Odabir rase pasa, pomozite

PatriikStarr

Početnik
Poruka
14
Pozdrav, živim u ne tako velikom stanu i voleo bi da imam nekog malog mirnog psa koji se ne linja, odvajao bi mu dosta vremena, voleo bi da je neki muški pas, izvodio bi ga 2 - 3 puta u šetnju i to je to, pa mi dajte sad neke predloge.
Razmišlajo sam o Mopsu, Jack Russelu i Boston Terijeru
 
Pozdrav, živim u ne tako velikom stanu i voleo bi da imam nekog malog mirnog psa koji se ne linja, odvajao bi mu dosta vremena, voleo bi da je neki muški pas, izvodio bi ga 2 - 3 puta u šetnju i to je to, pa mi dajte sad neke predloge.
Razmišlajo sam o Mopsu, Jack Russelu i Boston Terijeru
Mops je suvise miran, JR mnogo nemiran i hiperaktivan, Boston terijer je savrsen pas, a mozes i francuskog buldoga.
E sad koliko se linjaju ne znam, ali su mirni i jako prijatni za zajdenicki zivot.
JR nikako, nadrljaces jer ce te "maltretirati" 24 sata.

- - - - - - - - - -

uzmi srpskog pulija,ne madjrskog,koliko su pametni..
A bre, pa on hoce malog psa za stan, nece za ovcez:lol:
 
Velski korgi je mali inteligentan i veoma umiljat pas, lako se dresira. Jedan covek kojeg znam je imao jednog korgija svuda ga je pratio nikad nije bio agresivan i uvek je svako mogao da mu pridje i da ga pomazi, pravi primer da je pas covekov najbolji prijatelj :) mozda u bilzoj buducnosti i ja kupim jednog :)
Pembroke_Welsh_Corgi_600.jpg
 
Џек Расел је једна од најбољих раса. Ја имам 2 кује. Додуше ти си у стану, али овај кер је веома добар чувар и веома вјеран. Мопс је веома напоран око хигијене (а и одвратан ми је z:) )






 
Poslednja izmena:
Пудла се не лиња, паметан је пас, мада зна бити својеглав, али се да лепо васпитати.

Једина је тешкоћа што се редовно мора шишати и чешљати.

Добар је и средњи шнауцер, мада зна бити врло оштар, лајав и доста активан али има и добар инстинкт чувара, поготово ако се веже за једног човека. А и њега треба шишати...

У бити, заправо сваки пас захтева доста пажње и времена, то није играчка за украс већ живо биће, коме је потребна и физичка нега и љубав.
 
П. С.

Ја сад заправо најчешће саветујем да се удоми неки пас који није расан, сваки дан их се толико нуди на усвајање, али ту је проблем што им не можеш увек знати све особине. Но, има и примера да поклањају расне псе, јер више нису у могућности да их држе. Лепо је ко може учинити добро дело.

Сем тога, лакше је ако ти баш није важно да га пратиш од почетка, као мало штене, узети пса од неколико месеци, годину дана - није тачно да је до тада формирао све навике, увек га се може додатно, ако треба (пре) васпитати...
 
Pozdrav, živim u ne tako velikom stanu i voleo bi da imam nekog malog mirnog psa koji se ne linja, odvajao bi mu dosta vremena, voleo bi da je neki muški pas, izvodio bi ga 2 - 3 puta u šetnju i to je to, pa mi dajte sad neke predloge.
Razmišlajo sam o Mopsu, Jack Russelu i Boston Terijeru

Cane corso i nemački bokser su baš....baš maleni psi i jako pogodni za male zatvorene prostore. Takođe su izuzetno laki za dresuru :lol:
Da se ti malkice ne šališ mmmmmm?
 
Немачки боксер је такође врло интелигентан и погодан за дресуру, релативно лакши за одржавање у погледу хигијене, али, ипак доста је и крупан...
Pa stan je otprilike 60m2, ali izvodio bi ga 3 puta dnevno sigurno, ali bi prepodne bio sam šest sati verovatno (svake druge nedelje), pa ajde pomagajte u odabiru :)
 
Ја лично волим и фокстеријере, једнога сам имала својевремено. Врло интелигентан, али, такође, зна бити својеглав и оштар, па и да уједе, чак је и нас знао да докачи, кад би га дирали за ноге, уши, њушку... То се ни дресуром није могло уклонити, таква му је природа. Но, нама је баш било драго што је задржавао тај извесни степен независности и карактера. Можда је то и делом јер је одрастао у кући с двориштем, па се касније теже привикавао на стан. Њега је исто требало и шишати. Али је такође био генерално здрав и физички издржљив, доживео је 16 година.
 
Pa stan je otprilike 60m2, ali izvodio bi ga 3 puta dnevno sigurno, ali bi prepodne bio sam šest sati verovatno (svake druge nedelje), pa ajde pomagajte u odabiru :)
Ни за једног пса није згодно да толико буде сам, мада, кад му оставиш храну, воду, и омиљене играчке, може се и тако, моја пријатељица је тако држала у стану свога шнауцера (патуљастог, али крупнијег, скоро ка средњем), скоро сваки дан, јер је морала на посао, али га је потом изводила у шетње, колико год је могла. Он је доживео 15 година. А, како већ поменух, био је добар чувар, једном је ујео лопова који је прескочио на њену терасу, истина, била је ту и она, али га је овај тако препаднутог и уплашеног држао за ногавицу довољно дуго да је могла позвати полицију. :)
 

Back
Top