U Srbiji se osudjuje po verbalnom deliktu

Poruka
4.292
U srbiji je danas kao i u Titovo vreme jer se osudjuje svako ko verbalno kritikuje vlast. Time se zabranjuje kritika politicara i uvodi jednoumlje a dokaz tome je sledeca presuda po kojom se covek optuzuje da je kriv jer je na nekom skupu uzvikivao parolu IZDAJNIK IZDAJNIK Dacicu koji je prisustvovao i govorio na tom skupu. DOKAZ:

presuda.jpg
 
Društvo | ponedeljak 19.08.2013 | 14:11 -> 17:32
MUP: Član Dveri nije vređao Dačića
Izvor: B92
MUP Srbije demantovao je navode medija da je funkcioner pokreta Dveri Slaviša Miletić priveden zbog verbalnog sukoba s premijerom Ivicom Dačićem.



45296464252121febc0d29989561222_orig.jpg

Foto: Beta

Slaviša Miletić, član rukovodstva Pokreta Dveri, uhapšen je danas na proslavi 99-godišnjice Cerske bitke, ali ne zbog verbalnog sukoba s premijerom Dačićem, rečeno je za B92 u MUP-u.


"Ta osoba nije bila u kontaktu sa premijerom Dačićem, niti je bilo ikakvog verbalnog sukoba", rečeno je u MUP-u.

U Ministarstvu dodaju da je Miletić priveden zbog remećenja javnog reda i mira, nakon čega je pušten, kao i da taj događaj nije uticao na odvijanje proslave povodom obeležavanja 99. godišnjice Cerske bitke u Tekerišu.


"Slaviša Miletić je odranije poznat policiji i ima pet prekršajnih prijava zbog remećenja javnog reda i mira, koje su u postupku, dok je za drsko i bezobzirno ponašanje pravosnažno osuđen", rečeno u MUP-u.

Ranije danas pokret Dveri je u saopštenju naveo da je Miletić predvodio delegaciju Pokreta Dveri koja je prisustvovala obeležavanju Cerske bitke i prilikom dolaska predsednika Vlade Srbije Ivice Dačića došao je u verbalni sukob sa Dačićem, koji je trebalo da otvori manifestaciju.

Miletić se obratio Dačiću, kako se dalje navodi u saopštenju, kao "izdajniku Kosova i Metohije, i zapitao ga kako ga nije sramota da dolazi na ovakva značajna istorijska mesta srpskog naroda, koja simbolišu herojstvo i borbu za slobodu, kada je premijer Vlade koja krši sopstveni Ustav i predaje deo državne teritorije terorističkom režimu u Prištini".

"Umesto Dačićevog odgovora usledila je reakcija policijskih organa koji su priveli Miletića i na taj način poslali jasnu poruku da Srbija klizi u diktaturu i vanredno stanje u kome neće biti moguće izreći ni reč kritike prema režimu koji je na vlast došao na pokradenim izborima prošle godine, pritom kršeći sva svoja predizborna obećanja", stoji još u saopštenju Dveri.

Taj pokret zahteva da se uhapšeni Slaviša Miletić odmah pusti, a iz Ministarstva unutrašnjih poslova podsećaju "da uloga policije nije da progoni građane koji govore istinu i bore se za Srbiju, već da zaštiti državu od krivičnih dela izdaje i kršenja ustavnog poretka".

Iz kabineta premijera Srbije i ministra unutrašnjih poslova za sada nema komentara na ovu vest.


***********************************************************


Осуђен и кажњен јер је Дачићу довикнуо: “Издајниче, издајниче”

14. децембар 2013.


Славиша Милетић добио пресуду и новчану казну јер је премијеру Дачићу рекао да је издао Косово и Метохију током обележавања 99 година од Церске битке, због чега је тога дана био и ухапшен.

***​
Пресуда и новчана казна Славиши Милетићу због добацивања Дачићу
14.12.2013. Двери


Славиша Милетић, члан Руководства Покрета Двери из Лознице, који је ухапшен приликом обележавања 99 година од Церске битке на Текеришу, ових дана је добио судску пресуду којом је кажњен због вербалног деликта јер је премијеру Ивици Дачићу добацио да је издајник Косова и Метохије. Наиме, Прекршајни суд у Лозници, оценио је „у име народа” да је Славиша Милетић „крив што је дана 28. августа 2013. у месту Текериш код капије улаза у простор спомен обележја палим борцима Церске битке око 11, 15 часова нарушио јавни ред и мир на тај начин што је окривљени приликом одржавања прославе 99 година од Церске битке приликом уласка у спомен обележје премијера Р. Србије и министра унутрашњих послова Ивице Дачића истом два пута упутио увредљиве речи издајниче, издајниче”.
Суд је казнио Славишу Милетића са 10.000 динара или казном затвора од 10 дана. Славиша Милетић остаје при ономе што је изрекао, што је у више наврата потврдио и на саслушању, и као отац петоро деце не жели да троши паре на Ивицу Дачића, тј. спреман је на затворску казну.



Издајниче, издајниче…
Поставља се питање:

Од када је вербални деликт постао кривично дело у Србији?

Да ли ово значи да се више не може упутити реч критике и слободне мисли ниједном високом државном функционеру, који притом крши Устав Србије и учествује у велеиздајничком деловању против националних и државних интереса?
До када ће да буду кажњавани они који се боре за поштовање Устава Србије и одбрану Косова и Метохије у саставу Србије?
Да ли је ово претња свима нама који се противимо владајућем режиму и слика како ћемо проћи ако наставимо са опозиционим деловањем против власти?
Информативна служба Покрета Двери
***​

**********************************************************

Ето, све НАПИСМЕНО, и изјава МУП-а за који је надлежан Министар полиције... и пресуда Милетићу... е сада сами одлучите КО ЛАЖЕ КАО ПАС, да ли СЛУЖБА МУП-а , да ли Министар полиције, да ли Премијер???
 
Ko vređanjem ili zloupotrebom drugog, vršenjem nasilja nad drugim, izazivanjem tuče ili učestvovanjem u njoj, ugrožava spokojstvo građana ili remeti javni red i mir - kazniće se novčanom kaznom do 30.000 dinara ili kaznom zatvora do 60 dana.

ZAKON O JAVNOM REDU I MIRU

("Sl. glasnik RS", br. 51/92, 53/93, 67/93, 48/94, 101/2005 - dr. zakon i 85/2005 - dr. zakon)

Verbalni delikt nije krivično delo,već prekršaj!

A to što lažu da nije priveden je već druga stvar!
 
Cekajte, znaci na tim skupovima se ne smije uzvikivati?????:per::per::per:
Znaci uzvikaivanje je remecenje javnog reda i mira!!!:D

Koliko ja znam na takvim skupovima se obicno uzvikuje i arlauce,
znaci problem nije u tome, vec sta se uzvikuje, to bi bilo preporucljivo
naznaciti sta je pozeljno, a sta nepozeljno uzvikivati,
inace bez takvih uputstava, obaveznih, skupove ne bi trebalo ni dozvoljavati:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Poslednja izmena:
Ето, све НАПИСМЕНО, и изјава МУП-а за који је надлежан Министар полиције... и пресуда Милетићу... е сада сами одлучите КО ЛАЖЕ КАО ПАС, да ли СЛУЖБА МУП-а , да ли Министар полиције, да ли Премијер???
Па лажу Дверци ко и обично, познати су већ по томе.
Шта сад, ти кад се будеш женио, додуше јадна та жена ал ај сад примера ради; ја треба да дођем испред шатре и да се дерем из свег гласа: Мита лажовчина, Мита лажовчина!
И онда кад ти позовеш мурију и судија ме након тога ребне са 100 евра због нарушавања јавног реда и мира ... онда ја треба највероватније по Дверјанском дифолту да отворим тему на Крстарици како ме држава прогони и шта ја знам.
 
Па лажу Дверци ко и обично, познати су већ по томе.
Шта сад, ти кад се будеш женио, додуше јадна та жена ал ај сад примера ради; ја треба да дођем испред шатре и да се дерем из свег гласа: Мита лажовчина, Мита лажовчина!
И онда кад ти позовеш мурију и судија ме након тога ребне са 100 евра због нарушавања јавног реда и мира ... онда ја треба највероватније по Дверјанском дифолту да отворим тему на Крстарици како ме држава прогони и шта ја знам.

Tako je, bas si pravi primjer naveo!!!
Samo sto se u tom slucaju Dacic nije zenio, vec kumovao zenjenju Siptara sa srpskim Kosovom!!!
Aaaaa, ni kum se ne smije vredjati, taman posla!!!!

- - - - - - - - - -

Tako je, bas si pravi primjer naveo!!!
Samo sto se u tom slucaju Dacic nije zenio, vec kumovao zenjenju Siptara sa srpskim Kosovom!!!
Aaaaa, ni kum se ne smije vredjati, taman posla!!!!
:per::per::per:
 
Па лажу Дверци ко и обично, познати су већ по томе.
Шта сад, ти кад се будеш женио, додуше јадна та жена ал ај сад примера ради; ја треба да дођем испред шатре и да се дерем из свег гласа: Мита лажовчина, Мита лажовчина!
И онда кад ти позовеш мурију и судија ме након тога ребне са 100 евра због нарушавања јавног реда и мира ... онда ја треба највероватније по Дверјанском дифолту да отворим тему на Крстарици како ме држава прогони и шта ја знам.

Covek nije bio na vencanju da bi nesto uzvikivao,niti je to bio privatan skup...znaci javan skup i pri tome se obelezavao jedan istorijski trenutak,a prisustvovao je covek koji po svim moralnim kriterijumima ne bi trebao biti tamo,jer je zaista izdajnik po svemu sto je ucinio za Srbiju i srpski narod...po tom difoltu,on bi trebao da bude u zatvoru i ne kao prekrsajno,vec krivicno sa trajnim pecatom tko je i sto je...
 
Poslednja izmena:
Ko vređanjem ili zloupotrebom drugog, vršenjem nasilja nad drugim, izazivanjem tuče ili učestvovanjem u njoj, ugrožava spokojstvo građana ili remeti javni red i mir - kazniće se novčanom kaznom do 30.000 dinara ili kaznom zatvora do 60 dana.

ZAKON O JAVNOM REDU I MIRU

("Sl. glasnik RS", br. 51/92, 53/93, 67/93, 48/94, 101/2005 - dr. zakon i 85/2005 - dr. zakon)

Verbalni delikt nije krivično delo,već prekršaj!

A to što lažu da nije priveden je već druga stvar!

šta sve polsanici jedni drugima kažu pa nikom ništaaaaaaaaaaaaaa
 
U srbiji je danas kao i u Titovo vreme jer se osudjuje svako ko verbalno kritikuje vlast. Time se zabranjuje kritika politicara i uvodi jednoumlje a dokaz tome je sledeca presuda po kojom se covek optuzuje da je kriv jer je na nekom skupu uzvikivao parolu IZDAJNIK IZDAJNIK Dacicu koji je prisustvovao i govorio na tom skupu. DOKAZ:

Pogledajte prilog 314489

Све је исто само њега нема... Нажалост, тако је. То мора хитно да се промени.
 
quote_icon.png.pagespeed.ce.PubgKEMO6n.png
Оригинал поставио eremita
Ето, све НАПИСМЕНО, и изјава МУП-а за који је надлежан Министар полиције... и пресуда Милетићу... е сада сами одлучите КО ЛАЖЕ КАО ПАС, да ли СЛУЖБА МУП-а , да ли Министар полиције, да ли Премијер???

Па лажу Дверци ко и обично, познати су већ по томе.
Шта сад, ти кад се будеш женио, додуше јадна та жена ал ај сад примера ради; ја треба да дођем испред шатре и да се дерем из свег гласа: Мита лажовчина, Мита лажовчина!
И онда кад ти позовеш мурију и судија ме након тога ребне са 100 евра због нарушавања јавног реда и мира ... онда ја треба највероватније по Дверјанском дифолту да отворим тему на Крстарици како ме држава прогони и шта ја знам.

Ау, сунце ти калаЈисано..... ала си се много налупетао на мало простора..... па је л' ти читаш шта сам поставио или си класичан СНС-овац, а??? :lol: Ваљда видиш шта је прво МУП изјавио а шта је после суд пресудио........
 
Ау, сунце ти калаЈисано..... ала си се много налупетао на мало простора..... па је л' ти читаш шта сам поставио или си класичан СНС-овац, а??? :lol: Ваљда видиш шта је прво МУП изјавио а шта је после суд пресудио........

Jbg,Mito...covek smatra da nisi za zenidbu..a sta je ovaj uzvikivao i kome,to je najmanje bitno
 
:think:
Pa dobro , bre Krstasice i Krstasi - `el moze neko"norrrmalan" da se nadje u takvoj situVaciji i da ga "aklamira" ?
Kako bi takav "prosao" ?
U kojoj varbi bi biJo nakon tog "ispada" ?
Koju vrstu "delikta" bi njemu / njojzi "prisili" ?
Onako - "za primer ostalim kao pravni lek i pouku" ...?
Gde su sad "NVO-ovce i ..." , recimo "razne ofarbane zemske " da brane "tekovine demoNkrcije i ljuCki prava..." ?!
Nisu , valjda , "svi otisli da odnesu tetki lekic " ?!

:ok:
 

Back
Top