Gde, sta i kako u Nisu?

Biciklistički savez, u ulici kod glavne pošte, ideš malo niz istu, pa skreneš desno u dvorište, videćeš reklamu. Jako su fini, hoće da pomognu, a prodaju polovne bicikle, ali odlične. Ja sam tamo onu moju kupio i nikada sa njom niti sa ljudima iz saveza nisam imao problema. A možda prodaju i nove, nemam pojma...
 
Ja bih radije uzeo neku firmiranu (ili malo manje firmiranu ali proverenog kvaliteta) stariju, polovnu, sredjenu, u dobrom stanju nego kinesku najskuplju.

Meni kineske jeftine bicikle, motorini, tehnika, dodju nekako kiceraj. Ustvari, imam problem da kupim nesto sta znam da ne moze dugo da traje makar platio isto to znatno manje nego nesto znatno dugotrajnije.
Ali lecim se ;)
 
Dobila sam novu Capriole passsat biciklu,cena jo je oko 220evra,malo je vožena.Ja preferiram rolere,i zato bi h je prodala po vrlo razumnoj ceni.Nije vožena više od deset sati.
Možeš mi se slobodno javiti,ako te interesujeOstaviću ti na PP broj telefona i mail.
 
Poslednja izmena:
mm je pre par godina na buvljaku kupio polovnu biciklu za 300 evra. Kataloška cena joj je bila oko 1500. Dotična bicikla je toliko laka da je mog nositi jednom rkom, ima tubules gume, nema pedale klasične o one magnete za biciklističke patike, nema šrafove, sve je ne neke polugice, ma da se smrzneš kad je vidiš. Odlična je i za vožnju-ali sve je to džabe kad je mene strah da je igde ostavim vezanu, jer procenjujem joj živootni vek od 5 minuta. Zato vozim biciku koju sam kupila u Planet bajk, sada je na sniženju,kao prošlogodišnji model oko 11000. Ona je po tipu montibajk, odlične menjače i kočnice ima i preporučujem je.
 
mm je pre par godina na buvljaku kupio polovnu biciklu za 300 evra. Kataloška cena joj je bila oko 1500. Dotična bicikla je toliko laka da je mog nositi jednom rkom, ima tubules gume, nema pedale klasične o one magnete za biciklističke patike, nema šrafove, sve je ne neke polugice, ma da se smrzneš kad je vidiš. Odlična je i za vožnju-ali sve je to džabe kad je mene strah da je igde ostavim vezanu, jer procenjujem joj živootni vek od 5 minuta. Zato vozim biciku koju sam kupila u Planet bajk, sada je na sniženju,kao prošlogodišnji model oko 11000. Ona je po tipu montibajk, odlične menjače i kočnice ima i preporučujem je.

:ok: Ja sam moju kupio pocetkom 2003.[Alpina],vozim je skoro svakodnevno[ leti/zimi], kostala je oko 100e[6.500din u to vreme],sada su oko 17.000 malo je teza-celicni ram ali neunistiva.
http://planetbike.rs/

Bic. klub Železničar - MBN
Voždova 13,18000 Niš
tel:018/258-423 018/523632 e-mail:zelbiketeam@bankerinter.net

Velomotor
Koste Stamenkovića 7/1,18000 Niš
 
За неког ко вози бицикл највише 5-6 пута месечно, рекреативно пар километара по парку или слично, бицикл од 10 хиљада динара ће бити сасвим довољан.

Међутим, ако неко свакодневно вози бицикл и прелази више од 100 километара месечно онда мора нешто од 20 и више хиљада динара јер ће се јефтиније варијанте покварити пребрзо...
 
E imam ja..prodajem polovnog drumasa..malo je stariji model,inace je pro..dacu ga za 150evra...kompletna shimano oprema,od pogona,menjaca,kaseta,rucica kocnica,rucica menjaca,i to je sve perfektno!mehanika radi besprekorno!!ja kupujem sad pro.MTB pa mi je ovaj drumas visak..:))bicikla je ocuvana odlicno,redovno prana,podmazivana,po kisi je vozena mozda nekoliko puta,i odmah je sredjivana!!sta da vam kazem kad sam je u sobi drzao zimus,i inace mi stoji u sobi,kad je hladno,a leti u garazi...:))
 
Ja se bavim profesionalnim biciklizmom,i sve zavisi sta trazite od bicikle..ja sam moju biciklu platio pre 3god 800evra,polovnu(drumasa),i sada je prodajem,jer prelazim na MTB...ako neko hoce da vozi biciklu,i vidim da to voli,rado cu mu dati za 150evra..naravno,mehanika je perfektna,bicikla je redovno odrzavana,i to ne kod nekog "majstora" nego kod pravog mehanicara,koji mi je inace drug jer sam u njegovom klubu...:))decko je inace jos uvek na papiru Sportski direktor kluba Crvena Zvezda...nekoliko bicikla sam poklonio,a ovu bih ipak prodao..zato je i dajem tako jeftino...veoma lagana,oko 7kg,Italijanski proizvodjac,Mavic tockovi,Shimano kompletna mehanika..za ostale informacije,kao i slike kontakt preko mail-a....markom.92@gmail.com
i nemojte da se zavaravate da se dobra bicikla krece preko 500evra,jer je cena nebitna..negi cak i precene svoju biciklu,a neki cak i spuste cenu...naravno sve zavisi od coveka..
vozio sam mnoge bicikle cak i od 4000evra,a na ovoj sam trenirao,i veoma mi je dobro posluzila..
 
За неког ко вози бицикл највише 5-6 пута месечно, рекреативно пар километара по парку или слично, бицикл од 10 хиљада динара ће бити сасвим довољан.

Међутим, ако неко свакодневно вози бицикл и прелази више од 100 километара месечно онда мора нешто од 20 и више хиљада динара јер ће се јефтиније варијанте покварити пребрзо...

Као човек који већ две године иде на факултет минимум 20 дана месечно по 9 километра тамо и назад што је укупно 180 км месечно, морам да се побуним против ове изјаве. Бицикл који возим последњих годину дана је направљен пре 25 година има јако тешку легуру челика и мангана (не магнезијума) и плаћен је свега 55 евра. Све осим мењача, који је покварен при гадном паду, на њему још увек функцонише и до пре месец дана је имао обе своје оригналне мишелинове гуме! Дакле то што је тежак и стар га нимало не чини лошим. Да ли сте икада размислили колико су смешне разлике у тежини бицикала? Разлика у цени бицикла од 5 килограм и овога, попут мог, од 15кг су и до сто пута, а колико се човек лако угоји и смрша за 10 килограма. Иначе, у питању је пежоов бицикл, са немачким деловима и холандском О-бравом.

Са друге стране мој први бицкл је био нов од капријола, за 110 евра, и да није имао гаранцију поправке би ме коштале исто колико сам га и платио! На крају, после само 7 месеци вожње, почела је да се појављује пукотина на раму.

Што се тиче помињаног планет бајка, њихови бицикли можда јесу фирмирани и стога квалитетнији међутим и пословању са њима сам имао прилике да увидим одвратну мутљавину. Купио сам наиме кочнце на попусту, а када сам отворио кутију имам шта да видим, огромни а4 натпис са фонтом 40 на енглеском на коме пише "Ове кочнице служе само излагање у витрини и ниуком случају их несмете користити за вожњу ". На кочницама је била налепљена и "Prototype" налепница. На сву срећу па су били довољно уљудни да ми врате паре назад.

Да резимирам: куповина "доброг" бицикла је изуетно суптилна ствар и убедљиво највише зависи од захтева самог купца, а понајмање зависи од тога да ли је нов или тежак. Додуше сложио бих се са Steva_NI да, ако ће тај бицикл бити вожен 20 пута у току године (као иначе 95% бицикала у Београду ) да је куповина бицикла од 100 евра, али обавезно са гаранцјом, добар дил.
 

Back
Top