Šta znači biti javna ličnost?

gost 129086

Buduća legenda
Poruka
27.222
Da li neko jednom bio upisan u novine, postao je javna ličnost ili samo to je usput? Ostale štampe samo ga kopiraju i tako se brzo širi vest, ali ostaje u senci jer ne ističe sebe.

Javne ličnosti koje postepeno eksponiraju u javnost i počinje javan život, u centru je pažnje, razgalaša na sve strane o sebi, privlače pažnju sitnim cakama i forama, samo da ništa ne rade?
 
Ne znam ne smatram Bobana Zivkovica iz Malog Tibica javnom licnoscu jer je dao izjavu u novinama kako selo propada ili sta vec, to je covek koji je jednostavno nesto uradio i dospeo u novosti.

Zna se ko su javne licnosti, one koje zive (i umiru) od stane nase paznje i kojima je to glavni nacin zarade. Opet, ja sam to vezao za pevace i politicare, ali javne licnosti mogu biti i naucnici, profesori na fakultetima koji se pojavljuju u novinama, pisu kolumne, ili cesto iznose svoje misljenje javno na TV ili lokalnim novinama.
 
Jer mislis na osobe koje imaju zelju da sebi kazu i zadaju ili plate , takav cilj , da ce postati javna licnost , i to nekim svojim chinom ,delanjem ili gluposcu ,,, ili na neku drugu licnost kojom je javnost odusevljena ili samilosna , pa sama javnost daje prostor slobodnom delovanju te licnosti , stapajuci se sa njenim uspesima ili neuspesima , njenim idejama i stvaralastvom .
 

Back
Top