Koja je laboratorija najbolja

Furunash

Zainteresovan član
Poruka
154
Zanimaju me generalno vaša iskustva sa privatnim laboratorijama.

Svi smo barem jednom u životu poslati od strane našeg lekara da odradimo detaljan pregled krvi, urina... a neretko se dešava da nam doktor predloži da posetimo neku privatnu laboratoriju.
Mene je tako moj doktor poslao u laboratoriju Jugolab
Nekako sam skeptičan što se tiče privatnih laboratorija i nisam siguran da li će rezultati kod njih konkretno pokazati moje pravo stanje organizma. Koliko sam uspeo da skontam na njihovom sajtu, imaju najsavremeniju opremu za dijagnostiku pa predpostavljam da su i rezultati koji se kod njih dobiju valjani...ali nešto slabo imam poverenja u naš medicinski sistem generalno.

Dakle, da li bolje otići u državnu laboratoriju ili privatnu. Koju privatnu laboratoriju biste u vašem kraju preporučili?
 
Poslednja izmena:
Gledao sam po netu, u Novom Sadu ima dosta tih laboratorija...iskustva su različita, Što kažu, dok jedne hvale, druge žale... :whistling: Dok je kod jednih prednost što mogu da ti uzmu uzorak krvi iz prsta, kod drugih je to što možeš da odradiš veći broj analiza...čovek prosto nije pametan. Na kraju mi se čini da se sve svodi na to šta ti lekar kaže...
 
Kad te doktor uputi u tacno odredjenu laboratoriju budi siguran da iza toga ima neka pozadina. Procenat, ucesce u kapitalu labolatorije, i sl. Mene su sa interne B slali u Konzilijum na slaviji. Nisam otisao nego u heksalab na cvetnom trgu jer je debelo jeftiniji. Posto silom prilika moram da vadim krv cesto "secer' je u pitanju kad mogu idem u drzavni dom zdravlja, mada me strahovito nerviraju guzve i cesto neljubazno osoblje, kao i nedostatak raznih stvari za odredjene analize, a dosta toga i ne rade, u zadnje vreme idem u Inep na slaviji. Nekako su mi oni najpouzdaniji.
Sto se pouzdanosti tice mislim da su svi pouzdani, osim sto koriste razne metode zavisno od opreme koju imaju.
 

Back
Top