IMAMO NOVE KOMŠIJE: Čeh proglasio državu između Srbije i Hrvatske i dao joj ime Liber

Imaju i državni moto jbt...

- - - - - - - - - -

A linkovi za ustav su u kvaru xD

- - - - - - - - - -

"Who is needed in Liberland?
Liberland currently needs people who:
have respect for other people and respect the opinions of others, regardless of their race, ethnicity, orientation, or religion
have respect for private ownership which is untouchable
do not have communist, nazi or other extremist past
were not punished for past criminal offences"
:hahaha:
 
To je teritorij Srbije,cak i po razgranicenju na za kakvo se zalaze Hrvatska.


mapa2625liberland.jpg
 
To je teritorij Srbije,cak i po razgranicenju na za kakvo se zalaze Hrvatska.


mapa2625liberland.jpg

Mislim da nije, kao taj dio ne potražuje ni hrvatska ni srbija.

- - - - - - - - - -

Pazi mala drzava ,tipa LIHTENSTAJN,nema DUGOVA,nema poreza ,nema Radikala,SNS,DS nema ni HDZ ni SDP.Odlicna ideja ,trazicu drxzavljanstvo.U stvari najbolje dvojno.

:hahaha:

Je je to će ti biti lihtenštajn
 
Jel ima refrakcije PDV-a na granici,Ikea,Lidl,jeftini LED 42",kačkavalj,benzin...? :think: Ako ima dobrodošao komšija :ok:

nema mjesta za lidl i ikeu
bacanjem kocke ce odluciti dal otvorit supermarket ili parlamet ili autobusku...
ili da to sve ipak objedine u liberland na vodi
navodno su investitori iz neke bliskoistocne drzavice zainteresirani da grade tamo pa... : )
 
Mislim da nije, kao taj dio ne potražuje ni hrvatska ni srbija.

- - - - - - - - - -



:hahaha:

Je je to će ti biti lihtenštajn

Inace saznao sam kako je doslo do ovih prelazaka teritorije iz jedne republike u drugu.Bila je prica o meandriranju Dunava ali to nije tacno jer bi uvek meandrirao ka istoku,Jer je zapad Vojvodine visi od istoka za oko 13 metara.Tako da i kanal DTD ide ka istoku.To su jos Austrijanci uradili pocetkom 20 veka da bi smanjili krivudanja i ispravili tok Dunava.Znaci bilo je tu ozbiljnih kopanja i zatvaranja kanala,Ima tih mrtvaja dosta u Vojvodini .
 
Hrvatska ne potrazuje jer je na tom mjestu tok Dunava skrenuo u hrvatsku korist ali je na drugim povrsinski vecim mjestima skrenuo na hrvatsku stetu.

https://www.google.hr/maps/@45.7904594,18.8697009,10z
granica među republikama je potegnuta u komisiji kojom je predsjedao Đilas 1947, nekakvim starim tokom Dunava (kopirane su katastarske granice općina još iz Austrougarske). Stvarna linija kontrole od 1995 ide sredinom *sadašnjeg* tijeka Dunava. Stari tok vrluda u krivinama, ali daje znatno više teritorija za Hrvatsku na onoj strani, nego što daje teritorija za Srbiju na ovoj strani.

Liberland se nalazi na komadu koji je na "našoj" strani (zapadnoj) ali uz tumačenje granice koja ide starim tokom pripada Srbiji.

Znači mi potražujemo granicu starim tokom, koji nam daje dosta komada zemlje s njihove (istočne strane). Komad di je Liberland, ne tražimo jer po tumačenju starog toka i nije naš. Srbi traže granicu sredinom sadašnjeg Dunava, žele naše komade zemlje s istočne strane, ali Liberlandski komad ne potražuju ni oni! Ne potražuje ga nitko - terra nullius.
 
cek prvo da naprave umjetna ostrva u obliku zirova pa da vidimo : )))

jel vodja ove nove drzave vec dobio pisma zahvalnice ili da pisemo mi prva?

- - - - - - - - - -

granica među republikama je potegnuta u komisiji kojom je predsjedao Đilas 1947, nekakvim starim tokom Dunava (kopirane su katastarske granice općina još iz Austrougarske). Stvarna linija kontrole od 1995 ide sredinom *sadašnjeg* tijeka Dunava. Stari tok vrluda u krivinama, ali daje znatno više teritorija za Hrvatsku na onoj strani, nego što daje teritorija za Srbiju na ovoj strani.

Liberland se nalazi na komadu koji je na "našoj" strani (zapadnoj) ali uz tumačenje granice koja ide starim tokom pripada Srbiji.

Znači mi potražujemo granicu starim tokom, koji nam daje dosta komada zemlje s njihove (istočne strane). Komad di je Liberland, ne tražimo jer po tumačenju starog toka i nije naš. Srbi traže granicu sredinom sadašnjeg Dunava, žele naše komade zemlje s istočne strane, ali Liberlandski komad ne potražuju ni oni! Ne potražuje ga nitko - terra nullius.

pogubih se u ovome - "mi", "oni", "nase" "njihovo"

ciji si ti mali a ciji smo mi i ko su oni a koji ste vi? :(
 

Back
Top