made in china

avesic

Domaćin
Poruka
3.004
kako da napravim a da ne bude rasizam ..... hmmmmm -- ajde recimo tolerancija ... da ;; kada planiraju da zaustave talas kineza koji naseljavaju našu zemlju ???' ,, ma osim onih glupih smrdljivih prodavnica do juče nisam imala ništa protiv kinekčića ,,, ali na benz pumpi jedan mali ko brus li sa registracijom (našom) -- počeo da se drvi kod prodavca ,,, sipao gorivo ,kupio neko ulje za kola ,,, i neće baja da plati ,, počeo da psuje po naški ,, sa sve onim srpsku majku u p.. prodavac izleteo iz radnje (inače miran čovek))) ... pa kad ovaj sasu paljbu po brus liju ,,, počeo da ga juri po pumpi onako sa rukama da ga udavi --valjda ,,, kinekče nekako upali kola ,,turira turira --gleda prodavca pravo u oči --- da ga iritira ,,, kinez ode ,,a prodavac onako zajapuren počne sa mnom priču (u stvari kao da se drao na mene ))) --- mamu im kinesku ovde došli da izigravaju silu ,,, bla bla bla


pa se sada pitam ,,, još koliko vremena će proći dok kinezi ne naprave svoje bande i preuzmu poslove po srbiji i potisnu nas u drugi red gradjana ????? ovo je samo jedan primer sile kineza koji sam videla (a ne krećem se mnogo po gradu ))))
 
avesic:
kako da napravim a da ne bude rasizam ..... hmmmmm -- ajde recimo tolerancija ... da ;; kada planiraju da zaustave talas kineza koji naseljavaju našu zemlju ???' ,, ma osim onih glupih smrdljivih prodavnica do juče nisam imala ništa protiv kinekčića ,,, ali na benz pumpi jedan mali ko brus li sa registracijom (našom) -- počeo da se drvi kod prodavca ,,, sipao gorivo ,kupio neko ulje za kola ,,, i neće baja da plati ,, počeo da psuje po naški ,, sa sve onim srpsku majku u p.. prodavac izleteo iz radnje (inače miran čovek))) ... pa kad ovaj sasu paljbu po brus liju ,,, počeo da ga juri po pumpi onako sa rukama da ga udavi --valjda ,,, kinekče nekako upali kola ,,turira turira --gleda prodavca pravo u oči --- da ga iritira ,,, kinez ode ,,a prodavac onako zajapuren počne sa mnom priču (u stvari kao da se drao na mene ))) --- mamu im kinesku ovde došli da izigravaju silu ,,, bla bla bla


pa se sada pitam ,,, još koliko vremena će proći dok kinezi ne naprave svoje bande i preuzmu poslove po srbiji i potisnu nas u drugi red gradjana ????? ovo je samo jedan primer sile kineza koji sam videla (a ne krećem se mnogo po gradu ))))

Treba da shvatis da su ti kinezi koji dolaze kod nas teska sirotinja, a ima i dosta sljama. Svi su oni iz nekih je*enih selendri, a kad bi video kako izgleda sirotinjsko selo u Kini, shvatio bi da je Beograd za njih New York. Inace za njih postoji sjajan lek, samo treba imati malo vise vremena: nauci malo kineskog, pust ih da ke*aju, pa im se onda onako na*ebi majke sr*ski kako mi to samo umemo. Ima pirinac na usi da im izadje. Video, probao, deluje... Isto vazi i za mandove.
 
zamilite da čitate kako Švabe pišu na svom forumu pa neki kaže e kako ove Srbe da zaustavimo...ebote sve ih je više...treba nešto učinit...bla bla bla
kako bi vam bilo?
 
Inace za informaciju za one koje ne znaju Kinezi kod nas dolaze medjudrzavnim ugovorom. I ne samo kod nas vec svuda po Evropi. Sa svojom drzavom imaju obavezu da ako zele da idu npr. u Srbiju moraju tamo da prodaju kineske proizvode. Drukcije ne mogu da dobiju izlaz. E sad zamislite da mi sa amerima sklopimo takav ugovor i da prodajemo kajmak na V aveniji. Da li bi nam dozvolili ili bi ga mi prodavali u Quantamo Bay.
 
gigule:
zamilite da čitate kako Švabe pišu na svom forumu pa neki kaže e kako ove Srbe da zaustavimo...ebote sve ih je više...treba nešto učinit...bla bla bla
kako bi vam bilo?

Upravo tako. U Atini na jednoj samoposluzi pise tecnim engleskim jezikom "Molimo Cigane i Jugoslovene da ne kradu" i gdje god da sam usla i gdje su, ne daj boze, provalili odakle sam, trcali su i kontrolisali sta cu maznuti, polomiti, koga cu ubiti ili sta vec... Na takvom smo glasu svugdje gdje nas ima, ali ne vjeruem da iko sugerise da nas treba mrsnuti iz zemlje, a ako to i rade, meni je jako zao jer niko od nasih nije tamo jer ne voli svoju zemlju i svoj jezik. Mora se. Nemam nista protiv Kineza, a jos manje protiv njihovih radnjica. Roba je jeftina, nista ekstra kvalitetna, ali cu tu za istu stvar dati 2 eura, a negdje drugo 10. Protiv idiota pomenutih u prvom postu imam stosta, ma ko i sta bili. Bilo bi super kada bismo izbacili sve Kineze, Srbe, Makedonce, Madjare... koji se tako ponasaju...
 
ma niko od njih kao ni naši ljudi ne odlaze negde u inostranstvo da rade iz želje da uništavaju, osvajaju...nego zato što u njihovoj domovini ne može da se preživi...
u tom smislu smo mi slični Kinezima i svim onim ljudima koji traže bolje uslove za život i rad nege napolju...Na žalost.
i zaista nije prijatno kada vas etiketiraju kao prljave, loše, zle, primitivne ...ukratko manje vredne...
 
Primeto sam odavno njihovo bahato ponasanje koje nije primereno za ljude koji ovde uzivaju gostoprimstvo i koji su skoro dosli iz p.m. Njih Kina salje kao prekobrojne nekakvim dilovima sa vladama zemalja ostalih bez pitanja gradjana i starosedeoca za misljenje. Sada se Kina ekonomski uzdize, postaju veliki kapitalisti i mogu valjda da razmisljaju o prirastaju i zbrinjavanju svojih gradjana. Sto je najgore, ti likovi donose robu koja je ispod svakog kriterijuma kvaliteta i na njoj zaradjuju dobro. Puna je zemlja najtezeg bofluka i kicerice koji najverovatnije deca sklapaju po nekim pogonima.
Potpuno razumem i stanovnike drugih zemalja koji su ogorceni na prisustvo stranaca medju kojima su i Srbi. Turci, Kinezi i ostali imaju svoju predstavu o ponasanju i karakteristican temperament koji se ne uklapa sa starosedelackim. Ako Srbin dodje i misli da moze da maznjava onda su stav i misljenje koji vladaju o nama razumljivi. Nisam video mrznju prema Srbinu koji se ponasao primerno i odmereno i koji je ispostovao nacin ponasanja u zemlji u kojoj se nalazi kao sto je Svedska, Svajcarska ili Austrija.
Nisam pristalica velikog mesanja naroda i velikih migracija. Svako ima svoju zemlju i svaki dolazak i prosperitet u drugu zemlju moze ugroziti prosperitet starosedeoca ili cak ekonomiju drzave u kojoj je.
 
Pa nisu oni ovde gosti....


A kad smo kod gostiju , pa svi su u Srbiji domaći samo su ovi iz uže srbije , ko cigani, sve trpe i treba ih trpati...

Izvinjavam se siganima, oni imaju svoju taktiku , njih baš i ne možete trpati...
 
Upravu si BL,

Ja sam bio u Kini, njih pravoslavaca u provinciji Harbin severno od Pekinga, prema granici sa Rusijom ima i koje milionce ( :lol: velika zemlja, veliki brojevi)

Kad sam usao u jedno takvo domacinstvo, posluzili su me domacim kajmakom od jaka koji je inace nacionalni specijalitet Mongolije.... i rekosmo samo Srbi i Mongoli imaju kajmak

U Harbinu ima i pravoslavnih crkava koje tesno saradjuju sa Ruskom Pravoslavnom Crkvom...

U Pekingu je postojala jedna do 20tih godina 20. veka, ali je stradala u Bokserskom ustanku :cry:
 
Zarathustra:
Upravu si BL,

Ja sam bio u Kini, njih pravoslavaca u provinciji Harbin severno od Pekinga, prema granici sa Rusijom ima i koje milionce ( :lol: velika zemlja, veliki brojevi)

Kad sam usao u jedno takvo domacinstvo, posluzili su me domacim kajmakom od jaka koji je inace nacionalni specijalitet Mongolije.... i rekosmo samo Srbi i Mongoli imaju kajmak

U Harbinu ima i pravoslavnih crkava koje tesno saradjuju sa Ruskom Pravoslavnom Crkvom...

U Pekingu je postojala jedna do 20tih godina 20. veka, ali je stradala u Bokserskom ustanku :cry:

Ја их знам код нас у БЛ, иду чешће у ЦРКВУ од пшојединих великоСрба А РУСИ су их и покрштавали и мисионарили, нпр. СВ. ЈОВАН ШАНГАЈСКИ И С.Ф
 
Ja ne znam samo sta ovaj lik s pocetka trubi, kao zakacili se s jednim nasim covekom...

Koliko je meni poznato Kinezi su prilicno scared da se pojedinacno kace sa Evropljanima, jer su poprilicno slabiji fizicki... oni mogu jedino da budu surovi na svojoj teritoriji kada su mnogo brojniji

Evo ja studiram kineski i ziveo sam u Kini, riba mi je bila Kineskinja, kome neki Kinez nesto prikenja, evo ja cu ga onako posteno napusiti na Kineskom !

Zar vi stvarno verujete da Kitajci imaju cuku da se kace sa Srbima ?! :roll:


P. S. Ne zaboravite da u proseku za razliku od Amerike i dobrog dela Evrope oni prilicno vole istoriju i price o drugim krajevima.... Mnogi od njih se dosta i interesuju za istoriju i kulturu u kojoj zive i pokusavaju da zive u skladu s njom
(iz svega ovoga izuzimam one primitivne trgovce koji su "lutali za hlebom pod plavim nebom")
 
Људи са Новог Беогада а знам и неке из Панчева много кукају на Кинезе...ја не знам зашто је то, они
су мени веома симпатични и волим са њима да тргујем ситнице... нарочито волим њихов "срски"...
некако позитивно зраче... увек су насмејани...
 
marlon:
Inace za informaciju za one koje ne znaju Kinezi kod nas dolaze medjudrzavnim ugovorom. I ne samo kod nas vec svuda po Evropi. Sa svojom drzavom imaju obavezu da ako zele da idu npr. u Srbiju moraju tamo da prodaju kineske proizvode. Drukcije ne mogu da dobiju izlaz. E sad zamislite da mi sa amerima sklopimo takav ugovor i da prodajemo kajmak na V aveniji. Da li bi nam dozvolili ili bi ga mi prodavali u Quantamo Bay.

pa brate... cobiju i miri je trebala kinta da opstanu na vlasti...

a mi ce mo tek da ispashtamo. a da su zlatni... :( bash su zlatni...
 
HEBEHA:
gigule:
zamilite da čitate kako Švabe pišu na svom forumu pa neki kaže e kako ove Srbe da zaustavimo...ebote sve ih je više...treba nešto učinit...bla bla bla
kako bi vam bilo?

Upravo tako. U Atini na jednoj samoposluzi pise tecnim engleskim jezikom "Molimo Cigane i Jugoslovene da ne kradu" i gdje god da sam usla i gdje su, ne daj boze, provalili odakle sam, trcali su i kontrolisali sta cu maznuti, polomiti, koga cu ubiti ili sta vec... Na takvom smo glasu svugdje gdje nas ima, ali ne vjeruem da iko sugerise da nas treba mrsnuti iz zemlje, a ako to i rade, meni je jako zao jer niko od nasih nije tamo jer ne voli svoju zemlju i svoj jezik. Mora se. Nemam nista protiv Kineza, a jos manje protiv njihovih radnjica. Roba je jeftina, nista ekstra kvalitetna, ali cu tu za istu stvar dati 2 eura, a negdje drugo 10. Protiv idiota pomenutih u prvom postu imam stosta, ma ko i sta bili. Bilo bi super kada bismo izbacili sve Kineze, Srbe, Makedonce, Madjare... koji se tako ponasaju...


znash shta sam primetio... stereotipi nisu nastali bez ikakvog razloga...

celo jutro gledam cigane kado klepaju po pijaci...

celu godinu gledam "komshiju" kako klepa po shkoli...

znash... kad odredjeni % ima neku naviku, nastaje stereotip. kad bi neko to sankcioniso, verovatno bi se odvikli.

al, i oni mali crni od jutros, i komshija... za nashe pandure i sudstvo su mala deca!!!

a onda... i nas normalne neko gleda popreko :(
 

Back
Top