Kako smo došli od olovke i sveske do noža i sekire u đačkoj torbi?

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
208.703
Učenik osmog razreda doneo je nož u školu, istu onu u kojoj je sedmak u maju ubio devetoro dece i čuvara. Samo dan kasnije, u drugoj osnovnoj školi, učenica šestog razreda donela je u školu sekiru.

skolski_policajac_nasa.jpg


Upravo zbog svega ovoga postavlja se pitanje kada i kako su olovke, a sada i tablete i mobilne telefone, zamenili vatreno i hladno oružje, piše Euronews Srbija.

U izveštaju Zaštitnika građana navodi se da svaki 10. učenik skoro svakodnevno trpi nasilje u školi.

Nasilje među vršnjacima je čest i prepoznatljiv fenomen u školskom okruženju, s obzirom na to da se svaki četvrti učenik izjasnio da je nasilje deo školske svakodnevice, a da tek šest odsto đaka tvrdi da nisu svedočili nasilju u svojim školama.

Opširnije imate na ovom linku, ali me sad zanima šta vi mislite, kako smo došli do ovoga? Šta je sve uticalo? Ja ne mogu da se setim kada sam išao u školu da je bilo i približno ovako.
 
Postajemo histericno drustvo, menjamo jednu psihopatologiju za drugu.
Svi su nadrndani od ranog jutra. Pogotovo oni koji voze.
Zato ja izbegavam da idem rano ujutro negde.

I deca su nadrndana. To je normalno jer provode vreme na telefonu umesto da se druze i razmenjuju iskustva kako biti bolji. Zapravo oni i ne zele da budu bolji. Oni razvijaju svoju individualnost a ne drustvene vestine.

I onda kad neko takav se pojavi u skoli sa velikim kuhnjskim nozem, dovoljno je da ima jedan histericni roditelj koji ce da pocne da zavija kao sirena. A mediji jedva cekaju da prave skandal.

U radu sa decom najtezi je rad sa roditeljima.
 
Kakva su ovo foliranja ?
A kad nije bilo ovako ?
Kad to učenici nisu nosili noževe i boksere, ili bar trenirali karate ?

Dosta više tog prenemaganja !

Ja sam sedamdesetih išao u jednu beogradsku gimnaziju, uglavnom nisam izlazio ni na veliki odmor, jer su u dvorištu obitavali lokalni mangupi.

Napolje su izlazili samo oni koji nisu imali osećaj za opasnost ...
 
Učenik osmog razreda doneo je nož u školu, istu onu u kojoj je sedmak u maju ubio devetoro dece i čuvara. Samo dan kasnije, u drugoj osnovnoj školi, učenica šestog razreda donela je u školu sekiru.

Pogledajte prilog 1509900

Upravo zbog svega ovoga postavlja se pitanje kada i kako su olovke, a sada i tablete i mobilne telefone, zamenili vatreno i hladno oružje, piše Euronews Srbija.

U izveštaju Zaštitnika građana navodi se da svaki 10. učenik skoro svakodnevno trpi nasilje u školi.

Nasilje među vršnjacima je čest i prepoznatljiv fenomen u školskom okruženju, s obzirom na to da se svaki četvrti učenik izjasnio da je nasilje deo školske svakodnevice, a da tek šest odsto đaka tvrdi da nisu svedočili nasilju u svojim školama.

Opširnije imate na ovom linku, ali me sad zanima šta vi mislite, kako smo došli do ovoga? Šta je sve uticalo? Ja ne mogu da se setim kada sam išao u školu da je bilo i približno ovako.
pa sa cega ce zaruzuju olovke ?
 
Mora batina u kuci da radi
Ali na roditeljima debilima koji odgajaju debile. Ili ih totalno zapuste, ili ih vaspitavaju izdiranjem i mlaćenjem, ili ih razmaze do bola, pa se čude posle. Nabiju im telefon, tablet ili štagod u ruke od 2. godine života i decu im vaspitavaju bolesnici na internetu dok ćale drka ****, gleda utakmicu, psuje ovog ili onog, a majka ide na pedikir, manikir, obrve, trepavice, sise, guzicu, frizuru, orošavanje, makeup "akademiju", kafenisanje s kokoškama itd. I onda sutra "oh, bože, pa otkud to moje dete tako nešto, pa nije moguće, ne bi on to, dobar je dečak, ijao kakav šok, ccc".
 
Vaspitno popravna zauska nije zlostavljanje
Jok, samo je priznanje roditelja da je nesposoban da svoje dete kontroliše bez upotrebe nasilja. Kako li uspeva svim onim ljudima da podignu savršeno normalne, pristojne i odgovorne ljude bez ćuškanja, zauški, šamaranja, varjači, papuča ili izdiranja, pitam se.
 
Jok, samo je priznanje roditelja da je nesposoban da svoje dete kontroliše bez upotrebe nasilja. Kako li uspeva svim onim ljudima da podignu savršeno normalne, pristojne i odgovorne ljude bez ćuškanja, zauški, šamaranja, varjači, papuča ili izdiranja, pitam se.
Ne uspeva im,gaje muskarce u suknjicama,isto kao sto ces reci da si ok bez vojske,nisi
 
Ne uspeva im,gaje muskarce u suknjicama,isto kao sto ces reci da si ok bez vojske,nisi
Ajde? Toliko ljudi znam koji nisu šamar u životu dobili pa su, zamisli, totalno normalne osobe i ne fali ništa ni njima ni njihovoj deci. I šta je to što vojska nudi što ne može bilo ko da ima bez nje? Disciplina bez vojske ne postoji ili šta? Fizička sprema? Ili misliš da je za normalan život ključan faktor da ti se neki iskompleksirani majmun s vojnom gimnazijom i podoficirskim čvarkom na uniformi dernja u facu i pušta muda jer kod kuće nema autoritet ni pred decom ni pred ženom? Objasni nam kako je od tebe vojska napravila čoveka.
 
Tako sto od tebe ocigledno nije
Očigledno po čemu? Poznaješ li me? Ja sam u vojsku otišao u top fizičkoj formi i služio tamo raznim balavcima i matorim drtinama s mešinom kao primer, pa se ipak razni iskompleksirani i isfrustrirani majmuni dernjali na mene i unosili mi se u facu (sigurno po PS-u, jelte) jer sam im zavlačio na finjaka i podrivao autoritet, čak i pretili pritvorom u koji inače nijednom nisam poslat. Uostalom, pitao sam da nam objasniš kako je od TEBE napravila čoveka, a tvoj je odgovor tako što od mene nije. Koju si od dve raspoložive sive ćelije iskoristio da smisliš ovu genijalnu doskočicu, levu ili desnu?Jesi se prenapreg'o tom prilikom?
 
Očigledno po čemu? Poznaješ li me? Ja sam u vojsku otišao u top fizičkoj formi i služio tamo raznim balavcima i matorim drtinama s mešinom kao primer, pa se ipak razni iskompleksirani i isfrustrirani majmuni dernjali na mene i unosili mi se u facu (sigurno po PS-u, jelte) jer sam im zavlačio na finjaka i podrivao autoritet, čak i pretili pritvorom u koji inače nijednom nisam poslat. Uostalom, pitao sam da nam objasniš kako je od TEBE napravila čoveka, a tvoj je odgovor tako što od mene nije. Koju si od dve raspoložive sive ćelije iskoristio da smisliš ovu genijalnu doskočicu, levu ili desnu?Jesi se prenapreg'o tom prilikom?
Pa tako sto nisam kao ti negativni nebitni ego manijak ,eto to vojska pravi od coveka,jer ovaj noz i sekira je isto sta ti radis verbalno
 
Pa tako sto nisam kao ti negativni nebitni ego manijak ,eto to vojska pravi od coveka,jer ovaj noz i sekira je isto sta ti radis verbalno
Nego šta si, pristojni i primereni domaćin, suprug i otac? Na jedno prosto pitanje još uvek nisi odgovorio što je pokazatelj da nemaš ni intelektualni kapacitet da ga shvatiš, kamoli da smisleno odgovoriš. Mora da si propustio te časove u vojsci. Bitno je da za klinačke forice imaš neograničen kapacitet.
 
Nego šta si, pristojni i primereni domaćin, suprug i otac? Na jedno prosto pitanje još uvek nisi odgovorio što je pokazatelj da nemaš ni intelektualni kapacitet da ga shvatiš, kamoli da smisleno odgovoriš. Mora da si propustio te časove u vojsci. Bitno je da za klinačke forice imaš neograničen kapacitet.
Ne propustio sam tvoja naklapanja
 
Izvini, ja sam isto sedamdesetih išao u školu i nismo nosili pomenute rekvizite. Svi smo normalno išli na odmor.
Ne može se nasilje prikazivati kao normalna stvar. To sam prvi put primetio tokom devedesetih.

Зато што си млађи и тек ти је тад израстао кур чић,
па си осетио опасност.

Ја сам мало старији па се то десило раније.

Али знам приче много старијих
који се смеју насиљу данас !

Кажу да су некад у родном крају главе око девојке падале само тако !
У сваком случају сваки други сељак је имао неку физичку фалинку из младости
када је добио батине вилама, секирама, чиме стигну сељаци бију ...
 

Back
Top