Kupovina auta za 2000 eura

Па већ сам рекао да за те паре може да узме добар примерак пунта, клиа, фиесте... Али не вреди ти мораш по сваку цену да паметујеш па си тако стигао до микре у фази распадања и то ни мање ни више него дизелаша 2004. годиште,а тог истог дизелаша пљујеш на сва уста месецима по овом форуму. И још се ја питам одакле ти 60.000 порука па сунце ти жарко јел спаваш ти некад или само пишеш глупости по овом форуму? :mrgreen:
 
Па већ сам рекао да за те паре може да узме добар примерак пунта, клиа, фиесте... Али не вреди ти мораш по сваку цену да паметујеш па си тако стигао до микре у фази распадања и то ни мање ни више него дизелаша 2004. годиште,а тог истог дизелаша пљујеш на сва уста месецима по овом форуму. И још се ја питам одакле ти 60.000 порука па сунце ти жарко јел спаваш ти некад или само пишеш глупости по овом форуму? :mrgreen:

Ti si izgleda nesto pusio zestoko ili imas corav na oba oka pa nisi video da je auto benzinac

http://www.polovniautomobili.com/oglas3657523/nissan_micra_12_hitno/

1.5 je dizelas a 1.2 motor je benzinski.

Isto prodavac pise da je auto bez ulaganja, sto se naravno uz jednog majstora vrlo lako moze proveriti.

Sto se tice Fiata i Reno-a to su auta klasa ispod jednog Nissana , i po kvalitetu elektronike i mehanike.

Jedino se slazem za Ford Fiestu , vazi za pouzdanu , mada moja iskustva sa Fordom kao brendom nisu bas zadovoljavajuca i nikada vise necu verovatno posedovati vozilo slicne marke jer kvalitet izrade nije zadovoljavajuci po mojim kriterijumima tj spadaju iz mog iskustva u brend koji pravi auta koja su jeftina za inicijalnu kupovinu kao nova, ali takodje nisu pravljena da traju, tj smisao im je da traju malo iznad 5 godina . Sto se tice motora tu je sve ok, ali zato kvalitet narocito plasticnih delova i creva nije zadovoljavajuci . Nisu to neke skupe opravke ali su tu tek toliko da ti zagorcavaju zivot. Inace auto je kupljen 2 godine star i kod mene je ukupno 10 godina. Prvih 6-7 godina je sve bilo bez greske ali nakon toga su poceli sitni kvarovi. Zato Ford uskoro kod mene ide na prodaju.



Inace sto se tice tvojih pokusaja uvreda, necu se spustati na tvoj primitivni nivo kocijasa , ostani tu gde jesi ja sam ipak ovde da bih diskutovao o automobilima a ne da bi se pljuvao sa nekim pacenicima punim kompleksa :)
 
Poslednja izmena:
Па ти мучениче не знаш ни шта си препоручивао о чему ти уопште дискутујеш? Шта је ово ако није дизелаш http://www.polovniautomobili.com/oglas3634334/nissan_micra_15dci_klima/ а препорука твоја се претходне стране? :)


Ја скоро нисам видео овакав крш, а у животу нисам чуо ни да је неко неком овако нешто препоручио.
 
Па ти мучениче не знаш ни шта си препоручивао о чему ти уопште дискутујеш? Шта је ово ако није дизелаш http://www.polovniautomobili.com/oglas3634334/nissan_micra_15dci_klima/ а препорука твоја се претходне стране? :)

Ја скоро нисам видео овакав крш, а у животу нисам чуо ни да је неко неком овако нешто препоручио.

taj auto je dizelas , gde sam ja napisao "ako volis dizelasa" mada sam najmanje 1000 puta dosad napisao da ne treba uzimati nikada dizelasa narocito u segmentu malih gradskih automobila.

Ti si napisao da je dizelas ovaj sa motorom od 1.2 a taj sa 1.5 je sa prethodne strane.

A bas da nisi video goreg krsa od ove Micre to sumnjam jer jedan upravo takav vozis. Fiat :)

A Nissan je za Fiata - Ferrari.

Fiat kojeg ti vozis spada u najnekvalitetnije brendove u automobilskoj industriji i nalazi se na samom zacelju kvaliteta i pouzdanosti svih renomiranih casopisa i sajtova koji to mere, dok Nissan spada u sam vrh japanske auto industrije.

ako bih mogao da rangiram japanske brendove rangirao bih ovako

1. Honda
2. Toyota
3. Subaru
4. Nissan
5. Mitsubishi

Fiat bih stavio na pretposlednje mesto tako da bih u ovom cenovnom rangu i toj klasi automobila birao izmedju na primer jedne toyote honde nissana mitsubishija i kia-e a nikako izmedju fiata, forda i renault-a.
 
Poslednja izmena:
Нисам ја рекао да је 1.2 дизелаш мулцу неотесани ја сам одмах коментарисао овај крш са слике, а то што ти не читаш то је ствар твоје културе. Дискутујеш са људима, а не читаш шта пишу. А да зло буде веће ни не гледаш шта другима препоручујеш. :)


И не возим фиат али то свакако није битно, битно је да си ти исфрустриран само не знам чиме па си почео да глумиш и видовиту зорку мислећи да ћеш тако неког спустити. Иначе јесам возио и фиат и то више комада али овакав леш у животу нисам возио нити би имао образа да га било коме препоручим па ни телцу као што си ти. :)
 
Evo jos jedan predlog po meni best buy trenutno

Kia Picanto

kupljen nov u Srbiji 2005 godiste, samo 66.000 presao, 100% proverljva kilometraza i istorija

http://www.polovniautomobili.com/oglas3481923/kia_picanto_lx/

Cena 2200-2400 evra

Mislim da za manje para kvalitetniji auto ne moze da se nadje. A ako neko misli da moze da se nadje noviji auto sa manje kilometara i za manje para u ovoj klasi neka kaze koji bi to bio. Tj nek da konkretean predlog tj link do vozila.


KIA je u poslednjih 7-8 godina po kvalitetu skoro potpuno dostigla renomirane japanske brendove, daje 7 godina garancije i vazi za prilicno pouzdane i kvalitetne automobile

Indeks pouzdanosti KIA-e Picanto je veoma velik. U pitanju je inace kod nas prilicno nepopularan brend automobila, zato je i cena ovako niska.

Da je auto sa VW ili Skoda znakom kostao bi sigurno najmanje 50% a mozda i duplo vise.
 
Poslednja izmena:
Нисам ја рекао да је 1.2 дизелаш мулцу неотесани ја сам одмах коментарисао овај крш са слике, а то што ти не читаш то је ствар твоје културе. Дискутујеш са људима, а не читаш шта пишу. А да зло буде веће ни не гледаш шта другима препоручујеш. :)


И не возим фиат али то свакако није битно, битно је да си ти исфрустриран само не знам чиме па си почео да глумиш и видовиту зорку мислећи да ћеш тако неког спустити. Иначе јесам возио и фиат и то више комада али овакав леш у животу нисам возио нити би имао образа да га било коме препоручим па ни телцу као што си ти. :)

Ne znam pisao si ovde da vozis Fiat Stila i to dizelasa. Sad ne znam dal si tad lagao ili sad lazes nisam baba vanga niti me zanimas uopste , pokusavam da pomognem coveku u izboru , a ti ako imas neki problem resavaj ga na nekom drugom mestu a ne ovde. Drzi se teme i batali uvrede bratac.
 
taj auto je dizelas , gde sam ja napisao "ako volis dizelasa" mada sam najmanje 1000 puta dosad napisao da ne treba uzimati nikada dizelasa narocito u segmentu malih gradskih automobila.

Ti si napisao da je dizelas ovaj sa motorom od 1.2 a taj sa 1.5 je sa prethodne strane.

A bas da nisi video goreg krsa od ove Micre to sumnjam jer jedan upravo takav vozis. Fiat :)

A Nissan je za Fiata - Ferrari.

Fiat kojeg ti vozis spada u najnekvalitetnije brendove u automobilskoj industriji i nalazi se na samom zacelju kvaliteta i pouzdanosti svih renomiranih casopisa i sajtova koji to mere, dok Nissan spada u sam vrh japanske auto industrije.

ako bih mogao da rangiram japanske brendove rangirao bih ovako

1. Honda
2. Toyota
3. Subaru
4. Nissan
5. Mitsubishi

Fiat bih stavio na pretposlednje mesto tako da bih u ovom cenovnom rangu i toj klasi automobila birao izmedju na primer jedne toyote honde nissana mitsubishija i kia-e a nikako izmedju fiata, forda i renault-a.

ašta fali fiatu za odrzavanje ,, el znas koja razlika fiat i nisan ko nebo i zemlja ,, nemojmi samo reci daje japanac jeftin za odrzavanje
 
Није тачно немој да лажеш. Писао сам да сам возио јтд мотор у више аутомобила и то од 80, 116 и 150 кс. Можда ти лажеш па заборављаш шта пишеш то је обично одлика лажова. Ја пре свега не лажем, а као друго одлично знам шта сам писао.


А то како помажеш човеку слике довољно говоре...
f5f46b5fe371-800x600.jpg
937d359adafe-800x600.jpg
верујем да ће бити одушевљен препоруком :hahaha:
 
Није тачно немој да лажеш. Писао сам да сам возио јтд мотор у више аутомобила и то од 80, 116 и 150 кс. Можда ти лажеш па заборављаш шта пишеш то је обично одлика лажова. Ја пре свега не лажем, а као друго одлично знам шта сам писао.


А то како помажеш човеку слике довољно говоре... Pogledajte prilog 296255 Pogledajte prilog 296256 верујем да ће бити одушевљен препоруком :hahaha:

Haha ti mora da si neki vrsan ekspert cim mislis da gledanjem slike mozes da provalis u kakvom je stanju neki auto. Cak i moj ujak koji je mehanicar sa 40 godina staza ne moze sa slike da oceni auto dok ga ne vidi uzivo i ne digne na dizalicu ili stavi na kanal a ti vidim to mozes :lol:

Burazeru, da imas iskustva sa nasim trgovcima i preprodavcima znao bi da je 100 puta veca sansa da je drtina taj sto je nalickan i nasminkan nego neki sto je ocesan sa 3 strane i prljav.

Da si ti video u kakvom stanju stizu auta iz uvoza , a kako izgledaju posle nakon sto ih obradi "profesionalna sluzba za sminkanje vozila" ne bi verovao.


Zato nema pravila i svaki auto treba pogledati licno sa majstorom i tako doneti procenu. Sa slike se ne moze nista reci.
 
ašta fali fiatu za odrzavanje ,, el znas koja razlika fiat i nisan ko nebo i zemlja ,, nemojmi samo reci daje japanac jeftin za odrzavanje

pa fali sto sve mnogo brze propada i kvari se na Fiatovim vozilima nego na japanskim.

Ja na primer kad sam procitao da alfisti pisu na svom forumu da Alfama mora da se radi veliki servis na svakih 60.000 km da se auto ne bi kvario - krstio sam se.

Na primer na Hondama ne mora nikad da se isti radi. Barem na ovoj sto ja vozim.
 
Haha ti mora da si neki vrsan ekspert cim mislis da gledanjem slike mozes da provalis u kakvom je stanju neki auto. Cak i moj ujak koji je mehanicar sa 40 godina staza ne moze sa slike da oceni auto dok ga ne vidi uzivo i ne digne na dizalicu ili stavi na kanal a ti vidim to mozes :lol:

Burazeru, da imas iskustva sa nasim trgovcima i preprodavcima znao bi da je 100 puta veca sansa da je drtina taj sto je nalickan i nasminkan nego neki sto je ocesan sa 3 strane i prljav.

Da si ti video u kakvom stanju stizu auta iz uvoza , a kako izgledaju posle nakon sto ih obradi "profesionalna sluzba za sminkanje vozila" ne bi verovao.


Zato nema pravila i svaki auto treba pogledati licno sa majstorom i tako doneti procenu. Sa slike se ne moze nista reci.

Sa slike se moze videti 90 %..Ako znas sta gledas..
Poslednja mikra siva ja msm je npr udarana odnapred.
 
Sa slike se moze videti 90 %..Ako znas sta gledas..
Poslednja mikra siva ja msm je npr udarana odnapred.

ne mozes znati nikada sa sigurnoscu. Mozda je samo neko natego branik i ne dihtuje perfektno. Zato sam i rekao da svaki auto treba pogledati sa iskusnim covekom. A i brate , ne znam sta ocete perfektan auto za 2000 eura. Pa to nema. Perfektan je samo nov.
 
Sad sam na primer video da veliki servis za Fiat Stilo 1.9 JTD kosta 22.000 dinara samo delovi + ruke

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=40698

A Nissan Micra benzinac ima lanac sto znaci da nema velikog servisa. Dizelasi nose kaiseve, sto i nije cudo obzirom da znamo da je taj 1.5 motor u stvari Renault-ov.

Nisam siguran i muka mi da trazim po netu al mislim da i Kia Picanto isto ima lanac a ne kais na benzincu a kais na dizelasima.

Znaci ako kupi nekog Renoa , Fiata ili Forda mora odma da mu menja kaiseve , jer nikad ne znas koliko je auto zaista preso , a to je trosak od jedno 250-300 evra dodatni na cenu koju ces da platis.

A sa Picantom i Microm nema velikog servisa te se tu stedi novac.

Inace Fiatovci preporucuju veliki servis na 60-70.000 km i ako je po servisnoj knjizici veliki servis na 120.000 km

\U svakom slucaju kod nas se ne preporucuje cekati 120.000km (mozda ako je prvi servis u pitanju - fabricki originalni delovi). Obicno se kasnije ta cifra prepolovi, znaci 60.000 - 70.000 km

servisni interval po fabrici jeste 120 000km a sad ide ono ali-kad smo bili u fiat sistemu ovlascenih servisa pokazalo se da taj interval ne pije vodu pa vremenom smo dosli do nekih 70-80000km da nebude problema.u celoj prici o servisnim intervalima postoje neke zackoljice a to je da kazu pored kilometraze navode i vremenski interval.u normalnim okolnostima vremensko "trajanje" kajsa je 5 godina ili 3 godine u otezanim uslovima,e sad je pitanje po kojim parametrima se odredjuju ti uslovi pod kojima je vozen.ako se za nasu zemlju uzme prosek 15000km/godina pa puta 5 godina dobijas onu cifru o kojoj sam pricao da se pokazala u praksi najsigurnija.stanje zupcastog kajsa i pratecih delova je nezahvalno proveravati jer niko vizuelno ne moze da vidi stanje tkanja u kajsu koje i u stvari drzi kajs kao i stanje kuglica,lezajeva u roleru i spaneru.moj savet ako nemas siguran podatak o zameni jer moze da posle kosta puno,pored popravke opet ces staviti novi kajs,mislim da je jeftinije samo kajs bez popravke.sto se tice zamene ulja moja preporuka je za dizele 8000k,ne zbog kvaliteta ulja ili samog auta vec goriva.ulje pored podmazivanja i hladi i cisti motor od produkata sagorevanja.ovo su moje preporuke a auto,pare i odluka je na vlasnicima kola

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=38283
 
Poslednja izmena:
pa fali sto sve mnogo brze propada i kvari se na Fiatovim vozilima nego na japanskim.

Ja na primer kad sam procitao da alfisti pisu na svom forumu da Alfama mora da se radi veliki servis na svakih 60.000 km da se auto ne bi kvario - krstio sam se.

Na primer na Hondama ne mora nikad da se isti radi. Barem na ovoj sto ja vozim.

kakve veze ima veliki servis sa kvarovima ,, veliki servis radi kaisevi .i spaner i vodene pumpe ,, ja licno samo kais menjam na 50 000 km spaneri proveravam i pumpu ,,
 

Back
Top