pecanje

majcheki:
Meni je stvarno mnogo gadno da pravim ružu od gliste na udici. U čemu je fora s tim pecanjem uopšte? Jel idete na pecanje?


Tako stavljena glista je daleko uocljivija za ribu nego stavljena duz udice.
Zavisi sta pecas. Glista je najbolja za pastrvu samo je zabranjena, zato sto su pastrve lude za glistom.
Ja sam lovio klenove. Samo skakavac bude na udici. To ti je prava umetnost, zato sto se lovi po povrsini i vide te. U momentu kad zabacis pred klena, skakavca moras biti savrseno miran inace zbrise dok si trepnuo. Ima tu jos mali milion fora. Ja pecam ceo zivot i jos puno toga neznam. Najbojle lovim klena i pastrvu mogu se cak strucnjakom nazvati.
To ti je vrsta ribolova de nisi stalno na jednom mestu. Ja sam da bi ulovio desetak klenova prelazio i po 15 kilometara dnevno.
 
pecanje my dear je NESHTO NAJBOLJE NA ZEMALJSKOJ QGLI.....dobro mozhda nije najbolje al je tu negde u samom vrhu....ah....voda....priroda....zhubor....miris....ah....ah....ah.....

a ima i onoga da ako uvatish neq ribu(narochito ako je golema)....shikne ti adrenalin samo bije....uh....pa ti klecaju kolena...hehhehe...kad se shetim.....

nisam ishao na pecanje ih....letos mozda 3-4puta....a nekad sam neprestano visio na reci....pu...godine....poso...obaveze...droga...alkohol...zhene niskog morala....plastichen operacije....intervjui....partiji....afterpartiji....chil auti....
 
ne pazi....stoji to da si struchan...nego jesil nekad chuo za mushicharenje?....pa za plutajutje mushice?....za strimere?....za larve za lutke ?....jesil nekad pecao na tvister?...znash li shta je boili?....itd itd....daj nemoj da si struchnjak molim te....ja sam amater a vish kolko izraza znam...da a skakavac ako je miran rtiba mu ne prilazi....jer riba mahom reaguje na pokrete na povrshini....tako da ako se neshto miche po povrshini to tje da isprovocira krupnijeg klena da izadje iz zaklona i uzme mamac....da nije tako ribe bi se nagutale lishta i travchica....
 
Joj, ljudi moja mama kad se udavala za tatu, koji je iz zagriženo-pecaroške familije je morala da prođe inicijaciju primanja u porodicu tako što je morala da natakne glistu na udicu, i onako je još ispresavija nekoliko puta.

He, sve za ljubav... Svekar je bio oduševljen snajkom:lol:
 
Pecam, doduse retko. Epizode sa skakavcima, crvima, glistama ..preskacem - to rade drugi umesto mene ( cale, brat, moj dragi ) i stvarno je odvratno :roll:
Poz
 
dokaz moje ljubavi je pokloniti nekome svoju ljutu papriku u restoranu (kad u prociji za dvoje ima samo jedna!)....i to je VRLO ozbiljan dokaz koji se pamti do kraja života....:P
Nikad ne bih razapinjala glistu...a izbegavam i luk da sečem.
Mačkicina mama u svetlu tih činjenica za mene je heroina!
 
AntunTun:
ne pazi....stoji to da si struchan...nego jesil nekad chuo za mushicharenje?....pa za plutajutje mushice?....za strimere?....za larve za lutke ?....jesil nekad pecao na tvister?...znash li shta je boili?....itd itd....daj nemoj da si struchnjak molim te....ja sam amater a vish kolko izraza znam...da a skakavac ako je miran rtiba mu ne prilazi....jer riba mahom reaguje na pokrete na povrshini....tako da ako se neshto miche po povrshini to tje da isprovocira krupnijeg klena da izadje iz zaklona i uzme mamac....da nije tako ribe bi se nagutale lishta i travchica....


Nisam rekao za skakavca vec za sebe. Ti moras biti miran a ne skakavac. Ovo kako sam ja lovio je malo drugacija prica od musicarenja ali ima dosta slicnosti. Kad musicaris riba tebe skoro i ne vidi. A ovo kako sam ja lovio bude ispred tebe i vidi te do jaja. Obavezno roba zelene boje. To su planinski brzaci a di je mirnija voda tu se lovi klen. Pridjes vodi i ako ga vidis bacis pred njega, a ako se nista ne vidi bacis probe radi desavalo se da i pastrva izleti, i odmah menjas mesto ides dalje. Ja volim takav ribolov zato sto sam zivcan pa nemogu dugo biti na jednom mestu. A kad lovim soma preko noci onda kupim 6-7 konzervi pivkana urokam se i lezim kraj stapa, i kad udari cujem zvono na vrhu i to je to.
 
ma jok....ja zgutam exer dok pecam....i psutim neki haus na mp3......i ono.....djuskam i pecam.....zezanje....ma daaaaaaaj imash predrasude o penzionerima kao ribolovcima

sinmke otjesh retji da pecash na strunu i udicu....pecao sam i ja tako al na nekim nalim rechicama....a sad reche da si zhivchan....****.....sad mi je jasno
 
Ovako je bilo poslednji put - pecali smo na zabice i crve caurase ali posto je meni bilo gadno da ih nabijam na udicu onda je to neko drugi cinio umesto mene.
Stap je bio takmicarac i njega sasvim fino umem da zabacim. :)
Ne znam kako bih se snasla sa onim stapom sa masinicom.
Inace, kada god bih uhvatila nekog plovana (a sta drugo), skinula bih ga sa ulice i vikala: "Laaaaaaaaazoooooooo, dodji da mi stavis zaaabicuuuuuu!!!" (na udicu, raume se, de bih ja cerecila jadnu......malu...ljigavu...gadnu...zabicu :().
Upecala sam i jednu krkusicu.
A ribu sam ocistila jednom kad sam bila mala devojcica,po kazni, kad sam sa sestrom zvala nepostojeci broj (ah kakva je to zanimljivost bila za nas dve klinkice), pa smo se otimale oko telefona i polomile antenu. :)
To iskustvo pamtim kao gadno i smrdljivo. :(

Sve u svemu, kad malo bolje razmislim, nije to sport za mene, vise sam nekako za Jamb ili Riziko...ili neki golf mozda ;) ...sta znam...
 

Back
Top