Investitori: prevaranti i lezilebovici ili...biznismeni?

Brzi Bravari Srbije

Veoma poznat
Poruka
12.987
Mnogo ljudi koje poznajem je proslo kroz slicnu pricu:
Dobiju posao kod "investitora", gomilu obecanja o gomili poslova koji ce uslediti posto se odradi taj, trenutni, avans oko 50% i kreci na rad!
Vec dan po zavrsetku posla, pocinju problemi:
Nema ga, nije dostupan, na sastanku je...
Posle prve nedelje pocinju izgovori: te misu mi platili, nisam jos predao objekat, mnogo obaveza imam da platim....
druga nedelja donosi zaplet: imam problema velikih, razmisljam da otpustim ljude, zapoceo sam i drugo gradiliste,kriza...
trece nedelje vec mu je lako: nisi uradio posao kako treba, imam mnogo prituzbi na ono sto si radio, zbog tebe kasnim,al' si me odrao....

Najcesce su to jajare koje su navikle da ljudima otimaju posteno zaradjen novac.
Cak sam cuo i sledece: sta si zapeo za sto eur? meni duguju desetine hiljada pa - nista!

Kazem vam,majstori(jer se na vas to odnosi) nikako ne uzimajte posao koji niste digli za bar 30% u startu, i za koji niste dobili bar 70% avansa!
A trebalo bi organizovati javnosti dostupne liste privatnih preduzimaca koji ne placaju svoje radnike i podizvodjace.
 
Zajebali su sebe...

Mene moze da zapali za 50- 100 eur i da se posle izvesnog vremena cese gde ga ne svrbi.

Nego je tema u globalu, prevare na sve strane..cak i ljudi koje poznajes spremni su na prevare.

Bilo bi lepo kada bi se majstori dogovorili pa stavili ultimatum o 100 % avansa, pa da vidim ko bi isao u posao gradjenja imperije na tudjem znoju, kad niko nece da mu radi.
 
Zajebali su sebe...

Mene moze da zapali za 50- 100 eur i da se posle izvesnog vremena cese gde ga ne svrbi.

Nego je tema u globalu, prevare na sve strane..cak i ljudi koje poznajes spremni su na prevare.

Bilo bi lepo kada bi se majstori dogovorili pa stavili ultimatum o 100 % avansa, pa da vidim ko bi isao u posao gradjenja imperije na tudjem znoju, kad niko nece da mu radi.

I muzičari bi mogli slične esnafe da osnuju , al uvek se nađu neki ciganski orkestri koji će da rade upola cene iako zvuče ko Hirošima i Nagasaki.
 
Jbt..poznajem jednu sa foruma koja misli da je uhvatila boga za muda sto ima firmu...ono:"kamioni, avioni, plus ja sam macka"?

prevarant najobicniji.

A kunu se u decu i ljube te u dupe i izvode na vecere dok im se ne ukaze prilika da te osinu!


Kako protiv tih, prikrivenih..?

- - - - - - - - - -

I muzičari bi mogli slične esnafe da osnuju , al uvek se nađu neki ciganski orkestri koji će da rade upola cene iako zvuče ko Hirošima i Nagasaki.

Pa znam ja to, ali ce se vremenom zamoriti i pijane usi, zazelece se prave muzike...

Kafandzije ce shvatiti da im musterije odlaze...

batina ima dva kraja, samo je logika ne uhvatiti onaj namazan govnima...
 
Jbt..poznajem jednu sa foruma koja misli da je uhvatila boga za muda sto ima firmu...ono:"kamioni, avioni, plus ja sam macka"?

prevarant najobicniji.

A kunu se u decu i ljube te u dupe i izvode na vecere dok im se ne ukaze prilika da te osinu!


Kako protiv tih, prikrivenih..?

- - - - - - - - - -



Pa znam ja to, ali ce se vremenom zamoriti i pijane usi, zazelece se prave muzike...

Kafandzije ce shvatiti da im musterije odlaze...

batina ima dva kraja, samo je logika ne uhvatiti onaj namazan govnima...

Ne znam Brzi.

Da znam ne bi me tolko puta napravili magarčinom razni mrsomudi koji i u vino i u riblju čorbu dosipaju vodu .

Da biješ ne vredi jer ćeš samo odštete da plaćaš.

Ko da samo to i čekaju ko oni Cigančići što skaču na haubu.
 
Mnogo ljudi koje poznajem je proslo kroz slicnu pricu:
Dobiju posao kod "investitora", gomilu obecanja o gomili poslova koji ce uslediti posto se odradi taj, trenutni, avans oko 50% i kreci na rad!
Vec dan po zavrsetku posla, pocinju problemi:
Nema ga, nije dostupan, na sastanku je...
Posle prve nedelje pocinju izgovori: te misu mi platili, nisam jos predao objekat, mnogo obaveza imam da platim....
druga nedelja donosi zaplet: imam problema velikih, razmisljam da otpustim ljude, zapoceo sam i drugo gradiliste,kriza...
trece nedelje vec mu je lako: nisi uradio posao kako treba, imam mnogo prituzbi na ono sto si radio, zbog tebe kasnim,al' si me odrao....

Najcesce su to jajare koje su navikle da ljudima otimaju posteno zaradjen novac.
Cak sam cuo i sledece: sta si zapeo za sto eur? meni duguju desetine hiljada pa - nista!

Kazem vam,majstori(jer se na vas to odnosi) nikako ne uzimajte posao koji niste digli za bar 30% u startu, i za koji niste dobili bar 70% avansa!
A trebalo bi organizovati javnosti dostupne liste privatnih preduzimaca koji ne placaju svoje radnike i podizvodjace.
motka brale i to gownjiva
 
Evo jednog nacina za obracunavanje sa takvim gadovima:
Ako danas ne dobijem zadovoljavajuci odgovor u vidu isplacenih dugovanja, objavljujem i ime i prezime u dole navedenom upozorenju:

Upozorenje svima koji imaju nekakve poslovne odnose sa gospodjom M.S.

Gospodja je izuzetno slatkoreciva i ljubazna samo dok ne dodju na tapet placanja.
Tada postaje nekulturna i bezobrazna i odbija da plati.
U trajanju od dva meseca izbegava placanja, da bi pocela daizmislja izgovore, pa da se zali na visoku cenu,da bi na kraju optuzila moje radnike da su pijanice koje nisu nista uradili.
Napominjem da je gospodja S. bila izuzetno zadovoljna obavljenim radovima vec sledeceg dana kada smo se culi, ne stedeci pohvale za moje radnike i uz veliku zahvalnost, da bi po mom insistiranju na placanju uradjenog, pocela sa odugovlacenjem i zavlacenjem.

Moja firma je bila angazovana na radovima rekonstrukciije izvesnih objekata van Beograda.

Osim sto nije platila dnevnice i putne troskove radnika koji su joj posteno radili, zadrzala je i odredjenu imovinu moje firme, koju ne zeli da vrati.

Upozoravam javno moje prijatelje i kolege,a pokrecem i legalan proces vracanja imovine, kao i naplate dugova.

Naravno da cu i njene poslodavce obavestiti o nestrucnosti i neposlovnosti doticne .
 
Postovana gospodjo S,

Buduci da nismo u mogucnosti uspostaviti kontakt sa vama po pitanju vasih dospelih a neresenih obaveza prema nasoj firmi "Brzi Bravari", ovim putem Vas obavestavamo da smo prinudjeni povuci neke nepopularne poteze
.
1. Obavesticemo Vaseg investitora koji vas je angazovao za radove na objektu u XXXXXXX o vasoj neprofesionalnosti, kao i o dugu koji Vasa firma ima prema nama.
2. Pokrenucemo tuzbu pred privrednim sudom u Beogradu, u cilju naplate nasih potrazivanja, a na osnovu pisane izjave angazovanih radnika.
3. Podnecemo prijavu MUP Beograd za nezakonito prisvajanje imovine.


Ovo pismo je nas poslednji pokusaj da sa Vama dodjemo do resenja u poslovnom duhu.
Savetujemo vas da odmah po prijemu ove poruke, izvrsite uplatu preostalih sredstava, po racunu koji smo Vam poslali 20.12.2013.

Ukoliko danas,do zavrsetka radnog vremena (17h) ne ucinite nista po pitanju nezakonitog zadrzavanja nase svojine, i ne izmirite svoja dugovanja prema nama u celosti, bicemo prinudjeni da upotrebimo sva legalna i zakonska sredstva koja su nam na raspolaganju.

Prijatan dan!


A ovo je tekst poslednje ponude da resimo spor van suda.
 

Back
Top