Anonimnost dojavljivaca o prekrsajima.Da li je to po zakonu?

Poruka
19.457
Drugar radi u jednoj firmi koja ima oko 50-tak zaposlenih. sticajem okolnosti on je ''odgovorno lice koje se brine da se postuje zabrana pusenja u prostorijama firme''. neko je dojavio da je neko pusio u prostorijama firme i njega je inspekcija klepila novcanom kaznom kao odgovorno lice bez ikakvih dokaza osim anonimne prijave???
znaci- neko ko hoce da zajebe nekog moze da anonimno pozove bilo koju inspekciju i da prijavi da je nasao muvu u supi, da mu nije izdat fiskalni za bilo sta, da se sestra u domu zdravlja izdrkavala na salteru itd... i da onaj ko je prijavljen nema uvid u to ko ga je prijavio..

:eek: :eek: :eek:

pre dve godine mom komsiji koji ima malu prodavnicu je dosla inspekcija i poturila pod nos hebeni puding pod nos sa isteklim rokom i kao prijavilo vas lice kome ste ovo prodali.. bez ikakvih dokaza da je taj puding kupljen kod njega, niti ko je prijavio??? neverovatno. platio kaznu, sta ce..
 
Poslednja izmena:
Podrzavam anonimnost prijave, a ove price su malo cudne.
Da ne kazem lazne, to je stvar procene inspektora i trgovca, osobe, ako proceni da je blenta, sisaj ga, kao sto razmislja vecina u Srbiji.
Zasto?

Zato sto prijava inspekciji ne ide tako sto to doneses robu i racun i oni odu u prodavnicu i tamo kazne prodavca, nego odu u prodavnicu i gledaju ima li jos takve robe na lageru.....

A ovo za pusenje, koliko ja znam, inspektor dodje, pogleda prostoriju, utvrdi da li je skoro u njoj puseno, a to se moze utvrditi odokativno, moze i tehnicki sa preciznoscu od mesec dana, do u jednu cigaru....To sam radio jos u srednjoj kao rad iz hemije na republickom.
Dakle samo ja , a da ne pricam o drugima i tehnicarima, moze forenzicki utvrditi tacnost i u prvom i u drugom primeru...
Ne radim za policiju, a ovo se i ne trazi u policiji...Ne radim ni za BIA, ni ovo se vise ne trazi u BIA....

Anonimnost je neophodna, jer balkanac je balkanac, sklon gradjenju bandi na radnom mestu, osveti i mrznji.
I ovako ce paranoisati, a zamisli da nije anonimno...
 
Drugar radi u jednoj firmi koja ima oko 50-tak zaposlenih. sticajem okolnosti on je ''odgovorno lice koje se brine da se postuje zabrana pusenja u prostorijama firme''. neko je dojavio da je neko pusio u prostorijama firme i njega je inspekcija klepila novcanom kaznom kao odgovorno lice bez ikakvih dokaza osim anonimne prijave???
znaci- neko ko hoce da zajebe nekog moze da anonimno pozove bilo koju inspekciju i da prijavi da je nasao muvu u supi, da mu nije izdat fiskalni za bilo sta, da se sestra u domu zdravlja izdrkavala na salteru itd... i da onaj ko je prijavljen nema uvid u to ko ga je prijavio..

:eek: :eek: :eek:

pre dve godine mom komsiji koji ima malu prodavnicu je dosla inspekcija i poturila pod nos hebeni puding pod nos sa isteklim rokom i kao prijavilo vas lice kome ste ovo prodali.. bez ikakvih dokaza da je taj puding kupljen kod njega, niti ko je prijavio??? neverovatno. platio kaznu, sta ce..

Za sada pošto je dotični izabran od strane nekog na višoj funkciji pretpostavljam direktora on nadrlja, e sad drugo je pitanje ako želiš nekom da napakostiš, zajebeš ga, uvrneš i sve što se setiš da napakostiš kolegi (baš Ste kolegijalni i radite u izuzetnoj zdravojradnoj sredini u kojoj provedeš trećinu dana) neče ti uspeti jer je dotični ovlašćen za kontorolu
 
Podrzavam anonimnost prijave, a ove price su malo cudne.
Da ne kazem lazne, to je stvar procene inspektora i trgovca, osobe, ako proceni da je blenta, sisaj ga, kao sto razmislja vecina u Srbiji.
Zasto?

Zato sto prijava inspekciji ne ide tako sto to doneses robu i racun i oni odu u prodavnicu i tamo kazne prodavca, nego odu u prodavnicu i gledaju ima li jos takve robe na lageru.....

A ovo za pusenje, koliko ja znam, inspektor dodje, pogleda prostoriju, utvrdi da li je skoro u njoj puseno, a to se moze utvrditi odokativno, moze i tehnicki sa preciznoscu od mesec dana, do u jednu cigaru....To sam radio jos u srednjoj kao rad iz hemije na republickom.
Dakle samo ja , a da ne pricam o drugima i tehnicarima, moze forenzicki utvrditi tacnost i u prvom i u drugom primeru...
Ne radim za policiju, a ovo se i ne trazi u policiji...Ne radim ni za BIA, ni ovo se vise ne trazi u BIA....

Anonimnost je neophodna, jer balkanac je balkanac, sklon gradjenju bandi na radnom mestu, osveti i mrznji.
I ovako ce paranoisati, a zamisli da nije anonimno...

Sto se tice pudinga- prenosim pricu kako sam je cuo, zaista.
A sto se tice pusenja, znam da se moze detektovati da li je puseno u prostoriji cak i mesec dana ranije- pod uslovom da se ima odgovarajuci uredjaj. u ovom slucaju inspektor je samo dosao, onjusio prostoriju i napisao kaznu.
 
Dobro, to sam i mislio kad sam rekao odokativno...

Da ne ispadne da ja sad branim inspektore, ja sam sablaznut sta sve prolazi drzavi i drustvu a narod to voli...
Uvek gledam i princip, to mi je jace od ekscesa...
Znaci secate se telefonskih kartica...platis unapred pa ako ne potrosis za 3 ili 6 meseci propadaju...Ili neki mob operatori hoce to da uvedu...
E to gubljenje novca a usluga nije isporucena je princip uzdizanja kradje na prihvatljivo.
A odatle do sledeceg koraka ima malo...

A sledeci korak je to sto su oni koji su se nakrali drustvene i drzavne imovine sad bogati pa mogu i lecenje da plate, a ostali tek ponesto pa koliko zive zive..
Kad to saberes sa herojstvom nekih za vreme robovanja i okupacije, sledi sledece...
Svako ko ima preko 60 godina i vidi kod nekog kesh preko 50.000e , a svojoj deci nije obezbedio stan, kucu, posao, duzan je da po svaku cenu otme taj kesh i sakrije ga, naravno pre toga kuca prepisana na nekog drugog...ako je ima uopste...
Duznost proistice iz drustveno ustaljenog principa da se sve kradje posle 5, 10 15 godina zaboravljaju i prastaju...ako nisi uhvacen...a onaj ko koristi pokradeno postaje drustveno vredan i uvazen clan drustva...

Tako se na duze stvara mentalitet periodicnog ratovanja...Bukvalno se vidi u tom prepaid pljackanju mentalitet koji dovodi do periodicnog haosa i rata i bezakonja...
Kad se istrosi napljackano , u drugoj ili trecoj generaciji opet nastupa potreba za slabljenjem prava i drzave i opet se desi kiks , znak za pljackanje..
To nece da bude promenjeno ma kakva tehnologija dosla, jer je u psihi...
 
ne zanam da li je po zakonu.

ali, nije važno ko je dojavio no da li je dojava istinita ili ne.

u principu svi koji ne pomažu pravdi (koji znaju) a ne govore su saučesnici.
mogu razumeti one koji vole počinioca pa im je draže d ne odaju onoga do čijeg im je stava stalo. takvi bi trebali uticati na počinioca da se sam prijavi.

kad ovako bidne policajcima treba uzeti platu.
a lopatu su već sad zalužili.
 

Back
Top