Tamne fleke na nozi....koje se sire

svetlana84

Početnik
Poruka
23
Ovako sam pisala pre 11meseci....

DRAGI FORUMASI,

POTREBNA MI JE POMOC.
PRE OTPRILIKE DVA IPO MESECA SAM UDARILA NOGOM U METALNI STUB,DELOM POTKOLENICE,IMALA OTOK,MODRICU,ALI PROSLO,DA BI SE PRE OKO MESEC DANA,MOZDA I JACE, ISPOD TOG MESTA POJAVIO CRVENI KRUG PRECNIKA 2CM,KOJI DELUJE KAO PECAT,KOJI NE BOLI.
NISAM SE UDARILA ALI VERIJEM DA NIJE NI UJED NEKOG INSEKTA JER BI DOSAD PROSLO.
POSETILA SAM LEKARA,REKAO JE DA JE TO PROMENA NA KOZI,I DA KORISTIM SINODERM.
MEDJUTIM PRE DVA TRI DANA NOGA JE POCELA DA BOLI I OTICE A TO CRVENO MESTO POSTALO JOS CRVENIJE.
DA LI NEKO MOZDA ZNA STA TO MOZE BITI?
UJUTRU RADIM POSEBNE ANALIZE KRVI,ALI BAS SAM ZABRINUTA.

naime,raznorazne analize,pregledi kod doktora,dopleri,ceste analize krvi....ali stanje se pogorsava.Da i sam ja fenomen :) posto niko ne zna sta mi je?
Mene sve ovo jako opterecuje...ocekujem da mi se javite.....oni koji znaju nesto o ovome ;) Hvala puno
 
Moj tata mi je pricao o nekom njegovom drugu koji je stalno jeo sardine. Kad ga je pitao zasto stalno jede sardine ispricao mu je da je imao neke fleke svuda po kozi, isao kod mnogih doktora, radio analize i prepisivali mu razne mazalice a onda mu je jedan lekar rekao da jede sardine sa sve uljem. Kaze da su mu se posle 10. konzerve fleke povukle

... tu pricu mi je ispricao zato sto ne volim sardine mada ne sumnjam da je istinita:D
 
Poslednja izmena:
pa si me salju dermatologu koji ustanovi da je promena na kozi,prepise razne mazalice,neke kremice koje su malo skuplje..i sve to ja kupim,odradim,ali nista.
nemam veze o medicini,ali znam da promena na kozi ne moze da izaziva otoke,bol...osim u retkim slucajevima.verovatno je zariste negde ispod koze,i sigurno da vremenom stvara jos nesto.....
ja bih najpre posla vaskularnom,ali kazu da nije t za njega....
 
Prvobitna terapija je bila acidi borici,hepatrombin,i elocom krem.Nakon prve kontrole dobila sam pronison,ranitidin,calcijum,rapidol s i sve ovo prvo.
Vidne su razlike.tj poboljsanja,nastavljam pa cu videti.
Medjutim,pojavio se neki cvoric,ispupcenje u boji koze,on me malo zabrinjava,ali doktorka kaze da je moguce da su se limfe na tom mestu probudile,pa da tako reaguju.
 
Blagodarim! ;) Da li su ti radili neka snimanja unutrašnjih organa? Pluća, na primer, jer Erythema nodosum je, kao što rekoh, samo posledica

nečeg.
Konacno sam naletela na nekog ko ima isti problem 😆
Iako mi nisu postavili dijagnozu jos uvek, msm da je to to.
Radila sam analize krvi i snimala pluca, sve je OK.
Da li su na kraju otkrili uzrok i da li je bilo uspesno lecenje?
Molim vas za bilo kakve informacije ja vec 2 i po godine mucim muku sa ovim i iskreno ne znam vise kome da se obratim za pomoc 😔
 
Konacno sam naletela na nekog ko ima isti problem 😆
Iako mi nisu postavili dijagnozu jos uvek, msm da je to to.
Radila sam analize krvi i snimala pluca, sve je OK.
Da li su na kraju otkrili uzrok i da li je bilo uspesno lecenje?
Molim vas za bilo kakve informacije ja vec 2 i po godine mucim muku sa ovim i iskreno ne znam vise kome da se obratim za pomoc 😔

Poslednji upis je ovde bio pre 6 godina, nazalost.
 
Iskreno se nadam da ce neko reagovati 😔
Evo, ja reagujem ;)
Kod ove dijagnoze za koju ti mislis da je ista i kod tebe to ovako izgleda i bolno je:

87521771537.jpg
 

Back
Top