Facebook privatnost, da li postoje sledece opcije?

DaRkGuitaRist88

Ističe se
Poruka
2.943
Ovako imam jedan problem...

Ne zelim da jedan od mojih facebook prijatelja vidi moja sklopljena prijateljstva,
ne zelim da vidi moju listu prijatelja,
ne zelim da vidi moje objave,
ne zelim da vidi moje slike tj one koje cu ba kacim u skorije vreme, ili ako je moguce kako da podesim da vidi samo one slike koje odobravam...

Zvuci cudno ali ne mogu da objasnjavam, jedan od razloga jer ne zelim da jedna osoba bude povredjena itd...

Kako ja sve to da podesim i da li je to moguce?
 
Sve ovo moze.
Ono sto ne moze,a nekad je bilo i bilo je odlicno,ali uopste ne vidim opravdanje zasto je ukinuto to je-
ima opcija da iskljucis da ti ljudi salju zahtev za prijateljstvo,ali nema vise opcije da niko nepoznat ne moze poruku da ti posalje.
Nekada je bilo da budes "nevidljiv",tj. samo da podesis da te vide tvoji prijatelji,a prijatelji tvojih prijatelja ako nisu tvoji prijatelji ne mogu da te vide u listi nekog tvog prijatelja.Sada svi mogu da te vide i pronadju na faceu.Ima formalna opcija da podesis da bar apsolutno nepoznate osobe ne mogu da te pronadju,ali to je glupost jer i pored toga vrlo lako cistim ukucavanjem tvog imena i malog listinga dolaze do tebe i ako ne mogu prijateljstvo da ti posalju,mogu poruku dok ih ne blokiras...
 
Ovako imam jedan problem...

Ne zelim da jedan od mojih facebook prijatelja vidi moja sklopljena prijateljstva,
ne zelim da vidi moju listu prijatelja,
ne zelim da vidi moje objave,
ne zelim da vidi moje slike tj one koje cu ba kacim u skorije vreme, ili ako je moguce kako da podesim da vidi samo one slike koje odobravam...

Zvuci cudno ali ne mogu da objasnjavam, jedan od razloga jer ne zelim da jedna osoba bude povredjena itd...

Kako ja sve to da podesim i da li je to moguce?
Sve je moguce i to vrlo jednostavno

Sto se tice liste prijatelja, odes na listu prijatelja i u gornjem desnom uglu imas pravougaonik u kome pise *pronadjite prijatelje* i pored toga mali sa slikom olovcice, kad otvoris mali imas opciju podesavanje privatnosti. Pise *lista prijatelja* pored onoga sto ti je vec postavljeno (prijatelji ili javno) imas i opciju *prilagodjeno* . Udjes u opciju *prilagodjeno* i izaberes opciju *specificna lista*. Kad to zavrsis onda snimi izmene.

Stp se tice objave, pre nego sto bilo sta objavis mozes na isti nacin da podesis privatnost levo od dugmeta *objavi*
Uvek ti je ta olovcica u kvadratu za podesavanje pruivatnosti.

Vazno! kad ogranicavas da ti neko nesto ne vidi onda to niko od prijatelja ne moze da vidi koga si ogranicio, ali kad odobris nekoj grupi ljudi da vidi onda je to vidljivo svima iz te grupe koji moguda vide objavu.

Da li ti je uspelo mozes da proveris tako sto mozes za svakog od prijatelja da vidis sta moze da vidi na tvom profilu.
pored pravougaonika na kome pise *spisak aktivnosti* imas polje sa tri tacke. Kad tu udjes imas polje *vidi kao*. ukucas ime te osobe i videces sta moze, a sta ne moze da vidi na tvom profilu.
 
Sve ovo moze.
Ono sto ne moze,a nekad je bilo i bilo je odlicno,ali uopste ne vidim opravdanje zasto je ukinuto to je-
ima opcija da iskljucis da ti ljudi salju zahtev za prijateljstvo,ali nema vise opcije da niko nepoznat ne moze poruku da ti posalje.
Nekada je bilo da budes "nevidljiv",tj. samo da podesis da te vide tvoji prijatelji,a prijatelji tvojih prijatelja ako nisu tvoji prijatelji ne mogu da te vide u listi nekog tvog prijatelja.Sada svi mogu da te vide i pronadju na faceu.Ima formalna opcija da podesis da bar apsolutno nepoznate osobe ne mogu da te pronadju,ali to je glupost jer i pored toga vrlo lako cistim ukucavanjem tvog imena i malog listinga dolaze do tebe i ako ne mogu prijateljstvo da ti posalju,mogu poruku dok ih ne blokiras...


Ok, a kako od ovog sto sam naveo da podesim, moze li neki postupak?
 

Back
Top