Golf 5

Vec sam objasnjavao da set kvacila sa plivajucim zamajcem kosta 700-800 eura plus 50 eura za ruke a to sto je tvoj rodjak otisao u ovloasceni servis to je dokaz da je nesnalazljiv i da voli sado mazo tj da ga deru. Bapske price su se pokazale u praksi jer idi samo logikom da prakticno odvojis menjac od seta kvacila i da set zbog toga manje trpi a dokaz ti je i to sto kad ugasis auto sa pustenim kvacilom cuje se lupkanje ako je zamajac los ali ako to isto uradis sa stisnutim kbvacilom vise tog zvuka nema a to znaci da zamajac u tom slucaju ne radi .
Vecina benzinaca koji imaju vise od 120 ks bi trebalo da imaju plivajuci zamajac a obicno se radi o motorima iznad 1800 ccm.Takodje se radi o vozilima novije generacije mada ima i starijih koji ga imaju kao Ford Mondeo.
Za Golf tj VW moze da se uzme zamenski plivajuci koji kosta 350 eura i kad ga zamenis opet si miran 200k km a kod vecine ljudi se taj auto i nece toliko zadrzati. Mnogo je dati 400 eura? Pa izvini ali ako sad za plin moras dati sa atestom 500 eura i svakih 5 godina davati 100 eura za novi atest a ako covek prevali godisnje prosecno 10k km zar to ne znaci da je isti djavo samo sto ovde placas sebi deo a kod plinasa porez za budale.

"samo" 800 eura a?

a za benzinca cena "CAK" 100-150 evra...

Moj auto ima 190 KS i nema plivajuci niti se trese. To je odlika drndavih dizelasa da se tresu od motora ko da ce sad da se raspadnu.

I zato su svi poceli da stavljaju te plivajuce zamajce da smanje vibracije, sto bi bilo ok da taj plivajuci ne crkava toliko cesto i da ne kosta ko pola novog motora.

I da mnogo je davati 500-1500 evra za novi plivajuci zamajac svakih 20-100.000 km . I da je to jedina stvar da crkava na dizelasima pa da kazes , nego tu su dizne 4x 300 evra prosek = 1200 evra, pa turbina, pa DPF filter, pa bos pumpa.

Al naravno nekome treba utrapiti sve te dizel krseve iz Evrope pa mora da se fura prica kako je kupovina dizelasa starog 5-10 godina dobra stvar i ako to nema veze sa realnoscu.

Drugo plin i ne mora da atestiras , ja sam prvi budala sto sam ga atestirao nikada mi to nijedan pandur u zivotu nije trazio nigde . Trece atest kosta , tj barem je mene kostao 50 evra za 5 godina.
 
Tihi, malo si naporan. Ako je nekom crkao nov, originalni zamajac za 20.000 km, ja cu da ga pojedem! Traje onoliko koliko se pazi! Drugo, nije 500-1500, vec od 200, koliko kosta za jtd, pa na vise. Na dizelima skoro da vise ne postoji bos pumpa, kako ti to kazes, vec postoji pumpa niskog pritiska, koja gura gorivo do pumpe visokog pritiska, koja salje gorivo ka diznama, i pumpe ne crkavaju tako cesto.

Kako ne moras da atestiras plin?! :dash::dash::dash::dash:

Sta ako nije ugradjen kako treba?!
 
Tihi, malo si naporan. Ako je nekom crkao nov, originalni zamajac za 20.000 km, ja cu da ga pojedem! Traje onoliko koliko se pazi! Drugo, nije 500-1500, vec od 200, koliko kosta za jtd, pa na vise. Na dizelima skoro da vise ne postoji bos pumpa, kako ti to kazes, vec postoji pumpa niskog pritiska, koja gura gorivo do pumpe visokog pritiska, koja salje gorivo ka diznama, i pumpe ne crkavaju tako cesto.

Kako ne moras da atestiras plin?! :dash::dash::dash::dash:

Sta ako nije ugradjen kako treba?!

pa sa plinom ti je fora samo da odradis ugradnju u renomiranom servisu a ne u nekoj garazi i nema brige.

Sto se tice atestiranja licno sam gledao kako to atestiranje u izvedbi lopova iz AMSS izgleda. SLikaju ti uredjaj i bocu digitalnim aparatom, malo cimnu jedno crevo i to je to :lol:

Hocu da ti kazem da to atestiranje nije nikakva garancija da ti je ugradnja dobro uradjenja vec cisto fora da drzava otme jos para od naroda.

Drugo sto se tice crkavanja zamajca posle 20.000 km to pisu englezi na sajtu honestjohn.co.uk . Neki pisu tamo na forumu da im je zamajac crko od 20-50.000 km a uglavnom retko kome da je pregurao preko 100.000 km.

Ja sam dugo razmisljao da uzmem dzipa dizelasa ali kada sam sabrao kakve me sve zajebancije cekaju i skupe opravke sam odustao i uzeo benzinca sa plinom i pravo da ti kazem nisam zazalio do sada.

platio ga 3100 evra registrovan na invalida, jedino sto sam do sada u njega ulozio da ga dovedem u perfektno stanje jeste , punjenje klime freonom, zamena senzora za merenje kolicine plina u boci i 2 lagera na zadnjoj osovini i sve me to ukupno kostalo ni 100 evra .

Ne brinem o zamajcima, pumpama, diznama, dpf filterima. Sipam vozim i teram.
 
darko darko zna vise nego svi mi zajedno!:whistling:
Vozi iskljucivo Ford ali zna sve o svim ostalim kolima.Pitam se samo kako to postize?:D
Internet je cudo.
I ne znam kako i sam nije ustanovio iz svojih okacenih linkova da su 1,6 i 2.0 TDCI motori ustvari motori iz PSA grupacije gde je iskoriscen blok HDI motora a da je samo glava zajednicki odradjena. To je pezoovo i citroenov motor a Ford ga koristi jer da je to zajednicka prica onda bi i 1,8 TDCI bio u nekom Pezou ili Citroenu a takav ne postoji u tim kolima.
Plus sto stalno forsira reparaciju dizne za 50 eura sto je nije istina jer ta dizna mora i da se kodira i kosta 140 eura kako je i rekao kasnije. I spominje cenu nove dizne kod 2.0TDI motora al nikako da spomene cenu nove dizne ko 2.0 TDCI fordovog motora kao ni cenu plivajuceg zamajca za taj motor. Da ne pitam posto je plivajuci za 2.0 16V TDCI za koji kaze da je fordov motor.
Fordov 1,8 TDCI motor je odlican motor ali ne postoji prakticno covek koga nisu docekale pumpa i dizne na tom motoru a to kosta poprilicno a isto tako i plivajuci im je mana a kosta oko 400 eura.
Koliko je to trazen brend govori cinjenica da sam ja Focusa 1,8 TDCI Ghia 2002 u zaista lepom stanju prodavao skoro 6 meseci i za to vreme imao jedno 5 poziva i cak i jednu kaparu od koje se oprostio kupac kad je sutradan popricao sa svojim majstorom koji mu je rekao da bezi od tog motora zbog dizni.
Ja sam licno menjao elektroniku na pumpi VP29 i platio je 450 eura jer je napravljena tako da otprilike svakih 7 godina vrisne i to mi je renomirani boschista objasnio.
Nisam ja uopste za VW ali koji god sam uvezao svaki je radio kako treba dok sa fordom se nikad nisam usrecio i zbog toga od Ford-a u moje dvoriste eventualno moze da udje samo Fiesta sa 1,4 HDI motorom.
@big river
Ja juce prodao ovu Alficu 1,9 JTD koja je 2001 a radi ko singerica i dao sam je za 2200.Cisto da uporedis cenu sa ostalima.
33m7ejp.jpg
Jenostavno volim automobile, sve automobile volim, osim wv i audi, a nekad sam mrzeo bmw, zasto, zato sto su ga vozili samo bumari, a sada voze audi, a wv su bumbari u najavi, i oni voleo bi da budem bumbar, ili trebao sam a nisam i td! obe grupe voze ljudi koji se nerazumeju u mehaniku i treba da im neko drugo kaze sta kako, melem za majstore! Inace za wv kazu da toliko razlicitih ljudi vozi wv da neznaju kojoj grupi pripadaju, svi voze wv kao-ono! Ja sam provalio koja grupa vozi wv, samo lazovi, lazu brate za medaljum ni sami neznaju koliko lazu, njiv g2 tros3 litra, njihovo odrzavanje kosta godisnje 1753 dinara, nijedan netrosi ulje, a tso idu, a sto su udobni, a nista drugo nisu ni seli, posle juga lade zna se ide golf! I sve je njihovo najbolje i od svih su pametniji a najvise popravljaju kola i najlakse ih je prevariti! Da se desi nesto i da wv ukinu u srbiji, pa dve trecine servisa bi se zatvorilo u najavi, a ona jedna bi jedva prezivela novu godinu! A toliko je lako prodati wv da je milina, liku kojem sam ja prodao 2 1,8 benzin sinhro, (truo, trao nema nigde za njega, skupo papreno, skuplje nego autom, motor u polu q, enetrijer ajde tu i tamo samo da zameni sve brave i to je to za to godiste) burazer mu je wvgenovski rekao da trosi 6,5 l na sto, i on je to shvatio kao woooow, daj dva komada, ustvari trosi 17 l, i obojica lazu i sebe i druge! Recimo forda kazu da voze debeli ljudi, hondu penzioneri :p itd ! Zato i znam mnogo o njima koliko me interesuje, jel! Mada sada ozbiljno razmisljam za bmw 530 d automatic ili 535 d automatic obavezno samo zadnja! RAzmisljao sam i o e 270 cdi ili s320 cdi sve je oko 2004 godista, ali me malo mercedes s plasi za odrzavanje! Ako vec radis i znas bolje onda mi kazi nesto o njima (530 i 535 d), koliko je filter za ulje na menjacu i lmali servis!
zamajac kosta kako sam napisao 23000 dinara, a ako menjas i druk i korpu pa ako ima i 6 b sa hidroulicnim lezajem i ruke to ziadje mnogo vise!

necitas sta pisem uopste, 1,8 tdci je strariji motor, vuce jos blok od 86 godine, i naravno da nije isti sa nekim koji se pravi od 2006 2007!
svaki noviji auto bilo da je benzinac ili dizel ima plivajuci, ako je preko 100 ks i imalo je agresivniji!, imaju ga i fiesta 1,4 tdci ili polo! ima ga 1,8 neki benzinci, a jako je skup (vise nego duplo) za wv 1,8 benzinac i mnogo brze crkava nego na mondeu recimo!
Nemoj da lazete sami sebe da samo ford ima zamjac to je glupo, e sada sto normalno motor moze vise da traje od konkurencije pa je normalno da samo to i dizne crkavaju to je nesto drugo, i wv ima onaj DPF filter a ford nema, pa malo malo 150 e, to je ono sto kada obidjete pasata koji stoji na auto putu pola sata i ceka da mu se ohladi jer nemoze da vozi, pa ukrug! Vise volim da na 200 000 300 000 menjam dizne ili zamajac nego da radim motor limariju par turbina, platim auto 13000 prodam ga za 5 i kazem da drzi cenu!
dizne na pasatu i na fordu simensove nisu iste, wv je trazio nesto novo bolje pod vecim priotiskom a to je uzrok crkavanju!
i shvati da su isti motori 1,6 2,0 tdci i hdi!
i sto ste nasli mondeu zamerku u pm, plivajuci, pa imaju ga sva nova kola i benzin i dizel, i svi ga rade, samo forda pre prodaju nego da ga rade jer je jeftin, nadju nekoga ko nepoznaje tematiku posle kuku ima plivajuci, pa ima sta stim, ako se nekome nesvidja neka kupi auto od 900 kubika oni nemaju! ili neki stariji!
 
Poslednja izmena:
Posto vec pricate o plivajucim zamajcima da pitam jel zna mozda neko jel ga ima i u Astri G 2.0 DTI 101hp 2003 godiste ili ona ima fiksni zamajac? Kod oca se cuje nekakvo blago krkljanje kad menja brzine (ne uvek) pa bi mi znacio odgovor ako ga ima da se uskoro preduzimaju neke mere :)

na toj konjazi i ako ima manje stradaju, ako gasi ga sa stisnutim klvacilom i nebrini, ostalo daj ovako onako vozi, pazi samo kako pustas kvacilo, on je i napravljen za drndanje!
 
koji nemaju? samo ovi stariji od 10 godina.

Svi noviji imaju ako imaju manuelni menjac.

Mozda ima neki da nema al ja koliko sam video svi ovi 2007 i mladji ga imaju pa cak i mala gradska auta kao Corsa.

Eto napravite spisak koja auta nemaju plivajuci zamajac a da su dizelasi.

- - - - - - - - - -



u praksi nikom ne traje plivajuci zamajac duze od 100.000 km a mnogima crkne i nakon samo 20-50.000 km citao sam.

http://www.honestjohn.co.uk/faq/dual-mass-flywheels/

I nije problem toliko sto crkava nego sto su zamene seta kvacila sa plivajucim zamajcem izuzetno skupe . Od minimum 400 pa do cak 2000 evra.

Mom bratu za Toyotu RAV4 je cena 1600 evra. Ja sam se krstio kad sam cuo.

znam lika iz ns koji vozi vec 380 000 mondea kao mog sa jednim zamajcem, prosli mu je trajao oko 350 000, ali re roknuo druk, inace taksira njim, ima preko 780 000 (ako se dorbo secam ) voznje sa jednim motorem i netrosi mu gram ulja niti je dirano nesto, odrzava ga u istom servisu gde i ja !
i na mondeu zamajac dopbija aksijalni luft postoji onaj bocni i linijski, sve je samo do pohabanosti i kilometraze, samo kvacilo drzi kada gasis i teraj !
Ja mu ebem kevu, slajfujem i prvom i drugom i trecom, kada su celave gume po kisi nekada i 4 brzinom, nestedim ga ni malo, ni stari nisam i nasluzio me!
 
Poslednja izmena:
Tihi, malo si naporan. Ako je nekom crkao nov, originalni zamajac za 20.000 km, ja cu da ga pojedem! Traje onoliko koliko se pazi! Drugo, nije 500-1500, vec od 200, koliko kosta za jtd, pa na vise. Na dizelima skoro da vise ne postoji bos pumpa, kako ti to kazes, vec postoji pumpa niskog pritiska, koja gura gorivo do pumpe visokog pritiska, koja salje gorivo ka diznama, i pumpe ne crkavaju tako cesto.

Kako ne moras da atestiras plin?! :dash::dash::dash::dash:

Sta ako nije ugradjen kako treba?!
isto je za mondea 200 e zamjac lukov, i sada je fijat ili wv citrone pezo reno bolji od fodra i obrnuto, nije fordova imas sad kao pleve i kada treba da se radi plivajuci uglavnom se proda pa se na to doda jos malo para i kupi noviji, ili se uradi pa neprodaje!
mozes da ga sprzis i za 40 minuta- nov zamajac, veruj mi :p
a bezince su minimu duplo skuplji plivajuci pa gore u ondosu na kolege dizele
 
Poslednja izmena:
Ja mu ebem kevu, slajfujem i prvom i drugom i trecom, kada su celave gume po kisi nekada i 4 brzinom, nestedim ga ni malo, ni stari nisam i nasluzio me!

Potvrđeno na Adi Huji! :hahaha: Žao mi što se nisam vezao, sav se izubijao dok sam letio po kožnom sjedištu nazad! :hahaha:

A ti englezi kojima crkava na 20k km zamajac, ne znam kako voze, pa im tako brzo crkne.
Taj plivajući nije tu samo zbog vibracija, nego da ublaži udare na mjenjač, naročito dizeli imaju veliki obrtni moment, da ne bi kidali mjenjače imaju taj plivajući da ublaži udar.
Opet je bolje promjeniti zamajac nego mjenjač. ;)
Mogli su možda da stave fiksni, ali bi bio teži, a jbg, moda je da auta treba da budu što lakša, pa čak i tih šta ja znam, lupam sad 5-10 kila znači.
 
"samo" 800 eura a?

a za benzinca cena "CAK" 100-150 evra...

Moj auto ima 190 KS i nema plivajuci niti se trese. To je odlika drndavih dizelasa da se tresu od motora ko da ce sad da se raspadnu.

I zato su svi poceli da stavljaju te plivajuce zamajce da smanje vibracije, sto bi bilo ok da taj plivajuci ne crkava toliko cesto i da ne kosta ko pola novog motora.

I da mnogo je davati 500-1500 evra za novi plivajuci zamajac svakih 20-100.000 km . I da je to jedina stvar da crkava na dizelasima pa da kazes , nego tu su dizne 4x 300 evra prosek = 1200 evra, pa turbina, pa DPF filter, pa bos pumpa.

Al naravno nekome treba utrapiti sve te dizel krseve iz Evrope pa mora da se fura prica kako je kupovina dizelasa starog 5-10 godina dobra stvar i ako to nema veze sa realnoscu.

Drugo plin i ne mora da atestiras , ja sam prvi budala sto sam ga atestirao nikada mi to nijedan pandur u zivotu nije trazio nigde . Trece atest kosta , tj barem je mene kostao 50 evra za 5 godina.
Ako cu da vozim takav auto onda sam i spreman da dam tu cifru. Ne moze da se vozi dobar i ozbiljan auto a da je odrzavanje kao na Yugu.
I dosadan si ko proliv i sedis na usima i takav si verovatno i u zivotu sa ostalima i samo ti i ti i ti i ti..........
Koliko puta mora da ti se kaze da se zamajc obicno menja na oko 200k km? 5,6 ili 10 puta da bi ti to shvatio?
Verujes englezima a ne verujes ljudima sa foruma? I ti izigravas nekog patriotu?
Takodje ne citas da tj ne zelis da procitas a i da ti to vise udje u glavu da je reparacija dizne u proseku 100 eura,da se DPF filter izbaci za 150 i da si miran zauvek sto se njega tice.
A utrapio sam ja u poslednjoj turi puno benzinaca od kojih je na pola svetlela check engine lampica a na jednom je otisao i plivajuci zamajac kao i sedista ventila od tvog lepog plina koji cuva motor.:hahaha:
Evo kolega prodaje Astru 1,8 16V koju sam mu prodao prosle godine i lud covek sto je uzeo ovu Alfu 156 JTD zar ne?
Sta mislis zasto covek hoce dizelasa pored tog savrsenog benzinca koji radi kao singerica? A uopste ga nisam ni na sta nagovarao!
DRugi drugar ima takodje Astru Bertone i nju ne dira ali zato hoce da se resi plinasa kog vozi i izrazio je zelju za malim dizelasem.Sta mislis zasto i on zeli da se baci u trosak i da mu stalno nesto crkava?:D
E sad cu ti odgovoriti----Zato sto su ljhudi zadovoljni sa dizelasima i mali broj njih ima ulaganje pa ako i ulaze zna zasto ulaze jer je dobio dobru cenu a kad ulozi miran je dugo vremena.
 
Дизел, плин, пливајући замајац, Тихи, Прле, Марија, Кригер... ****** колико већ месеци траје ова прича. :mrgreen:
 
Ja cu samo napisati sledece: dizel, brz auto, mala potrosnja i jeftino odrzavanje NIKAKO ne idu zajedno. :rtfm:

@Dule
1. drugar: ja (iako mnogo volim Alfu i sve sto je italijansko) nikad ali nikad ne bi menjao Astru benzinca (koji su inace poznati po odlicnim benzincima) za Alfu dizela koliko god se cinilo da Alfa bolje ide. :roll:
2. drugar: covek ima Astru Bertone, oce da se resi plinasa i da uzme malog dizela da bi se vozio jeftino??? :eek::lol:
Nista protiv tebe ali ti ljudi zaista imaju neke cudne odluke. Za drugog bi razumeo da je recimo u novcanom problemu ali posto mu ostaje Bertonka onda...:roll:
 
isto je za mondea 200 e zamjac lukov, i sada je fijat ili wv citrone pezo reno bolji od fodra i obrnuto, nije fordova imas sad kao pleve i kada treba da se radi plivajuci uglavnom se proda pa se na to doda jos malo para i kupi noviji, ili se uradi pa neprodaje!
mozes da ga sprzis i za 40 minuta- nov zamajac, veruj mi :p
a bezince su minimu duplo skuplji plivajuci pa gore u ondosu na kolege dizele

Nije mi jasno zasto trpaju u te benzince plivajuce zamajce.

Ja sam vozio auta sa motorom od 260 KS, imam trenutno 2 sa motorima od 235 KS i 190 KS i nijedan nema plivajuci zamajac doduse su automatici.

E sad interesuje me koja je logika stavljanja zamajca na benzinac , kad je valjda smisao tog zamajca da smanji vibracije motora kod dizelasa, dok kod benzinskih motora tih vibracija skoro uopste i da nema.
 
Ja cu samo napisati sledece: dizel, brz auto, mala potrosnja i jeftino odrzavanje NIKAKO ne idu zajedno. :rtfm:

@Dule
1. drugar: ja (iako mnogo volim Alfu i sve sto je italijansko) nikad ali nikad ne bi menjao Astru benzinca (koji su inace poznati po odlicnim benzincima) za Alfu dizela koliko god se cinilo da Alfa bolje ide. :roll:
2. drugar: covek ima Astru Bertone, oce da se resi plinasa i da uzme malog dizela da bi se vozio jeftino??? :eek::lol:
Nista protiv tebe ali ti ljudi zaista imaju neke cudne odluke. Za drugog bi razumeo da je recimo u novcanom problemu ali posto mu ostaje Bertonka onda...:roll:


slazem se 100% narocito za prvu recenicu.
 
Nije to samo za vibracije, nego za obrtni moment, koji bi brzo uništio mjenjač.
Ajde molim te oskar2215, dizel kao ne može biti brz auto?
Jao što neki ljudi još uvjek žive u '70im...
Je li onaj V10 u Audiju koji je pobjedio na Le Mans bio dizel ili benzin?
Je li modeli BMW, Audi koji su dizel i imaju 3.0 i veće motore koji idu 250 nisu brzi? Može se napraviti i dizel koji će da ide 300 na sat.
Je li eto npr. Mondeo 2.0 TDCi koji ima maksimalnu brzinu 225 nije brz auto za svojih 130 ks?
Pri tome kada ga voziš 130 na autoputu ima potrošnju do maksimalni 7 litara (a ide i manje), aje mi nađi benzinca koji će da troši 7 litara pri 130 na sat?
Benzinca malo stisni i žustrije vozi ima da popije po 3-4 litre više. Dizel može da popije do 2 litre više.
Eto prije mjesec dana sam vozio Xsara HDi 90 ks, Doboj - Morinj, potrošnja bila 6 litara, pun gepek, nas 5 unutra, na krovu ogroman kofer od 320 litara, sve ukupno je bilo blizu 1800 kg. Prosječna brzina je 80 na sat. Bila bi više, ali je bilo preko tjentišta krivina kojima se nije moglo voziti više od 60. Autoput moglo se voziti 120, potrošnja bi bila 6.5, ali kofer je stvarao ogromnu buku koja me nervirala. Pri tome uz brdo nije bilo da se štedi, tačnije nije ni osjetio baš brda. Ajde koliko bi benzinac od 90 ks potrošio na takvom putu i sa takvim opterećenjem?
 
Nije to samo za vibracije, nego za obrtni moment, koji bi brzo uništio mjenjač.
Ajde molim te oskar2215, dizel kao ne može biti brz auto?
Jao što neki ljudi još uvjek žive u '70im...
Je li onaj V10 u Audiju koji je pobjedio na Le Mans bio dizel ili benzin?
Je li modeli BMW, Audi koji su dizel i imaju 3.0 i veće motore koji idu 250 nisu brzi? Može se napraviti i dizel koji će da ide 300 na sat.
Je li eto npr. Mondeo 2.0 TDCi koji ima maksimalnu brzinu 225 nije brz auto za svojih 130 ks?
Pri tome kada ga voziš 130 na autoputu ima potrošnju do maksimalni 7 litara (a ide i manje), aje mi nađi benzinca koji će da troši 7 litara pri 130 na sat?
Benzinca malo stisni i žustrije vozi ima da popije po 3-4 litre više. Dizel može da popije do 2 litre više.
Eto prije mjesec dana sam vozio Xsara HDi 90 ks, Doboj - Morinj, potrošnja bila 6 litara, pun gepek, nas 5 unutra, na krovu ogroman kofer od 320 litara, sve ukupno je bilo blizu 1800 kg. Prosječna brzina je 80 na sat. Bila bi više, ali je bilo preko tjentišta krivina kojima se nije moglo voziti više od 60. Autoput moglo se voziti 120, potrošnja bi bila 6.5, ali kofer je stvarao ogromnu buku koja me nervirala. Pri tome uz brdo nije bilo da se štedi, tačnije nije ni osjetio baš brda. Ajde koliko bi benzinac od 90 ks potrošio na takvom putu i sa takvim opterećenjem?

Pa imaju bezinski motori sa jacim obrtnim momentom od dizelskih pa opet nemaju plivajuci zamajac.
 
Nije mi jasno zasto trpaju u te benzince plivajuce zamajce.

Ja sam vozio auta sa motorom od 260 KS, imam trenutno 2 sa motorima od 235 KS i 190 KS i nijedan nema plivajuci zamajac doduse su automatici.

E sad interesuje me koja je logika stavljanja zamajca na benzinac , kad je valjda smisao tog zamajca da smanji vibracije motora kod dizelasa, dok kod benzinskih motora tih vibracija skoro uopste i da nema.

i neki automatici imaju plivajuci zamjac, inace lakse imje da stave na zamajac dva federa nego menjac koji je skuplji za par hiljada evra u proizvodnji! Novi motori imaju jaci udarac, nekoliko puta tokom hoda klipa, e to razjebe korpu!
kada se na to dodaju menjaci od 6 brzina i hidro kvacilom, i trista q, ide se na smanjenje troskova proizvodnje!
 
@losis
Nisi razumeo poentu.
Uopste nije sporno da dizel odlicno zna da povuce, cak stavise u poslednjih 15 godina od pojave common rail-a dizele su doveli maltene do savrsenstva sto se performansi tice. Ali dal je bas sve tako idealno sto se tice pouzdanosti ili potrosnje i obrnuto?
Da je tako, klasicni benzinci bi odavno vec zamrli.
Dao si primer HDI-a od 90 konja koji je stvarno odlican, pouzdan, slab i sto je najbitnije dovoljan da zavrsava posao, a sta bi recimo bilo da si stavio za primer nekog HDI-a od 160 konja koji ima jos milion dodatnih gluposti koji ce ti kad tad izbiti pare iz dzepa dal za gorivo dal za neki deo koji kosta ko Svetog Petra kajgana :)
Sve ali sve ima svoju cenu!
 
Benzinci nisu zamrli jer još uvjek imaš ljudi koji misle da se na dizel samo ore, a na benzin vozi.
Vozi se na oba goriva, može i na plin, ali neki drugi razlog je zbog čega sam ja protiv plina.

Dizel je po meni za sada najisplativiji za vožnju, naravno za one koji prelaze veliku kilometražu.
Jeste da ima taj zamajac, mada se mogu naći neki bez zamajca, npr. ta Xsara od 90 ks nema ga, a ona od 110 ks ima, nema ga ni Focus TDdi, predpostavljam Golf SDI.
Ali evo neka pređeš 30k godišnje. Plivajući neka traje 210k km (da ne idem na ono maksimalno trajanje). Znači to je 7 godina. 400€/7 godina = ~60€ godišnje. I nije mnogo, a ako bi prelazio i manje km godišnje trajao bi i duže.
 
Ja cu samo napisati sledece: dizel, brz auto, mala potrosnja i jeftino odrzavanje NIKAKO ne idu zajedno. :rtfm:

@Dule
1. drugar: ja (iako mnogo volim Alfu i sve sto je italijansko) nikad ali nikad ne bi menjao Astru benzinca (koji su inace poznati po odlicnim benzincima) za Alfu dizela koliko god se cinilo da Alfa bolje ide. :roll:
2. drugar: covek ima Astru Bertone, oce da se resi plinasa i da uzme malog dizela da bi se vozio jeftino??? :eek::lol:
Nista protiv tebe ali ti ljudi zaista imaju neke cudne odluke. Za drugog bi razumeo da je recimo u novcanom problemu ali posto mu ostaje Bertonka onda...:roll:
JTD motor se takodje jako dobro pokazao i preci ce mozda i vise km od opelovog benzinca.Pritom je osecaj u svako doba da auto bolje ide jer obrtni momenat cini svoje a o cipovanju da i ne govorim.
Drugi drugar nije rekao da ce da uzme dizela da bi se jeftinije vozio nego mu je muka vise od plina i hoce da sipa samo jednu vrstu goriva u auto.Jedan od razloga je sto dizel mozes da kupis i ispod tezge a tad se vozis jeftino kao i sa plinom ako ne i jeftinije.:per:
Tihi plivajuci se ne stavlja samo zbog vibracija jer njemu to i nije osnovna namena nego on sluzi da zastiti menjac i zato se mahom pojavljuje kod jacih benzinaca koji imaju veci obrtni momenat.
Eh da -ode opet tema u Q. Moderizacije nema i kaubojstina vlada. Tu i samog sebe prekorevam sto u pogresnoj temi pisem o necem skroz levom ali mislim da znamo svi uzrok zasto je to tako.:)
 
Benzinci nisu zamrli jer još uvjek imaš ljudi koji misle da se na dizel samo ore, a na benzin vozi.
Vozi se na oba goriva, može i na plin, ali neki drugi razlog je zbog čega sam ja protiv plina.

Dizel je po meni za sada najisplativiji za vožnju, naravno za one koji prelaze veliku kilometražu.
Jeste da ima taj zamajac, mada se mogu naći neki bez zamajca, npr. ta Xsara od 90 ks nema ga, a ona od 110 ks ima, nema ga ni Focus TDdi, predpostavljam Golf SDI.
Ali evo neka pređeš 30k godišnje. Plivajući neka traje 210k km (da ne idem na ono maksimalno trajanje). Znači to je 7 godina. 400€/7 godina = ~60€ godišnje. I nije mnogo, a ako bi prelazio i manje km godišnje trajao bi i duže.

Ovo jednostavno nije istina ne znam kako takve stvari mozete da tvrdite kad vas matematika demantuje . Najisplativije je voziti se na plin

TNG cena 70-72 din, evrodizel 152-154 din, bezolovni 152-154 din.

Razlika u ceni odprilike duplo veca dizela u odnosu na plin potrosnja odprilike 50% manja znaci na plin najpovoljnije.

Sto znaci da ko prelazi velike kilometraze neuporedivo mu je isplativije voziti se na plin nego na dizel , naravno i na male kilometraze takodje.

Jos auto na plin radi bolje, delovi motora se manje habaju i duze traju, tisi je rad motora, ulje kad ispustis iz auta koji ide na plin izgleda kao da je tek sipano, dok je iz dizelasa ispusteno ulje crno kao ugarak.

Da ne pricam da ti kad vozis benzinca na plin nikada neces zameniti stvari kao sto su plivajuci zamajac cena od 300 do 2000 evra, dizne cena 4x300 evra prosek, turbina cena nove 1500 evra reparirana 400-500 evra, bos pumpu cena nove 1500 evra reparirana 500 evra, dpf filter cena novog 1500 evra.

A neke od ovih popravki cekaju vecinu ljudi koji voze dizelase narocito ove od 5-10 godina starosti koji se najvise i voze kod nas.
 
Poslednja izmena:
JTD motor se takodje jako dobro pokazao i preci ce mozda i vise km od opelovog benzinca.Pritom je osecaj u svako doba da auto bolje ide jer obrtni momenat cini svoje a o cipovanju da i ne govorim.
Drugi drugar nije rekao da ce da uzme dizela da bi se jeftinije vozio nego mu je muka vise od plina i hoce da sipa samo jednu vrstu goriva u auto.Jedan od razloga je sto dizel mozes da kupis i ispod tezge a tad se vozis jeftino kao i sa plinom ako ne i jeftinije.:per:
Tihi plivajuci se ne stavlja samo zbog vibracija jer njemu to i nije osnovna namena nego on sluzi da zastiti menjac i zato se mahom pojavljuje kod jacih benzinaca koji imaju veci obrtni momenat.
Eh da -ode opet tema u Q. Moderizacije nema i kaubojstina vlada. Tu i samog sebe prekorevam sto u pogresnoj temi pisem o necem skroz levom ali mislim da znamo svi uzrok zasto je to tako.:)

Znam neke koje su radili ovo , tj kupovali dizel "ispod tezge" svima su im crkle dizne u roku od par meseci tako da to sto su mislili da ce da im ispadne jeftinije ispalo im je skuplje.
 
Па то је зато што га купујете с косова. Испод тезге не значи само да је нешто увезено на црно ван сваке контроле. Ако није цркао камион који је еуро 5 стандард не видим зашто би цркла нека шерпа са еуро 3 стандардом од тог истог горива. И прика морам да се поновим по ко зна који пут, немој да ме схватиш погрешно, много си досадан, а материју доста слабо познајеш. Ти енглески форуми које читаш нису ти баш неку мудрост донели. :)
 

Back
Top