Da li ima jos nade za nas koji verujemo u SSP

AceMakedonski

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.214
Ovo mi je debi tema i sada mi je dosla kao hipoteticka misao,zanima me da li jos uvek ima nade za nas retro-misljenike koji verujemo u SSP,odnosno STARI-SVETSKI-POREDAK, koji je u manjoj ili vecoj meri nekako opstajao skoro 1700 godina sve do WW2,odnosno pritom ne mislim u striktno geo-politickom smislu,vec i u sveobuhvatnom-drustvenom-ljudskom smislu?Gde su najveci sistemi vrednosti uglavnom bili: CAST,POSTOVANJE,FER IGRA-ZDRAVA KONKURENCIJA,ISKRENOST,KREATIVNOST-VIZIJE,EMOCIJE I NARAVNO PRISTOJAN-LAGODAN ZIVOT OD SVOG RADA,ZNANJA I SPOSOBNOSTI-UMECA.Ne mislim pritom SSP iz srednjeg veka,ili 18 i 19 veka,vec prilagodjen-modifikovan ovim modernim vremenom iliti 21-vekom.Jer sam uveren da postojeci sistem funkcionisanja danasnjeg sveta i njegova krajnja tedencija NWO ne voodi nicemu smislenom,naprednom i dobrom,vec upravo suprotno.
 
Poslednja izmena:
Meni deluje da ne vredi,jer Amerika je isfurala ove vrednosti koje danas imamo,jedino sto bi bilo spas je da npr Rusija previse ojaca i da ona zauzme americku poziciju,ali sto pre,i ono sto je bitno,ali veoma,da nekako americka propaganda bude unistena,dakle Holywood,i ostale stvari,ustvari to je i americki sistem prodavanje serene laze,tipa mc donald,gde mislis da kupujes meso,ustvari dobijes plasticnu pljeskavicu,i dok to ne bude uradjeno bice nam ovako,ali u svakom slucaju svi treba da se borimo protiv toga.Dakle,bez AMerike i americkih vrednosti,ovaj svet bi bio lepo mesto za zivot.
 
Meni deluje da ne vredi,jer Amerika je isfurala ove vrednosti koje danas imamo,jedino sto bi bilo spas je da npr Rusija previse ojaca i da ona zauzme americku poziciju,ali sto pre,i ono sto je bitno,ali veoma,da nekako americka propaganda bude unistena,dakle Holywood,i ostale stvari,ustvari to je i americki sistem prodavanje serene laze,tipa mc donald,gde mislis da kupujes meso,ustvari dobijes plasticnu pljeskavicu,i dok to ne bude uradjeno bice nam ovako,ali u svakom slucaju svi treba da se borimo protiv toga.Dakle,bez AMerike i americkih vrednosti,ovaj svet bi bio lepo mesto za zivot.

Uglavnom se slazem,pogotovo je americki stil zivota uneo veliku pometnju i dekadentnost u musko-zenskim odnosima izmedju mladih danas,gde je INTERES sve sja i diktira kvazi musko-zenske odnose.Ali nije samo USA glavni faktor NWO,jeste jedan od najvecih ako i ne najveci,pre svega tu dosta pomazu izmanipulisani-materijalisti-korumpirani Liberali i Kapitalisti koji si infiltrirani medju nama,kojih danas nema malo nazalost,bez njih USA-Izabrano pleme- ZOG ne bi uradili ni pola stvari na svetu danas sto su do sada uradili a uradili su nesvakidasnje stvari u Istoriji Covecanstva i planete Zemlje.Da bankai,mislim da Rusija i njen uticaj ne moze sam nista bitnije da uradi na globalnoj sceni i njenom boljitku,odnosno vracanja na staro,vec mislim da Rusija jedino sa ujedinjenom nacionalnom-hriscanskom Evropom i sa Japanom kao azijatskim saveznikom,eventualno Iran i Argentina kao van-evropski partneri mogu da ucine neku bitniju promenu na svetu,ali samo ako svi oni imaju jedinstven,organizovan i zajednicki primarni konsenzus,jedino tako mogu stvari krenuti na bolje,bar ja tako mislim.
 
Poslednja izmena:
Ovo mi je debi tema i sada mi je dosla kao hipoteticka misao,zanima me da li jos uvek ima nade za nas retro-misljenike koji verujemo u SSP,odnosno STARI-SVETSKI-POREDAK, koji je u manjoj ili vecoj meri nekako opstajao skoro 1700 godina sve do WW2,odnosno pritom ne mislim u striktno geo-politickom smislu,vec i u sveobuhvatnom-drustvenom-ljudskom smislu?Gde su najveci sistemi vrednosti uglavnom bili: CAST,POSTOVANJE,FER IGRA-ZDRAVA KONKURENCIJA,ISKRENOST,KREATIVNOST-VIZIJE,EMOCIJE I NARAVNO PRISTOJAN-LAGODAN ZIVOT OD SVOG RADA,ZNANJA I SPOSOBNOSTI-UMECA.Ne mislim pritom SSP iz srednjeg veka,ili 18 i 19 veka,vec prilagodjen-modifikovan ovim modernim vremenom iliti 21-vekom.Jer sam uveren da postojeci sistem funkcionisanja danasnjeg sveta i njegova krajnja tedencija NWO ne voodi nicemu smislenom,naprednom i dobrom,vec upravo suprotno.

Ni jedan poredak nije trajao 1700 godina. Istorija nas je naucila da svako drustvo ima uzlaznu putanju, svoj vrhunac posle kog sledi dekadencija, lagano propadanje i kraj. I nikad se nije vracalo na strao stanje vec je uvek nesto novo dolazilo. Da li je na bolje ili na gore to je vec druga prica.
 
Da se fokusiram malo na drustvene teme,bizzaran primer,pre 100 godina u Evropi je bio SF da jedan nafuran,iskompleksiran,bahat,nekulturn,nesarmantan i ne nesto fizicki lep saban smuva jednu simpaticnu,slatku,duhovitu i obrazovanu mladu devojku,dok na primer to danas ne da ima,nego je opste prihvatljivo i najpodobnije i najdominantnije drustveno nacelo.Ili da neko ko je zavrsio nominalno-realno samo osnovnu skolu,nesposoban,nekreativan i koji mu je IQ od 80-90,znaci nesto ispod proseka do proseka,zapocne biznis i bude veliki preduzetnik iliti moderno Tajkun,toga nije bilo u Evropi pre 100 a danas je to jedan od osnovnih aspekata ovog danasnjeg liberalnog-kapitalistickog sistema.U ova 2 bizzarna primera moze se primetiti koliko je svet drasticno nazadovao u roku od 100 godina, sto se tice socio-drustvenih-medjuljudskih odnosa,osim tehnologije i dostupnosti kretanja naravno,mada je i ta dostupnost kretanja danas vrlo diskutabilna i relativna i usko je povezana sa INTERESOM i nepravdom.
 
Poslednja izmena:
Ni jedan poredak nije trajao 1700 godina. Istorija nas je naucila da svako drustvo ima uzlaznu putanju, svoj vrhunac posle kog sledi dekadencija, lagano propadanje i kraj. I nikad se nije vracalo na strao stanje vec je uvek nesto novo dolazilo. Da li je na bolje ili na gore to je vec druga prica.

Ja nisam mislio bukvalno na staro stanje u srednji vek,vec modifikovano duhom ovog danasnjeg vremena,nisi me razumeo.Jeste,trajao je sa manjim ili vecim prekidima optimalno oko 1700 godina,koja stotka manje ili vise je nebitno.Ja nisam mislio striktno sa geo-politickog aspekta,vec sa uopste sveobuhvatnog-drustvenog-ljudskog aspekta.Naravucenije,hteo sam ovom temom da ukazem u kakvom je stanju ovo nase skoro globalizovano danasnje drustvo i da li smo nepovratno izgubili nas bit postojanja-ljudskost,odnosno onim sto nas cini ono sto jesmo Homo-Sapiensom,iliti Ljudskim bicem.
 
Poslednja izmena:
Ni jedan poredak nije trajao 1700 godina. Istorija nas je naucila da svako drustvo ima uzlaznu putanju, svoj vrhunac posle kog sledi dekadencija, lagano propadanje i kraj. I nikad se nije vracalo na strao stanje vec je uvek nesto novo dolazilo. Da li je na bolje ili na gore to je vec druga prica.

To nije tacno,risko carstvo je trajalo jako dugo,ali nije ostavljalo pustos kakvu je ostavila Amrika,posle Rima,dobili smo rimsko pravo koje je temelj danasnjeg kontineltalnog prava,zatim umetnost,ijos mnogo toga, jako pozitivnoga,dok onosto bude iza Amerike,niko nece moci da popravi i u tome je velika razlika.Dakle,tvoja tvrdnja nije tacna,jer se stvari ne mogu popraviti.
 
Америка је уништила све вредности.
Феминизам, либерализам, демократија, капитализам и многе остале идеје које су у почетку биле добре (имале смисла или су њихови творци то са најбољом намером смислили), су у Америци доживеле преображај и прошириле се светом као зараза.
 
U pitanju je borba najperfidnije zveri na planeti sa zamkama sopstvenih matrica otuđenosti-autonomnosti u odnosu
na stremljenja i pojedinačnu volju...
Vojni odnosi,monetarni sistemi,naučna eksplozija,tehnološki napredak,mediji itd-sve to ima sopstvenu samovolju i logiku koju
nije više moguće opozvati i najsofisticiranije vlasti ih jedva kontrolišu i usmeravaju...Hajde da se svi složimo,na nekom referendumu da hoćemo
da nam Srbija bude anarhićna država! I CVRC (prc!) -kako zameniti poluge sistema:vojsku,policiju,uprave prihoda,socijalno ,ambulante i
bolnice,škole i univerzitete,saobračajnu signalizaciju,toplovod,vodovod,LEKTRIKU(:mrgreen:) ,mob.operatere i zemaljsku mrežu,novinare ,
tv ćanele i ostalu gologuziju? ? ?
Kad bi štabi-uopšte se više i ne pitamo...Ko se pita? Pa mi! KOLEKTIVNO NESVESNO! ! ! Ili imaginarni Svetski duh kog je zapazio onaj Hegel...:mrgreen:
 
Može,izaći će...
Da sam samo deset godina mlađi,ne bih ovu temu ni pogkedao...jer ne bih bio na forumu,već isto
kao pre deset godina-po belom svetu!Zajebancija uživo,a ne da ti ja bistrim old gerijatrijski poredak...:evil:
Nego me mrzi,a sad ima i one jeftine avio karte tipa teretni prevoz i ni vode čašu za 10 sati leta...:mrgreen:
Ybg,poneseš kojeg pivkana...;)
Baš bih mogao negde...Stari drugari me zovu da skoknemo do Carigrada...Videću-airport Ataturk četkaj me!
 
Može,izaći će...
Da sam samo deset godina mlađi,ne bih ovu temu ni pogkedao...jer ne bih bio na forumu,već isto
kao pre deset godina-po belom svetu!Zajebancija uživo,a ne da ti ja bistrim old gerijatrijski poredak...:evil:
Nego me mrzi,a sad ima i one jeftine avio karte tipa teretni prevoz i ni vode čašu za 10 sati leta...:mrgreen:
Ybg,poneseš kojeg pivkana...;)
Baš bih mogao negde...Stari drugari me zovu da skoknemo do Carigrada...Videću-airport Ataturk četkaj me!

Ajd imaš od mene zadatak (molbu) da razmisliš šta čoveka tera da
od 21,00 do 24,00h provode na forumu, ili još gore, ujtru od 05,00 do 10,00 dok jebači spavaju.
Pogrešan odgovor se neće tolerisati! :hahaha:
 
Može,izaći će...
Da sam samo deset godina mlađi,ne bih ovu temu ni pogkedao...jer ne bih bio na forumu,već isto
kao pre deset godina-po belom svetu!Zajebancija uživo,a ne da ti ja bistrim old gerijatrijski poredak...:evil:
Nego me mrzi,a sad ima i one jeftine avio karte tipa teretni prevoz i ni vode čašu za 10 sati leta...:mrgreen:
Ybg,poneseš kojeg pivkana...;)
Baš bih mogao negde...Stari drugari me zovu da skoknemo do Carigrada...Videću-airport Ataturk četkaj me!

Dragoljube, ne mrsi muda dokon.
 
...
zanima me da li jos uvek ima nade za nas retro-misljenike
koji verujemo u SSP,
odnosno STARI-SVETSKI-POREDAK,
...

Nema nade,
zato što smo hedonisti - zato što preterujemo.
U svemu !

Eno moj klinac.
Može da upotrebi kompjuter sat vremena.
Jok !
15 sati dnevno !

To ga menja, zar ne ?!
Čitavu generaciju menja !
Čitav svet !

Japanci.
Mogli su da imaju 1 nuklearku.
Jok !
20 nuklearki !

Karić.
Mogao je da ima 2000 evra mesečno !
Jok !
200.000 mesečno !

Taj takmičarski duh - to je problem.
Kad bi mogao da se kontroliše ...
 
Poslednja izmena:
Nema nade,
zato što smo hedonisti - zato što preterujemo.
U svemu !

Eno moj klinac.
Može da upotrebi kompjuter sat vremena.
Jok !
15 sati dnevno !

To ga menja, zar ne ?!
Čitavu generaciju menja !
Čitav svet !

Japanci.
Mogli su da imaju 1 nuklearku.
Jok !
20 nuklearki !

Karić.
Mogao je da ima 2000 evra mesečno !
Jok !
200.000 mesečno !

Taj takmičarski duh - to je problem.
Kad bo mogao da se kontroliše ...

Slazem se,preterana gramzivost i pohlepa su jedan od bitnih faktora danasnjeg funkcionisanja sveta i NWO,ne sporim da je i to na neki nacin deo ljudskosti,ali ne na ovaj nacin kakav je danas,nekada su gramzivost i pohlepa imali formu borbe za necim,ali po nekom FER pleju,iliti kako bi pokojni ludi Brka-Firer rekao,viteskim nacinima i pravilima,ne na neki prizeman i perfidan nacin kao sto je danas,gde se ne biraju ciljevi i sredstva do odredjenog licnog i globalnog cilja.Mislim da moze da se kontrolis,nekada se nekako kontrolisalo,jeste da je veoma tesko,ali realno retko sta u zivotu je lako.Ali nada umire poslednja,verujem u da ce se sve jednog lepog dana doci na svoje mesto,odnosno prirodnim-Bozjim-Hristovim tokom.

- - - - - - - - - -

Ipak za skoro sve u zivotu treba imati odredjenu meru,ili granicu,to je moj moto.
 
Poslednja izmena:
Nekada, nekada, nekada ...

Ali nikada dva puta isto !
To je osnovni zakon !
Promena !

E sad ako ne umemo u bolje - ići ćemo u gore !
Važno je da menjamo ( tj. obavezno ).

Kakva je divna bila muzika 20. veka.
Krenula iz Amerike,
taman kada se Palestrinina već totalno izduvala.
Sve bolja i bolja,
savršenija, duhovnija.

Prvo dečaci sa gitarama,
pa veliki koncerti na otvorenom,
pa simfonijski orkestri sa rokerima ...

A onda Bog reče - Promena !
I ?

I nastade pank.
Skaču, urlaju, pljuju se !

A ovi danas ?
Oni ni nemaju muziku !
Neke recitacije ...
 
Slazem se,opet cu reci,nisam ni mislio bas istovetno kao pre 100,200 ili 300 godina,vec na foru pre,ali u duhu ovog danasnjeg modernog vremena,naravno da 2 istovetne stvari ne mogu da se ponove posle odredjenog vremenskog perioda,to je prosto nemoguce,isto na primer kao sto je nemoguce da postoje gremlini i da zive u prevoznim sredstvima(avionima pre svega) i da se hrane motorima istih, ali moze slicna stvar,samo modifikovanija,u tome je fora. ;) .
 
Da,sada mi je sinula misao,mislim da ova promena koja ima korene od malo posle WW2,koja je prouzrokovala danasnju sveopstu situaciju na svetu,nije prirodnog-spontanog karaktera,kao ostale tipicne promene u Istoriji Covecanstva i planete Zemlje,vec da je vestackog-perfidnog-isplaniranog karaktera,sto je presedan i sto je cini veoma intrigantnom,koja na kraju vrlo verovatno moze prouzrokovati nesagledive posledice,ako se nesto u medjuvremenu nesto ne ucini ili promeni na bolje.
TU PUTA AMERICANAS. ;) .
 

Back
Top