Romanticna prica...

Osećanja!.. Recite, kakva je to tajna u nama: osećanja!? U onome što mi nazivamo osećanjem, sjedinjene su i stopljene ko zna kakve zagonetke, i ko zna kakva tajanstva... Osećanja! - O kakav divan i strašan dar istovremeno.
Misao!.. Kakva se to neshvatljiva tajna krije u prirodi čovekove misli? U traganju za postankom i tokom ljudske misli, čovečiji duh lako može da zabludi ako ne pribegne Logosu. Jer, sama misao je, u prasuštini, logosnog karaktera.
A kakvog su karaktera osećanja?
'Duša' čoveka..! Eh, tajna nad tajnama, čudo nad čudima! Polomiše se srca svih hodočasnika večnosti oko nje. Mi živimo dušom, a ne znamo šta je to Ona. Zar to nije mučenje iste?
...
Pa ipak, nema stvarnih granica, osim onih koje sami sebi postavimo.
:)
 
Darkomir:
Neocekivano,dok se njegova topla shaka lagano, na tren, spojila sa njenom,osetila je blagu drhtavicu u kolenima.Instiktivno je pokusala da skrene pogled,ali njene oci prosto su bile hipnotisane njegovim blagim pogledom koji je ulivao neko cudno poverenje.Ucini joj se da ga zapravo vec odavno poznaje...


...ko zna, da li je pekao dodir ili osećaj samoće odjednom probuđen, iznenadni dodir ili... Možda nešto treće, sasvim neplanirano što nije smela priznati sebi, njemu, jedno drugom ili...
 
Niko nije,i nece,izmjeriti ljubav.
Ljubav,kao i sve,ima svoje radjanj,zivot i svoju smrt.
I nije u svacijem srcu ista.
Pisuci,jednom sam negdje napisala; imamo dvije vrste ljubicice,divlju i pitomu(sobnu).
Ovu drugu pazljivo biramo,zalivamo i njegujemo,i ona nasu paznju dariva prekrasnim
cvatom.Ako nasa paznja izostane,vene,truli i gubimo ukras nase sobe.
A tu je i ona prva,praiskonska,divlja ljubicica.Samonikla,Bogom dana.Njen cvat je ne samo prekrasan,vec i opojnog mirisa.I ona uvijek cvjeta nanovo,uvijek nanovo opija,cak i kada zaboravimo na nju.

Na prvo citanje nema veze sa ljubavlju,ali itekako ima.Mada,to je tek jedno od vidjenja.
Po meni,prava ljubav nema vjek trajanja,slicna je onim neobjasnjivim fenomenima prirode,
po pravilu tuzna(a zasto ne znam),i zivi i poslije nas.

Ova tema je neiscrpna... :-?
 

Back
Top