Odnos oca i sina i osnos oca i ćerke - problemi saveti, šta i kako

E, hvala na postavljanju teme. Lično se ne bih još neko vreme odlučio na to, ali možda bih posle i zaboravio.

Dakle, kod odnosa oca i sina stvar bi u principu trebala da je jasna - od oca on treba da nauči kako da bude muškarac.

Jako je važno da bilo kada, kada se primeti da se sin nešto stidi, da otac to nikad ne naglasi, nego da brani svoje dete od izjave "stidi se". Vidim da sa mojim sinom to deluje i da se on jako brzo oslobađa. Isto tako, otac u pruncipu ne treba da tera sina da ne plače, nego da ga navodi u smeru ka njegovom očvršćavanju. Nije čvrstina neplakanje, nego nešto mnogo više i mnogo dublje istovremeno.

Što se tiče odnosa oca i ćerke - ne znam ništa. Čekamo još uvek da ginekolog sa većom sigurnošću odgonetne pol deteta, ali to u narednim nedeljama. Smatram sa velikom sigurnošću da otac ne sme da razmazi ćerku i da ne sme da joj previše ugađa. Iako postoji slabost očeva na žensku decu, opet postoji i preterana upotreba nasilnih sredstava u vaspitanju. Nisam pobornik nasilja u vaspitanju, ali jesam pristalica toga da se mora malo ćušnuti po guzi ili po ruci, dok lice i glavu, mislim da ne treba dirati. Batinanje nikako.
 
U suštini skoro svaki otac traži od sina da je jeebač, tepač i trkač. To znači da ima puno ženskinja (dakle otac nije zadovoljan svojim seksualnim životom i želi da ga kroz svog sina ostvari), da mlati redom oko sebe (dakle, bio je često u tučama i nije se baš proslavljao često) i da ima odlične fizičke sposobnosti (pošto se kod nas svi lože na sport, ali 1% nas se u sportu i ostvari).

Neki se zadovolje i time što su im sinovi pametni, pa sa lakoćom savladavaju učenje i imaju talente razne...

Najbitnije je, po mom skromnom mišljenju, ne živeti svoj život kroz živote svoje dece.

Jer, šta može da se desi: da mu ćerka bude jeebačica, tepačica i trkačica, a hteo je od nje na primer: lepoticu, pametnicu i damicu.

Jednostavno deca treba da budu ljudi, da grade karakter, čvrstinu i snagu volje. Sa tim preduslovima, deca mogu postati uspešni u svemu što naume.

Jedino iz mog iskustva tu mogu reći: gajim nadu da ću makar pola od ovoga zacrtanog ostvariti, jer ipak - samo smo ljudi i samo pokušavamo težiti ka savršenstvu.
 
Po zelji jednog forumasa odavde, evo teme :)

Nadam se da ce zaziveti i da ce ocevi imati sta da kazu
za one koji ce to tek postati.

Pisite: sta je to sto cini odnos oca i cerke posebnim? (nekako sam stekla utisak da se ocevi vezuju za cerke ipak malo vise nego za sinove)

bilo bi sasvim dovoljno samo da ga ne banujete svaki put kad ga prepoznate, a on će već sam da otvara ovakve teme, nema potrebe da to drugi radi umesto njega, pogotovo ne onaj koji se brže bolje potrudi da drugačije mišljenje progna sa foruma...

- - - - - - - - - -

oduvek je bilo normalno da se ćerke više vezuju za očeve a sinovi za majke...nema tu tople vode...
 
bilo bi sasvim dovoljno samo da ga ne banujete svaki put kad ga prepoznate, a on će već sam da otvara ovakve teme, nema potrebe da to drugi radi umesto njega, pogotovo ne onaj koji se brže bolje potrudi da drugačije mišljenje progna sa foruma...

- - - - - - - - - -

oduvek je bilo normalno da se ćerke više vezuju za očeve a sinovi za majke...nema tu tople vode...

Prike, to sam bio ja, nego me je malo bilo stid da je pokrenem. Valjda zato što nemam ćerku, ali ko zna šta pokaže ultrazvuk...
 
Prike, to sam bio ja, nego me je malo bilo stid da je pokrenem. Valjda zato što nemam ćerku, ali ko zna šta pokaže ultrazvuk...

Ja navijam za curicu :D Kako shvatih vec imas sincica pa bi bilo lepo da dobijes i kcerku,videces da je divan osecaj i iskustvo,nekako puna kuca sarolikosti.Mada najbitnije od svega je nek je zivo i zdravo:heart:
 
Ja navijam za curicu :D Kako shvatih vec imas sincica pa bi bilo lepo da dobijes i kcerku,videces da je divan osecaj i iskustvo,nekako puna kuca sarolikosti.Mada najbitnije od svega je nek je zivo i zdravo:heart:

Pa najbitnije je baš to poslednje. Iskren da budem, ja bih više voleo sina jer sam shvatio u međuvremenu da ja ne bih znao sa ženskim detetom. Jednostavno, ja ne znam ni sa mojom ženom, a gde još i sa ćerkicom? Sa sinom još i znam i nekako ću od njega i umeti napraviti muškara, ali da ćerki budem takav otac da ona sutra bude prava žena, to nekako sumnjam.
 
Pa najbitnije je baš to poslednje. Iskren da budem, ja bih više voleo sina jer sam shvatio u međuvremenu da ja ne bih znao sa ženskim detetom. Jednostavno, ja ne znam ni sa mojom ženom, a gde još i sa ćerkicom? Sa sinom još i znam i nekako ću od njega i umeti napraviti muškara, ali da ćerki budem takav otac da ona sutra bude prava žena, to nekako sumnjam.

Znao bi veruj mi,pa ne bi bio ni prvi ni poslednji.Samo sledi sopstvene instinkte i sve ce biti u redu,ne slusaj sta ti drugi pricaju a pogotovo ne ove pojedince sa foruma.U decu treba dosta ulagati,a uz puno ljubavi i vaspitanja ne treba da se plasis da nece od nje postati divna zena.Naravno tu ti je i supruga pa neces sam ucestvovati u odgoju.A uostalom cekaj da vidis sta ce ultrazvuk pokazati nemoj unapred da se brines.Ja ti zelim puno srece u svakom slucaju.
 
Nemam savet, a pravi problemi me tek očekuju. Samo hoću da se pohvalim jer je ova devojčica, poluhipsterka i polunerdić, danas napunila trinaest godina:

image.jpg
 
Maki brate spremam se za svašta. Pisao sam već da ima kao nekog dečka, vodio je u pozorište i to. Eto večeras izlazi sa njim da proslavi, a starog oca ko ebe može i da crkne ionako nikome ne treba.:rida:

:lol:

kad se setim kako je bilo kad je bila volka :)

image.png


inace imam jos jednu brate saznao pre mesec dana, kaze tvoja je, sad ima 5 godina, vido je, lici na mene ne mogu da kazem, al' mi nesto zesce smrdi u celoj prici :lol:
 
odnos oca i ćerke...priča o čoveku koji podsvesno želi da od ćerke napravi ženu kakvu je oduvek želeo za sebe a nikad nije imao...
Pretpostavljam da se slično da primeniti i na oca i sina. Ja konkretno želim da sin bude bolji čovek od mene. Želim ja i da mi je svako dete živo i zdravo, ali želim, to jest Boga molim da mi deca izrastu u dobre ljude.
Znao bi veruj mi,pa ne bi bio ni prvi ni poslednji.Samo sledi sopstvene instinkte i sve ce biti u redu,ne slusaj sta ti drugi pricaju a pogotovo ne ove pojedince sa foruma.U decu treba dosta ulagati,a uz puno ljubavi i vaspitanja ne treba da se plasis da nece od nje postati divna zena.Naravno tu ti je i supruga pa neces sam ucestvovati u odgoju.A uostalom cekaj da vidis sta ce ultrazvuk pokazati nemoj unapred da se brines.Ja ti zelim puno srece u svakom slucaju.
Ne brinem ja unapred. Evo iznad mene ima par postova sa lepim slikama devojčica i njihovi očevi se ponose njima. Tvrdim samo to što sam gore napisao, a svakako želim da je pre svega, sve u redu i da smo živi i zdravi.
malo m ta globalizacija otac-cerka i majka-sin nesto pada u vodu kod samohranih roditelja recimo posto na njih svi zaboravljaju
pa onda imam dosta primera u svojoj okolinu da imaju oba roditelja i vecina je vezana upravo za sopstveni pol, cerka-majka, sin-otac

Tačno tako. Ja skidam kapu svim samohranim roditeljima, koji su od svoje dece napravili ljude. Pročitah ovde na forumu i dopisivah se ovde sa zaista nekoliko dobrih primera samohranih majki i očeva. Znaju oni ko su i znaju da sam ima ukazao i da im ukazujem poštovanje uvek.
 

Back
Top