Citati i misli poznatih

Ljubiti znači želeti bližnjemu sve ono što verujemo da je dobro, i to zbog ljubavi prema njemu, a ne zbog sebeljublja.

Nesreća otkriva one koji nisu pravi prijatelji.

Cilj mudrog čoveka nije da obezbedi zadovoljstvo, nego da izbegne bol.

(Aristotel)
 
42663181_339766039916941_4195638285313162671_n.jpg
 
“Sasvim sigurno je došlo vrijeme da naš identitet kao ljudi za nas postane najvažniji: da naše zajedničko “biti čovjek” prepoznamo kao naš prvi identitet; da smo prije svega ljudi koji su rođeni u ovom današnjem svijetu da bi bili voljeni i da bi voljeli – mi smo povezani jedni sa drugima i potrebni smo jedni drugima.”

Mairead Corrigan
 
Cela nauka o tome kako biti srećan je cenjenje i voljenje toga što imamo, umesto toga što nemamo.

Samo su dva tipa ljudi na ovom svetu - dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni.

(Vudi Alen)
 
У једном тренутку у животу сам имао све - милионе долара, виле, аутомобиле, лепу одећу, лепе жене и било коју другу материјалну ствар коју можете замислити. Сада се борим да имам свој мир.

(Ричард Прајор)
 
Говор би требао бити попут женске сукње: довољно дугачак да би покрио тему, а довољно кратак да би било занимљиво.

Песимиста види тешкоћу у свакој прилици, док оптимиста види прилику у свакој тешкоћи.

(Винстон Черчил)
 
Не мислим о себи као о сиромашној девојци из гета која је успела. Видим себе као некога ко је од малих ногу узео свој живот у руке и успео.

Не живите тако да угађате другима, будите себи на првом месту.

(Опра Винфри)
 
Здрав човек не мучи друге. Они који су мучени по принципу се претварају у мучитеље.

Ништа по човека није горе него да буде потпуно схваћен.

Ако човек не разуме другу особу, он ће тежити да је сматра будалом.

(Карл Густав Јунг)
 

Back
Top