Biblioteka 3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
:rida: Izgleda da mi je preminuo Kindle. Jel ima neko takva tužna iskustva? Rayela? Ti si jedina koju znam da je menjala te uređaje za novije.
Prethodnih dana se povremeno restartovao sam od sebe, ali je radio. Jutros sam čitala, i sad da nastavim, uključi se pa se restartuje, pa opet i opet i tako nekoliko puta, krene da otvara knjigu, pa se restartuje i onda se samo pojavi svetlo sivi ekran. Nije crn kao kad je ugašen, nego boja pozadina kad se čita, ali bez slova, bez ičega. NIje se ispraznila baterija, punila sam ga danas. :sad2: :pop:

svetli mi zeleno ona jedina sijaličica. ne mogu da je ugasim, nego kad utaknem punjač, pređe u narandžasto, a onda kad ga izvadim, isključi se. :think:
 
Poslednja izmena:
:rida: Izgleda da mi je preminuo Kindle. Jel ima neko takva tužna iskustva? Rayela? Ti si jedina koju znam da je menjala te uređaje za novije.
Prethodnih dana se povremeno restartovao sam od sebe, ali je radio. Jutros sam čitala, i sad da nastavim, uključi se pa se restartuje, pa opet i opet i tako nekoliko puta, krene da otvara knjigu, pa se restartuje i onda se samo pojavi svetlo sivi ekran. Nije crn kao kad je ugašen, nego boja pozadina kad se čita, ali bez slova, bez ičega. NIje se ispraznila baterija, punila sam ga danas. :sad2: :pop:

svetli mi zeleno ona jedina sijaličica. ne mogu da je ugasim, nego kad utaknem punjač, pređe u narandžasto, a onda kad ga izvadim, isključi se. :think:
I taj se moj kao kvario, ali sam ja na netu dobila savete pa se i popravio.

Pogledaj ovaj link, nema veze sto ne znas nemacki, vazno je da 40 sekundi drzis pritisnuto dugme za isklljucivanje i ukljucivanje.
Mozda ce nas kolega "tehnicar" da pogleda pa ce ti dati bolje savete od mene. Inace taj moj stari jos uvek funkcionise,a ima valjda i sedam godina.

https://www.amazon.de/gp/help/customer/display.html?nodeId=200829000
 
Jao, proradio je. Hvala ti do neba, Rayela, :zag::cmok2: imaš pivo od mene kad dođeš, kafu, vinjak, ćevape, picu, šta god hoćeš...
(samo ne mogu reputaciju da ti dam)
A ja ga već opojala.
Mislila sam da je moguće da ima neka caka, ali nisam blage veze imala šta bi moglo da se uradi s tim jednim jedinim dugmencetom koje ima.
Pročitala sam tekst pomoću google translatera, ima dobrih saveta: kao npr da se ne koristi na previše hladnim i toplim mestima. A ja ga nosila na plažu, šta sam mogla, kad sam pročitala sve papirne knjige. A i to je bilo pre 5 dana. Posle mu je bilo dobro.
Da se obriše ekran povremeno, da se ne koristi mokrim rukama i rukama namazanim kremom. A sve sam ja to povremeno radila :rumenko:
Moraću bolje da ga pazim i više da ga mazim. Sad kad sam se uplašila da bih mogla da ostanem bez njega.
 
Moraću bolje da ga pazim. Pokušavala sam da nadjem na nekim forumima (pogrešnim) iskustva, pa našla neki bosanski, a ono postovi iz 2012. pa jedan pita gde da ga nosi u servis u Sarajevu, a drugi kaže, nema u Sarajevu ni nigde u svetu, to se ne popravlja, ako je u garanciji vrati ga Amazonu, ako nije :sad2:
Moj je polovan, ne znam ni koliko je star, neki 2 ili tako nešto, valjda su sad već stigli do 5 ili 6 kako ih već označavaju. Verovatno negde i piše u njemu, ali nisam mnogo istraživala.
 
Jao, proradio je. Hvala ti do neba, Rayela, :zag::cmok2: imaš pivo od mene kad dođeš, kafu, vinjak, ćevape, picu, šta god hoćeš...
(samo ne mogu reputaciju da ti dam)
A ja ga već opojala.
Mislila sam da je moguće da ima neka caka, ali nisam blage veze imala šta bi moglo da se uradi s tim jednim jedinim dugmencetom koje ima.
Pročitala sam tekst pomoću google translatera, ima dobrih saveta: kao npr da se ne koristi na previše hladnim i toplim mestima. A ja ga nosila na plažu, šta sam mogla, kad sam pročitala sve papirne knjige. A i to je bilo pre 5 dana. Posle mu je bilo dobro.
Da se obriše ekran povremeno, da se ne koristi mokrim rukama i rukama namazanim kremom. A sve sam ja to povremeno radila :rumenko:
Moraću bolje da ga pazim i više da ga mazim. Sad kad sam se uplašila da bih mogla da ostanem bez njega.


Vec proradio?:D Ma uvek proradi, pitaj uvek, ja imam ovde sto foruma za sve probleme pa uvek pitam.

Ne kvari se ta sklamerija skoro nikako, jedino sto baterija popusta pa onda mora da se puni cesto.
 
Bi, nisu stigli do 5-6, vec do 9. Ja sam pazario neki 8, a on čak iz 2016. Taj tvoj je star 7-8 godina verovatno.
More, bre, tolike pare, realno ke bas papren, a ne sme nijednom da ispadne (aj to i da razumem), pa ne smes u hladnim pa ne smes u toplim prostorijama! Pa gde sme onda? Kad bi napravili neki koji sme, verovatno bi koštao 1000e!
 
Evo mene za neku godinu. Rekla sam mužu da izabere zid na kojem će da mi postavi police... Samo još da nađe odgovarajuću kuću... :zcepanje:

sdc11188.jpg
 
Bi, nisu stigli do 5-6, vec do 9. Ja sam pazario neki 8, a on čak iz 2016. Taj tvoj je star 7-8 godina verovatno.
More, bre, tolike pare, realno ke bas papren, a ne sme nijednom da ispadne (aj to i da razumem), pa ne smes u hladnim pa ne smes u toplim prostorijama! Pa gde sme onda? Kad bi napravili neki koji sme, verovatno bi koštao 1000e!

Auuu, al sam ja zaostala. I ja mislim da je moj toliko star. Nešto mi se mota po glavi da se pominjalo nekih 7 godina kad sam ga kupovala, a kod mene je još malo pa godinu dana. Znači, taman tako.
Moja ćerka se skoro obradovala da je gotov, pa da sad kupimo notebook. Ona nikako ne može da shvati da imam uređaj samo za čitanje knjiga. Pa jeste skup kad je samo za to, ali eto, kaže Rayela da se ne kvari baš tako lako. Moj je vaskrso.

- - - - - - - - - -

Evo mene za neku godinu. Rekla sam mužu da izabere zid na kojem će da mi postavi police... Samo još da nađe odgovarajuću kuću... :zcepanje:

Pogledajte prilog 508178

Jel ti to planiraš da se oslobodiš nekih knjiga? Pa imaš ti valjda više od ove 2-3 poličice i ovog zidića na podu. Možda čak i ja imam više od ovoga. Kad pogledam mojih 6 kutija na ormanu, ne znam da li bi stalo na ove police.
 
Jao, proradio je. Hvala ti do neba, Rayela, :zag::cmok2: imaš pivo od mene kad dođeš, kafu, vinjak, ćevape, picu, šta god hoćeš...
(samo ne mogu reputaciju da ti dam)
A ja ga već opojala.
Mislila sam da je moguće da ima neka caka, ali nisam blage veze imala šta bi moglo da se uradi s tim jednim jedinim dugmencetom koje ima.
Pročitala sam tekst pomoću google translatera, ima dobrih saveta: kao npr da se ne koristi na previše hladnim i toplim mestima. A ja ga nosila na plažu, šta sam mogla, kad sam pročitala sve papirne knjige. A i to je bilo pre 5 dana. Posle mu je bilo dobro.
Da se obriše ekran povremeno, da se ne koristi mokrim rukama i rukama namazanim kremom. A sve sam ja to povremeno radila :rumenko:
Moraću bolje da ga pazim i više da ga mazim. Sad kad sam se uplašila da bih mogla da ostanem bez njega.

Bi, pa mene retko ko moze ovako da nasmeje :lol:

A najdraze mi je da mu je ipak na kraju sasvim dobro. I stvarno sta covek da radi sa spravom koja kako ti rece ima samo jedno dugmence. Deluje da bas i nema nekih mogucnosti.
 
И ја сам Српску трилогију читао док сам ишао у нижи разред средње школе (преко лета и мислим да је нисам завршио) тако да се ничега не сећам. Једино то како је једно спадало, неко из војске који се лажно представљао за доктора, у некој варошици или селу добро испипао за груди једно лепо девојче.
:hahaha:
 
Poslednja izmena:
Bi vidim da ti iskaču te dosadne reklame, zašto ne instaliraš neki Ad block? Nisam
siguran koji ti je to browser, čini mi se Chrome, ako je on instaliraj ovo i nećeš
imati tih problema, a i učitavaće ti brže stranice.
 
Hvala na savetu, možda ću i da instaliram, mada mi ne smetaju te reklame. Više me je nerviralo ono što je nedeljama stajalo ovde na krsti da ima takmičenje ili revija na pdf. Fotografija.
I nerviralo me je da stalno vidim potpise članova, to sam blokirala.
Imala sam ja instaliran neki blokator reklama pa kad sam otišla na jedan sajt, iskočilo mi da imam to i da njima reklame služe da se izdržavaju i da nije u redu da ih blokiram. I ja se onda sažalila, pa sad puštam reklame.
 
Јуче су ми се одстранили проклети колачићи, па ми се повратио стари изглед форума а са њим и сви алати који су били блокирани. У знак захвалности сам вратио стари аватар. :hahaha:
Изненађен сам (пријатно) колико сам репутација добио у међувремену, хвала свима.
Надам се да модерација неће више да прави такве глупости (да ми колачићима мења изглед странице и укида скоро све алатке).
 
Poslednja izmena:
Bi, bravo! Baš si brza. Ja sam danas uplatila, ne znam kad će mi poslati... :sad2:

Nautiluse, ja nisam primetila da si menjao avatar... :think:

- - - - - - - - - -

A što se knjiga tiče, naravno da imam više od ove gore. Ideja je da hoću preko celog zida, a da mi je svaki mali...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top