Da li moja grafička podržava LCD monitore?

THORGAL

Zainteresovan član
Poruka
307
Hoću da umesto CRT monitora kojeg imam godinama kupim LCD monitor.
Pitam se, međutim, da li moja poprilično stara grafička kartica uopšte podržava LCD monitore pa da mi se ne desi da kupim monitor,
a posle ne mogu da dobijem njegovu rezoluciju na mom računaru tj da slika bude bleda i musava kao što sam pročitao na nekim forumima
da se ljudima dešavalo pa im je monitor praktično bio neupotrebljiv.
Imam grrafičku karticu Intel Extreme 64m MB Integrated Video Card,(samo VGA priključak)
operativni sistem Windows XP 2002.
Rezolucije koje podržava su ove :
1600 x 1200
1,280 x 1,024
1,024 x 768
800 x 600
640x480
Nekoliko ljudi mi je reklo da ta moja grafička uopšte ne podržava wide monitore(16:9 I 16:10),već samo 5:4.
Našao sam na netu ovaj:
http://www.emmi.rs/monitor-monitor-17-dell-e1713s-led.11.html?productId=30973
U specifikaciji piše da je njegova maksimalna rezolucija 1280x1024.
Da li je to njegova optimalna rezolucija ili bi i na nižoj( 1024x768- koja je na mom kompu podešena automatski kao najidealnija)
mogao da daje dobru sliku na mojoj grafičkoj?.
I da li je neophodna instalacija drajvera koji se dobija uz monitor da bi uopšte mogao da radi pošto mi je Cd plejer na računaru praktično neupotrebljiv?
 
Ne mora polovan, moze da uzme bilo koji LCD monitor a da posebno kupi VGA adapter koji se ubacuje u HDMI/DVI prikljucke i pretvara njihov signal u VGA i obrnuto , on ne kosta vise od 600-900 dinara

novi DVI ne mogu vise da se prikljuce na VGA bez nekog dodatnog uredjaja koji kostaju dosta. ja ne bih rizikovao i kupovao monitor koji posle necu moci da koristim.
 
Brate poslusaj mene, to sto si procitao to nista, moze ti bilo koji LCD monitor znaci bilo koji samo mora imati VGA prikljucak,nemoras ti na monitoru koristiti max rezoluciju, i to sto ti kazu da ti samo moze 4:5 to su te zeznuli, moze ti komotno 16:9 ili 16:10 samo na manjoj rezoluciji, napomena: max rezolucija koju ti podrzava je 1600 x 1200 i nece ici dalje od toga. Moja preporuka jeste da kupis 16:9 monitor u 720p rezoluciji tj. HD ready zbog male memorije koju tvoja graficka ima,
 

Back
Top