Telegonija, nauka o devstvenosti

Да ли претходни партнер може да има утицај на особине бебе ?

  • да, ако наука тако каже

  • нема шансе

  • да, знам примере

  • можда


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
7.965
У наше време, везу између девичанства и квалитета (особина) потомства могли би објаснити генетичари, који су у прошлом веку открили појаву телегоније. Она се своди на то, да одлучујући утицај на женино потомство има први мушкарац у животу жене. Управо он, а не будући отац детета, утемељује генофонд потомства сваке жене, потпуно независно од тога, када ће и од кога, она рађати своју децу.

На пример, пре 150 година, одгајивачи коња су стварајући нове врсте коња, ради повећања издржљивости одлучили да укрсте коња са зебром. Експерименти нису успели: није дошло ни до једног зачећа - ни код кобила, од мужјака зебре, ни код женки зебре. Експерименти су прекинути, и одгајивачи су заборавили на њих, рачунајући да је посао завршен. Међутим, кроз неколико година, кобиле које су учествовале у експерименту, спариване са чистокрвним коњима почеле су да ждребе пругасту ждребад. Запрепашћени научни свет назвао је ову појаву телегонијом.

Голубари такође, добро знају за то: ако обични, нерасни голуб, нагази чистокрвну голубицу, њу одмах убијају зато што, чак и ако се касније спари са чистокрвним голубом, она доноси само нечистокрвне голубиће; или им репна пера неће изнићи правилно, или ће боја кљуна бити другачија или што-шта друго.

Тако је дакле телегонија (теле-далеко и гони-рађање) наука која утврђује да на потомство женске особе, утичу сви њени претходни полни партнери


Могуће или не?
 
Poslednja izmena:
У наше време, везу између девичанства и квалитета (особина) потомства могли би објаснити генетичари, који су у прошлом веку открили појаву телегоније. Она се своди на то, да одлучујући утицај на женино потомство има први мушкарац у животу жене. Управо он, а не будући отац детета, утемељује генофонд потомства сваке жене, потпуно независно од тога, када ће и од кога, она рађати своју децу.

На пример, пре 150 година, одгајивачи коња су стварајући нове врсте коња, ради повећања издржљивости одлучили да укрсте коња са зебром. Експерименти нису успели: није дошло ни до једног зачећа - ни код кобила, од мужјака зебре, ни код женки зебре. Експерименти су прекинути, и одгајивачи су заборавили на њих, рачунајући да је посао завршен. Међутим, кроз неколико година, кобиле које су учествовале у експерименту, спариване са чистокрвним коњима почеле су да ждребе пругасту ждребад. Запрепашћени научни свет назвао је ову појаву телегонијом.

Голубари такође, добро знају за то: ако обични, нерасни голуб, нагази чистокрвну голубицу, њу одмах убијају зато што, чак и ако се касније спари са чистокрвним голубом, она доноси само нечистокрвне голубиће; или им репна пера неће изнићи правилно, или ће боја кљуна бити другачија или што-шта друго.

Тако је дакле телегонија (теле-далеко и гони-рађање) наука која утврђује да на потомство женске особе, утичу сви њени претходни полни партнери


Могуће или не?
Na ovoj Krstarici stvarno svašta čovek može pročitati...
Inače, da je ovo u nekom paralelnom univerzumu tačno ne bih volela da živim tamo...
Da mi dete potegne na mog prvog...
Ne, daleko mu lepa kuća...
 
Na ovoj Krstarici stvarno svašta čovek može pročitati...
Inače, da je ovo u nekom paralelnom univerzumu tačno ne bih volela da živim tamo...
Da mi dete potegne na mog prvog...
Ne, daleko mu lepa kuća...

Mnogo nezgodna stvar ako se odnosi i na ljude, deluje sokantno i sama mogucnost.
Čačkam po netu pa sam našla tekst iz ruskih novina, na engleskom:
http://english.pravda.ru/health/27-06-2007/94136-telegony-0/

Ovo bi trebalo da bude objašnjenje tehničkih mogućnosti da se ovakva stvar desi:

A search of the literature of cell biology and biochemistry reveals several plausible mechanisms that may form the basis for telegony. These involve the penetration of spermatozoa into the somatic tissues of the female genital tract, the incorporation of the DNA released by spermatozoa into maternal somatic cells, the presence of foetal DNA in maternal blood, as well as sperm RNA-mediated non-Mendelian inheritance of epigenetic changes.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20626678
 
Mnogo nezgodna stvar ako se odnosi i na ljude, deluje sokantno i sama mogucnost.
Čačkam po netu pa sam našla tekst iz ruskih novina, na engleskom:
http://english.pravda.ru/health/27-06-2007/94136-telegony-0/

Ovo bi trebalo da bude objašnjenje tehničkih mogućnosti da se ovakva stvar desi:


http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20626678

Ženo, nemoguće je... Opusti se...
I dalje dete prave jajna ćelija i spermatozoid... ne nekadašnja duhovna prisutnost...
 
Znaci, ako je moja supruga spavala sa nekim crncem pre par godina, ja mogu imati sa njom tamnoputu decu? Ne razumem kako. Biologija mi nije jaca strana, ali ako ima siguran odnos sanse za trudnocu nema, a cak ako i ima nezasticen odnos sprematozoidi umiru nakon nekog vremena, osim ako se ne absorbuju negde ili sta znam.

Ako je ova nauka tacna, onda ispade da su oni koji su mi govorili "samo nevinu mali da zenis, samo nevinu, to je postena i dobra devojka" bili u pravu.
 
Znaci, ako je moja supruga spavala sa nekim crncem pre par godina, ja mogu imati sa njom tamnoputu decu? Ne razumem kako. Biologija mi nije jaca strana, ali ako ima siguran odnos sanse za trudnocu nema, a cak ako i ima nezasticen odnos sprematozoidi umiru nakon nekog vremena, osim ako se ne absorbuju negde ili sta znam.

Ako je ova nauka tacna, onda ispade da su oni koji su mi govorili "samo nevinu mali da zenis, samo nevinu, to je postena i dobra devojka" bili u pravu.

U organizmu sve živo se kreće pa i sperme, nema umiranja, samo što su 'ovi' čekali da ih 'drugi' pomognu. :D

Šta ti misliš, spavao si sa nevinom pa raskinuli, dođe kod nje neko drugi, ona dobije dete, čije li je sad dete? :zper:
 
Руси истражују да човек оставља свој отисак чак и на предметима, због "зрачења" ДНК односно квантне таласне природе тих "делића" који остају..
Академик Петар Гагарјев, 0:52 снимка
1.58 ДНК излучује енергију која оставља информацију о "себи"
 
Голубари такође, добро знају за то: ако обични, нерасни голуб, нагази чистокрвну голубицу, њу одмах убијају зато што, чак и ако се касније спари са чистокрвним голубом, она доноси само нечистокрвне голубиће; или им репна пера неће изнићи правилно, или ће боја кљуна бити другачија или што-шта друго.
Ne lupetaj, molim te. Razumes se u golubove k'o Mara u krivog stojka.
Pre svega, postoji odredjeno vreme za parenje. Van njega muzjaci i zenke su u razlicitim boksevima (ako nisu, sva jaja koja se izlegu idu u djubre). Dobar letac donosi rezultate, a takodje moze da se proda ili iznajmi za parenje i to za lepu kintu. Divljaci su retki, skoro istrebljeni, nemaju pristup golubarniku, njihovo mesanje sa Srpskim visokoletacima je malo verovatno.
Na stranu sto u danasnjem golubarstvu genetika igra sve manju ulogu, bitno je kvalitetno nahraniti i nadopingovati goluba, nesto kao u bodibildingu, a rezultati dodju sami od sebe, uglavnom naucnofantasticni.
 
У наше време, везу између девичанства и квалитета (особина) потомства могли би објаснити генетичари, који су у прошлом веку открили појаву телегоније. Она се своди на то, да одлучујући утицај на женино потомство има први мушкарац у животу жене. Управо он, а не будући отац детета, утемељује генофонд потомства сваке жене, потпуно независно од тога, када ће и од кога, она рађати своју децу.

На пример, пре 150 година, одгајивачи коња су стварајући нове врсте коња, ради повећања издржљивости одлучили да укрсте коња са зебром. Експерименти нису успели: није дошло ни до једног зачећа - ни код кобила, од мужјака зебре, ни код женки зебре. Експерименти су прекинути, и одгајивачи су заборавили на њих, рачунајући да је посао завршен. Међутим, кроз неколико година, кобиле које су учествовале у експерименту, спариване са чистокрвним коњима почеле су да ждребе пругасту ждребад. Запрепашћени научни свет назвао је ову појаву телегонијом.

Голубари такође, добро знају за то: ако обични, нерасни голуб, нагази чистокрвну голубицу, њу одмах убијају зато што, чак и ако се касније спари са чистокрвним голубом, она доноси само нечистокрвне голубиће; или им репна пера неће изнићи правилно, или ће боја кљуна бити другачија или што-шта друго.

Тако је дакле телегонија (теле-далеко и гони-рађање) наука која утврђује да на потомство женске особе, утичу сви њени претходни полни партнери


Могуће или не?


A to si procitala gde? Moze link prema toj naucnoj stranici koja je objavila rezultate tih davnasnjih istrazivanja?
 
Jel samo meni naslov bode oči? Nauka o devstvenosti????? :dontunderstand:
Šta tu ima da se izučava, "poklopčić" od kože i malo krvi - i eto devstvenosti :roll:

Ovo ostalo što piše u tekstu bi trebalo da spada u neku granu genetike. To sa devstvenosti veze nema, jer jedinka ženskog pola o kojoj pričamo više ne poseduje devstvenost. Znači - genetika, a ne devstvenost... :roll:

Obaška da primetim, ovo je ozbiljna nauka isto k'o što sam ja "u mamu devojka", jer imam samo dvoje dece :rotf: Ko zna, možda sam i devstvena, šta je dvoje dece? :rotf:
O broju partnera pre muža, ne bih sad. Samo bih da napomenem da mi oboje dece liče na oca :whistling:

Ebote bre, devstvenost... :dash: Ma, sekta bre, kakva nauka... :roll:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top