O trgovcima

Dionys

Iskusan
Poruka
5.109
Trgovina je, prema svom bicu, satanisticka. Trgovina, kreditni izvjetaj, je iznajmljivanje kojim se pretpostavlja: daj mi, da ja tebi ne bi.
- Duh onih koji se bave trgovinom je sasvim neispravan.
- Trgovina je prirodna, zbog toga je nepopularna.
- Najmanje beskrupulozan medju svim trgovcima je onaj koji kaze: budimo vrli, da bismo vise zaradili od budala koje su porocne. Za trgovca je sama iskrenost spekulacija u vezi zarade.
- Satan je jer je jedan oblik egoizma --

- Nietzsche

Ne cini li vam se to tako u vezi trgovaca? Da je sa njima tesko razgovarati ako u tome ne vide neku korist...
 
Trgovina je, prema svom bicu, satanisticka. Trgovina, kreditni izvjetaj, je iznajmljivanje kojim se pretpostavlja: daj mi, da ja tebi ne bi.
- Duh onih koji se bave trgovinom je sasvim neispravan.
- Trgovina je prirodna, zbog toga je nepopularna.
- Najmanje beskrupulozan medju svim trgovcima je onaj koji kaze: budimo vrli, da bismo vise zaradili od budala koje su porocne. Za trgovca je sama iskrenost spekulacija u vezi zarade.
- Satan je jer je jedan oblik egoizma --

- Nietzsche

Ne cini li vam se to tako u vezi trgovaca? Da je sa njima tesko razgovarati ako u tome ne vide neku korist...
Ma čito je prve prevode Talmuda,pa pošto vido da će da plati kamatu ješama (a kome drugom???:mrgreen:)popizdio
i ostrvio se na njih...
Po Talmudu je dozvoljeno nejevrejima naplatiti kamatu na kamatu...
I: trgovina novcem je među najvišim oblicima trgovine...Samo je trgovina informacijama profitabilnija...
Inače-lično JHVE odobrava poštenu trgovinu jevrejima...On je i garant...:hahaha:
 
Dionys, ti treba da prilozis jednu stovolovku u ime nastanka trave, nastanka jezika, i nastanka trgovine
to su bili okidaci covekovog napretka, i pljuvanje po nekom ta tri, odnosno po trgovini, licemerno je sve dok ne jedes ono sto si sam zasadio - nosilac trgovine je kupac, ne prodavac
 
E, moj Dionizijuse,...

kada sam ti ja pricao o Gojama, a ti meni : "sinak, ja tebe niš ne razumem..."

To ti je duplo golo, ali vidim da napreduješ oko svih stvari koje pre nisi razumeo u mojim povicima...

Gledaj sada ono što tek počinješ da kapiraš
Uzgajati Stoku je jedno,
a drugo je uzgajati Goje.
Kada uzgojiš Goje tek tada prodaješ šta hoćeš I koliko hoćeš

--
Nisi ti mene razumeo pre,... ne,ne,...
 
Poslednja izmena:
Trgovina je, prema svom bicu, satanisticka. Trgovina, kreditni izvjetaj, je iznajmljivanje kojim se pretpostavlja: daj mi, da ja tebi ne bi.
- Duh onih koji se bave trgovinom je sasvim neispravan.
- Trgovina je prirodna, zbog toga je nepopularna.
- Najmanje beskrupulozan medju svim trgovcima je onaj koji kaze: budimo vrli, da bismo vise zaradili od budala koje su porocne. Za trgovca je sama iskrenost spekulacija u vezi zarade.
- Satan je jer je jedan oblik egoizma --

- Nietzsche

Ne cini li vam se to tako u vezi trgovaca? Da je sa njima tesko razgovarati ako u tome ne vide neku korist...

je li a od cega ti zivis?sam pravis svoju hranu imas svoj bunar?s koje cuke nam se ti javljas?
 

U Jerusalemu Dionise...
Ti izgleda bi rado vodu na vodenicu IH koji proterao tergovce iz Hrama...:hahaha:
Videlo se šta je to proizvelo:anatema na trgovce i trgovinu je saterala zapad u
mračni srednji vek! ! !
To je izgleda tebi i takvima milo:neprikosnovena vlast feuda i plemstva jalovog...
Brži obrt robe i kapitala znači uvečanje BND pri čemu samo treba voditi računa da banke i bankari ne osvoje vodeću ulogu! ! !
Ko treba da ima vodeću ulogu? ? ?
Kod nas bi valjalo da Apelacioni sud bude konačna Reč!
Najumniji ljudi treba da vode državu i ja bih rado da se oformljava Velika Skupština koja
bi nominovala kandidate za predsednika,premijera , ministre,sudije vrhovnog suda(i apelacionog),
te još neke ključne rukovodioce u državi...A Veliku skupštinu da čine delegati rektorata univerziteta,
akademije nauka,Skupštine države,kulturnih asocijacija i vodećih sindikata...
Najviša,zakonodavna vlast bi se i dalje birala kao do sada...
Suludo mišljenje o dekadenciji pripada nesposobnima i impotentnima duhom! ! !
Dekadencija zahvata opapučene opanke-intelektualna elita grabi napred ne obazirući se previše na Farme i slićne
subkulturne recidive...
A potsticanje potrošnje ubrzava razvoj (štednja u državi je kontraproduktivna i vodi u recesiju,a racionalnost vlasti je nešto
sasvim drugo-to je put u efikasnost!) i dobar marketing i razvijanje marketinčkih (trgovačkih) funkcija je najefikasnije ulaganje u razvoj! ! !
Ovo se učilo i u socijalističko vreme,ne vidim gde smo se pogubili u ekonomskim naukama! ! !
 
I biljke trguju...
I životinje trguju ...
Najbolji trgovci su paraziti ima ih raznih biljke, pičurke, životinje... kad ti se nakače pih ! (ko visa revolving kartica)

naravno to se ne radi vrednosnim papirima...

---
E, ima i takvih ljudi, trgovina novcem, papirima, dugovima i ostali špekulanti su paraziti ove planete ... e te ćemo eliminisati ... hirurgijom ili Mi ili Oni...
 
I biljke trguju...
I životinje trguju ...
Najbolji trgovci su paraziti ima ih raznih biljke, pičurke, životinje... kad ti se nakače pih ! (ko visa revolving kartica)

naravno to se ne radi vrednosnim papirima...

---
E, ima i takvih ljudi, trgovina novcem, papirima, dugovima i ostali špekulanti su paraziti ove planete ... e te ćemo eliminisati ... hirurgijom ili Mi ili Oni...
MI! ! !
Ima da vas prodamo onim curama na ostrvo Lezbos...:hahaha::rotf:

- - - - - - - - - -

Ej,MISTIK...Da ik pitamo da li znaju ša je UTOPIJA ?:lol:
 
Trgovina bi se mogla odvijati i bez maloprodajnih trgovaca. Proizvodjaci bi mogli da sagrade velike trzne centre i ponude robu po fabrickim cijenama ...

Isto tako kultura i obrazovanje bi se mogli odvijati bez prinude drzave, tako da ni ona ne bi morala ubirati porez na trgovinu.
 
Čuj njega ...kako zbori globalno..., a namo nam prodaje Ničea i Nadčovečuljka...

Ako si ti učestvovao u izradi jednog nacrta bilo koje regulative, ja sam Šinobus
 
Trgovina bi se mogla odvijati i bez maloprodajnih trgovaca. Proizvodjaci bi mogli da sagrade velike trzne centre i ponude robu po fabrickim cijenama ...

ok, vazi. idem ja sada u trzni centar Starka da kupim cokoladnu bananicu, pa cu do Dove trznog centra da kupim sapun, pa taman usput do trznog centra Dijamanta da kupim mami ulje

sve po fabrickim cenama, jedinim faktorom boljitka <3
 
Trgovina bi se mogla odvijati i bez maloprodajnih trgovaca. Proizvodjaci bi mogli da sagrade velike trzne centre i ponude robu po fabrickim cijenama ...

Isto tako kultura i obrazovanje bi se mogli odvijati bez prinude drzave, tako da ni ona ne bi morala ubirati porez na trgovinu.
Vrati se na Ničeov moral-ovo ne znaš...
Trgovinski lanci i snabdevanje su neminovnost višemilionske populacije...
Organizaciju ,transport i distribuciju neko mora da izdržava...Ko Mara u kriv...:mrgreen:
 
Poslednja izmena:

Back
Top