ignorisanje linkova

ranjeni Zoro

Elita
Poruka
21.565
čudan phenomen primetih ovuda..

neko postavi pitanje, neko drugi okači link (filmić, tekst) sa odgovorom..ali, diskusija se nastavlja

zašto?

na linku su obilno naučna objašnjenja, proverena, dokazana, mđtm ne - forumaši nastavljaju da traže odgovore, premišljaju se, očigledno je da link nisu ni otvorili.

E sad, živimo u vremenu kada ljude mrzi da "klikću" više nego što su raspoloženi

To što bi za tu informaciju nekada morali da se učlane u biblioteku, obuku za grad, sednu na bus, odu do iste sa sve članskom kartom, kažu bibliotekraki šta ih zanima, sačekali da se ona ispentra po policama i vrati sa dve tri knjige, odu u čitaonicu i provedu tamo dva tri sata prevrćući strane, pazeći da drugi čitaoci u biblitoeci ne čuju krčanje njihovih creva, beležeći ponešto i što bi na kraju morali da se vrate kući sa nekom knjigom i da je bistre danima..to više nije bitno

danas ljude mrzi da kliknu.

to je pod jedan

pod dva je da im je izgleda draže da ćaskaju, ćakulaju, kuckaju nego da saznaju ono što ih interesuje.

Po sistemu, daj da okačim temu, pa da se zezamo. (temu kao temu, ko iebe..)

ima li istine u ovome, šta mislite?
 
Navikli smo da informacije dobijamo brze, i niko nece da ide u biblioteku uzme knjigu i da je cita par sati da nadje potrebnu informaciju, tu je sada sroceno sve u par stranica, ili u par desetina minuta video snimka, medjutim, razmazili smo se, tako da ako nam prezentacija na valja, ako je predugacka, dosadna necemo je ni citati niti pogledati.

Ja retko kada pogledam klip koji je duzi od 10ak minuta, jer nemam vremena, isto tako i sa tekstom, ako ima 10ak paragrafa i sl, ko ce citati svaku rec. Pogledam samo naslove, probam da nadjem sustinu na brzaka, preletim ocima i to je to. Razmazila nas je tehnologija i sada sve zelimo na gotovo, sazeto, lepo sroceno i upakovano.
 
ima li istine u ovome, šta mislite?

O da, sve je vise takvih lenstina. Najbolje bi bilo ako bi neko mogao da misli umesto njih.
Nemam nikakav problem da odgledam i dvosatni klip, ako je oko necega sto me izuzetno zanima.
Uvek bih radije pogledao okumentarac o najnovijim naucnim istrazivanjima i dostignucima na polju fizike i astronomije, nego pogledao najtrazeniji blokbaster za ovu godinu.
 
Najjace mi je kad mi neko postavi klip od 2 sata kao odgovor. Pazi da cu da sedim dva sata i da gledam nesto,ako znas da kazes sustinu u par recenica,ok,a ako ne,onda necu uopste da se smaram i da citam nesto sto je preobimno. Lollol je odlicno odgovorio na temu,moze i lok sad.
 
O da, sve je vise takvih lenstina. Najbolje bi bilo ako bi neko mogao da misli umesto njih.
Nemam nikakav problem da odgledam i dvosatni klip, ako je oko necega sto me izuzetno zanima.
Uvek bih radije pogledao okumentarac o najnovijim naucnim istrazivanjima i dostignucima na polju fizike i astronomije, nego pogledao najtrazeniji blokbaster za ovu godinu.

To samo govori da si dokon i da nemas sta pametnije da radis. Dva sata sedeti samo da bi video odgovor na temu je previse,nije vredno vremena.
 
To samo govori da si dokon i da nemas sta pametnije da radis. Dva sata sedeti samo da bi video odgovor na temu je previse,nije vredno vremena.

zašto bi diskusija, ili traženje odgovora na neka pitanja bila dokonost?

zar nije postavljanje linka sa temeljnim objašnjenjima (sa što dužim trajanjem) uvažavanje tvog pitanja, i želja da ti se što bolje nešto objasni, umesto da ti ga skarabudži bilo kako?

zamisli da odeš na neko predavanje i pitaš predavača nešto, a on ti da odgovor sa tri reči.

Sudeći po tvom avataru kojim si želeo da se predstaviš ovde, možda za više od tri reči i nemaš srtpljenja..ne znam..
 
To samo govori da si dokon i da nemas sta pametnije da radis. Dva sata sedeti samo da bi video odgovor na temu je previse,nije vredno vremena.

Eh sto volem kad ljudi trce pred rudu.
Pod jedan, da li ja moram da odgledam klip istog momenta, ili mogu da sacekam doba dana, tj noci, kada bih inace pogledao neki film, pa zamenio sa necim daleko pametnijim? Zbog cega je dokonost imati slobodno vreme koje popunjavam necim?
Pod dva, mozda radim na internetu, a klip mi je usputan, kada multitaskujem, radim vise stvari istovremeno?
Ne valja trcati pred rudu, bolje pitaj sta ti nije jasno.

Mislim, sta je to bitnije u zivotu nego uciti ono sto te zanima, kako uopste tako nesto mozes karakterisati kao dokonost?
 
zašto bi diskusija, ili traženje odgovora na neka pitanja bila dokonost?

zar nije postavljanje linka sa temeljnim objašnjenjima (sa što dužim trajanjem) uvažavanje tvog pitanja, i želja da ti se što bolje nešto objasni, umesto da ti ga skarabudži bilo kako?

zamisli da odeš na neko predavanje i pitaš predavača nešto, a on ti da odgovor sa tri reči.

Sudeći po tvom avataru kojim si želeo da se predstaviš ovde, možda za više od tri reči i nemaš srtpljenja..ne znam..

Eh sto volem kad ljudi trce pred rudu.
Pod jedan, da li ja moram da odgledam klip istog momenta, ili mogu da sacekam doba dana, tj noci, kada bih inace pogledao neki film, pa zamenio sa necim daleko pametnijim? Zbog cega je dokonost imati slobodno vreme koje popunjavam necim?
Pod dva, mozda radim na internetu, a klip mi je usputan, kada multitaskujem, radim vise stvari istovremeno?
Ne valja trcati pred rudu, bolje pitaj sta ti nije jasno.

Mislim, sta je to bitnije u zivotu nego uciti ono sto te zanima, kako uopste tako nesto mozes karakterisati kao dokonost?

Jednom mi je jedan drugar rekao da je forum,citiram: "To je mesto gde besposlicari sede i serendaju po ceo dan".
Covek je ubo sustinu iz prve. Ja znam po sebi kada sam imao devojku i kada sam radio,moja reakcija kad dodjem na forum je bila,otvoriti pocetnu stranu,skenirati naslove na pdf-ovima sto su pri vrhu i klik na X.
Uopste nisam imao snage,ni vremena,ni zivaca da pisem bilo sta,niti da se prepirem sa bilo kime jer je diskusija na forumu uzaludna. Ja kazem nesto,ti kazes nesto i onda se ubijamo od pisanja da bi na kraju svako zadrzao svoje misljenje. Uopste teme kojima se bavimo nisu bitne. Dok ja ovde mudroserim zasto neko nece da gleda duge klipove,neko zivi realan zivot.
Forum je generalno losa stvar,jer se ti bavis nebitnim stvarima umesto da se bavis ljudima u realnom zivotu. Sada da ja imam mozga u glavi,ja bih okrenuo par brojeva i dogovorio izlazak veceras umesto sto cu da sedim ovde na forumu,otisao i napio se,muvao nesto i generalno se bolje proveo od vas.
Ranjeni zoro je lepo pisao o uzaludnosti pisanja knjiga,e pa brate kako ne primecujes da je i pisanje na forumu jednako uzaludno? Mislis da moje i tvoje pisanije nesto vrede,koga boli **** za nasa misljenja?
Mozda i boli neke,ali to nisu normalni ljudi. I to sto tebe interesuje,to znanje je apsolutno nebitno za tvoju egzistenciju,bas me zanima sa kime ti mozes da razgovaras o toj temi i o fizici generalno? To je samo gubljenje vremena.
 
Poslednja izmena:
Net mi je slab pa često ne mogu da otvorim to što se postavi.
Kad imam vremena, interesovanja i jak net, nije mi frka da pogledam.
Za čitanje su mi potrebne samo prve dve stvari.
Što se Juzerovih komentara tiče..
Koliko si u pravu, toliko i nisi. :)
Dam ti svoj primer, ja ću ceo dan provesti u kuhinji, uz bebu, sređivaću, čistiću, slušaću, svađaću se, praviću nakit...
Ako ne sednem za komp pred spavanje, nije mi to to. Uz to obavezno cigara, nekad i alkohol.
Jednostavno je fin izduvni ventil.
Mada sinoć nisam svraćala jer smo bili na rođendanu, ali, opet, volim da banem i ovde. :)
 
Net mi je slab pa često ne mogu da otvorim to što se postavi.
Kad imam vremena, interesovanja i jak net, nije mi frka da pogledam.
Za čitanje su mi potrebne samo prve dve stvari.
Što se Juzerovih komentara tiče..
Koliko si u pravu, toliko i nisi. :)
Dam ti svoj primer, ja ću ceo dan provesti u kuhinji, uz bebu, sređivaću, čistiću, slušaću, svađaću se, praviću nakit...
Ako ne sednem za komp pred spavanje, nije mi to to. Uz to obavezno cigara, nekad i alkohol.
Jednostavno je fin izduvni ventil.
Mada sinoć nisam svraćala jer smo bili na rođendanu, ali, opet, volim da banem i ovde. :)
A sto ti ne bi mozda izasla negde sa muzem,drugaricom,bratom,sestrom negde,makar na terasu da popijete pod vedrim nebom i da gledate zvezde?
Pijenje uz forum je fazon dotako sam dno zivota i pakao i ponore.
 
Jednom mi je jedan drugar rekao da je forum,citiram: "To je mesto gde besposlicari sede i serendaju po ceo dan".
Covek je ubo sustinu iz prve. Ja znam po sebi kada sam imao devojku i kada sam radio,moja reakcija kad dodjem na forum je bila,otvoriti pocetnu stranu,skenirati naslove na pdf-ovima sto su pri vrhu i klik na X.
Uopste nisam imao snage,ni vremena,ni zivaca da pisem bilo sta,niti da se prepirem sa bilo kime jer je diskusija na forumu uzaludna. Ja kazem nesto,ti kazes nesto i onda se ubijamo od pisanja da bi na kraju svako zadrzao svoje misljenje. Uopste teme kojima se bavimo nisu bitne. Dok ja ovde mudroserim zasto neko nece da gleda duge klipove,neko zivi realan zivot.
Forum je generalno losa stvar,jer se ti bavis nebitnim stvarima umesto da se bavis ljudima u realnom zivotu. Sada da ja imam mozga u glavi,ja bih okrenuo par brojeva i dogovorio izlazak veceras umesto sto cu da sedim ovde na forumu,otisao i napio se,muvao nesto i generalno se bolje proveo od vas.
Ranjeni zoro je lepo pisao o uzaludnosti pisanja knjiga,e pa brate kako ne primecujes da je i pisanje na forumu jednako uzaludno? Mislis da moje i tvoje pisanije nesto vrede,koga boli **** za nasa misljenja?
Mozda i boli neke,ali to nisu normalni ljudi. I to sto tebe interesuje,to znanje je apsolutno nebitno za tvoju egzistenciju,bas me zanima sa kime ti mozes da razgovaras o toj temi i o fizici generalno? To je samo gubljenje vremena.

to što je tvoj drug rekao nije tačno. Ali nije ni netačno.

Jer ima foruma i foruma.
Oni koji se bave kulinarstvom, tehnikom, automobilima, zanatima..imaju veliku pomoć od ljudi.
Stvar je u tome što su ovo pričam ti priču forumi, pa se dobija utisak da se ništa ne kaže
Ljudi preferiraju opipljivo, konkretno.

Osim toga, pismenost je na niskom nivou, pa se tako forumi tipa psihologija, filosofija isl..vide kao mesta za zezanje

ipak, psihologija je ozbiljna nauka i po nekoj logici, ovo bi trebalo da bude najvažniji pdf na forumu, gde bi dolazili ljudi da razvijaju poverenje, razmenjuju iskustva, kako bi jedni drugima pomogli da žive

Život je težak i nije sramota imati probleme.

Ali..ljudi više pažnje posvećuju svojim borama, nego svojoj psihi..

S druge strane, oni koji dolaze, a i sami veruju da mlate praznu slamu ovuda..dolaze zbog interakcije sa drugima, zbog virtuelnog mrdanja, minglovanja, druženja, grljenja.
To naravno javno neće priznati, jer se na emociju gleda kao na slabost, a svi žele da ostave utisak jakog.

Zašto žele da ostave utisak jakog?
I zašto igraju igre i nisu iskreni?

pitanja..pitanja..
 
dolaze zbog interakcije sa drugima, zbog virtuelnog mrdanja, minglovanja, druženja, grljenja.
To naravno javno neće priznati, jer se na emociju gleda kao na slabost, a svi žele da ostave utisak jakog.

Zašto žele da ostave utisak jakog?
I zašto igraju igre i nisu iskreni?

pitanja..pitanja..

Pa ja dolazim jer nije da imam gomilu ljudi sa kojima mogu normalno da popričam.
Ovde se nađe neko takav.
Jao, a tek što volim da se grlim.. Al' za to mi treba neko ovde, ne mogu da grlim ljude koji su u kompjuteru.
 
čudan phenomen primetih ovuda..

neko postavi pitanje, neko drugi okači link (filmić, tekst) sa odgovorom..ali, diskusija se nastavlja

zašto?

na linku su obilno naučna objašnjenja, proverena, dokazana, mđtm ne - forumaši nastavljaju da traže odgovore, premišljaju se, očigledno je da link nisu ni otvorili.

E sad, živimo u vremenu kada ljude mrzi da "klikću" više nego što su raspoloženi

To što bi za tu informaciju nekada morali da se učlane u biblioteku, obuku za grad, sednu na bus, odu do iste sa sve članskom kartom, kažu bibliotekraki šta ih zanima, sačekali da se ona ispentra po policama i vrati sa dve tri knjige, odu u čitaonicu i provedu tamo dva tri sata prevrćući strane, pazeći da drugi čitaoci u biblitoeci ne čuju krčanje njihovih creva, beležeći ponešto i što bi na kraju morali da se vrate kući sa nekom knjigom i da je bistre danima..to više nije bitno

danas ljude mrzi da kliknu.

to je pod jedan

pod dva je da im je izgleda draže da ćaskaju, ćakulaju, kuckaju nego da saznaju ono što ih interesuje.

Po sistemu, daj da okačim temu, pa da se zezamo. (temu kao temu, ko iebe..)

ima li istine u ovome, šta mislite?

ima sve je potpuna istina ... gdje ja da gledam nešto kad mi neko postavi od 24 minute a kamoli par sati ... pa ne mogu se nakaniti da odgledam nešto što me zanima ... a da gledam nešto što neko postavi da ja kažem -znam ja to i šta sada ???-
 
Zašto žele da ostave utisak jakog?
I zašto igraju igre i nisu iskreni?

pitanja..pitanja..
Jedini pdf na kome nesto mogu da procitam pametno je filozofija,na ovom pdf-u nisam procitao nista pametno.
Cak sam i postavljao pitanja jer mi je trebala pomoc psihologa,a odbijao sam odgovore ljudi koji nikada nisu procitali nijednu knjigu iz psihologije. Ovaj pdf sluzi za sprdnju i spamovanje.
Nista se nece promeniti i da odgovorimo na ta pitanja. Evo bas sam sinoc bio na jednoj manifestaciji gde je bilo jedno par hiljada ljudi.
Pola od tih ljudi se setalo jer realno, nisu imali pare da sednu u kafic i da popiju pice ili da kupe nesto na standovima,naravno oni to nisu hteli da priznaju,vec su kao izasli da setaju jer vole setnju.
garant je tu bilo i ljudi koji imaju ko zna kakve bolescuge,koji vec sutra mogu da odapnu,koji su u teskom sranju,ali svi su bili veseli,delovalo je kao da je svima do jaja i da se svi ekstra provode.
Pola od tih ljudi sto su sinoc prosli,da nema tog nekog mehanizma,oni bi se do sada okacili o konopac,a druga polovina bi bila u teskim suzama.
Ja sam bio nadrkan,imao sam i donekle razloga,ali ja sam generalno bio zdrav i imao pun dzep para,ali nisam hteo da jebeno glumatam srecu. E vidis,ja sam u toj prici ispao debil.
 
neko postavi pitanje, neko drugi okači link (filmić, tekst) sa odgovorom..ali, diskusija se nastavlja

zašto?

zato sto 4um sluzi za diskusiju. mada je diskusija na 4umu cist gubitak vremena. niko nikoga ni u sta nece ubediti, niti uticati na formirano misljenje.



Zašto žele da ostave utisak jakog?
I zašto igraju igre i nisu iskreni?

pitanja..pitanja..


sve sto (po)kazes moze i bice upotrebljeno protiv tebe.
 
zašto se ljudi truju? zato što otrov služi da otruje.?

mogu da se otruju lekovima, ali lekovi ne sluze da se ljudi truju, nego lece ili odrzavaju u zivotu.

ili pesticidima, kojima svrha nije trovanje.

ili da se otruju otrovom za pacove i miseve, koji nije predvidjen za trovanje ljudi.

ili da se obese konopcem kome je svrha bila sirenje vesa.

ako je svrha 4uma iskljucivo kacenje linkova, onda sve teme mogu u raj iliti lock.
 
čudan phenomen primetih ovuda..

neko postavi pitanje, neko drugi okači link (filmić, tekst) sa odgovorom..ali, diskusija se nastavlja

zašto?

na linku su obilno naučna objašnjenja, proverena, dokazana, mđtm ne - forumaši nastavljaju da traže odgovore, premišljaju se, očigledno je da link nisu ni otvorili.

E sad, živimo u vremenu kada ljude mrzi da "klikću" više nego što su raspoloženi

To što bi za tu informaciju nekada morali da se učlane u biblioteku, obuku za grad, sednu na bus, odu do iste sa sve članskom kartom, kažu bibliotekraki šta ih zanima, sačekali da se ona ispentra po policama i vrati sa dve tri knjige, odu u čitaonicu i provedu tamo dva tri sata prevrćući strane, pazeći da drugi čitaoci u biblitoeci ne čuju krčanje njihovih creva, beležeći ponešto i što bi na kraju morali da se vrate kući sa nekom knjigom i da je bistre danima..to više nije bitno

danas ljude mrzi da kliknu.

to je pod jedan

pod dva je da im je izgleda draže da ćaskaju, ćakulaju, kuckaju nego da saznaju ono što ih interesuje.

Po sistemu, daj da okačim temu, pa da se zezamo. (temu kao temu, ko iebe..)

ima li istine u ovome, šta mislite?

povrsnost
 

Slične teme


Back
Top