Popunjavanje online zahteva za vizu

Mi smo aplicirali pre nekoliko dana ali nas malo muči pitanje iz online aplikacije za vizu "Have any of the applicants lived in a country other than the primary applicant's usual country of residence?"

Nisu precizirali šta se smatra pod "lived" odnosno koji je minimalni rok ili tip vize da se može smatrati da je neko živeo u instranstvu. Zato smo naveli samo dve zemlje de smo živeli duže od godinu dana. Pošto smo već aplicirali, sada razmatramo da popunimo formular 1023 "Notification of incorrect answer(s)" u kome bismo naveli još 3 zemlje u kojima smo "živeli" (studirali ili radili) 2, 3 i 10 meseci.

Jel se neko seća šta ste radili sa ovim pitanjem?
 
Hvala na odgovoru :) ali ambasada ili je zatvorena ili su se zavetovali na ćutanje :) Pokušavali smo da stupimo s njima u kontakt par dana tokom septembra ali samo se vrte snimljene poruke i nema šanse da se dođe do žive osobe.

Što se tiče PCC računaju se zemlje gde je neko živeo duže od 12 meseci u zadnjih 10 godina ali u formularu tako ne piše. Moguće je da je formular opšteg tipa i samo pitaju gde smo živeli u inostranstvu bez konteksta iz koga bismo mogli da shvatimo zašto to pitaju.

U principu nisu te zemlje toliko bitne ali ne bih da pobudim sumnju time što ih nisam prijavio a naročito što su mi u jednoj zemlji izdali ID sa delimično pogrešnim podacima.
 
Molim vas ako sam aplicirala za turisticku vizu (online) prije desetak dana i vidim uredno obavljeno placanje (naplatili su ok), zasto mi stalno u statusu aplikacije pise "application received" a ne "in progress"? Zar ne bi trebalo to da se promijeni, ne znam kako to ide i zasto mi vec deset dana kontinuirano ovo pise a sve smo popunili i dokumenta uploadovali? Kako su se vama mjenjali ti statusi? Pozdrav i hvala!
 
Molim vas ako sam aplicirala za turisticku vizu (online) prije desetak dana i vidim uredno obavljeno placanje (naplatili su ok), zasto mi stalno u statusu aplikacije pise "application received" a ne "in progress"? Zar ne bi trebalo to da se promijeni, ne znam kako to ide i zasto mi vec deset dana kontinuirano ovo pise a sve smo popunili i dokumenta uploadovali? Kako su se vama mjenjali ti statusi? Pozdrav i hvala!

Nisu baš ažurni, tri nedelje im je rok, to je normalno da piše. Ako im bude nešto trebalo dodatno, tražiće .
 
Jedno tehnicko pitanje mozda glupo ali cisto ako se sjecate: kod ispunjavanja Form 80 jeste radili direktno u PDF dokumentu preko racunara ili iskljucivo olovkom? ps ima napomena: "Please use a pen, and write neatly in English using BLOCK LETTERS", ali kontam mozda je to za papirnate aplikacije, jer dozvoljava ipak formular u PDF unos i preko kompjutera ---kakva su vasa iskustva?
 

Back
Top