam vijetnamske kosulje, dobrog kvaliteta koje sam kupio za par dolara...

- - - - - - - - - -

Ti znaš šta Amerika smatra? :roll: Javili ti mejlom?
Ne daj Bože takve gluposti, ali rusi bi prve nuklearke poslali na SAD.

Pa ja citam svetsku stampu ne gledam samo crtane na TV.
 
Pa nisam ja postavio crveni telefon.....

Naravno da se bojim rata jer u Evropi ni kamen na kamenu nece ostati ako pocne rat.

- - - - - - - - - -
quote_icon.png
Оригинал поставио eremita
Та шизофренија дојучерашњих комуниста никада ми неће бити јасна - а он није једини...... СВИ РЕДОМ БИВШЕ КОМУЊАРЕ ПОДРЖАВАЈУ И НАВИЈАЈУ ЗА ЈЕНКИЈЕ........

Ja nikada nisam bio ********* iako mislim da su komunjare bile mnooooooogo bolje od SVIH koji su posle njih dosli na vlast do danas....

Још један доказ да уопште НИСИ У ТОКУ СА ЖИВОТОМ..... да ли је теби јасно да ни у власти а нити у свим руководствима свих странака НЕМА НИ ЈЕДНОГ ЈЕДИНОГ ПРОЧЕТНИЧКОГ ЧОВЕКА??? Све је то организовала и усмерила СДБ - тако да и они комунисти пре а и ови данас су ИСТА ТА БАНДА ЦРВЕНА..... само су мало у мимикрији и мало префарбани...... погледај им само личне или породичне биографије и све ће ти бити јасно.......
 
U Americi se bato moj vec DECENIJAMA spremaju za nuklearni rat...

Imaju na milione skladista, bunkera i svasta nesto gde se milioni mogu da sakriju i prezive duze vremena...

Nema porodice noja nije opremljena koferom gde je prva pomoc i prve potrebstine ako zatreba...

ONI SU PAMETNI i zato ce mnogi preziveti...

Gledaju UNAPRED sve opcije..

A mi???

Bato moj,a sta ti mislis da su ovi sa druge strane toliko glupi da prepuste sve slucaju??
I,ovi imaju sve sto si nabrojao ,i ne vidim smisao tvog teksta.
Jel stvarno ocekujes da samo jedna strana bude opremljena u slucaju napada?
Mislim ,kad citam tvoje tekstove pomislim da su ti pubertetske bubuljice tek prosle ,ili si
samo jedan od onih starijih ,koji dalje ne vidi od NATO-a?
 
Bato moj,a sta ti mislis da su ovi sa druge strane toliko glupi da prepuste sve slucaju??
I,ovi imaju sve sto si nabrojao ,i ne vidim smisao tvog teksta.
Jel stvarno ocekujes da samo jedna strana bude opremljena u slucaju napada?
Mislim ,kad citam tvoje tekstove pomislim da su ti pubertetske bubuljice tek prosle ,ili si
samo jedan od onih starijih ,koji dalje ne vidi od NATO-a?

Ja samo vidim da NATO kuca na vrata Rusije...

I vidim da se Rusija PLASI...

Ko vidi nesto drugo ima pomesane zivce.

- - - - - - - - - -

Још један доказ да уопште НИСИ У ТОКУ СА ЖИВОТОМ..... да ли је теби јасно да ни у власти а нити у свим руководствима свих странака НЕМА НИ ЈЕДНОГ ЈЕДИНОГ ПРОЧЕТНИЧКОГ ЧОВЕКА??? Све је то организовала и усмерила СДБ - тако да и они комунисти пре а и ови данас су ИСТА ТА БАНДА ЦРВЕНА..... само су мало у мимикрији и мало префарбани...... погледај им само личне или породичне биографије и све ће ти бити јасно.......

A predsednik - vojvoda?

A radikal Vucic ?

Kako nema, gde nema?

7yj-vu.jpg
 
Poslednja izmena:
U Americi se bato moj vec DECENIJAMA spremaju za nuklearni rat...

Imaju na milione skladista, bunkera i svasta nesto gde se milioni mogu da sakriju i prezive duze vremena...

Nema porodice noja nije opremljena koferom gde je prva pomoc i prve potrebstine ako zatreba...

ONI SU PAMETNI i zato ce mnogi preziveti...

Gledaju UNAPRED sve opcije..

A mi???
A drugi se ne spremaju? Problem je sto Srbija nije spremna ni za sta. Oni ne znaju gde glavom udaraju i bez rata.

- - - - - - - - - -

Ja samo vidim da NATO kuca na vrata Rusije...

I vidim da se Rusija PLASI...

Ko vidi nesto drugo ima pomesane zivce.

- - - - - - - - - -



A predsednik - vojvoda?

A radikal Vucic ?

Kako nema, gde nema?

Ja vidim da Rusija jedva ceka. Oni su narod koji je navikao da ratuje i gine kroz citavu istoriju.Sto o5 ne znaci da ce Srbima biti ic bolje.
 
Poslednja izmena:
A drugi se ne spremaju? Problem je sto Srbija nije spremna ni za sta. Oni ne znaju gde glavom udaraju i bez rata.

- - - - - - - - - -



Ja vidim da Rusija jedva ceka. Sto o5 ne znaci da ce Srbima biti ic bolje.

Ne spremaju se ni 5% koliko Amerika.

U Srbiji ne verujem da ima 1000 pojedinaca koji imaju pripravan kofer za prezivljavanje.
 

Back
Top