Kap koja je prelila casu

cave man

Buduća legenda
Banovan
Poruka
29.317
Koja je to kap koja je prelila ili bi prelila vasu casu?
Dal je moguce da ona bude vracena nakon prelivanja na svoje predjasnje mesto?
Verovatno se kaze kap jer kap kad se izlije nemoguce je vise vratiti tamo odakle je izlivena u istom obliku.
Da li zato treba paziti da to prelivanje bude odmereno zbog tog nemogucnosti vracanja u slucaju neke vrste kajanja?
Ili u prevodu da li ste skloni vracanju na predjasnje stanje stvari koje je mozda i bilo uzrok nelagodnosti koja je dovela do prelivanja?
 
Koja je to kap koja je prelila ili bi prelila vasu casu?
Dal je moguce da ona bude vracena nakon prelivanja na svoje predjasnje mesto?
Verovatno se kaze kap jer kap kad se izlije nemoguce je vise vratiti tamo odakle je izlivena u istom obliku.
Da li zato treba paziti da to prelivanje bude odmereno zbog tog nemogucnosti vracanja u slucaju neke vrste kajanja?
Ili u prevodu da li ste skloni vracanju na predjasnje stanje stvari koje je mozda i bilo uzrok nelagodnosti koja je dovela do prelivanja?

Uvek integritet. Postoje nivoi prelaska te linije i blagi nisu bitni, ali neki jaci moraju dobiti adekvatan odgovor.
A ako neko zeli bas da predje granicu preko svake mere na toga se udara svom snagom i na najslabije mesto.
Nema vracanja, nema oprostaja. Sam oprostaj nema smisla.
Uvek treba biti odmeren. Shotgun diplomatijom se nista ne resava i koriste je samo totalni slabici.
 
Neke prekobrojne kapi koje su remetile moj unutrašnji mir u jednom periodu mog života uistinu su pretile da mi preliju čašu i da mi se nije aktivirao sistem spojenih sudova, pukotine u mom sistemu ne bi bilo izvodljivo sanirati. Da li je neko u stanju da zaboravi ružno i nepravdu zavisi i od toga koliko je voljan da oprosti tuđe greške bile one namerne ili nesvesne. Ja opraštam. I zaboravljam. I male i velike nepravde. Neuporedivo mi je lakše i jednostavnije da volim život i radujem se svakom novom danu nego da se iznurujem i trujem besom zbog toga što neko ko mi je drag nije u stanju da sagleda dimenzije svoje gluposti.
Neki ljudi imaju po prirodi ugrađen takav odbrambeni mehanizam, a neki moraju biti spremni da nauče kako da ga aktiviraju kako prelivanja ne bi postala svakodnevna pojava.
 
Poslednja izmena:
Koja je to kap koja je prelila ili bi prelila vasu casu?
Dal je moguce da ona bude vracena nakon prelivanja na svoje predjasnje mesto?
Verovatno se kaze kap jer kap kad se izlije nemoguce je vise vratiti tamo odakle je izlivena u istom obliku.
Da li zato treba paziti da to prelivanje bude odmereno zbog tog nemogucnosti vracanja u slucaju neke vrste kajanja?
Ili u prevodu da li ste skloni vracanju na predjasnje stanje stvari koje je mozda i bilo uzrok nelagodnosti koja je dovela do prelivanja?
ne moze da vrati predjasnje stanje nijedna kap u kasi a ne koja je prelila
 
Koja je to kap koja je prelila ili bi prelila vasu casu?
Dal je moguce da ona bude vracena nakon prelivanja na svoje predjasnje mesto?
Verovatno se kaze kap jer kap kad se izlije nemoguce je vise vratiti tamo odakle je izlivena u istom obliku.
Da li zato treba paziti da to prelivanje bude odmereno zbog tog nemogucnosti vracanja u slucaju neke vrste kajanja?
Ili u prevodu da li ste skloni vracanju na predjasnje stanje stvari koje je mozda i bilo uzrok nelagodnosti koja je dovela do prelivanja?

Ta "kap" je kada me neko namerno povredi. Zlobu ne podnosim. A ni slučajno povređivanje više ne tolerišem, jer ne podnosim ni glupost.
Oprostim ali ne zaboravim.
Ne, nisam sklona. Ne eksperimentiše mi se sa davanjem treće šanse. Nemam toliko vremena.
 
svaka zena uvek i svakodnevno se preispituje ako joj u vezi nesto zaskripi, pa sledi ono diletantsko pitanje postavljeno sebi ko je kriv, on ili ja... da bi svaki od partnera shvatio koliko je odgovoran u necemu kao sto je veza, mora sam da dodje do istine a ne neko drugi da mu je crta... to je odlika svakog zrelog coveka ili zene.... al' ljudi su danas imbecili i nemaju izgradjen ni minimum postovanja spram onog drugog a kako bi imali spram sebe pa cekaju da dara prevrsi meru ili kap prelije i tek onda naprecac donose odluke
 
Koja je to kap koja je prelila ili bi prelila vasu casu?
Dal je moguce da ona bude vracena nakon prelivanja na svoje predjasnje mesto?
Verovatno se kaze kap jer kap kad se izlije nemoguce je vise vratiti tamo odakle je izlivena u istom obliku.
Da li zato treba paziti da to prelivanje bude odmereno zbog tog nemogucnosti vracanja u slucaju neke vrste kajanja?
Ili u prevodu da li ste skloni vracanju na predjasnje stanje stvari koje je mozda i bilo uzrok nelagodnosti koja je dovela do prelivanja?

Puni se kap po kap, a kapljice su gorke. Kad prelije onda je prelilo i nema vise povratka na staro. Ne vatam se vise za tu casu.
 
Koja je to kap koja je prelila ili bi prelila vasu casu?
Dal je moguce da ona bude vracena nakon prelivanja na svoje predjasnje mesto?
Verovatno se kaze kap jer kap kad se izlije nemoguce je vise vratiti tamo odakle je izlivena u istom obliku.
Da li zato treba paziti da to prelivanje bude odmereno zbog tog nemogucnosti vracanja u slucaju neke vrste kajanja?
Ili u prevodu da li ste skloni vracanju na predjasnje stanje stvari koje je mozda i bilo uzrok nelagodnosti koja je dovela do prelivanja?

nemoguce je vracanje na predjashnje stanje..
kap moze da promeni oblik , eventualno postane para, a para ispari ..
tako da - konkluzn - sve shto je preshlo granicu tolerancije postaje nebitno za dalje .. neka varijanta brisanja iz sistema
 
Koja je to kap koja je prelila ili bi prelila vasu casu?
Dal je moguce da ona bude vracena nakon prelivanja na svoje predjasnje mesto?
Verovatno se kaze kap jer kap kad se izlije nemoguce je vise vratiti tamo odakle je izlivena u istom obliku.
Da li zato treba paziti da to prelivanje bude odmereno zbog tog nemogucnosti vracanja u slucaju neke vrste kajanja?
Ili u prevodu da li ste skloni vracanju na predjasnje stanje stvari koje je mozda i bilo uzrok nelagodnosti koja je dovela do prelivanja?

Nisam u poziciji da na takav način razmišljam. Niti imam manevarski prostor da mi je nečeg dosta pa hoću promenu. Moja čaša nema dno.
 
"Dert li je, prokletija li neka ..." Teramo mi dertani tako na razmisljanje, a dobri smo i za posmatranje:lol:

najveca mudrost je priznati da si u dertu ali najveca greska je sa dertom koketirati.... na duge staze dobijes crtu karaktera koji je svima zanimljiv i prilagodljiv, ali na licnom planu imas jako sukobljen id i ego gde ako nemas kontrolu mozes da odes nepovratno u nesto sto nije dobro za tebe.... znam to bolje od svih.
 
najveca mudrost je priznati da si u dertu ali najveca greska je sa dertom koketirati.... na duge staze dobijes crtu karaktera koji je svima zanimljiv i prilagodljiv, ali na licnom planu imas jako sukobljen id i ego gde ako nemas kontrolu mozes da odes nepovratno u nesto sto nije dobro za tebe.... znam to bolje od svih.

Sad dal znam bolje od svih ne znam ...al znam kako je biti u dertu.
 
nemoguce je vracanje na predjashnje stanje..
kap moze da promeni oblik , eventualno postane para, a para ispari ..
tako da - konkluzn - sve shto je preshlo granicu tolerancije postaje nebitno za dalje .. neka varijanta brisanja iz sistema

Tako je! Kad se jednom pređe neka granica tolerancije, nema povratka na staro. Kako opet biti prijatelj sa nekim u koga si se razočarao? Kako nastaviti nešto što je završeno? Ili drugačije rečeno ono što od početka nije valjalo ne može tokom vremena postati valjano.
 
prelivanje nekako baš tako asocira na iznenadan događaj koji nije mogao da se zaustavi

kao kad sipaš nekome mineralnu vodu pa usled nepažnje ili što je boca pod pritiskom, dođe do prelivanja i nema nazad...mislim, obrišeš ti za sobom tu vodu, ispriskanu odeću i poliven sto, ali šteta je već nastala...

...e sad kod prelivanja ljudskih emocija, da se obratilo pravovremeno na postojaće stanje i egizistiranje određenih emocija i reagovalo, moglo se sprečiti to prelivanje
..
ali kao što svi znamo...do toga nije došlo....zato obično stvari i odnosi nikad nisu više isti posle tog prelivanja....bude tu još nekih pokušaja sanacije...ali kao što rekoh obično nema nazad...ili ne na isti način
..
a kad nastupa tačka prelivanja kod čoveka? kod svakog je to individualno već
 
Koja je to kap koja je prelila ili bi prelila vasu casu?
Dal je moguce da ona bude vracena nakon prelivanja na svoje predjasnje mesto?
Verovatno se kaze kap jer kap kad se izlije nemoguce je vise vratiti tamo odakle je izlivena u istom obliku.
Da li zato treba paziti da to prelivanje bude odmereno zbog tog nemogucnosti vracanja u slucaju neke vrste kajanja?
Ili u prevodu da li ste skloni vracanju na predjasnje stanje stvari koje je mozda i bilo uzrok nelagodnosti koja je dovela do prelivanja?

zavisi od trenutnog raspoloženja..
nekad mi i pola čaše zasmeta,a nekad ni kap koja prelije čitavu flašu ne mora da označava da je kraj...zavisi od 1000 okolnosti...
 
Poslednja izmena:
Ne svaki dan, ne prelijeva se čaša svakog dana. Zato i postoji prag tolerancije. ali kad je jednom gotovo, gotovo je

Ima prelivanja u oblasti zajednički život ili posao ili prijateljstvo ili prekomerna ishrana... ima bezbroj stvari koje mogu da preliju čašu pa da kažeš sebi ovako više NEĆU i okreneš pramac u suprotnom pravcu. Ali ono o čemu piše Srebrna Cesta je nešto drugo.
To je prelivanje iz sopstvene kože, a to nije izvodljivo i ta čaša ne sme da ima dno inače rezultati tog prelivanja imaju kobne posledice.
 
Koja je to kap koja je prelila ili bi prelila vasu casu?
Dal je moguce da ona bude vracena nakon prelivanja na svoje predjasnje mesto?
Verovatno se kaze kap jer kap kad se izlije nemoguce je vise vratiti tamo odakle je izlivena u istom obliku.
Da li zato treba paziti da to prelivanje bude odmereno zbog tog nemogucnosti vracanja u slucaju neke vrste kajanja?
Ili u prevodu da li ste skloni vracanju na predjasnje stanje stvari koje je mozda i bilo uzrok nelagodnosti koja je dovela do prelivanja?

Ta kap obično bude neka baš sitnica, naizgled nebitna, ali kad mi se čaša napuni do granice, dovoljno je i tako nešto malo da je prelije.
Uglavnom pređem preko gomile ružnih stvari, budalaština, idiotluka, al kad se prelije .... prelilo se.
Rekla bih da nisam sklona vraćanju, al umem često da poreknem baš to što tvrdim, pa ću tu ostati da se dobro zamislim nad odgovorom.
 
Ima prelivanja u oblasti zajednički život ili posao ili prijateljstvo ili prekomerna ishrana... ima bezbroj stvari koje mogu da preliju čašu pa da kažeš sebi ovako više NEĆU i okreneš pramac u suprotnom pravcu. Ali ono o čemu piše Srebrna Cesta je nešto drugo.
To je prelivanje iz sopstvene kože, a to nije izvodljivo i ta čaša ne sme da ima dno inače rezultati tog prelivanja imaju kobne posledice.

Slažem se. Ja sam i mislila o prelivanju u oblaasti posla i prijateljstva.Neke se stcvari ipak samo do određene granice mogu tolerisati. Ne možete biti vječito dobri i popustljivi prema nekome ko nije dobar prema vama ili vam je nanio nepravdu ili vas uvrijedio.Granica mora postojati. Jer, prema sebi prije svega moramo imati poštovanje. ako sami sebe ne cijenimo, neće ni drugi, pa će nas početi i "gaziti", A tu onda prestaje dostojanstvo. I ponos.
 

Back
Top