Uvoz auta

cigissmalls

Početnik
Poruka
10
Pozdrav momci zanima me kako ide uvoz automobila.hteo sam da uvezem bmw 520d na tockovima iz clanice eu kao sto su italija,nemacka,svajcarska itd.. zanima me kako ide carina , pdv, koliko kosta i moze li nekako da se zaobidje nesto od toga...hvala
 
Zaobici ne mozes nista.
Troskovi za BMW 520d 2006 su 960€ plus troskovi dovoza.
Mozda gledas i mladji ali ovo je sigurna informacija za E60.
Tu naravno imas jos troskove tvog odlaska, tablica na kojima ces ih dovesti,hrane,vinjeta i td.
Plus trebas da proveris da li na motoru imas broj motora jer desava se da je ubacen drugi motor i da na njemu nema broja a to ce kod nas biti problem jer AMSS nece da izda potvrdu ako nema broja.
 
Csrina ti ide ako auto nije sklepan u EU i ako većina delova nije proizvedena u EU.
Kao dokaz prilažeš eur 1 dokument i onda si oslobođen plaćanja carine. Ostaje ti samo porez koji definiše špediter (stavlja se od te serije cena klotare iz ams kataloga.
 
To ti je 2.200 kubika registracija 500 evra.

I ako je arapin, turčin ili balkanac vlasnik otpada onda je auto verovatno imao mnogo veću štetu negošto se vidi. Neretko peglaju, vare, vezuju žicom da zajebu nekoga.

Recimo ovaj auto može da ima polomljen blok motora ili savijene praćke ali kada ga sašiju čini ti se da je očešan samo.
 
Pozdrav momci zanima me kako ide uvoz automobila.hteo sam da uvezem bmw 520d na tockovima iz clanice eu kao sto su italija,nemacka,svajcarska itd.. zanima me kako ide carina , pdv, koliko kosta i moze li nekako da se zaobidje nesto od toga...hvala
Sta da zaobidjes,nadji na netu i zapali busem ili avionom tamo,sredis gore papire ako nije plac i na granicu kod speditera
 
Zaobici ne mozes nista.
Troskovi za BMW 520d 2006 su 960€ plus troskovi dovoza.
Mozda gledas i mladji ali ovo je sigurna informacija za E60.
Tu naravno imas jos troskove tvog odlaska, tablica na kojima ces ih dovesti,hrane,vinjeta i td.
Plus trebas da proveris da li na motoru imas broj motora jer desava se da je ubacen drugi motor i da na njemu nema broja a to ce kod nas biti problem jer AMSS nece da izda potvrdu ako nema broja.
Automobili sve stariji, a troskovi rastu 😆
 
Hvala puno na pomoci!:mrgreen:Videcu kako ide i sta odlucim pa javljam :p
Pusti Maria on samo baronise.. Ono sto treba da gledaš je sta on ima na prodaji .Tako miozes da ocenis sta on radi ..Po onome sto ovaj ima na ponudi ovaj auto je kupljen za dalju prodaju (verovatno sredivanje) sto moze da bude problematicno sa skrivebim kvarovima tj da je odustao od stedivanja i sad pokusava da se izvuce iz projekta .Notmalna stvar za ljude koji se time bave kad su troskovi veci nego sto su .mislili..Prodaja ovako malo udarenog auta se ne isolati nekom ko se time bavi tako da sumljam da je samo to što se vidi na slikama ...Kupio sam gomilu udarnih auta ali nikad preko 2 ili 3 ruke samo od prve preko aukcija ili vlasnika gde sam mogao dobro da pregledam auto ..To ti je moj neki savet a njegova auta mozes da vidis ovde .
https://www.autoscout24.de/haendler/griesheimer-automobile?page=2
 
Poslednja izmena:
Pusti Maria on samo baronise.. Ono sto treba da gledaš je sta on ima na prodaji .Tako miozes da ocenis sta on radi ..Po onome sto ovaj ima na ponudi ovaj auto je kupljen za dalju prodaju (verovatno sredivanje) sto moze da bude problematicno sa skrivebim kvarovima tj da je odustao od stedivanja i sad pokusava da se izvuce iz projekta .Notmalna stvar za ljude koji se time bave kad su troskovi veci nego sto su .mislili..Prodaja ovako malo udarenog auta se ne isolati nekom ko se time bavi tako da sumljam da je samo to što se vidi na slikama ...Kupio sam gomilu udarnih auta ali nikad preko 2 ili 3 ruke samo od prve preko aukcija ili vlasnika gde sam mogao dobro da pregledam auto ..To ti je moj neki savet a njegova auta mozes da vidis ovde .
https://www.autoscout24.de/haendler/griesheimer-automobile?page=2
Hahaha hvala u cilju mi je i da sredjujem kola s par drugara i da posle teramo dalje , ne znam sta je najispativije da se sredjuje al gledo sam fazon bmw,ovakve mecke audije a6,a4,a3 i neke fiate 500 , ako imas jos neki predlog puno mi znaci pomoc. Hvala!😉
 
Pusti Maria on samo baronise.. Ono sto treba da gledaš je sta on ima na prodaji .Tako miozes da ocenis sta on radi ..Po onome sto ovaj ima na ponudi ovaj auto je kupljen za dalju prodaju (verovatno sredivanje) sto moze da bude problematicno sa skrivebim kvarovima tj da je odustao od stedivanja i sad pokusava da se izvuce iz projekta .Notmalna stvar za ljude koji se time bave kad su troskovi veci nego sto su .mislili..Prodaja ovako malo udarenog auta se ne isolati nekom ko se time bavi tako da sumljam da je samo to što se vidi na slikama ...Kupio sam gomilu udarnih auta ali nikad preko 2 ili 3 ruke samo od prve preko aukcija ili vlasnika gde sam mogao dobro da pregledam auto ..To ti je moj neki savet a njegova auta mozes da vidis ovde .
https://www.autoscout24.de/haendler/griesheimer-automobile?page=2
I gde mogu gledati aukcije , jel se odma daje neki depozit preko kartice ?
 
Izgleda da moze preko BCA za Srbiju ali tamo nemaš bas cesto udarena auta .. Udarena auta se kupuju preko aukcija gde su isključivo auta od osiguravajucih društava ..Tamo ih kupuju i ovi sa otpada ..Sve zavisno sme li da se radi ili ne ako sme onda ga pridaju tako ako ne onda ide u delove ..
 
Ne mogu ti ja to ganjati nemam vremena ali ti mogu dati par stranica ..Ako kaparises auto ono će te čekati .. Da zaboravio sam danas ti je sve na Facebook uclani se u grupe udarena auta od Slovenije do Švedske verovatno ima dosta toga na ponudi ..Ovaj iz NS ti vozi tu rutu
 

Back
Top