Ne pozeli nista sto je tudje

ma ja bre

Primećen član
Banovan
Poruka
574
Ides ulicom i pred tobom se ukaze novcanica, recimo 100, 500, 5000 din ili vise manje nebitno. Nemoj da uzmes produzi dalje svojim putem i neka ti je srce radosno jer si ucinio dobru stvar nisi sagresio. Uzimajuci nesto sto nije tvoje prisvojio si i tudju stvar. Ti nisi zaradio tu novcanicu. Ta novcanica je tudja. Ako uzmes tudje to je ili kradja u svakom slucaju pozeleo si nesto STO JE TUDJE.

NE UKRADI to svi znamo da je greh, ali nas Bog ide i dalje jos dublje a to je da cak tvoje srce ne pozeli sta je tudje i tako je sprecio mnoga dela koja bi se ucinila da je ostalo samo na toj zapovesti NE UKRADI. Dakle nemoj cak ni da pozelis sta je tudje.
 
Poslednja izmena:
Cekaj druze. Ti si se samo osvrnuo na tudje novcanice,ako ih neko nadje na ulici,da ih ne uzme.Ali pod onim naslovom:NE POZELI NISTA STO JE TUDJE !
ne misli se samo na novcanice.A sta cemo sa onima koji pozele tudju devojku ili sto je jos gori greh,zenu.Ti to nisi ni pomenuo.Slusaj dragi prijatelju.To sa
novcanicama,mozda je greh uzeti tudje-ustvari,sigurno je GREH.Ali mnogo,mnogo veci greh je (po bibliji),obljubiti tudju zenu.Dali si ti i o tome razmisljao.
Danas ima dosta muskaraca,koji imaju vrlo labave,moralne principe.Kako cuju,da im je neki prijatelj,dobar drug,otisao na sluzmeni put,eto njih,kod njegove
zene.Onda koriste to,sto zene ne vole kada su same.E.tada pocinje njihova "dobra namera".Pocnu da ubedjuju zenu,kako to nije nista nemoralno,"probati" i
nekog drugog muskarca.Kako je to,toboz dobro za njeno zdravlje i njenu psihu.I sta ce jadna zena,nego da ga primi u krevet (ali samo jednom).Eto to su po meni
najpokvareniji ljudi.To su muskarci,zbog kojih se ja,ponekad stidim,sto sam clan muskog roda.
 
...... e sad lova na cesti je nešto drugo,to bih uzeo........

Tvoje je ono sto si zaradio, ta novca nica nije tvoja nego pripada onom kome je ispala iz dzepa. Kad uzmes tu novcanicu na ulici pre nego si se sagnuoo ti si POZELEO ONO STO JE TUDJE. To je tako e sad to sto ti mislis da to nije greh ne znaci da nije stvarno greh.

Naravno pozeleti tudju zenu je greh. Sama pomisao i fantaziranje seksa sa tudjom zenom je takodje greh ali trenutno je tema bas o ovome zato sto i veliki vernici sagresuju cesto jer neznaju da je greh uzimanje stvari sa ulice koje su nekome ispale.
 
Tvoje je ono sto si zaradio, ta novca nica nije tvoja nego pripada onom kome je ispala iz dzepa. Kad uzmes tu novcanicu na ulici pre nego si se sagnuoo ti si POZELEO ONO STO JE TUDJE. To je tako e sad to sto ti mislis da to nije greh ne znaci da nije stvarno greh.

Naravno pozeleti tudju zenu je greh. Sama pomisao i fantaziranje seksa sa tudjom zenom je takodje greh ali trenutno je tema bas o ovome zato sto i veliki vernici sagresuju cesto jer neznaju da je greh uzimanje stvari sa ulice koje su nekome ispale.

Ја то редовно практикујем. :)
 
Ipak izgleda da je potrebno imati i pameti i inteligencije da se ne gresi, na zalost danas su ljudi ne toliko glupi prirodno koliko ih je ovaj sistem zaglupio. Dakle dana je problem sto ljudi vise nemaju duhovne inteligencije. Mozda imate matematicku i materjalnu inteligenciju ali na zalost duhovno je danasnji covek izuzetno pao i nema vise mogucnosti da ide pravim putem, putem istine a jedina prava istina je Hrist. Zato i ovakvi neblozni odgovori.
 
Ides ulicom i pred tobom se ukaze novcanica, recimo 100, 500, 5000 din ili vise manje nebitno. Nemoj da uzmes produzi dalje svojim putem i neka ti je srce radosno jer si ucinio dobru stvar nisi sagresio. Uzimajuci nesto sto nije tvoje prisvojio si i tudju stvar.

Sagrešio si :lol:. Jer si poželeo da je uzmeš, iako to nisi učinio, ubeđujući sebe da produžiš. Ovo mi je uvek bila najzagonetnija zapovest. Nije li rigorozna? :)
 
Ides ulicom i pred tobom se ukaze novcanica, recimo 100, 500, 5000 din ili vise manje nebitno. Nemoj da uzmes produzi dalje svojim putem i neka ti je srce radosno jer si ucinio dobru stvar nisi sagresio. Uzimajuci nesto sto nije tvoje prisvojio si i tudju stvar. Ti nisi zaradio tu novcanicu. Ta novcanica je tudja. Ako uzmes tudje to je ili kradja u svakom slucaju pozeleo si nesto STO JE TUDJE.

NE UKRADI to svi znamo da je greh, ali nas Bog ide i dalje jos dublje a to je da cak tvoje srce ne pozeli sta je tudje i tako je sprecio mnoga dela koja bi se ucinila da je ostalo samo na toj zapovesti NE UKRADI. Dakle nemoj cak ni da pozelis sta je tudje.

nije krađa ako si je našao na ulici.
koja je poenta teme?

- - - - - - - - - -

Узми новчаницу и дај је просјаку, болесном, гладном..

u ovoj državi su skoro svi gladni i bolesni... prosjačenje ja semo pitanje vremena.
 
Ipak izgleda da je potrebno imati i pameti i inteligencije da se ne gresi, na zalost danas su ljudi ne toliko glupi prirodno koliko ih je ovaj sistem zaglupio. Dakle dana je problem sto ljudi vise nemaju duhovne inteligencije. Mozda imate matematicku i materjalnu inteligenciju ali na zalost duhovno je danasnji covek izuzetno pao i nema vise mogucnosti da ide pravim putem, putem istine a jedina prava istina je Hrist. Zato i ovakvi neblozni odgovori.

Ja bih baš volela da odgovoriš na moje pitanje.
 
Ja bih baš volela da odgovoriš na moje pitanje.

Pa cekaj znaci po tvojoj logici ajde ja cu da gresim da drugi ne gresi? Jel ima tu logike? Pazi svako i ko ubije coveka na sudu su brani na hiljadu nacina ali greh nema opravdanja nikad. Greh je greh. Isto je djavo lukav pa imamo cak i u Njegosa zlo za zlo i kazese da nije greh ako se na zlo udara zlom. Ali to je nebuloza . Hrist je reko ako ti neko lupi samar ti okreni drugi obraz.
 
Ides ulicom i pred tobom se ukaze novcanica, recimo 100, 500, 5000 din ili vise manje nebitno. Nemoj da uzmes produzi dalje svojim putem i neka ti je srce radosno jer si ucinio dobru stvar nisi sagresio. Uzimajuci nesto sto nije tvoje prisvojio si i tudju stvar. Ti nisi zaradio tu novcanicu. Ta novcanica je tudja. Ako uzmes tudje to je ili kradja u svakom slucaju pozeleo si nesto STO JE TUDJE.

NE UKRADI to svi znamo da je greh, ali nas Bog ide i dalje jos dublje a to je da cak tvoje srce ne pozeli sta je tudje i tako je sprecio mnoga dela koja bi se ucinila da je ostalo samo na toj zapovesti NE UKRADI. Dakle nemoj cak ni da pozelis sta je tudje.

sto ne bi uzela..ako nema neki dokument u novcaniku slatko bi ih stuckala..:D
 
Ides ulicom i pred tobom se ukaze novcanica, recimo 100, 500, 5000 din ili vise manje nebitno. Nemoj da uzmes produzi dalje svojim putem i neka ti je srce radosno jer si ucinio dobru stvar nisi sagresio. Uzimajuci nesto sto nije tvoje prisvojio si i tudju stvar. Ti nisi zaradio tu novcanicu. Ta novcanica je tudja. Ako uzmes tudje to je ili kradja u svakom slucaju pozeleo si nesto STO JE TUDJE.

NE UKRADI to svi znamo da je greh, ali nas Bog ide i dalje jos dublje a to je da cak tvoje srce ne pozeli sta je tudje i tako je sprecio mnoga dela koja bi se ucinila da je ostalo samo na toj zapovesti NE UKRADI. Dakle nemoj cak ni da pozelis sta je tudje.

Dobro i?

naravno da je bitno sta je coveku u SRCU, to je ono na sta Bog gleda na nase SRCe a ne spoljasnjost...

Tako da nista pred Bogom ne vredi ako se neko pretvara. Bog se ne moze prevariti delima niti spoljasnjoscu.

Bog prihvata samo obozavanje iz CISTOG SRCA, svetost... LJUBAV

ostalo ne
 
Tvoje je ono sto si zaradio, ta novca nica nije tvoja nego pripada onom kome je ispala iz dzepa. Kad uzmes tu novcanicu na ulici pre nego si se sagnuoo ti si POZELEO ONO STO JE TUDJE. To je tako e sad to sto ti mislis da to nije greh ne znaci da nije stvarno greh.

Naravno pozeleti tudju zenu je greh. Sama pomisao i fantaziranje seksa sa tudjom zenom je takodje greh ali trenutno je tema bas o ovome zato sto i veliki vernici sagresuju cesto jer neznaju da je greh uzimanje stvari sa ulice koje su nekome ispale.

nerazumni čovječe,ako je ne uzmem uzeće neko drugi..
i druga stvar,ne postoji šansa da izgubljenu novčanicu vratiš pravom vlasniku,kako misliš to da izvedeš?
da daš oglas pa se na njega javi 1000 ljudi?
nemoguća misija..
 

Back
Top