Edward Snowden, izdajnik ili heroj?

На крају ће бити само још један шрафић у америчкој пропагандној машини...
Лик није рекао ништа што се већ није знало и о чему се није причало, разлика је само у томе што је неко одлучио да се о тој причи да публицитет.
НА крају ће имати исти ефекат као и све досадашње „сензације“ овог типа: службе ће се прегруписати, закони ће бити строжији, народ ће добити још једну потврду о постојању непријатеља државе, а остатак света ће добити још једну лекцију да је Америчка аминистрација главна на светском нивоу јер могу да раде шта год пожеле, могу да знају све што пожеле, и не постоји ниједан закон који они морају да поштују кад су други народи и државе у питању....
 
На крају ће бити само још један шрафић у америчкој пропагандној машини...
Лик није рекао ништа што се већ није знало и о чему се није причало, разлика је само у томе што је неко одлучио да се о тој причи да публицитет.
НА крају ће имати исти ефекат као и све досадашње „сензације“ овог типа: службе ће се прегруписати, закони ће бити строжији, народ ће добити још једну потврду о постојању непријатеља државе, а остатак света ће добити још једну лекцију да је Америчка аминистрација главна на светском нивоу јер могу да раде шта год пожеле, могу да знају све што пожеле, и не постоји ниједан закон који они морају да поштују кад су други народи и државе у питању....

da, ali će i oni zbog kojih nsa navodno vrši kontrolu internet komunikacije, teorirsti, postati još oprezniji što je i realno za očekivati..recimo, nije isključeno da se golubovi pismonoše ponovo nađu u upotrebi:lol:

ali kako vidim, i mi konja za trku imamo. doduše kod nas je to sve po zakonu i transparentno:lol:

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=06&dd=13&nav_category=206&nav_id=722475
 
Да Србија има неке масовне шпијунске програме, па да их неко компромитује и удари на велика звона... је л' би и тај био херој или би смо га мрзели к'о Немца?

Или Рус, рецимо. Неки Рус обзнани да Руси шпијунирају целу Америку и читав свет, и онда побегне за Њујорк.

Хвалили би га по овом форуму, а? Или можда не?
 
Edvard Snouden je jedan od najvecih heroja kojeg Amerika ima u istoriji, jer je rizikovao zivot da americkim gradjanima da dokaze, da njihova vlada krsi njihova osnovna gradjanska i ljudska prava koja im garantuje americki ustav u ime "borbe protiv terorizma".

Snouden je dokazao da u americi nema demokratije vec da vlada fasizam.
 
Да Србија има неке масовне шпијунске програме, па да их неко компромитује и удари на велика звона... је л' би и тај био херој или би смо га мрзели к'о Немца?

Или Рус, рецимо. Неки Рус обзнани да Руси шпијунирају целу Америку и читав свет, и онда побегне за Њујорк.

Хвалили би га по овом форуму, а? Или можда не?
Ne,naravno.
Mi kao narod volimo da ukažemo na licemerje i drugima i jedni drugima.Takođe,u gomili subjektivnih,uvek se nađe jedan objektivan koji svojom objektivnošću lako može da ućutka i posrami sve subjektivce oko sebe.Dokle ćemo tako?Svi na svetu su licemeri i svi su subjektivni.Svako stvari posmatra isključivo iz svog ugla.Vreme je da i mi postanemo takvi.
Dakle,s' obzirom da nam je američke dominacije preko glave (kao i mnogima u svetu) i da smo mi ebali ježa u leđa u vreme kada je njihova dominacija bila na vrhuncu,smatraćemo Snowdena i svakog sličnog njemu herojem.Kada bi neki Srbin otkrio srpske špijunske programe :D (da takvi postoje),bio bi teško đubre,strani plaćenik i domaći izdajnik,poturica,pakovanje: Nataša Kandić&žene u crnom&Čeda prašak (3 u 1) i tome slično.
 
И ја мислим баш тако, ал' онда је глупо да хвалимо Сноудена зато што је принципијелни борац за слободу и истину.

Хвалимо га лепо зато што је ударио шамар Америци коју мрзимо, не осврћући се на детаље и наше сопствене принципе итд, и онда смо барем искрени. Мислим, наравно, јбг, зашто је битно бити искрен... није уопште, али макар на овако бесмисленим местима нема потребе за хипокризијом.
 
И ја мислим баш тако, ал' онда је глупо да хвалимо Сноудена зато што је принципијелни борац за слободу и истину.

Хвалимо га лепо зато што је ударио шамар Америци коју мрзимо, не осврћући се на детаље и наше сопствене принципе итд, и онда смо барем искрени. Мислим, наравно, јбг, зашто је битно бити искрен... није уопште, али макар на овако бесмисленим местима нема потребе за хипокризијом.
Svejedno.Svugde i na svakom mestu treba da se ugledamo i postupamo kao oni koji su uspeli u današnjem svetu.Dakle,hvalićemo Snowdena jer makar na trenutak zapišao SAD a to nećemo priznati.Govorićemo da ga hvalimo jer se bori i stavlja život na kocku zbog istine i slobode.Moramo da treniramo licemerje na svakom mestu pa čak i na forumu.Tako to rade Hrvati,Bošnjaci,Albanci (što nas je dovelo u lošu poziciju ' 90.-ih),ali i većina naroda u Evropi+Ameri.SAD su ' 90.-ih ,na vrhuncu svoje moći, morale da izmišljaju da se navodno bore za uspostavljanje demokratije,ljudskih prava,te da spašavaju ugrožene Albance,ali i Srbe same od sebe,te su iz najbolje namere ispraznile svoje prenatrpane lagere nad našim glavama čak nazivajući svoju akciju "Milosrdni anđeo".Bili su toliko jaki da su mogli samo da kažu "Uradićemo to jer je to u našem interesu,a i mnogo smo jaki,tako da nema razloga da se protivite našoj odluci.Može nam se".Ali,ne,smatrali su da je bolje biti licemeran.Treba da učimo od njih.
 

Back
Top