"Vidovdan je mit koji nas tera u nazad"

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.404
"Kraj mita koji nas tera unazad"
petak 28.06.2013 | 19:16 | Izvor: B92, Tanjug | Komentari: (126) | Pošaljite komentar

Kruševac -- Srbija je ovim Vidovdanom promenila mit koji nas je dugo terao da gledamo unazad i preokrenula tok svoje istorije, poručili premijer i vicepremijer u Kruševcu.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=06&dd=28&nav_category=1262&nav_id=727374

Da li se slazete sa ovim izjavama?

Po meni izjave su skandalozne i veleizdajnicke.

Vidovdan je mit koji nas je pet vekovao podsticao da se oslobodimo tudjinske vlasti i ponovo ujedinimo. Na tom mitu su vaspitani heroji sa Misara i Cegra, Javora, iz komitskog cetovanja pre balkanskih ratova, sa Kumanova, Bregalnice, Cera, Kolubare, albanske golgote i Solunskog fronta. Taj mit nam je dao jednog Dositeja, Vuka, Njegosa, Branka Radicevica, Zmaja, Rakica, Disa, Ducica i mnoge druge. Ali sta o tome znaju - Vucic i Dacic?
 
Poslednja izmena od moderatora:
hahahahhahahhahahaha .....

Koji retardi ... oni ce da promene svest Srba ..... pa ,mogo vecim frajerima za ovih 700 godina to nije uspelo -pocev od Sulejmana Velicanstvenog , preko Mehmeda Osvahaca , do Franje Josipa , Hitlera , Musolinija , Klintona , Busa , Blera , Kola ....

Taj tandem izdajnika i slina je prso u glavu ...

Којих Срба? :lol:
Изађи мало међу ову омладину до 20 година, не знају ни шта је Видовдан. Носе мајице са америчким заставама, Милошевића сматрају кривим за 1999. и сматрају да је утицај САД позитиван. Какви црни Срби, пробуди се, нема тога више. Полако изумиремо, ко диносауруси.

Што се нико не буни за ово што се дешава? Само знате да причате и каките. Турци дигли устанак због трга, а ми ништа због нечег милион пута већег од тог трга.
Где сте бре сви? Што не вратите Косово, а? Што не смете да идете доле да га вратите? Плашите се САД-а, јел?
 
...njegovo i sva druga imena u srbiji skrnave svi koji siromase srpsku nejac...neznalice, defetisti, oportunisti raznih boja...pre svih lazne patriote koje ni p od puske nisu videle, nista za drzavu i narod nisu uradili, oni koji samo traze, a nista ne daju (kao tihi)...nece se major osvrnuti na mene, vec na vas, vas koji bi zarad neceg laznog cime sami sebe kitie, a ne pripada vam...sramote, sramote...kokosari i dzukele...sta vi znate o borbi za slobodu...kolko ste mrtvih drugova ozalili...
 
Којих Срба? :lol:
Изађи мало међу ову омладину до 20 година, не знају ни шта је Видовдан.
Кад би то било тако не би се крме и чиповани оволико трудили.
Носе мајице са америчким заставама,
Те мајице носиле су и генерације оних који су 1999. сузбиле инвазију арнаутске регуларне војске, ОВК и француских легионара.
Милошевића сматрају кривим за 1999. и сматрају да је утицај САД позитиван. Какви црни Срби, пробуди се, нема тога више. Полако изумиремо, ко диносауруси.

Што се нико не буни за ово што се дешава? Само знате да причате и каките. Турци дигли устанак због трга
Апсолутно!:hahaha:
, а ми ништа због нечег милион пута већег од тог трга.
Где сте бре сви? Што не вратите Косово, а? Што не смете да идете доле да га вратите? Плашите се САД-а, јел?
Мислиш тако одеш и вратиш Космет, а?
Па тако ни кредит за бицикл не би добио.
 
...jeste li bili danas u crkvi, jeste ki darivali ikonu, jeste li se setili da je na danasnji dan probijen koridor...to je najveca srpska pobeda na vidovdan...na danasnji dan se djeneral novica simic prostao modricom zajedno sa 16. "garavom" i 1. okb...koliko vas zna za to, patriote...

to je mit koji nas tera u nazad

ko i sve druge bitke i borbe za slobodu

Jel slusas ti Vucica i Dacica?
 
to je mit koji nas tera u nazad

ko i sve druge bitke i borbe za slobodu

Jel slusas ti Vucica i Dacica?

...sve su nas bitke povukle unazad...da si bio i u jednoj, znao bi o cemu govorim...znas li ijedno ratno siroce...oni znaju o cemu govorim...nijedna nije herojska ma kako bila znacajna...heroji se ne vracaju...oni koji se vrate ne govore o tome...zato sluze novinari u zadnje vreme...i patriote na internetu...
 
Кад би то било тако не би се крме и чиповани оволико трудили.Те мајице носиле су и генерације оних који су 1999. сузбиле инвазију арнаутске регуларне војске, ОВК и француских легионара. Апсолутно!:hahaha:Мислиш тако одеш и вратиш Космет, а?
Па тако ни кредит за бицикл не би добио.

Серете, једино то и знате :)
Могу вам само рећи да од тих ваших патриотских Срба нема ништа. Боли њих куррац и за КиМ и за ЕУ.

А Турцима видим лоше, горе него нама.
 
Серете, једино то и знате :)
Могу вам само рећи да од тих ваших патриотских Срба нема ништа. Боли њих куррац и за КиМ и за ЕУ.

А Турцима видим лоше, горе него нама.
Добар ти одговор таман спрам аргумената!
А Турци се дигли у преко педесет градова широм земље због дрвећа на тргу Таксим у Константинопољу.
:cepanje:
Ово само напредњачки трол може изјавити!
:tambalamba:
 
Добар ти одговор таман спрам аргумената!
А Турци се дигли у преко педесет градова широм земље због дрвећа на тргу Таксим у Константинопољу.
:cepanje:
Ово само напредњачки трол може изјавити!
:tambalamba:

Па дабоме, због трга. Јок дићи ће због тога што им је лоше ко нама :lol:

Е мој ти, џаба ти што си Познавалац ствари, када немаш појма шта сам ја уопште.
 
Poslednja izmena:
Од данас нови мит

Борба за слободу - смртна казна
Ако дође до избора изгубити нешто али остати човек или добити нешто али постати нечовек и неко се определи за прву опцију - смртна казна у случају друге опције да му се да највећа светиња данашњега српства ЗЕЛЕНО СВЕТЛО
 
Па дабоме, због трга. Јок дићи ће због тога што им је лоше ко нама :lol:

Е мој ти, џаба ти што си Познавалац ствар, када немаш појма шта сам ја уопште.
И у још 50+ градова због трга у Констнтинопољу?
И не морам да знам ко си, очигледно је.
 
...njegovo i sva druga imena u srbiji skrnave svi koji siromase srpsku nejac...neznalice, defetisti, oportunisti raznih boja...pre svih lazne patriote koje ni p od puske nisu videle, nista za drzavu i narod nisu uradili, oni koji samo traze, a nista ne daju (kao tihi)...nece se major osvrnuti na mene, vec na vas, vas koji bi zarad neceg laznog cime sami sebe kitie, a ne pripada vam...sramote, sramote...kokosari i dzukele...sta vi znate o borbi za slobodu...kolko ste mrtvih drugova ozalili...

Gomilu prijatelja i jednog clana porodice. Ozalih i neprezalih.
 
И у још 50+ градова због трга у Констнтинопољу?
И не морам да знам ко си, очигледно је.

Наравно, тај трг је светиња Истанбула (не Константинопоља), на том се месту Сулејман Величанствени попишао.

Очигледно је да сам напредњак? :lol:
Много си самоуверен у своје ''знање''
 
Наравно, тај трг је светиња Истанбула (не Константинопоља), на том се месту Сулејман Величанствени попишао.

Очигледно је да сам напредњак? :lol:
Много си самоуверен у своје ''знање''
:rotf:
Због попишаног трга, који постоји још пре Мехмедовог заузимања Константинопоља, су се дигли Анкара, Измир, Ерзурум, Ван....
:cepanje:
:tambalamba:
Где ли вас вУЧКо тако упућене ископава?
 

Back
Top