Excel

Araon

Veoma poznat
Poruka
14.600
Gde se može naći eksel objašnjen toliko da neko ko se susreo sa njim može da sedne i sam da nauči osnovne funkcije, sabiranje, množenje, deljenje, bojenje kolona, itd itd?

Ili npr da dobije izračunat procenat u vidu onog kruga koji govori koliko % je za da, koliko za ne, kao i političari kada imaju koliko imaju podrške?
 
Ако знаш енглески, можда је јутуб најбољи.
Претражи га за почетнички ниво или за нешто конкретно што ти треба.
Има гомила клипова.
 
Napisao sam ti u rep. treba mi znanje za rad u nekoj kompaniji, za izračunavanje plata, procenata, slobodnih dana, isplata raznih, koliki je pdv, koliko radnika ima ovo ili ono.
 
Da ne otvaram novu temu...

Ima li neko kvalitetan template za nastavnike/profesore, tipa za ocjene i/ili izostanke, nešto kao excel dnevnik?
 
Imas tutorijale, imas knjige...
Excell je mocan, mozes i kompletno knjigovodstvo
voditi na njemu, ali ak ga znas.

Msm, ne samo osnovne funkcije

On je sjajan program ako o poslu pricamo,ima more funkcija. Ja se nesto trzam da znam samo mali deo,pa sam sretao ljude kojima je za rad bilo dovoljno napraviti tablicu i popuniti,bez bilo kakvih dodataka (mozda oboje kolone). Da ne kazem da 90% ljudi koje sam ispitivao ne znaju ni sta je pravilo u excell-u, a kamoli kako se pravi,prenosi itd.
Vecinu stvari ce najlakse nauciti ako uzme da se igra sa tablicom i funkcijama,mislim da ce tutorijali samo da ga nauce osnovnim stvarima,ili da ga potpuno zbune,ako pocne da gleda neke klipove koji su za naprednije koriscenje.
 

Slične teme


Back
Top