Covek sa vise zena ili samo jedna?!

Znaci covek koji je ozenjen sa vise zena moze uci u Carstvo Nebesko, jel tako?

To i ja verujem!

Па пази, формула или трик за улажење у Царство Небеско је да волиш.
Ако имаш више жена за вољење ти улазиш преко реда у ЦН :mrgreen:

- - - - - - - - - -

Muslimanska posla. :roll:

А ти не би волела да имаш више мужева и да ти сваки угађа? :D
 
Па пази, формула или трик за улажење у Царство Небеско је да волиш.
Ако имаш више жена за вољење ти улазиш преко реда у ЦН :mrgreen:

- - - - - - - - - -



А ти не би волела да имаш више мужева и да ти сваки угађа? :D

Neko ima jednu zenu i ne usreci je. Neko ima 12 i svaku usreci! Zar nije bolji onaj koji usreci vise ? (:
 
Istina da ovo ima veze sa muslimanima, ali ja nisam musliman! (:

Ma jasno je, ako si Srbin on mora imati 1 ženu, ko je musliman onda on ima više. Biraj!

Па пази, формула или трик за улажење у Царство Небеско је да волиш.
Ако имаш више жена за вољење ти улазиш преко реда у ЦН :mrgreen:

- - - - - - - - - -

А ти не би волела да имаш више мужева и да ти сваки угађа? :D

U bre, bolela bi me glava od njih. :D

Neko ima jednu zenu i ne usreci je. Neko ima 12 i svaku usreci! Zar nije bolji onaj koji usreci vise ? (:

Ma to može samo Pera. :lol:
 
Neko ima jednu zenu i ne usreci je. Neko ima 12 i svaku usreci! Zar nije bolji onaj koji usreci vise ? (:

Па то ти кажем :mrgreen: Ти што волу више и усрећују они улазе преко реда.

А сад без спрдње. У Старом Завету неки познати људи као Аврам и Јаков су имали више жена. Јаков је са својом вољеном женом, са својом наметнутом женом и са још 2-3 робиње/слушкиње направио 12 синова од којих су настали 12 јеврејских племена. Аврам је имао 2 сина, једног од Саре, другог исто од слушкиње.
Мада неки кажу да је оправдање за то како је Бог желео да створи свој народ па је то одобравао.

Овако гледано, ако се 2 или више жена слажу и не свађају што да не. Потомство је битно, Бог каже: Рађајте се и множите и напуните земљу.
Али у данашње доба то је немогуће и није добро. Чак је живот са једном женом мука, а камоли са 2 или више. Свађале би се, уништиле породицу, кућни буџет не би постојао, муж би отишао у затвор јер би свака тражила алиментацију за своју децу.

Ја сам искрено за моногамију, мада бих и волео да живим ко султани, ко не би. Али ипак једно.
 
Па то ти кажем :mrgreen: Ти што волу више и усрећују они улазе преко реда.

А сад без спрдње. У Старом Завету неки познати људи као Аврам и Јаков су имали више жена. Јаков је са својом вољеном женом, са својом наметнутом женом и са још 2-3 робиње/слушкиње направио 12 синова од којих су настали 12 јеврејских племена. Аврам је имао 2 сина, једног од Саре, другог исто од слушкиње.
Мада неки кажу да је оправдање за то како је Бог желео да створи свој народ па је то одобравао.

Овако гледано, ако се 2 или више жена слажу и не свађају што да не. Потомство је битно, Бог каже: Рађајте се и множите и напуните земљу.
Али у данашње доба то је немогуће и није добро. Чак је живот са једном женом мука, а камоли са 2 или више. Свађале би се, уништиле породицу, кућни буџет не би постојао, муж би отишао у затвор јер би свака тражила алиментацију за своју децу.

Ја сам искрено за моногамију, мада бих и волео да живим ко султани, ко не би. Али ипак једно.

Sve si dobro rekao, samo bih dodao ovo: Bog je za Davida rekao da je po njegovoj volji, i da je covek po njegovom srcu! A znamo svi koliki je David bio zenskaros! (:
 
Па то ти кажем :mrgreen: Ти што волу више и усрећују они улазе преко реда.

А сад без спрдње. У Старом Завету неки познати људи као Аврам и Јаков су имали више жена. Јаков је са својом вољеном женом, са својом наметнутом женом и са још 2-3 робиње/слушкиње направио 12 синова од којих су настали 12 јеврејских племена. Аврам је имао 2 сина, једног од Саре, другог исто од слушкиње.
Мада неки кажу да је оправдање за то како је Бог желео да створи свој народ па је то одобравао.

Овако гледано, ако се 2 или више жена слажу и не свађају што да не. Потомство је битно, Бог каже: Рађајте се и множите и напуните земљу.
Али у данашње доба то је немогуће и није добро. Чак је живот са једном женом мука, а камоли са 2 или више. Свађале би се, уништиле породицу, кућни буџет не би постојао, муж би отишао у затвор јер би свака тражила алиментацију за своју децу.

Ја сам искрено за моногамију, мада бих и волео да живим ко султани, ко не би. Али ипак једно.

Bog je jasno rekao, jedna žena i jedan muškarac, znate kako ono piše na početku, 'Za to će ostaviti čovek oca svojega i mater svoju i PRILEPIĆE SE K ŽENI SVOJOJ I BIĆE DVOJE JEDNO TELO.'
Jasan je Božji zakon, ali ljudi ne vole da slušaju i poštuju NJegov zakon pa rade u svoju korist ali i na svoju štetu, što više osoba u životu to je veća glavobolja!

- - - - - - - - - -

Ко што би и нас болела глава од вас, жене су ко кокошке, а ја не бих волео да сам петао у кокошињцу, не подносим буку и кокодакање:)

E super, da razilazimo svako na svoju stranu. :zper:
 
Sve si dobro rekao, samo bih dodao ovo: Bog je za Davida rekao da je po njegovoj volji, i da je covek po njegovom srcu! A znamo svi koliki je David bio zenskaros! (:

Сваки човек је по Његовом срцу. Сваки човек греши, али је поента не остати у греху. Има изрека: ''Људски је грешити, сатански је остати у греху''.
Исус је рекао да је најјкраћи пут до Царства Божијег љубав према ближњем. Е сад то је, поготово данас, на изглед тешко. Треба волети свакога, и непријатеље.
 
Bog je jasno rekao, jedna žena i jedan muškarac, znate kako ono piše na početku, 'Za to će ostaviti čovek oca svojega i mater svoju i PRILEPIĆE SE K ŽENI SVOJOJ I BIĆE DVOJE JEDNO TELO.'
Jasan je Božji zakon, ali ljudi ne vole da slušaju i poštuju NJegov zakon pa rade u svoju korist ali i na svoju štetu, što više osoba u životu to je veća glavobolja!

- - - - - - - - - -



E super, da razilazimo svako na svoju stranu. :zper:

Bog je za Davida rekao da mu je po volji i da mu je po srcu...
 
Bog je jasno rekao, jedna žena i jedan muškarac, znate kako ono piše na početku, 'Za to će ostaviti čovek oca svojega i mater svoju i PRILEPIĆE SE K ŽENI SVOJOJ I BIĆE DVOJE JEDNO TELO.'
Jasan je Božji zakon, ali ljudi ne vole da slušaju i poštuju NJegov zakon pa rade u svoju korist ali i na svoju štetu, što više osoba u životu to je veća glavobolja!

Да, али како онда Аврам и Јаков имају више жена а Божји су људи?


E super, da razilazimo svako na svoju stranu. :zper:

Што, дирн'о сам те у живац? :mrgreen:
 
Сваки човек је по Његовом срцу. Сваки човек греши, али је поента не остати у греху. Има изрека: ''Људски је грешити, сатански је остати у греху''.
Исус је рекао да је најјкраћи пут до Царства Божијег љубав према ближњем. Е сад то је, поготово данас, на изглед тешко. Треба волети свакога, и непријатеље.

Da li znas za koje 2 osobe je Bog rekao da su po njegovoj volji? DAVID i ISUS

- - - - - - - - - -

Slabo razumeš još manje razumeš Božji zakon. Nema tu privilegije za koga, sve jednako.

Da li znas za koje 2 osobe je Bog rekao da su po njegovoj volji? DAVID i ISUS
 
Да, али како онда Аврам и Јаков имају више жена а Божји су људи?




Што, дирн'о сам те у живац? :mrgreen:

Nisu poslušali Boga, oni bili isti kao vi, što više žene a posle samo kukaju kako žene ne valjaju. :lol:

Ma jok...

- - - - - - - - - -

Da li znas za koje 2 osobe je Bog rekao da su po njegovoj volji? DAVID i ISUS

- - - - - - - - - -



Da li znas za koje 2 osobe je Bog rekao da su po njegovoj volji? DAVID i ISUS

A Mojsije? Ilija?....
 
Nisu poslušali Boga, oni bili isti kao vi, što više žene a posle samo kukaju kako žene ne valjaju. :lol:

Ma jok...

- - - - - - - - - -



A Mojsije? Ilija?....

Za Mojsija je rekao da je "covek krotak".

- - - - - - - - - -

Za Mojsija je rekao da je "covek krotak".

Stvarno u celoj Bibliji je Bog samo za Davida i Isusa rekao da su po njegovoj volji, bas tim recima! (ali proverite vi to jos ako sumnjate jer ni ja nisam siguran, ali koliko znam ili mislim da znam tim recima je samo rekao za Isusa i Davida)
 
On je izveo pola miliona jevreja iz Egipta, pre i posle niko to ne bi mogao, tako da je on ravan sa Davidom, Solomunom, Ilijom, .....sve istorijske ličnosti su deo Božjeg plana, svi vrednuju u Božjim očima, nema veće ili manje, čak i apostoli.

Sve to stoji sto si rekla, ali poenta je da je Bog samo za Davida i Isusa rekao da su po njegovom srcu i da su mu dragi. Svaki covek jeste drag Bogu to stoji, ali poenta je da je u Bibliji samo Bog rekao za Davida i Isusa. Zasto nije za Adama? Evu? Isusa Navina? Itd...
 

Back
Top