Zasto se ne cuje glas ljudi koji su apoliticni?

Hm, neka me neko ispravi ako gresim ali ja mislim da je apolitičan čovek neko ko uopšte nema stav o politici tj. potpuno je nezainteresovan za nju. Nema ni pozitivan ni negativan stav prema bilo kojoj stranci. Onaj ko ima negativan stav prema politici i svim strankama je više ogorčen, rezigniran i razočaran, a to je opet stav i pokazivanje interesovanja za politiku.
 
Poslednja izmena:
Нема "аполитичних". То не постоји, јер политика је, по природи ствари, саставни и неизоставни део свакодневног живота.
Сваки има став бар по једном питању који се тиче живота, а то је већ део политике.

Довољно је да има став о смртној казни или о казни за силовање и убиство, или о закону о раду или о (ЕУропско-напредњачкој)промоцији содомије, има став.
Ако га не занима, и то је политички став.

Аполитични су само они који нису живи.
 
To nije tacno,politika gde je rec o profesionalnim politicarima tipa Seselj,i ostali,prosto kako narodu objasniti da je svaki lazov,i meni se licno povraca stalno se vrte jedni te isti,i niko od njih ne odgovara,i plus smeta mi sto se nekima pripisuju neke sposobnosti koje realno nemaju.

Dakle,stvar je u tome da se coveku smuci laz.
 
Evo ovako na svakoj temi gde se raspravlja o politici,ako se napada vlast odma si opozicija,a ako napadas opoziciju odmah si bot,zasto ljudi ne mogu da skapiraju da postoje ljudi koji jednostavno ne podrzavaju ni jednu partiju i da postoje ljudi koji ne izlaze na glasanje?

Šta bi takvi tražili na Politici ?
Bilo bi im dosadno i neiteresantno ....

:dontunderstand:
 
Poslednja izmena:
I to je političko ubeđenje ili ideja, ne podržavati ni jednu trenutnu političku opciju, jer su svi isti, ekstenzija komunista koji su nam razbili i opljačkali zemlju. Niko danas nije vredan mog glasa, svi su zbog određenih... nepravilnosti, precrtani sa liste. Kad bi više ljudi izbegavalo izbore, ovi na vlasti bi imali manje prostora za hvalisanje (svejedno bi dobili izbore, takav je naš sistem).
 
I to je političko ubeđenje ili ideja, ne podržavati ni jednu trenutnu političku opciju, jer su svi isti, ekstenzija komunista koji su nam razbili i opljačkali zemlju. Niko danas nije vredan mog glasa, svi su zbog određenih... nepravilnosti, precrtani sa liste. Kad bi više ljudi izbegavalo izbore, ovi na vlasti bi imali manje prostora za hvalisanje (svejedno bi dobili izbore, takav je naš sistem).

избори не би требало да се избегавају јер их ми финансирамо. опет, треба нам власт, не можемо живети у анархији.
и да, излазност је била око 50 и кусур посто. таман. од тога снс добио пола. значи 25% није цела србија. е онда замисли колико мало људи цени ове друге, треће, четврте...
 
Radi o brizi za svoju zemlju,vidim da oni koji bi je predstavljali da su sve samo ne posteni,pa evo vidite sami jedno pricaju kad dodju na vlast drugo rade,i tako godinama,ajd mozes dati svoje poverenje jednom,ali valjda se opasuljis za svo ovo vreme,i prosto kazes dosta,jednostavno takvi nam niste potrebni.I ne mislim na vlast,nego na redom sve politicare.

- - - - - - - - - -

не занимају те политичке партије, не занима те политика или нешто треће?

Samo Srbija,i srpski narod me zanimaju.
 
Poslednja izmena:
I to je političko ubeđenje ili ideja, ne podržavati ni jednu trenutnu političku opciju, jer su svi isti, ekstenzija komunista koji su nam razbili i opljačkali zemlju. Niko danas nije vredan mog glasa, svi su zbog određenih... nepravilnosti, precrtani sa liste. Kad bi više ljudi izbegavalo izbore, ovi na vlasti bi imali manje prostora za hvalisanje (svejedno bi dobili izbore, takav je naš sistem).

Da,ali onda bi posvesno znali da ih manjina bira i ne bi bili tako opusteni da rade sta hoce.
 
избори не би требало да се избегавају јер их ми финансирамо. опет, треба нам власт, не можемо живети у анархији.
и да, излазност је била око 50 и кусур посто. таман. од тога снс добио пола. значи 25% није цела србија. е онда замисли колико мало људи цени ове друге, треће, четврте...

Da, i SNS se poziva na većinu, jer je izašlo više od 50%. Zamisli lepote da je izašlo 20-ak procenata, pa njihov deo od toga da bude većina. Opet bi dobili izbore, ali bi malo drugačije razmišljali. A meni lično je najvažnije da nisam učestvovao u tom cirkusu. Dosta mi je bilo d aglasam protiv, rado bih glasao za, kad bih imao za koga.

- - - - - - - - - -

Da,ali onda bi posvesno znali da ih manjina bira i ne bi bili tako opusteni da rade sta hoce.

To i ja mislim, što je manja izlaznost, jasnije im se pokazuje da ih ne volimo. Nikoga, dok ne dođu neki novi ljudi, ne ovi preletači.
 
Radi o brizi za svoju zemlju,vidim da oni koji bi je predstavljali da su sve samo ne posteni,pa evo vidite sami jedno pricaju kad dodju na vlast drugo rade,i tako godinama,ajd mozes dati svoje poverenje jednom,ali valjda se opasuljis za svo ovo vreme,i prosto kazes dosta,jednostavno takvi nam niste potrebni.I ne mislim na vlast,nego na redom sve politicare.

- - - - - - - - - -



Samo Srbija,i srpski narod me zanimaju.

слажем се. скоро сам негде написала да бих укинула све странке и дозволила да на изборе изађу само оне са пола милиона чланова, хтели да ме линчују :mrgreen:
 
Evo ovako na svakoj temi gde se raspravlja o politici,ako se napada vlast odma si opozicija,a ako napadas opoziciju odmah si bot,zasto ljudi ne mogu da skapiraju da postoje ljudi koji jednostavno ne podrzavaju ni jednu partiju i da postoje ljudi koji ne izlaze na glasanje?

Pa kako da se cuje kad je vecina placena od nekih stranaka?

Zato i ne veruju da neko mozda i nije u njoj.
 
Ко мисли да има право на живот, или право на питку и чисту воду, има политчки став. Ова права су вам на папирима УН-а(па чак и декларације УН), а ова организација је чисто политичка.
Према томе, политика је живот.

Не постоји "аполитичност".
 
Ко мисли да има право на живот, или право на питку и чисту воду, има политчки став. Ова права су вам на папирима УН-а(па чак и декларације УН), а ова организација је чисто политичка.
Према томе, политика је живот.

Не постоји "аполитичност".

Тачно, не постоји. Банкаи је врло политична. Не знам зашто се томе опире.
 
Ко мисли да има право на живот, или право на питку и чисту воду, има политчки став. Ова права су вам на папирима УН-а(па чак и декларације УН), а ова организација је чисто политичка.
Према томе, политика је живот.

Не постоји "аполитичност".


Mislila je na stranacku nepripadnost i pokusaj da se objektivno komentarisu stvari, bilo dobro, bilo lose.
 
Бити аполитичан значи да нас политка уопште не занима и Стари Грци су имали врло погрдан назив за такве људе. Став о неизласку на изборе већ може да буде политичку стгав, када се појединац опредељује самим неизласком да партије у које су му понуђене као избор, не задовољавају његова очекивања и то не значи бити ап.
Мој став је да на изборе обавезно треба излазити, али то је, кажем, моје мишљење и такође, мој став је да подржавам већински изборни систем где се гласа за личност, иза њега је партија али нема листе и ви конкретно гласате за представника. Имали смо ми тај систем са увођењем вишестраначја и првим вишестраначким изборима. Тада је опозиција, како се каже, пукла на изборима, а касније је та иста опозиција и укинула већински изборни систем.
 
Evo npr,kada je Sanda izjavljivala one budalastine,meni je bilo smesno sto i dalje postoje ljudi koje je podrzavaju iako se duboko ne slazu sa njom,ili Dveri koji podzavaju antivakci lobi,ili vlast koja je govorila da nece smanjiti penzije i plate pa opet ima penzionera koji ih porzavaju,mislim da li neko treba da se posvadja sa razumom pa da to ne vidi?

A da ne spominjem briselski sporazum,pa ljudi,kad kazes apoliticnost,mislim na takve, kome takvi trebaju,po meni je to cisto samozavaravanje i nista drugo?
 
Evo ovako na svakoj temi gde se raspravlja o politici,ako se napada vlast odma si opozicija,a ako napadas opoziciju odmah si bot,zasto ljudi ne mogu da skapiraju da postoje ljudi koji jednostavno ne podrzavaju ni jednu partiju i da postoje ljudi koji ne izlaze na glasanje?

Stranke tome i služe, što više stranki to više svađe i konfuzije :lol:
Ja da ne bi birao, opletem po svima redom :mrgreen:
 
У Србији је одавно укинута аполитичност, зато што је политика насилно утерана у свако домачинство, појединца, силом политичара, одузимањем права на живот, ударом на сва људска и грађанска права.

У Србији имамо једино политичку секту на власти.
 

Back
Top