Prijaviti korupciju da ili ne

Da li bi prijavili korupciju u bolnici. Rec je o manjem mestu i doktor je uzeo mito od 3000 dinara. Neovlasteno. Jos trazi 2000. Problem je u tome sto covek ne moze znati kako su ti doktori povezani. I kome prijaviti

ma ja bi to se snimila,i stavila na net,pa nek mtuze..a da su vece pare ili ne daj boze da je neko stradao zbog nedobijenogmita,tj nisu ga doktori na vreme operisali,tu bi vec bilo belaja...
al inace mislim da za tako male pare ne znam dal ce da ti izadje policija,mozda prvo da probas sa dishom bolnice,mislim akoimas sve papire ne mogu mnogo da te zezaju..
al ako osh preko milicije onda vidis 1 da li imas nekog rodju ili druga koji tamo radi,i zna ko sta radi sa strane...

- - - - - - - - - -

Ima jedna stvar za koju čujem da je hit u našim bolnicama , recimo za mnoge lekarske intervencije spiskovi su ogromni a red se otegne i do nekoliko meseci da ne kažem i do godinu dana, a onda vam sestra ili sam lekar diskretno objasni da se takva usluga mnogo brže može obaviti kod privatnika gde i on tu slučajno radi ili druga opcija gde radi njegov kolega (a njegov kolega onda uzvrati uslugu) . U principu druga opcija je češća jer još uvek važi zakon o zabrani rada i privatno i u državi pa je nezgodno direktno reći da radi i kod privatnika mada se taj zakon odavno zaboravio.
ovo je klasika,ovo sam toliko puta cula..
 
ako tako svako razmislja dolazimo do raspalog drustva i nepravde gde svi ostaju nekaznjeni i nastavljaju svoje prevare
Ne možeš drukčije razmišljati kada vlast ne radi svoj posao!
Da ne tražim po internetu, koliko je takvih koji su prijavili pa su ostali bez posla? Neki imaju čak i presude u svoju korist ali posao i platu i dalje nemaju.
Koliko je vremena prošlo od kako je dokazana prodaja diploma u Kragujevcu? Krivci ne samo što nisu osuđeni nego čak i napreduju u svojim zvanjima!

Šta onda tu možemo da uradimo? Prijaviti nekoga nema nikakvog efekta. Jedino ako si jači pa da ga izmlatiš.
 
Da li bi prijavili korupciju u bolnici. Rec je o manjem mestu i doktor je uzeo mito od 3000 dinara. Neovlasteno. Jos trazi 2000. Problem je u tome sto covek ne moze znati kako su ti doktori povezani. I kome prijaviti

Naravno da DA,bez obzira da li u manjem mestu ima i 10ak kuca..Ta ,navika mora da se iskoreni
kako sa vrha,tako do onih ,koji misle da u manjim mestima ,ako se znaju mogu da rade kako hoce...
Pa,prijaviti prvom mestu koja ima centar za korupciju i primanje mita.I,sto svi kazu snimiti doktora,ili
bilo koga ko to uradi .
 
Moja supruga radi u KBC Dr. Dragisa Misovic.
Tamo se pre neki mesec desilo hapsenje zbog mita.
Doktor je trazio 500e za zakazivanje nekog pregleda preko reda. Pacijent se kobajagi slozio pa je otisao u policiju da prijavi, dali mu obelezenu novcanicu, dao ju je doktoru i policija ga je uhapsila..

Bilo je smesno sto je doktor u prvom trenutku krenuo da bezi pa mu doslo iz dupeta u glavu besmislenost bezanije...
 

Back
Top