Руси у влади Србије

Софија

Legenda
Poruka
52.897
http://www.pecat.co.rs/2013/08/rusi-u-vladi-srbije/

......

Дакле, не би било никаквог великог разлога за бригу што ће се ангажовати неки странци за рад у Влади Србије, а пре свега на министарске положаје. Било је већ тога. Посебно не би требало да то, код пословично антисрпских, па и готово окупаторских медија изазива неке више него неочекиване квазипатриотске и ксенофобичне испаде који целу Србију приказују у ружном светлу. Управо ти и такви медији и политичари су највише хвалили и подржавали рад поменутих увезених државних функционера.

Та дешавања су била прилично изненађујућа и неразумљива све до пре неколико дана када смо напокон сазнали о чему је реч.

За место министра за енергетику и рударство требало би да буде ангажован познати руски експерт! Ако је већ о ангажовању странаца реч, има ли пак ишта нормалније и природније него да на челу тог ресора буде неки доказано стручни Рус. Има ли икога ко се може подичити већим искуством када су енергенти у питању? Поред тога, у овом случају неће бити опасности да ће се из Србије, по ниским ценама, извозити гас и струја у Русију. Требало би такође завршити гасовод Јужни ток, НИС учинити још успешнијим, јер то је предузеће у којем је Србија сувласник. Има ли уопште бољег стратешког партнера од Русије када је енергетика у питању. Ту су и руски кредити и руске банке које би могле успешно пратити нови инвестициони циклус. Биће то изванредан потез српских власти и на то не би требало даље трошити речи.

Готово је подразумевајуће да државни секретар за ванредне ситуације буде, такође, неки Рус. Они већ годинама, у виду братске помоћи, својим авионима канадерима гасе пожаре по Србији и било би стога јако добро да се у Нишу коначно доврши база која би би била регионални центар за отклањање последица од пожара и поплава. Ко би ефикаснија и боље могао да отклони сутрашње могуће хаварије на атомских централама које се граде или се у нашем суседству планира њихова градња.

Сазнаје се да је у влади најтеже постићи сагласност око ангажовања руског експерта за увођење реда у рад невладиних организација и њихов начин финансирања средствима из страних обавештајних служби. Руско искуство би нам ту било драгоцено, али то још увек изазива велике отпоре у владајућој коалицији, а посебно код социјалиста, пензионера и Палме.

Копља се ломе и око тога што добар део владајуће коалиције која је за ангажовање странаца мисли да Руси нису довољно странци, али то је посебна прича.
Наравно, да се преговара и са многим другим стручњацима са запада али то није разлог за оволико медијско узнемирење.Готово је непотребно то наглашавати, али мора се ипак рећи да ова историјски смела решења уживају нашу огромну подршку.
Премијер Дачић покушава свим силама да заустави овај процес и да га у народу компромитује помињући Горбачовљеву перестројку која је свет довела до праве геополитичке катастрофе и готово потпуно сломила Русија. Добро обавештени кажу да његовим изјавама, ипак, не би требало поклањати превелику пажњу , јер премијер једноставно и више него проверено прича шта му прво падне на памет.

Било је, сазнајемо, и предлога да неко од државних секретара задужених за верска питања буде Рус, али томе се оштро успротивио премијер Ивица Дачић, у чему је добио значајну подршку извесних кругова из врха наше Цркве.Наиме, Дачићево домаће искуство убедљиво говори да су наши црквени великодостојници веома спремни да се брзо поправе ако их брутално нападнеш и наружиш на пасје обојке , како је он то учинио.Спремни су они и за самокритику, кајање и искупљење.

То су, уосталом, јасно показали догађаји на прослави 800. година постојања манастира Ђурђеви Ступови кад је Дачић од стране СПЦ оодликован. Код Руса то тако не би могло. Они би својом тврдокорношћу ове наше битно променили.

Остатак у новинама.
-----------------------------------------


Занимљив развој догађаја.
 
sve što je u vladi Srbije treba da se poidloži u visokoj peći u Železari...a i tad bi dimom zagadili zemlju :think:

Колега, зашто сте тако скромни?
Ја бих била мало окрутнија и подложила бих пећницу са свим дрвима која фигурирају на политичкој сцени Србијице.

Али, за почетак, била бих веома задовољна кад би убацили неког Руса да се позабави домаћим невладиним организацијама са политичком делатношћу.
 
Rusima treba dati i direktno upravljanje na najnižem nivou vlasti ekonomije Srbije.


Juče sam sreo jednog poznanika kad sam išao u grad. Podizao sam novac sa bankomata, i u tom trenutku je naišao taj moj poznanik, i zamolio me da mu pozajmim za cigarete. Iznenadjeno sam zinuo, neverujući šta me pita.
Otišli smo do trafike kupio sam sebi i njemu cigarete, i dao mu još nešto novca na zajam, iako ga dobro ne poznajem.
Putem mi je ispričao svoju priču.
Radio je u Rusiji više od godinu dana, i malo pre no je mene sreo, bio je do banke da vidi da li mu je stigla uplata zarade na njegov račun. Međutim, nije dobio ništa. Čovek je ostao bez sredstava za život, jer je radio u Rusiji preko neke naše firme a nije dobio ni dinara!

Ove naše prevarante stvarno treba razbiti, počev od vrha vlasti sve do zadnjeg "ugrađenog" preduzimača/posrednika!
 
@Софија

Хоће ли бити Срба у Влади Србије за време владавине СНС-а?

Хоће, Вучић не мрда нигде, а и Дачијева позадина се залепила за фотељу.:lol:
Не знам који је лепак у питању, изгледа нека тајна формула до сад невиђена.:think:
 
Rusima treba dati i direktno upravljanje na najnižem nivou vlasti ekonomije Srbije.


Juče sam sreo jednog poznanika kad sam išao u grad. Podizao sam novac sa bankomata, i u tom trenutku je naišao taj moj poznanik, i zamolio me da mu pozajmim za cigarete. Iznenadjeno sam zinuo, neverujući šta me pita.
Otišli smo do trafike kupio sam sebi i njemu cigarete, i dao mu još nešto novca na zajam, iako ga dobro ne poznajem.
Putem mi je ispričao svoju priču.
Radio je u Rusiji više od godinu dana, i malo pre no je mene sreo, bio je do banke da vidi da li mu je stigla uplata zarade na njegov račun. Međutim, nije dobio ništa. Čovek je ostao bez sredstava za život, jer je radio u Rusiji preko neke naše firme a nije dobio ni dinara!

Ove naše prevarante stvarno treba razbiti, počev od vrha vlasti sve do zadnjeg "ugrađenog" preduzimača!

Енергопројект је био првак света у неисплаћивању новца људима који оду на рад у иностранство.
Зато коме год падне на памет да преко њих иде- НИ СЛУЧАЈНО !
 
Хоће, Вучић не мрда нигде, а и Дачијева позадина се залепила за фотељу.:lol:
Не знам који је лепак у питању, изгледа нека тајна формула до сад невиђена.:think:
Vučić sad ljubaviše sa Draškovićem, očigledno da mu Dačić više nije ljubaf. :lol:

- - - - - - - - - -

Енергопројект је био првак света у неисплаћивању новца људима који оду на рад у иностранство.
Зато коме год падне на памет да преко њих иде- НИ СЛУЧАЈНО !
Ima ih kao gnjida, sami DOS prevaranti!
 

Back
Top