Da li ljudi cvrstog morala,mogu da se bave politikom?

baron svemira

Obećava
Poruka
86
Mislim,da covek,koji je odrastao u normalnoj gradjanskoj porodici,koji je dobio solidno obrazovanje,i od detinjstva je usmeren da bude posten,lepo odgojen covek - nema sta da trazi u politici.Politika je jedna prljava "nauka",posao za coveka,kome ni najgora dela,da nekazem nedela,nisu strana.Mislim,da se politicari(bez obzira na ime zemlje,iz koje su) dolaze iz manje vise,istog miljea,iz koga se regrutuju i kriminalci.

Politicari su ljudi,kojim obraz dozvoljava,da ucine bilo kakvu prljavstinu,koja im donosi dobre prihode.Radi licne koristi,uvalice cak i celu zemlju,iz koje su,u velike nevolje. Ko izaziva,sve te nepotrebne i besmislene ratove? Pa ko drugi,do politicari.Oni nece prezati,da njihova zemlja,izgubi hiljade i hiljade,ubijenih i ranjenih ljudi,samo da bi nahranili svoju sujetu (slucaj S.Milosevica) i da bi se u tom ratnom haosu,nakrali milionskim vrednostima.

Jednom recju,politicari su ljudi,koji zasluzuju opsti prezir javnosti.Da zlo bude vece,da su u najboljem slucaju,mediokriteti,a cesto,i to vrlo cesto,ispod tog nivoa!!!:klap::klap::klap::worth::worth::worth::dash::dash::dash::dash::dash::dash:
 
Takva stranka ne postoji, mada bi bilo zanimljivo da je bude. Takvi ne bi obecavali mnogo, ali bi sve obecano mogli da urade. Prvo da izlecimo narod od mitomanije i megalomanije, od ocekivanja da ce neko drugi da sredi probleme.
Prvo mi sveukupno moramo da prestanemo sa zeljom da dajemo mito... onda mozemo da predjemo i na krupnije slucajeve.
 
Jednom prilikom sam u prici sa prijateljem, koji je sitan funkcioner, izneo niz primedbi na rad njegove partije.
Na pitanje dali bi usao u partiji i pokusao da isptavim te greske, reko sam "Ne"
Eto vidis, rece prijatelj, to je problem sto ljudi kao ti nece da se bave politikom , a ima vas dosta.

Sjajan opis. Dok vecina ceka da neko drugi resi... moze samo da bude nezadovoljni jer je neko drugi sredio po stvari po svom (jer svako sredjuje po svojim a ne po tudjim merilima).

A opet, u Srbiji postoji vec milion clanova stranaka... i nista. Funkcioneri se ne boje da nece da budu izglasani sledeci put. Problem je sto unutar stranaka uglavnom vlada kruta disciplina i diktatura. Prost glas obicnih clanova ne znaci puno. Tek ako ih bude dovoljno mnogo, onda mogu da urade nesto.
Mene licno podalje od clanstva upravo drzi to "drzanje linije". Govorim i pisem sta hocu, kad hocu, koliko hocu (a sad kao mod pola stvari i ne napisem).
 
Poslednja izmena:
Jednom prilikom sam u prici sa prijateljem, koji je sitan funkcioner, izneo niz primedbi na rad njegove partije.
Na pitanje dali bi usao u partiji i pokusao da isptavim te greske, reko sam "Ne"
Eto vidis, rece prijatelj, to je problem sto ljudi kao ti nece da se bave politikom , a ima vas dosta.

Ниси хтео да се учланиш у партију због страха од пораза у борби са ветрењачама?


(не мораш да ми одговориш, унапред знам да ћеш рећи. Рећи ћеш да није то већ да је у партијама све шљам а ти си морална громада па ти тамо није место)
 
Slazem se za politicare ,mada ima izuzetaka,evo naprimer Seselj nije bio spreman da se proda ,da proda svoju ideologiju,i zavrsio je u tamnici vec vise od 10 godina a mogao je da se transformise i da danas bude nesto kao dacic,vucic,nikolic

Isto se ne slazem za slobu milosevica,nije milosevic izazvao ubijanje,vec naprotiv uradio je sve da zaustavi rat,cak je prodao svoj vlastiti narod i njegovu teritoriju,prodao je Republiku Srpsku Krajinu,prodao je zapadne opstine RS,U Dejtonu je muslimanima poklonio i Srpski dio Sarajeva za koje su ljudi ginuli 4 godine i za koje je dato hiljade zivota,cak je i Brcko poklonio muslimanima da bi dosao do mira,pa je onda prodao Kosovo

Milosevic nije uveo Srbiju u rat,nije nigde zabiljen ovakav slucaj,dok su Srbi iz RS i RSK ratovali ljudi iz Srbije su se kupali na adiciganliji i cg primoriju ,zasto je izdao i prodao Srbe van avnojebskih granica srbije,zasto nije uveo srbijuu rat ..to je vec drugi par opanaka
 
Другар је након убиства Ђинђића изашао из ДС-а, разочаран дешавањима и људима који су преузелу странку.

Након 5 година, клинци са којима је лепио плакате су носили лепа оделца и млатили добру кинту.Након још 5 година, ти некадашњи клинци су се добрано углавили.

А он - као не каје се, ма важи.
 
Ниси хтео да се учланиш у партију због страха од пораза у борби са ветрењачама?


(не мораш да ми одговориш, унапред знам да ћеш рећи. Рећи ћеш да није то већ да је у партијама све шљам а ти си морална громада па ти тамо није место)

Poceo si da pricas sam sa sobom. To je vec dijagnoza.
 
Takva stranka ne postoji, mada bi bilo zanimljivo da je bude. Takvi ne bi obecavali mnogo, ali bi sve obecano mogli da urade. Prvo da izlecimo narod od mitomanije i megalomanije, od ocekivanja da ce neko drugi da sredi probleme.
Prvo mi sveukupno moramo da prestanemo sa zeljom da dajemo mito... onda mozemo da predjemo i na krupnije slucajeve.


Ти све видиш кроз странке. Тема је "Да ли људи...", а не странке.

А што се тиче "митоманије и мегаломаније" српског народа, где је ти, то, видиш?
 
Sjajan opis. Dok vecina ceka da neko drugi resi... moze samo da bude nezadovoljni jer je neko drugi sredio po stvari po svom (jer svako sredjuje po svojim a ne po tudjim merilima).

A opet, u Srbiji postoji vec milion clanova stranaka... i nista. Funkcioneri se ne boje da nece da budu izglasani sledeci put. Problem je sto unutar stranaka uglavnom vlada kruta disciplina i diktatura. Prost glas obicnih clanova ne znaci puno. Tek ako ih bude dovoljno mnogo, onda mogu da urade nesto.
Mene licno podalje od clanstva upravo drzi to "drzanje linije". Govorim i pisem sta hocu, kad hocu, koliko hocu (a sad kao mod pola stvari i ne napisem).

Platin, pa sistem je tako postavljen . Ako sam kreneš da menjaš nuzno naebeš, jer onaj zbog koga to radiš nema svest o tome .
MILION ČLANOVA STRNAKA je zastrašujuća cifra . Milino ljudi bez stava i morala ... :(
 
Што се тиче теме, може у Швајцарској и Шведској, овде не.

Nije to zbog bogastva vec prosto mentalitet naroda je takav,srbijanci su vecina od zla oca od gore matere,spremni prodati sve za pare,mentalitet da komsiji crkne krava,samo drzavu zajebati i ogrebati se od nje itd

dok naprimer ovi svedjani ili njemci su prosto disciplinovani narodi drugacijeg mentaliteta,kad je bilo bombardovanje Srbije 1999 masa srbijanaca je preplavila Banjaluku a ja navece na tv gledam luku u Italiji Bari i Brindizi hiljade mladih albanaca je doslo iz cijelog svijeta od USA preko evrope da ratuju,nose operemu,nose oruzije i idu rat ,a ovi srbijanci ko zene bjeze...to je razlika u mentalitetu
 
Другар је након убиства Ђинђића изашао из ДС-а, разочаран дешавањима и људима који су преузелу странку.

Након 5 година, клинци са којима је лепио плакате су носили лепа оделца и млатили добру кинту.Након још 5 година, ти некадашњи клинци су се добрано углавили.

А он - као не каје се, ма важи.

Nema to veze, sjebali bi ga cim pokusao da prigviri negde za neku funkciju. Pod uslovom da je posten i castan covek. Takve ne trpe u partiji, znam ohoho takvih koji su izduvali po raznim strankama, cim su rekli A, onda kada su svi graktali B.
 
evo neki dan citam neki dokument da su u NDH tokom rata kako oni kazu domovinskog imali vise od 15 hiljada zahtjeva da lica mladjih od 19 godina da se prikljuce Hrvatskoj vojsci a za to vrijeme momci iz RSK su bjezali u Srbiju i tamo zajedno sa srbijancima dangubili po kafanama,i kupali se na adi ciganliji dok su im komsije i braca krvarili,i onda se pitamo sto smo na dnu
 
Da li je moralna osoba bio knjaz Milos...po svemu sudeci nije..da li je iza sebe ostavio drzavu koja je bila jaca,od one koju je zatekao..jeste.
Nas najveci problem je nasledje komunista,gde se u partiju i na funkciju dolazilo poltronizmom,ulagivanjem...bukvalno negativnom selekcijom kadrova..sad je to kod nas doslo do razvjenog oblika.
 
sve moze

samo se treba izboriti. kao sto su se ovi izborili devedesetih i konacno 2.000-te.

ako si spreman za napor, neizvesnost, zrtve.

ne moze se carstvo zadobiti na duseku sve duvan puseci

sto se tice usa, postoji matematika kolko kosta borba protiv njih. pa ako si spreman...

prouci broj stradalih u faludzi prema broju stradalih usa vojnika.
 
evo neki dan citam neki dokument da su u NDH tokom rata kako oni kazu domovinskog imali vise od 15 hiljada zahtjeva da lica mladjih od 19 godina da se prikljuce Hrvatskoj vojsci a za to vrijeme momci iz RSK su bjezali u Srbiju i tamo zajedno sa srbijancima dangubili po kafanama,i kupali se na adi ciganliji dok su im komsije i braca krvarili,i onda se pitamo sto smo na dnu

Pa znaš kako , nisu se svi Srbi iz Srbije kupali na Adi ... JNA je mobilisala sve što nije uteklo ili nije imalo vezu , a ove tvoje su lovili , ne baš sa uspehom .
 
Da li je moralna osoba bio knjaz Milos...po svemu sudeci nije..da li je iza sebe ostavio drzavu koja je bila jaca,od one koju je zatekao..jeste.
Nas najveci problem je nasledje komunista,gde se u partiju i na funkciju dolazilo poltronizmom,ulagivanjem...bukvalno negativnom selekcijom kadrova..sad je to kod nas doslo do razvjenog oblika.

To kod nas traje od 45-te ... ništa se nije promenilo . Svojom voljom uslaziš iz raznih interesa ....
 

Back
Top