Da li biste živeli i radili u EU?

Da li biste se preselili u ovaj deo EU ali iskreno?

  • da

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Kao prvo, pozdrav svima posle dužeg vremena i ovo se pitanje pre svega odnosi na drugosrbijaše:

Da li biste radili i živeli u Bugarskoj, Rumuniji, Mađarskoj, Slovačkoj, Češkoj, Poljskoj, Litvaniji, Letoniji, Estoniji ili Hrvatskoj? Dakle, da li biste se preselili u neku od ovih zemalja? Ovo su sve države članice EU osim HR koja to postaje za neki dan. Dakle, tražim iskren odgovor ali znam ga unapred.

Znam da ne biste pošto većina Srba ne bi i većina bi išla u drugi deo EU ali je pitanje sledeće:

Da nije licemerno to što se vi, drugosrbijaši zalažete za ulazak Srbije u EU, svi do jednog a vi, lično ne biste išli da živite u ovaj ne tako mali deo EU. Smatram da je to odraz vrhunskog licimurja!

Još jedno pitanje za vas: Da li biste se preselili u Švajcarsku, Norvešku ili Island? Siguran sam da BI, makar u jednu od ovih zemalja. A zar nije licemerno što bi rado živeli u CH a CH nije članica EU NITI ĆE IKADA POSTATi? I to je duboko licemerno!

Da čujem odgovore?
 
lose razmisljas
rec je o tome da srbija nema izbor. geopoliticka situacija je takva.
+ su sve te (ili bar vecina, izuzev mozda rumunije i bugarske) drzave profitirale ulaskom u eu

- - - - - - - - - -

lose razmisljas
rec je o tome da srbija nema izbor. geopoliticka situacija je takva.
+ su sve te (ili bar vecina, izuzev mozda rumunije i bugarske) drzave profitirale ulaskom u eu
 
lose razmisljas
rec je o tome da srbija nema izbor. geopoliticka situacija je takva.
+ su sve te (ili bar vecina, izuzev mozda rumunije i bugarske) drzave profitirale ulaskom u eu

- - - - - - - - - -


lose razmisljas
rec je o tome da srbija nema izbor. geopoliticka situacija je takva.
+ su sve te (ili bar vecina, izuzev mozda rumunije i bugarske) drzave profitirale ulaskom u eu
Nije tačno, Srbija ima alternativu pošto više ne živimo u jednopolarnom svetu. Postoje Evroazijska unija i BRIK.

Netačno. Navedi mi JEDNU Članicu EU koja je dugoročno profitirala ulaskom u EU, tj. koja je pre ulaska u EU bila siromašna a posle ulaska u EU bogata!
 
Nije tačno, Srbija ima alternativu pošto više ne živimo u jednopolarnom svetu. Postoje Evroazijska unija i BRIK.

Netačno. Navedi mi JEDNU Članicu EU koja je dugoročno profitirala ulaskom u EU, tj. koja je pre ulaska u EU bila siromašna a posle ulaska u EU bogata!

pa ne, nema izbor. zapravo zivimo u jednopolarnom svetu. :lol: SAD je jedina svetska sila, a kada govorimo o znacajnim geopolitickiom ciniocima to su SAD i EU. ali ne pricam to. kazem ti da nemamo izbor zato sto smo okruzeni sa svih strana zemljama koje su clanice eu i nato + nemamo izlaz na more.
uz sve to, reforme je neophodno sprovesti - ekonomske, pravne, ali i drustvene.
pa sve clanice eu su profitirale ulaskom. madjarska, slovacka, letonija, litvanija, ceska itd.
 
Иване, бих, са задовољством.

Мање у те Бугарске и Трансилванције и слично, нећу да живим са сиротињом у гету и добијем вашке, али Будимпешта је рецимо јако леп град, веома удобан за живот ако имаш пристојну плату. Мој буразер је тамо живео скоро дванаест година и било им је супер, а и мени кад год сам отишао. Могу да замислим веома пријатан живот и у Пољској или Чешкој, рецимо.

Navedi mi JEDNU Članicu EU koja je dugoročno profitirala ulaskom u EU, tj. koja je pre ulaska u EU bila siromašna a posle ulaska u EU bogata!

Ирска ми одмах пада на памет као класичан пример. Португал. Шпанија. Грци такође, док нису сами себе говнарским понашањем урнисали.
 
Portugal, definitivno. Izolovan u velikoj meri od ostatka Evrope, pa time i sveta, lepa klima, lepa atmosfera, fado, vino i okean.

Zanimljivo je, recimo, da Litvaniju tretiramo kao nekakvu kloaku, a moze se povuci znacajna paralela sa Srbijom. Eto, zemlja takodje bogate istorije i tradicije, i sama bila pod udarom velikih sila niz vekova, i sama jednom bila velika sila, a ipak, ne prde i skice ko mi i busaju se time konstantno :think:
 

Back
Top