Šta će biti povod za Treći svetski rat?

The Life Architect

Aktivan član
Poruka
1.404
Ako ga ikada bude bilo, a nadajmo se da neće, jer bi to značilo vrlo verovatan kraj čovečanstva kakvog poznajemo, šta bi po Vama mogao biti povod za novi, Treći svetski rat?

Kada to kažem, mislim na uključivanje Rusije i SAD u rat, i to na različitim stranama...

Koja bi zemlja bila epicentar eskalacije svetskih sukoba? I koliko bi se zemalja, i koje, verovatno uključile? Ko bi bio na strani Rusije, a koja na SAD? Koja zemlja bi najviše stradala, i na kraju krajeva, šta bi bio glavni razlog za WW3? Nafta? Moć? Zaštita interesa? Suverenitet? Borba za teritoriju(e)? Koja bi strana pobedila? Da li bi atomsko oružje i bomba bilo upotrebljeno, i koje bi još bilo, hemijsko, biološko, H-Bomba?
 
Rata širih razmjera neće više biti.
Razlog je postojanje A-bombe.
Zato Rusija i Amerika neće nikad udariti jedna na drugu jer bi obadvije nestale.
Manjih ratova će biti.

- - - - - - - - - -

Ми ћемо га покренути, већ постаје помало досадно.
ha ha

Tito je rekao, da ako dođe do 3.sv.rata, četvrti će se voditi lukom i strijelom.
 
Ako ga ikada bude bilo, a nadajmo se da neće, jer bi to značilo vrlo verovatan kraj čovečanstva kakvog poznajemo, šta bi po Vama mogao biti povod za novi, Treći svetski rat?

Kada to kažem, mislim na uključivanje Rusije i SAD u rat, i to na različitim stranama...

Koja bi zemlja bila epicentar eskalacije svetskih sukoba? I koliko bi se zemalja, i koje, verovatno uključile? Ko bi bio na strani Rusije, a koja na SAD? Koja zemlja bi najviše stradala, i na kraju krajeva, šta bi bio glavni razlog za WW3? Nafta? Moć? Zaštita interesa? Suverenitet? Borba za teritoriju(e)? Koja bi strana pobedila? Da li bi atomsko oružje i bomba bilo upotrebljeno, i koje bi još bilo, hemijsko, biološko, H-Bomba?
Ako pogledamo kako su zaista počela prva dva svetska rata i ko je zaista najviše profitirao, onda se i u ovom slučaju zaključak sam nameće.
 
Ako ga ikada bude bilo, a nadajmo se da neće, jer bi to značilo vrlo verovatan kraj čovečanstva kakvog poznajemo, šta bi po Vama mogao biti povod za novi, Treći svetski rat?

Kada to kažem, mislim na uključivanje Rusije i SAD u rat, i to na različitim stranama...

Koja bi zemlja bila epicentar eskalacije svetskih sukoba? I koliko bi se zemalja, i koje, verovatno uključile? Ko bi bio na strani Rusije, a koja na SAD? Koja zemlja bi najviše stradala, i na kraju krajeva, šta bi bio glavni razlog za WW3? Nafta? Moć? Zaštita interesa? Suverenitet? Borba za teritoriju(e)? Koja bi strana pobedila? Da li bi atomsko oružje i bomba bilo upotrebljeno, i koje bi još bilo, hemijsko, biološko, H-Bomba?

Pazljivo odgledaj i odslusaj tu su odgovori
 
Ako ga ikada bude bilo, a nadajmo se da neće, jer bi to značilo vrlo verovatan kraj čovečanstva kakvog poznajemo, šta bi po Vama mogao biti povod za novi, Treći svetski rat?

Kada to kažem, mislim na uključivanje Rusije i SAD u rat, i to na različitim stranama...

Koja bi zemlja bila epicentar eskalacije svetskih sukoba? I koliko bi se zemalja, i koje, verovatno uključile? Ko bi bio na strani Rusije, a koja na SAD? Koja zemlja bi najviše stradala, i na kraju krajeva, šta bi bio glavni razlog za WW3? Nafta? Moć? Zaštita interesa? Suverenitet? Borba za teritoriju(e)? Koja bi strana pobedila? Da li bi atomsko oružje i bomba bilo upotrebljeno, i koje bi još bilo, hemijsko, biološko, H-Bomba?

To se nikad nece desiti, a takav scenario prizeljkuju samo polupismena plemena medju Arapima, Balkancima i ostalim sabanima.
 
Rata širih razmjera neće više biti.
Razlog je postojanje A-bombe.
Zato Rusija i Amerika neće nikad udariti jedna na drugu jer bi obadvije nestale.
Manjih ratova će biti.

- - - - - - - - - -


ha ha

Tito je rekao, da ako dođe do 3.sv.rata, četvrti će se voditi lukom i strijelom.
Pohlepa i zloba ljudi danas nema granice više nego ikada, tako da je i takva vrsta rata vrlo moguća, čak i po cenu da ti zli neljudi budu zbrisani sa lica zemlje u neznanju da će haos koji bi tada nastao i najzaštićenijeg dotakao, pa i njih..

Ne bi oba dve nestale, nestalo bi pola sveta... Jedino bi zabačene državice u Aziji, Africi, koje su same po sebi siromašne, neobradive, preživele, jer napad ili okupacija njih ne bi imao nikakvu svrhu... Ali bi zato verovatno cela Južna Amerika, Kina, Japan, Koreje, Centralna Amerika, Evropa, Bliski Istok, goreli, ali bukvalno...

Aha, da, da... jedino ako gušteri budu naučili koristiti luk i strelu, pošto bi tad jedino oni ostali... :mrgreen:

Ширење муслимана.
To je jako moguće, Sveti rat... i danas vidimo koliko su samo Muslimani u nekim sredinama postali agresivni u ˇborbi za veruˇ i sve se čini da na Bliskom Istoku, kako godine prolaze, postaju sve gori... pitanje je dana kad će se ta ludnica preseliti i dotaći Evropu prvo, pa možda čak i SAD... Ali i dalje smatram da će mnogo veća mogućnost za WW3 biti sukob Rusije i SAD, jer je novac, interes, moć i neraščišćeni računi mnogo veća mogućnost, od borbe za veru...
 
Ako ga ikada bude bilo, a nadajmo se da neće, jer bi to značilo vrlo verovatan kraj čovečanstva kakvog poznajemo, šta bi po Vama mogao biti povod za novi, Treći svetski rat?

Kada to kažem, mislim na uključivanje Rusije i SAD u rat, i to na različitim stranama...

Koja bi zemlja bila epicentar eskalacije svetskih sukoba? I koliko bi se zemalja, i koje, verovatno uključile? Ko bi bio na strani Rusije, a koja na SAD? Koja zemlja bi najviše stradala, i na kraju krajeva, šta bi bio glavni razlog za WW3? Nafta? Moć? Zaštita interesa? Suverenitet? Borba za teritoriju(e)? Koja bi strana pobedila? Da li bi atomsko oružje i bomba bilo upotrebljeno, i koje bi još bilo, hemijsko, biološko, H-Bomba?

hahahha kako plitko raymisljanje uvijek mi je bilo smijesno ... kao rusija vs amerika :lol:
 
To se nikad nece desiti, a takav scenario prizeljkuju samo polupismena plemena medju Arapima, Balkancima i ostalim sabanima.
Takav priželjkuju oni koji misle da će im to odgovarati. Tj. to će priželjkivati. A nisu ni svesni, čini mi se, ni blizu nisu, kakva bi razaranja i gubitke i za njih same moglo doneti...
hahahha kako plitko raymisljanje uvijek mi je bilo smijesno ... kao rusija vs amerika :lol:
Hahaha, a šta je tebi tu smešno? Video bih šta bi rekao kad bi se stvarno sukobile te dve sile... :lol:

Istina je da bi sukob Kine i SAD bio nešto što bi bilo na ivici WW3, i tu bi bilo najrealnije da se Rusija uključi radi zaštite svojih interesa... Ali bi se to desilo zaista u krajnjim merama, a i nešto nisam siguran da će skoro doći do takvog sukoba jer za to nema ni velikog razloga... mada, nikad se ne zna...

Najrealniji bi bio sukob između Dve Koreje, ili pak Irana i SAD... Ili napada Irana na Izrael... I u svakom slučaju bi se tu Rusija morala uključiti i ne bi mogla mirno gledati... Problem je samo što niko nema hrabrosti od tih zemalja da započne tako nešto, već čekaju nekog drugog... a to jedva čekaju, misleći da im taj rat može doneti mnogo toga, i da će razračunavanjem sa neprijateljima rešiti sve probleme...
 

Back
Top