ljubav

Ма, само кажем како се лако заузима став, крајности са једне или са другог становишта у зависности од тога какав нам је статус, а да се суштински, о односима двоје људи, не може ништа знати. Нико то осим двоје људи у вези не зна. М ало ми је бзв осуђивање и једних и других.
Иначе сам сагласан са тобом, ко није забрљао има шансе да не направи грешку. А грешку сигурно никад неће направити ако увек и до краја живота буде сам.
Odlican post!
 
Mnogo sam umorna, ali ova tema me muci nekoliko dana...

Bas u zadnjih nedelju dana sam saznala za razvod dva sjajna braka. odgovor je, znaci da nisu bili bas tako sjajni. Nisu. znam da nisu. Ali ciji jeste sjajan?

dakle jedan par, koji je ziveo od socijalnog i materijalnog statusa godinama, bas sam ih dobro upoznala...delovalo je da se vole u svemu tome..dakle imaju zajednicki interes...zena kucka, muz alkos, svaler...medjutim...zajedno su vec petnaestak godina, imaju zavidan socijalni i materijalni status porodicno i licno profesionalno ostvareni..onda maco kuco...nikad ih nisam cula da se svadjaju i nikad nije niko rekao ruznu rec o onom drugom...meni to bilo mnogo cudno..ali kontam...LJUBAV...

drugi par...muz profa na faksu, zena profesorka u skoli...sve su zajedno i sami gradili, imaju dete od petnaestak godina....zabavni, veseli, duhoviti, podrska jedan drugom, imaju dete od 18 godina, zajedno su 25...i on sad zivi sa studentkinjom....

sad se ja pitam..ljudi svasta trpe u brakovima....nekom smrde noge, neko vara, neko pije, neko pusi, neko je ruzan, neko nema posao, neko psuje..ok sve je to razlicito....ali ako pristajes na sve to godinama...kad dostigne tacku pucanja?

Pa kad vidis da si vise nesrecan nego srecan.
Prosto!
 
Ма, само кажем како се лако заузима став, крајности са једне или са другог становишта у зависности од тога какав нам је статус, а да се суштински, о односима двоје људи, не може ништа знати. Нико то осим двоје људи у вези не зна. М ало ми је бзв осуђивање и једних и других.
Иначе сам сагласан са тобом, ко није забрљао има шансе да не направи грешку. А грешку сигурно никад неће направити ако увек и до краја живота буде сам.

Injaooo propadose tracevi po carsiju, nestadose svi tabloidi....
 
neko zna da ceni i postuje ono sto ima, svestan toga da ne postoje nesavrseni ljudi i da ce sa svakim pre ili kasnije imati probleme koje ce morati da resava, a neko drugi se popali kad ga drmne kriza srednjih godina pa misli da ce mu biti mnogo bolje sa nekom drugom babom/dedom. ovde ne racunam one koji su u samom startu napravili pogresnu odluku sa kim ce da provode vreme u braku i kojih je cini mi se dosta, a koje su bile bazirane na interesu, statusu, pretizu, snobizmu, neplaniranoj trudnoci, kompleksima i raznim drugim licnim kriterijumima koji nisu dovoljni da bi bracna zajednica bila odrziva. tj oni koji su se zenili i udavali iskljucivo glavom i racunicom. ne moze, baba i deda su pored babe i dede ipak i pecinski ljudi pa to ti je, mogu da se foliraju, oblace, kite i daju sebi na znacaju koliko hoce.

Isto ti je i sa tom ljubavlju odabrani prozive istu,a ostali prepricavaju istu kao mit o Prometeju:heart:

eto. ja se udala iz ljubavi. i vrlo brzo sam se razvela. dakle ljubav nije dovoljna da prezivi sve sto brak nosi. a opet nisu ni interesi dovoljni, kao ni zajednicka interesovanja, to jest ta simbioza. e dobro, po mom iskustvu, moj brak je mogao vrlo lako da opstane, da sam ja na sve pristala. ali ja nisam na sve pristala. mozda svi ti brakovi sto opstaju, bas to i dozivljavaju? pristajanje?
jer eto velim, ako moj brak iz ljubavi nije mogao da opstane, mozda je terbalo da sracunam malo bolje...medjutim onda vidim da kad nema ljubavi izgubi se bliskost, pa se brak svodi na suzivot...a onda u jednom trenutku kad covek spozna da postoji i zivot..brak puca...mnogo komplikovano...ebo te...
 
neko zna da ceni i postuje ono sto ima, svestan toga da ne postoje nesavrseni ljudi i da ce sa svakim pre ili kasnije imati probleme koje ce morati da resava, a neko drugi se popali kad ga drmne kriza srednjih godina pa misli da ce mu biti mnogo bolje sa nekom drugom babom/dedom. ovde ne racunam one koji su u samom startu napravili pogresnu odluku sa kim ce da provode vreme u braku i kojih je cini mi se dosta, a koje su bile bazirane na interesu, statusu, pretizu, snobizmu, neplaniranoj trudnoci, kompleksima i raznim drugim licnim kriterijumima koji nisu dovoljni da bi bracna zajednica bila odrziva. tj oni koji su se zenili i udavali iskljucivo glavom i racunicom. ne moze, baba i deda su pored babe i dede ipak i pecinski ljudi pa to ti je, mogu da se foliraju, oblace, kite i daju sebi na znacaju koliko hoce.

Па шта? Не воле се више, а деца су одрасла, немају баш ни један разлог да буду заједно ако се не воле.
Питаш о љубави и није ти јасно. Све што си набројала је њихов статус, нека испуњење (мало)грађанских узуса да се по мишљењу посматрача живи у пару; оно чему би ти дала приоритет, али не и актери приче.

nisi razumeo. prvi par i nema decu, JA ne dajem prioritet tim aspektima, nego mi je delovalo da oni odrzavaju njihov odnos. osim toga meni je ovek izgledalo da se oni ustvari vole.
 
neko zna da ceni i postuje ono sto ima, svestan toga da ne postoje nesavrseni ljudi i da ce sa svakim pre ili kasnije imati probleme koje ce morati da resava, a neko drugi se popali kad ga drmne kriza srednjih godina pa misli da ce mu biti mnogo bolje sa nekom drugom babom/dedom. ovde ne racunam one koji su u samom startu napravili pogresnu odluku sa kim ce da provode vreme u braku i kojih je cini mi se dosta, a koje su bile bazirane na interesu, statusu, pretizu, snobizmu, neplaniranoj trudnoci, kompleksima i raznim drugim licnim kriterijumima koji nisu dovoljni da bi bracna zajednica bila odrziva. tj oni koji su se zenili i udavali iskljucivo glavom i racunicom. ne moze, baba i deda su pored babe i dede ipak i pecinski ljudi pa to ti je, mogu da se foliraju, oblace, kite i daju sebi na znacaju koliko hoce.

Ма, само кажем како се лако заузима став, крајности са једне или са другог становишта у зависности од тога какав нам је статус, а да се суштински, о односима двоје људи, не може ништа знати. Нико то осим двоје људи у вези не зна. М ало ми је бзв осуђивање и једних и других.
Иначе сам сагласан са тобом, ко није забрљао има шансе да не направи грешку. А грешку сигурно никад неће направити ако увек и до краја живота буде сам.

bingo.

ja se zato i pitam, posto je jasno da nema idealnog braka, niti odnosa, koji je taj element koji sacuva brak? trpljenje, kompromisi, deca, pare-nisu, ljubav sama po sebi, takodje niije. mozda veroispovest/ politicka pripadnost?

a sto se tice toga da je onaj ko ne pokusa zasticen od neuspeha se potpuno slazem, to mi je skoro pa lajt motiv zivota. izgovora da ne zapocinjes nesto ima previse.
 
uh uh uh
neko se trgne jednostvano
iliti neko nadje - be ovog drugog
tako je to uvek u životu
možda taj zapravo nastrada
ali nekome se sk - urči i preseče
mislim da li zaista iko veruje i trajno i večno
zajednički faktor je nezadovoljstvo
a nezadovoljnom čoveku daj i najmanju nadu za bolje...
lako će se odlučiti
 
bingo.

ja se zato i pitam, posto je jasno da nema idealnog braka, niti odnosa, koji je taj element koji sacuva brak? trpljenje, kompromisi, deca, pare-nisu, ljubav sama po sebi, takodje niije. mozda veroispovest/ politicka pripadnost?

a sto se tice toga da je onaj ko ne pokusa zasticen od neuspeha se potpuno slazem, to mi je skoro pa lajt motiv zivota. izgovora da ne zapocinjes nesto ima previse.

Zasto mislis da je u pitanju izgovor ili kukavicluk, zar nije racionalno dici ruke od necega sto se moze oceniti kao neuspesno i neizvesno? Pa ljudi se rastaju i pre nego sto se nekome posvete, utvrde da im potencijalni partner ne odgovara i cao. Nekome zajednicki zivot ne ide i ne zeli da se upusta u jalove pokusaje, zato preuzima odgovornost i lisava se, ne zapocinje nista sto smatra velikim znakom pitanja da bi izbegao lose posledice. Sto je pametniji i hrabriji neko ko je pet, sest puta dozivljavao bracne brodolome? Ne verujem da ovde ima toliko naivnih osoba koje u ozbiljne veze ulaze iskljucivo vodjenje srcem ili polnim organima, pre ce biti da konsultuju razum, da postoje i neki interesi koje treba ostvariti.

A element koji cuva brak je dobro poznat, u pitanju je niz postupaka koji se nazivaju svaleracija. :)
 
Zasto mislis da je u pitanju izgovor ili kukavicluk, zar nije racionalno dici ruke od necega sto se moze oceniti kao neuspesno i neizvesno? Pa ljudi se rastaju i pre nego sto se nekome posvete, utvrde da im potencijalni partner ne odgovara i cao. Nekome zajednicki zivot ne ide i ne zeli da se upusta u jalove pokusaje, zato preuzima odgovornost i lisava se, ne zapocinje nista sto smatra velikim znakom pitanja da bi izbegao lose posledice. Sto je pametniji i hrabriji neko ko je pet, sest puta dozivljavao bracne brodolome? Ne verujem da ovde ima toliko naivnih osoba koje u ozbiljne veze ulaze iskljucivo vodjenje srcem ili polnim organima, pre ce biti da konsultuju razum, da postoje i neki interesi koje treba ostvariti.

A element koji cuva brak je dobro poznat, u pitanju je niz postupaka koji se nazivaju svaleracija. :)

Kakav zaokret. :lol:
 
JJebi,cuti,i ne pitaj nista.Ne turaj nos gde mu nije mesto.
To ti je recept za veciti brak.
I moras da budes primeran roditelj,to obavezno i bez izuzetka.
Cekaj malo...sad ako hocu da budem bezobrazna ( a hocu) ovo se odnosi na hebace, a sta ce hebeni za to vreme? :lol:

- - - - - - - - - -

nikakve shvaleracije molim vas
pa mora da se zna ciji je komsijin mali

Postarov. :mrgreen:
 
I to se desava, zaljube se ljudi u tu neku trecu stranu trougla... Da nije tako ne bi bilo ni ove teme... :) Mislim ne bi imala javnost cime da se bavi da je isposhtovana tajnost. :D
Pa kad je takva tema. :zkez:

:lol: :zag:

- - - - - - - - - -

JJebi,cuti,i ne pitaj nista.Ne turaj nos gde mu nije mesto.
To ti je recept za veciti brak.
I moras da budes primeran roditelj,to obavezno i bez izuzetka.
Sad cu i ja da budem bezobrazan,bas hocu: A zar ti ne uzivas kad si hebena.:lol:
Mirko, sad ne skreci sa teme pitanjem umesto odgovora. :lol:
 
Nista ne sme da se pita niti cacka,to je za seljake.
Radi,cuti,i ne pitaj nista,ne guraj nos gde mu nije mesto inace ces dobiti po nosu.Pa ti posle kriv polozajnik.:lol: :pop:
Joj umrecu od smeha....ovaj put si zaboravio glavno, kako sad to da tumacim? :rotf: :rotf:

- - - - - - - - - -

:D Tema od starta zadire u tudje intime. Ko zna sta ce se ovde iscackati ako zazivi.

Pa nismo valjda bezveze ovde dobrovoljci za trecu smenu? :(
 

Back
Top