Religija, homoseksualnost, evolucija - drugaciji pristup

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

cvrle77

Iskusan
Poruka
6.857
Posto imamo podatak, da je homoseksualizam, zapravo mutacija na DNK, postavljam sam sebi vec neko vreme pitanje:

Evolucija je tako odradila posao u prirodnom smislu, da homoseksualci, gledano naspram zivotinja, ne mogu imati potomke. Mogu danas, nisu mogli pre 300 godina, ali, homoseksualnost je tihi ubica, pokusaj prirodnog zavrsetka jednog kolena, jedne familije.
Sta ocu da kazem ovom temom.

Elem. Jedini razlog, zasto se homoseksualizam prosirio u proslosti, jeste religija. A evo i zasto.

Zamislite jednog homoseksualca pre 300 godina, kada se za to gubila glava. On je MORAO da se zeni da ima decu, i samim tim, takav gen je doziveo neprirodan produzetak vrste, prisiljen, sto se u prirodi ne bi desilo, kod recimo zivotinja koje su homo.

Prostim recima, da religija nije zabranjivala homoseksualcima brakove, i da ih je prihvatala, evolucija bi ih odstranila. Ovako je njihovo zabranjivanje dovelo do sirenja takvog gena, koji naravno ne mora da se ispolji na prvom sledecem kolenu, vec moze da prodje i tri kolena do novog homoseksualca u porodici.

Ispravite me ako negde gresim oko gena i homoseksualaca.
Moj tekst nije imao nameru da uvredi niti homoseksualce niti vernike, vec je samo pokusaj rekonstrukcije uzrocno-posledicnih dogadjaja.
Vrlo je moguce ni da nisam tacno razumeo sta se desava u natalnom delu i da sam zamenio neke teze, nemojte mi uzeti za zlo.
 
Poslednja izmena:
Ono sto me interesuje, da li se gej gen prenosi zapravo sa kolena na koleno, ili ISKLJUCIVO nastaje u majcinoj utrobi, gde nikada niko u porodici nije bio gej? Kako znamo da kod majcinih predaka, neko nije bio gej, pa joj preneo tu mutaciju, koja kod zene izaziva ovo sto je opisano? Kako znamo da otac nije nekoga u porodici imao gej, ko je preneo gen, koji se tako reaktivira u majcinoj utrobi? Mnogo mi tu ima neodgovorenih pitanja...
 
Ono sto me interesuje, da li se gej gen prenosi zapravo sa kolena na koleno, ili ISKLJUCIVO nastaje u majcinoj utrobi, gde nikada niko u porodici nije bio gej? Kako znamo da kod majcinih predaka, neko nije bio gej, pa joj preneo tu mutaciju, koja kod zene izaziva ovo sto je opisano? Kako znamo da otac nije nekoga u porodici imao gej, ko je preneo gen, koji se tako reaktivira u majcinoj utrobi? Mnogo mi tu ima neodgovorenih pitanja...

Ta teorija da je homoseksualizam genetski poremecaj je velika podmetnuta laz. To je psihicki poremecaj, koji nastaje nakon preteranog predavanja bludnicenju, seksualnom fantaziranju, trazenja zadovoljstva u telesnim nasladama zbog nedostatka ljubavi. Posto covek ne moze da postigne unutrasnje dusevno zadovoljstvo ovim nabrojanim, on pocinje da se predaje sve izopacenijim i izopacenijim vidovima seksa i tako pocinje da stupa i u homoseksualne i ostale neprirodne seksualne odnose. Sluge novog svetskog poretka zele da mislimo da je to genetski da se nista ne bi preduzimalo da se ti ljudi izlece i izbore sa ovim grehom.
 
Ta teorija da je homoseksualizam genetski poremecaj je velika podmetnuta laz. To je psihicki poremecaj, koji nastaje nakon preteranog predavanja bludnicenju, seksualnom fantaziranju, trazenja zadovoljstva u telesnim nasladama zbog nedostatka ljubavi. Posto covek ne moze da postigne unutrasnje dusevno zadovoljstvo ovim nabrojanim, on pocinje da se predaje sve izopacenijim i izopacenijim vidovima seksa i tako pocinje da stupa i u homoseksualne i ostale neprirodne seksualne odnose. Sluge novog svetskog poretka zele da mislimo da je to genetski da se nista ne bi preduzimalo da se ti ljudi izlece i izbore sa ovim grehom.

O.O

Okej, koje činjenice imaš da potkrepiš ovu....."tvrdnju"?
 
U medicini se homoseksualizam uvek izučavao pod poremećajima, tj. devijacijama. To je ne tako davno izmenjeno, pod pritiskom sa zapada. Činjenica je da postoje dve vrste gejeva, oni koji su rođeni sa tom devijacijom i oni koji su to "postali" pod uticajem društva, negativnih doživljaja koje je cecalana spomenula.

prvo, homoseksualizam je društveni pokret i njim se ne bavi medicina, medicina se može baviti homoseksualnošću.
drugo, homoseksualac ne postaješ pod ničijim uticajem, kao što pod ničijim uticajem ne postaješ ni heteroseksualac.
 
naslov je netačan, jer to dvoje može biti povezano, ali nije isto... tamo kaže "zagovornici homoseksualizma..." što se odnosi na zagovornike jednog društvenog pokreta, čiji članovi mogu biti homoseksualci i simpatizeri homoseksualaca.
kapitalista i kapitalizam nije isto, ili komunista i komunizam...to dvoje je povezano, ali ne i isto.
 
pa es ti uopšte pogledao video, bar ovaj drugi?

Da, i uopste ne prica o ovome sto sam ja pitao. Deluje mi kao pola formule, obzirom da se ne spominje da li je u majcinoj liniji, bilo gej ljudi, i da li to moze da utice na to koliko i kako njen organizam luci testosteron, odnosno sta je uzrocnik, da blizanci mogu da budu razliciti, jedan gej, jedan nije. Nisam siguran da ako je ona imala nekog geja u porodici, da to nema apsolutno nikakve veze sa ishodom. Mada, to opet moze da bude samo moje misljenje, ali svejedno, to se ne pominje.
 
Posto imamo podatak, da je homoseksualizam, zapravo mutacija na DNK, postavljam sam sebi vec neko vreme pitanje:

Evolucija je tako odradila posao u prirodnom smislu, da homoseksualci, gledano naspram zivotinja, ne mogu imati potomke. Mogu danas, nisu mogli pre 300 godina, ali, homoseksualnost je tihi ubica, pokusaj prirodnog zavrsetka jednog kolena, jedne familije.
Sta ocu da kazem ovom temom.

Elem. Jedini razlog, zasto se homoseksualizam prosirio u proslosti, jeste religija. A evo i zasto.

Zamislite jednog homoseksualca pre 300 godina, kada se za to gubila glava. On je MORAO da se zeni da ima decu, i samim tim, takav gen je doziveo neprirodan produzetak vrste, prisiljen, sto se u prirodi ne bi desilo, kod recimo zivotinja koje su homo.

Prostim recima, da religija nije zabranjivala homoseksualcima brakove, i da ih je prihvatala, evolucija bi ih odstranila. Ovako je njihovo zabranjivanje dovelo do sirenja takvog gena, koji naravno ne mora da se ispolji na prvom sledecem kolenu, vec moze da prodje i tri kolena do novog homoseksualca u porodici.

Ispravite me ako negde gresim oko gena i homoseksualaca.
Moj tekst nije imao nameru da uvredi niti homoseksualce niti vernike, vec je samo pokusaj rekonstrukcije uzrocno-posledicnih dogadjaja.
Vrlo je moguce ni da nisam tacno razumeo sta se desava u natalnom delu i da sam zamenio neke teze, nemojte mi uzeti za zlo.
This is sooooo..

118057.gif
 
Evo idem opet da pogledam, mozebiti da sam nesto propustio...nije iskljuceno. Napomenuo sam na pocetku da je to moguce.

EDIT: evo pogledao, i recnik koji narator koristi, implicira na to da nauka jos uvek nema 100% vidjenje na to kako nastaje gej i koji sve faktori uticu. Tako da, ne mogu zaista da formiram misljenje na osnovu parcijalnih podataka, niti da verujem u jedno ili drugo. Nije bas najbolji video za primer. "Scientists believe" to kad cujem, ni ne gledam dalje video...
 
Poslednja izmena:
da se 100% zna koje su tvrdnje netacne, a to je da se zna koja je tvrdnja tacna.

ne ide to tako, jer bi se u protivnom svaka izmišljotina uzimala za teoriju, a to onda nema veze sa naukom.
uzgred, nisi jedini koji je došao na ideju da postoji jedan mutirani gej gen, to se pretpostavilo, istraživalo, opovrglo. znači znamo da to nije tačno.
 
Kako ne ide? Ako znas sta je tacno, automatski znas i da je svaka druga pretpostavka netacna, ako ne znas sta je tacno, samo pretpostavljas sta je netacno.
Sto se tice gena, nedovoljna informisanost. Moracu to bolje da izucim, mada, osnova u koju sam do sada verovao, jeste da oni nemaju uticaja na to i da biti gej nije imati izbor pri odabiru. Bar sto se toga tice, i dalje je to tako. :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top