FPS problem!!! :(

coa1607

Početnik
Poruka
12
Prije nekih 2 godine sam uzeo racunar.Igram najvise Call of Duty 2 i prije sam nabijao i do 800 fps-a,a sad vec jedva da stoji na 333 lock.Zna li neko do cega moze biti problem?
I jos nesto kada ga lockam na 250 stalno trza,tako i na 125 ili na bilo koji manji broj da stavim uvek padne malo i vrati se.Instalirao sam i novi windows i updateovo drajvere ali nema pomoci.Kao da je graficka oslabila ili citav racunar :think: ?? Ako se neko susretao sa istim problemom molio bih ga da mi pomogne. Unapred hvala.
 
Ljudi ovo je Call of Duty 2 gde je nezamislivo igrati bez minimalno 125 fps-a (znaci brze pucanje iz puske,mozes vise skocit,manji recoil i te gluposti). I nasao sam problem.U pitanju je virus.Digao sam novi sistem,a prethodno sam sacuvao neke fajlove na USB i kada sam instalirao CoD2 fps je bio normalan :D . Ali posle ubacivanja onog USB-a opet se sve sje*alo. E sad kako da ja znam odakle se pokrece taj virus?

P.S : Googlajte malo o CoD2 pa cete videti sta znaci fps u toj igri !
 
fps nema veze sa skakanjem niti sa recoilom i cime vec. To je nesto drugo.
125 fps je ekvivalent monitoru od 125 herca ( a posto LCD monitori imaju najveci refresh rate od 60 HZ . ti neces primetiti nikakvu ralziku a igrao sa 60 fps a igrao sa 1000 fps .
 
Poslednja izmena:
ps.

A oni koji primecuju razliku igrajuci na 60 fps i na npr 100 120 fps je u tome sto "real time" (GPU) frejm rejt nije uvek konstantan , tako da sa zaklujcanom grafikom od 60 fps u praksi fps varira od 50 - 59 , dok sa nekih 100 fps- frejm rejt je konstantno iznad 60 fps-a pa igraju igru gledajuci u 60 fps u kontinuitetu bez prekida , zato im je slika "vise "smooth" Sto znaci ako ste neki ekstrem u nekoj igri 100 fps je prihvatljivo , sve preko toga je "overkill" . (pod uslovom da nemate monitor sa IPS tehnologijom )

Inace sem sto se bavim grafikom (kao i video game grafikom) pa se sa tim frejmovima susrecem svaki dan , igrao sam kao klinac CS dugo vremena , i znam koliko fps znaci u praksi , jedini nacin da "vidis" (svojim ocima) veci frejm rejt od tih 60 fps-a jeste da igras igru na starom (kockastom ) CRT monitoru ili novom IPS monitoru koji ima znatno brze osvezavanje (60HZ - 120 HZ ) slike no klasicni LCD monitori .

pps.

Inace 1HZ = 1 slika po sekundi
 
Poslednja izmena:
Ode ova tema daleko.Umjesto da pomognete,vi se raspravljate sa mnom oko fps-a.Rekao sam da u CoD2 treba fps da bih mogao vise skociti,brze pucati itd.,a vi mi govorite kako nemogu videti vise od 60 slika po sekundi(to znam i ja).
I otkrio sam sta je uzrok pada fps-a,a to je virus.E sada ako znate kako da ga se resim bio bih vam zahvalan.
 

Back
Top