Ide u zatvor jer je čuvao stoku bez lične karte

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.567
KURŠUMLIJA – Zoran Miladinović iz kuršumlijskog sela Sagonjeva koji je kažnjen jer pri sebi nije imao ličnu kartu pristao je da mu se novčana kazna od 3 hiljade dinara zameni sa zatvorskom.

Policije ga je prijavila jer nije imao kod sebe ličnu kartu dok je čuvao stoku u svom selu

Miladinoviću je stiglo rešenje suda za prekršaje da plati kaznu u iznosu od 3.000 dinara ili će u suprotnom morati da provede tri dana u zatvoru.

“Policajci su mi pretprošle godine pisali kaznu dok sam u ataru čuvao stoku. Rekao sam ih da ličnu ne nosim da ne bi izbledela – priča ogorčeni Miladinović i priseća se da su ga posle pomenutog prekršaja policajci uz pratnju sproveli sudiji za prekršaje. Sad je rešio da ide u zatvor jer kaznu ne želi da plati.


http://jugmedia.info/2013/08/03/ide...ide-zatvor-jer-je-cuvao-stoku-bez-licne-karte
 
Sećam se te vesti od pre nekog vremena, rekao je, zaboga, zašto treba da nosi LK, kad je u svom selu... kaže, može da mu pokisne.
Ne znam čemu onda služe iebene lične, ako je problem da ih nosiš, posebno u nekoj vukojebini koja je blizu potencijalnih oružanih sukoba... i posebno ako si čoban sa pet slojeva odeće na sebi.

Ebalo ga objašnjenje, i nek ide u zatvor na ta iebena tri dana...
 
KURŠUMLIJA – Zoran Miladinović iz kuršumlijskog sela Sagonjeva koji je kažnjen jer pri sebi nije imao ličnu kartu pristao je da mu se novčana kazna od 3 hiljade dinara zameni sa zatvorskom.

Policije ga je prijavila jer nije imao kod sebe ličnu kartu dok je čuvao stoku u svom selu

Miladinoviću je stiglo rešenje suda za prekršaje da plati kaznu u iznosu od 3.000 dinara ili će u suprotnom morati da provede tri dana u zatvoru.

“Policajci su mi pretprošle godine pisali kaznu dok sam u ataru čuvao stoku. Rekao sam ih da ličnu ne nosim da ne bi izbledela – priča ogorčeni Miladinović i priseća se da su ga posle pomenutog prekršaja policajci uz pratnju sproveli sudiji za prekršaje. Sad je rešio da ide u zatvor jer kaznu ne želi da plati.


http://jugmedia.info/2013/08/03/ide...ide-zatvor-jer-je-cuvao-stoku-bez-licne-karte


Зашто си отворио тему Јакобе?
 
Trebali su i da ga biju kao vola u kupusu. Cuvao ovce bez licne karte - sramota!
Ajde, i kada idem da orem njivu trebam da nosim licnu, iako mi je na 200m od kuce?
Mogu da razumem da je otisao u drugo selo ili grad, ali u selu na brdu sa jedva 500 ljudi zar je zaista potrebno nositi licnu?
Zakonom da, ali ajde, star covek, siroma', zivi od tih ovaca jadno i bedno, sada mu jos treba da nosi licnu dok ore, seje ili ako vodi ovcu kod ovna na parenje?

Da zivi u nekom velikom mestu, 10 000 ljudi sta vec, da je neko i nesto, nego siromasni seljak, na brdu cuva stado i oni nasli da ga maltretiraju.
Kazem trebali su da ga ubiju ko vola u kupusu, pa da se ne seti bez licne da izadje i da se nauci pameti.

S druge strane, Aca Mitrovic jos nije kriv, verovatno ce kao i Ceca, godinu ili dve sa kucnim pritvorom uz opomenu, a seljaci u zatvor.
Izem ti pravosudje, i policiju i drzavu.
 
KURŠUMLIJA – Zoran Miladinović iz kuršumlijskog sela Sagonjeva koji je kažnjen jer pri sebi nije imao ličnu kartu pristao je da mu se novčana kazna od 3 hiljade dinara zameni sa zatvorskom.

Policije ga je prijavila jer nije imao kod sebe ličnu kartu dok je čuvao stoku u svom selu

Miladinoviću je stiglo rešenje suda za prekršaje da plati kaznu u iznosu od 3.000 dinara ili će u suprotnom morati da provede tri dana u zatvoru.

“Policajci su mi pretprošle godine pisali kaznu dok sam u ataru čuvao stoku. Rekao sam ih da ličnu ne nosim da ne bi izbledela – priča ogorčeni Miladinović i priseća se da su ga posle pomenutog prekršaja policajci uz pratnju sproveli sudiji za prekršaje. Sad je rešio da ide u zatvor jer kaznu ne želi da plati.


http://jugmedia.info/2013/08/03/ide...ide-zatvor-jer-je-cuvao-stoku-bez-licne-karte

Šta su radili u ataru?
Krali kukuruz da ga bace na ugalj?
 
Trebali su i da ga biju kao vola u kupusu. Cuvao ovce bez licne karte - sramota!
Ajde, i kada idem da orem njivu trebam da nosim licnu, iako mi je na 200m od kuce?
Mogu da razumem da je otisao u drugo selo ili grad, ali u selu na brdu sa jedva 500 ljudi zar je zaista potrebno nositi licnu?
Zakonom da, ali ajde, star covek, siroma', zivi od tih ovaca jadno i bedno, sada mu jos treba da nosi licnu dok ore, seje ili ako vodi ovcu kod ovna na parenje?

Da zivi u nekom velikom mestu, 10 000 ljudi sta vec, da je neko i nesto, nego siromasni seljak, na brdu cuva stado i oni nasli da ga maltretiraju.
Kazem trebali su da ga ubiju ko vola u kupusu, pa da se ne seti bez licne da izadje i da se nauci pameti.

S druge strane, Aca Mitrovic jos nije kriv, verovatno ce kao i Ceca, godinu ili dve sa kucnim pritvorom uz opomenu, a seljaci u zatvor.
Izem ti pravosudje, i policiju i drzavu.

Шта ти није јасно?

Сви смо ми у обавези да носимо личну карту са собом.

Član 21

Lice koje je po odredbama ovog zakona dužno da ima ličnu kartu dužno je da je nosi i da je pokaže na zahtev službenog lica ovlašćenog za legitimisanje.

http://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_licnoj_karti.html

Видиш...овде нигде не пише....сви су обавезни, осим пастира док чувају овце већ пише СВИ СУ ОБАВЕЗНИ ДА НОСЕ ЛИЧНУ КАРТУ И ПОКАЖУ ЈЕ НА ЗАХТЕВ СЛУЖБЕНОГ ЛИЦА.

А његово оправдање је да је не носи да не би избледела????

Зато што је прекршио Закон и није носио личну карту са собом и није је показао службеном лицу кажњен је са три хиљаде динара. Зашто желиш да га туку кад је довољна казна од три хиљаде динара?
 
S druge strane, Aca Mitrovic jos nije kriv, verovatno ce kao i Ceca, godinu ili dve sa kucnim pritvorom uz opomenu, a seljaci u zatvor.
Izem ti pravosudje, i policiju i drzavu.

А код тог Аце Митровића ни истражне радње још нису завршене а јавност је већ осудила и судију (мада још није ни одређен) и тужиоце и адвокате и вештаке и сведоке...сви већ осуђени а суђење није ни почело...
 
Trebali su i da ga biju kao vola u kupusu. Cuvao ovce bez licne karte - sramota!
Ajde, i kada idem da orem njivu trebam da nosim licnu, iako mi je na 200m od kuce?
Mogu da razumem da je otisao u drugo selo ili grad, ali u selu na brdu sa jedva 500 ljudi zar je zaista potrebno nositi licnu?
Zakonom da, ali ajde, star covek, siroma', zivi od tih ovaca jadno i bedno, sada mu jos treba da nosi licnu dok ore, seje ili ako vodi ovcu kod ovna na parenje?

Da zivi u nekom velikom mestu, 10 000 ljudi sta vec, da je neko i nesto, nego siromasni seljak, na brdu cuva stado i oni nasli da ga maltretiraju.
Kazem trebali su da ga ubiju ko vola u kupusu, pa da se ne seti bez licne da izadje i da se nauci pameti.

S druge strane, Aca Mitrovic jos nije kriv, verovatno ce kao i Ceca, godinu ili dve sa kucnim pritvorom uz opomenu, a seljaci u zatvor.
Izem ti pravosudje, i policiju i drzavu.
Ne govori se dzabe da su policajci tupavi .U Americi cak postoji propis gdje postoji gornji prag koeficijenta inteligencije poslije kojeg
ne primaju u policiju . Moj komsija od preko puta je stajao metar od ulaznih vrata ispred kuce kad je naisla patrola .Krenuo je u
dvoriste , ali su ovi rekli da stane jer ga imaju nesto pitati . Stane on jer je mislio da ovi trebaju neku informaciju , kad mu ovi zatraze
licnu kartu . Kaze on da ce donijeti iz kuce , al ovi rekose da ne moze tako i napisu mu prijavu .Ovo kod mene je bila specificna situacija .
Bivsa Krajina , a Hrvatska je vec pruzela vlast . U patroli su bili po zakonu jedan Srbin i jedan Hrvat , a ja sam vec bio prodao kucu i
cekao dan da se selim .Nisam se mogao nacuditi toj djubradi od policajaca , al koliko vidim ni u Srbiji nisu nista bolji .
 
Шта ти није јасно?

Сви смо ми у обавези да носимо личну карту са собом.

Član 21

Lice koje je po odredbama ovog zakona dužno da ima ličnu kartu dužno je da je nosi i da je pokaže na zahtev službenog lica ovlašćenog za legitimisanje.

http://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_licnoj_karti.html

Видиш...овде нигде не пише....сви су обавезни, осим пастира док чувају овце већ пише СВИ СУ ОБАВЕЗНИ ДА НОСЕ ЛИЧНУ КАРТУ И ПОКАЖУ ЈЕ НА ЗАХТЕВ СЛУЖБЕНОГ ЛИЦА.

А његово оправдање је да је не носи да не би избледела????

Зато што је прекршио Закон и није носио личну карту са собом и није је показао службеном лицу кажњен је са три хиљаде динара. Зашто желиш да га туку кад је довољна казна од три хиљаде динара?

Znam sta kaze zakon, mada i moje opravdanje bi bilo zaboravio sam, ne mogu da je nosim dok cuvam ovce, mozda mi ispadne u toru ili gde vec, padne u blato, mozda je zagubim.
Zakon je zakon, to stoji, ali da li je on napravio neki veliki prekrsaj time sto nije nosio licnu kartu? Da li je ugrozio zivot nekog? Ostetio nekog? Ne.

Mislim da su trebali da mu uzmu podatke (tako su mom drugaru koji u centru grada nije imao licnu), i da ga puste uz opomenu. Bilo kog seljaka da pitas da li nosi licnu dok cuva ovce ili radi seoske poslove, sta mislis koliko njih ce reci da nosi licnu? 5%-10%, koliko ljudi kada sidju iz zgrade nose licnu sa sobom ili dok odu do prodavnice koja je na 20m od zgrade? Opet verovatno jako mali broj.

Mislim da ti ljudi ne treba da se tretiraju kao kriminalci, jer su zaboravili, mrzelo ih, nisu hteli da vuku dokumenta dok ciste stalu i sl. Da su ga nasli pijanog ispred prodavnice kako galami nocu, i nije imao licnu, e onda lepo da porazgovaraju malo, ovako covek je gledao svoja posla, nema za sta pas da ga ujede, a oni nad njemu sprovode zakon.

Ako bi isto tako Mitrovicu, Ceci ili nekom sa vlasti trazili licnu, onda svaka im cast, da ne gresim dusu, ali ja mislim da uvek tu sirotinja izvuce deblji kraj.
 
Poslednja izmena:
Znam sta kaze zakon, mada i moje opravdanje bi bilo zaboravio sam, ne mogu da je nosim dok cuvam ovce, mozda mi ispadne u toru ili gde vec, padne u blato, mozda je zagubim.
Zakon je zakon, to stoji, ali da li je on napravio neki veliki prekrsaj time sto nije nosio licnu kartu? Da li je ugrozio zivot nekog? Ostetio nekog? Ne.

Mislim da su trebali da mu uzmu podatke (tako su mom drugaru koji u centru grada nije imao licnu), i da ga puste uz opomenu. Bilo kog seljaka da pitas da li nosi licnu dok cuva ovce ili radi seoske poslove, sta mislis koliko njih ce reci da nosi licnu? 5%-10%, koliko ljudi kada sidju iz zgrade nose licnu sa sobom ili dok odu do prodavnice koja je na 20m od zgrade? Opet verovatno jako mali broj.

Mislim da ti ljudi ne treba da se tretiraju kao kriminalci, jer su zaboravili, mrzelo ih, nisu hteli da vuku dokumenta dok ciste stalu i sl. Da su ga nasli pijanog ispred prodavnice kako galami nocu, i nije imao licnu, e onda lepo da porazgovaraju malo, ovako covek je gledao svoja posla, nema za sta pas da ga ujede, a oni nad njemu sprovode zakon.


Није направио велики већ мали прекршај и кажњен је мало. Кажњен је са 3 000 динара. Зар може мање од тога?
 
Znam sta kaze zakon, mada i moje opravdanje bi bilo zaboravio sam, ne mogu da je nosim dok cuvam ovce, mozda mi ispadne u toru ili gde vec, padne u blato, mozda je zagubim.
Zakon je zakon, to stoji, ali da li je on napravio neki veliki prekrsaj time sto nije nosio licnu kartu? Da li je ugrozio zivot nekog? Ostetio nekog? Ne.

Mislim da su trebali da mu uzmu podatke (tako su mom drugaru koji u centru grada nije imao licnu), i da ga puste uz opomenu. Bilo kog seljaka da pitas da li nosi licnu dok cuva ovce ili radi seoske poslove, sta mislis koliko njih ce reci da nosi licnu? 5%-10%, koliko ljudi kada sidju iz zgrade nose licnu sa sobom ili dok odu do prodavnice koja je na 20m od zgrade? Opet verovatno jako mali broj.

Mislim da ti ljudi ne treba da se tretiraju kao kriminalci, jer su zaboravili, mrzelo ih, nisu hteli da vuku dokumenta dok ciste stalu i sl. Da su ga nasli pijanog ispred prodavnice kako galami nocu, i nije imao licnu, e onda lepo da porazgovaraju malo, ovako covek je gledao svoja posla, nema za sta pas da ga ujede, a oni nad njemu sprovode zakon.

Ako bi isto tako Mitrovicu, Ceci ili nekom sa vlasti trazili licnu, onda svaka im cast, da ne gresim dusu, ali ja mislim da uvek tu sirotinja izvuce deblji kraj.

И ја кад шетам по крају често не носим личну карту. Ал' ја свесно улазим у ризик да ми неко затражи ЛК. И ако ми затражи нећу да се понашам као идиЈот већ ћу бити свестан своје кривице и сносићу последице које сам заслужио. А овај пиша уз ветар. То никад није паметно.
 
Znam sta kaze zakon, mada i moje opravdanje bi bilo zaboravio sam, ne mogu da je nosim dok cuvam ovce, mozda mi ispadne u toru ili gde vec, padne u blato, mozda je zagubim.
Zakon je zakon, to stoji, ali da li je on napravio neki veliki prekrsaj time sto nije nosio licnu kartu? Da li je ugrozio zivot nekog? Ostetio nekog? Ne.

Mislim da su trebali da mu uzmu podatke (tako su mom drugaru koji u centru grada nije imao licnu), i da ga puste uz opomenu. Bilo kog seljaka da pitas da li nosi licnu dok cuva ovce ili radi seoske poslove, sta mislis koliko njih ce reci da nosi licnu? 5%-10%, koliko ljudi kada sidju iz zgrade nose licnu sa sobom ili dok odu do prodavnice koja je na 20m od zgrade? Opet verovatno jako mali broj.

Mislim da ti ljudi ne treba da se tretiraju kao kriminalci, jer su zaboravili, mrzelo ih, nisu hteli da vuku dokumenta dok ciste stalu i sl. Da su ga nasli pijanog ispred prodavnice kako galami nocu, i nije imao licnu, e onda lepo da porazgovaraju malo, ovako covek je gledao svoja posla, nema za sta pas da ga ujede, a oni nad njemu sprovode zakon.

Ako bi isto tako Mitrovicu, Ceci ili nekom sa vlasti trazili licnu, onda svaka im cast, da ne gresim dusu, ali ja mislim da uvek tu sirotinja izvuce deblji kraj.

Dobro, razumeli smo, fora je da se pomene Ceca i Mitrović, i da se oni jure, i da se zanemare svi ostali prekršaji i kriminal, i da se sve to stavi na stand by dok Ceca i Željko ne odsluže trista godina u tamnici na dnu mora. Jel to?

- - - - - - - - - -

И ја кад шетам по крају често не носим личну карту. Ал' ја свесно улазим у ризик да ми неко затражи ЛК. И ако ми затражи нећу да се понашам као идиЈот већ ћу бити свестан своје кривице и сносићу последице које сам заслужио. А овај пиша уз ветар. То никад није паметно.

Saće odmoriti od ovaca na par dana.
 
Није направио велики већ мали прекршај и кажњен је мало. Кажњен је са 3 000 динара. Зар може мање од тога?

I 3000 je mnogo za pastira (sad ne znam u kakvim uslovima zivi), ali ok, kaznjen je u skladu sa zakonom, odabrao je da sluzi kaznu svojom voljom, pa verovatno jer nema tih 3000 din.

Licno, ja da sam policajac, lepo bih objasnio coveku da po zakonu je zaduzen da nosi licnu kartu sa sobom i da ubuduce treba da je nosi (znam da ne bi nosio, ali cisto da mu dam opomenu). Zaboravio covek, desava se, mozda isao u poljski WC ili sta vec. Koliko samo njih na dnevnoj bazi krsi taj zakon i mnoge druge, ali sta ces, nije zlocin dok te ne uhvate na delu.

Da je covek pravio problem, da ga je neko prijavio, to bi vec bila druga prica.

Zakonski gledano, kriv je, kako god okrenes, i mi, i sud i bilo ko se to vise nista ne pitamo. Kada bi se tako postovao zakon na svim poljima i prema svakom, e mozda bi i bilo neceg jednog dana.

Ne krivim ja zakon, krivim policajce koji su mu pisali kaznu, jer mislim da bi odredjeni deo policajaca pustio nekog namrstenog dzibera iz BMW-a ako bi im tutnuo 200 eur. Da ne gresim dusu, ako bi kaznio tog iz BMW i pastira isto, onda mu svaka cast, a mislim da je malo takvih.
 
Dobro, razumeli smo, fora je da se pomene Ceca i Mitrović, i da se oni jure, i da se zanemare svi ostali prekršaji i kriminal, i da se sve to stavi na stand by dok Ceca i Željko ne odsluže trista godina u tamnici na dnu mora. Jel to?

Problem je sto cesto ko ima sredstava i ne odsluzi to kako treba. Da je neko drugi na mestu malog Ace, verovatno bi to do sada vec bilo gotovo.
Jeste, mi ljudi brzo donosimo zakljucke kada su ti bogati i uticajni u pitanju, ali nekako se cesto provlace kroz rupe u zakonu, a sitna riba ispasta, pa se na njih fokusiramo.

Provlace se i drugi debelo, za prave zlocine tipa kradja i odrade svoj dug godinu i kusur i onda ajmo Jovo nanovo. Ne smatram licno nekim kriminalnim delom to sto deda Zivadin (77) nije nosio licnu dok je terao stado, nego sto nema ker za sta da ga ujede, a ispasta.
 
Није направио велики већ мали прекршај и кажњен је мало. Кажњен је са 3 000 динара. Зар може мање од тога?

Може пакла цигара или шише ракије, нису они скупи, него је деда неискусан, да не кажем поштен.
 
Normalan policajac zna kako da se postavi , al sa budalama je tesko , a ovi sto su pisali prijavu su definitivno budale , bez obzira na zakon .
Ajd da ispricam jedan detaljcic iz mladosti , a uklapa se u temu . Dodjem ja jednom u kafanu , a moje kolege igraju karte za pare .Davno je
bilo , a odavno ne kartam , pa se ne mogu sjetiti kako se igra zove . Uglavom se karte podijele na onoliko hrpa koliko ima igraca i svako stavi
neki novac na izabranu hrpu .Ako je dole veca karta nego kod onog koji je bankar , nosis pare . Ako je manja , onda gubis .
Uglavnom , to je bila vise zafrkancija jer se igralo u sitne pare . U sadasnjoj protivvrijednosti 10~20 dinara , ali je bilo protivzakonito .
U pola igre udje u salu shef policije .Ovi se ussrali ! Pita shef policije ( mrtav hladan ) da li i on moze staviti novac na neku hrpu .Ovi mucaju
i ne znaju kako da se postave . Stavi shef policije novac i izgubi . Ovi mu vracaju lovu , ali on nece da je uzme. Kaze , izgubio je posteno .
Pozdravi drustvo i ode svojim poslom . Taj dan je kod mjestana zadobio veliko postovanje i taj slucaj se dugo prepricavao .
Pametan covjek ! Znao je sta radi i da ce od mjestana imati svu pomoc ako se u selu desi neko vece kriminalno djelo !:)
 

Back
Top