Jeste se ikad zapitale?

Posle druženja sa nekim, veze, bilo kakvog međuljudskog odnosa šta ste tu radile, kako ste mogle da budete sa takvim ljudima i čim ste bile sa njima da niste ni vi bolje...

Ne ne osecam se tako niti sam se pitala jer veoma biram drustvo sa kojem sam u principu, a cak i kada je mozda, mada vrlo retko, neko drustvo drugacije od mene same i bilo u mom okruzenju, opet ne osecam neku grizu savesti jer sam ja posebna individua, a ne deo mase, isto tako prijatelji i poznanici su mi potpuno razlicitih profila....jednostavno ne posmatram to tako.
 
Nisu se zapitale.
Mnogo trazis nemoj da si tako zahtevna.

Trebalo da kazes "pu prvi" a ne da sabotiras temu! :lol:

@tema: intuitivno se odbijam od osoba sa kojima mi se ne poklapa energija. Kad god mi se ukljuci taj "alarm" koliko i da se trudim oseca se moja distanca i nema kvalitetne komunikacije ni o lepom vremenu, a tek o necemu ozbiljnijem nema sanse.

Ona "s kim si - takav si" ne vazi bas uvek. Poneko nasedne na ruzicaste price ne zbog toga sto je naivan, vec zbog svojeg karaktera koji ne prejudicira da u svakom coveku cuci zlo. Vise volim da sretnem otvorene ljude, nek su i naivni, nego zadrte skeptike i ptice zloslutnice.
 
Trebalo da kazes "pu prvi" a ne da sabotiras temu! :lol:

@tema: intuitivno se odbijam od osoba sa kojima mi se ne poklapa energija. Kad god mi se ukljuci taj "alarm" koliko i da se trudim oseca se moja distanca i nema kvalitetne komunikacije ni o lepom vremenu, a tek o necemu ozbiljnijem nema sanse.

Ona "s kim si - takav si" ne vazi bas uvek. Poneko nasedne na ruzicaste price ne zbog toga sto je naivan, vec zbog svojeg karaktera koji ne prejudicira da u svakom coveku cuci zlo. Vise volim da sretnem otvorene ljude, nek su i naivni, nego zadrte skeptike i ptice zloslutnice.
:cmok2::heart:
 
Ne... Zaboga, ne moze se od citavog sveta pobeci. Daleko od toga da su mi svi koji su ikada bili u mojoj blizini odgovarali ali sta da se radi. Ponekada, sticajem okolnosti, covek prosto mora da provodi vreme sa odredjenim ljudima, bilo privatno ili poslovno. Kada bih trazila samo one koji mi 100% odgovaraju kao ljudi bila bih sama.
 
Posle druženja sa nekim, veze, bilo kakvog međuljudskog odnosa šta ste tu radile, kako ste mogle da budete sa takvim ljudima i čim ste bile sa njima da niste ni vi bolje...

Mislim da svaki odnos ima svoj razlog. U tom trenutku je bas ta razmena energija neophodna, jednom ili oboma, iz ovog ili onog razloga. Ne mislim da smo uvek slicni onima sa kojima smo u kontaktu, ali sa onima sa kojima se dugo i intenzivno druzimo (jer prijatelje sticemo i biramo), uglavnom se poklapamo.
 
Posle druženja sa nekim, veze, bilo kakvog međuljudskog odnosa šta ste tu radile, kako ste mogle da budete sa takvim ljudima i čim ste bile sa njima da niste ni vi bolje...


U druzenju, nikada.
Mogu samo da doziram druzenje sa nekim ako mi bas ne odgovara u svakom pogledu.
U vezi jesam pomislila "kako sam mogla toliko dugo biti sa njim" ne zato sto je neko bolji, a neko gori, vec zato sto se ljudi cesto menjaju u razlicitim pravcima.
 
Posle druženja sa nekim, veze, bilo kakvog međuljudskog odnosa šta ste tu radile, kako ste mogle da budete sa takvim ljudima i čim ste bile sa njima da niste ni vi bolje...
pa, ja se nekada na forumu npr. zapitam kako neki kreten uopste sme da mi se obrati, a kamoli nesto vise od toga
pa se upitam dal je moguce da taj neko misli da samo zaista na istom novou
pa cesto ne mogu da dokonam odgovor na to pitanje
 
Jesam.. u dva slucaja.. Jednom je u pitanju bio muskarac , drugi put drugarica...Ne smatram da su gori od mene ali sam se u jednom trenutku zapitala sta ja radim s tim ljudima?!
Inace, zalim sto ne mogu da biram kolege npr. To su ljudi s kojima provedem pola dana a da ne zelim, a pritom nemam sposobnost filtriranja svega sto ne volim i sto mi se ne svidja..Ali, valjda tako svi.. :sad2:
 
jao nemoj da porastes :confused:
nije to nista spec mislim da neki ljudi ne porastu, tj porastu koliko mora, a dobro i ovi sto porastu previse ne znaci da ne valja bas toliko
al ako ne moras nemoj

- - - - - - - - - -

jos gore na silu kao nisi
 
Msm konkretno kad vi uživate u nekom odnosu i onda skontate da je ta osoba smrad i da vi to niste videli ili se pravite da niste videli što u neku ruku znači da ste isti. Govorim o jako bliskim osobama.

Ја јесам, то је било раније, у питању су биле две другарице и, морам да признам, са једном сам се дружила зато што је била занимљива и имала хумор сличан мом,али она је често умела да ме психички малтретира у стилу да ми диктира с ким могу, а с ким не би требало да се дружим, да ми држи бескрајна предавања, да слушам о њој, само о њој, да говори лоше о мојим пријатељима, била је напорна и све је то трајало из неке навике,
ја сам проредила виђања све док нисмо
потпуно прекинуле контакт. После сам се питала зашто то нисам раније урадила, шта ми је требало то да трпим као да ми је на зеницу ока изашла, а истина је
да кад си тинејџер, некако се вежеш за то друштво и мислиш да ни други нису много бољи. А ова друга другарица је била незанимљива, често посесивна, склона критици и звоцању, а са њом сам се дружила зато што смо у комшилуку, ишле заједно у обданиште, основну и средњу школу и онда по некој инерцији, није ми се дало да је тек тако откачим, него сам се и ту постепено удаљавала, али сам се опет питала зашто нисам раније. Шта рећи, сама сам бирала, сама сам крива. Што се мушкараца тиче, ту ни за чим не жалим, када сам била са неким значи да ми је у том тренутку баш такав пасовао, а и нису били ни изблиза тако напорни као ове женске персоне.
 

Back
Top