Nаjbolji domaći glumac i glumica?

  • Začetnik teme _____Luciferka______
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zbog subjektivnosti forumasa i nepoznavanja semantike naziva-ova tema postaje konkurencija raspravama o OMILjENIM glumcima i glumicama, jer su argumenti za najbolju glumu ovde krajnje labilni i tipski-svi se svode na ono,,Lep je'',,Obozavam onu njegovu ulogu'' ili ,,Bas je bio smesan u onom filmu''...
Moj doprinos ovoj temi bi se sastojao iz sledece liste:

Znači ti si objektivan forumaš? Kako si to zaključio i čime to potkrepljuješ? :lol:
 
NAJBOLjI GLUMCI:
1. Milos Zutic
2. Branko Plesa
3. Ljuba Tadic
4. Stevo Zigon
5. Rade Markovic
6. Petar Kralj
7. Vlastimir-Djuza Stojiljkovic
8. Mihailo-Misa Janketic
9. Petar Banicevic
10. Predrag Lakovic
(Sta da radim kad cenim glumacku teatralnost )

Ajde dobro, ova lista još kojekako, ali to je sve neka glumačka praistorija, koja danas ne bi imala prođu, osim Đuze, Miše Janketića i Pere Kralja.
 
LISTA GLUMACA, CIJE SU SPOSOBNOSTI NEDOVOLjNO ISKORISCENE:
1. Ceda Petrovic
2. Dragan Vujic
3. Marko Todorovic
4. Slobodan Perovic
5. Branimir Brstina, zbog fantasticne mogucnosti transformacija
6. Milija Vukovic
7. Tanasije Uzunovic
8. Milan Puzic
9. Toma Trifunovic
10. Predrag Todorovic

Ovo je lista što anonimnih, što krajnje prosečnih i nezanimljivih glumaca. Btw a ko je to trebalo da iskoristi njihove "sposobnosti"?
 
LISTA NAJBOLjIH GLUMICA:
1. Mira Stupica
2. Olivera Markovic
3. Rahela Ferari
4. Radmila Savicevic
5. Mira Banjac
6. Svetlana Bojkovic
7. Ruzica Sokic
8. Ljiljana Stjepanovic, zbog fantasticno odigranih uloga u kojima tumaci osobe razlicitih zanimanja i socijalnih slojeva
9. Milena Dravic
10. Ksenija Jovanovic

Oko Rahele Ferari, Olivere Marković, Radmile Savićević i Ljilje Stjepanović se slažem. Ove ostale su prenaduvane veličine iz Brozove epohe, čije delo treba prevrednovati i spustiti u realne okvire. Posebno tu mislim na Miru Stupicu.
 
Najbolji glumci:
1. Miki Manojlovic
2. Branislav Lecic
3. Vojin Cetkovic
4. Zarko Lausevic
5. Sergej Trifunovic


Najbolje glumice:
1. Milena Dravic
2. Svetlana Bojkovic
3. Sloboda Micalovic
4. Tanja Boskovic
5. Anica Dobra

Ima ih jos puno, ali za navedene mislim da mogu izneti svaku ulogu.
 
Znači ti si objektivan forumaš? Kako si to zaključio i čime to potkrepljuješ? :lol:
Moja mama je bila pozorisna glumica, a stric jedan od radnika u pozorisnoj reziji. Nadam se da sam pod uticajem njihove okoline i genetike imao sanse da stvorim pravi ukus, cije misljenje treba biti vrednovano...

Ajde dobro, ova lista još kojekako, ali to je sve neka glumačka praistorija, koja danas ne bi imala prođu, osim Đuze, Miše Janketića i Pere Kralja.
Mislim da ce oni ostati vanvremenski popularni, jer dalekoseznost njihovog talenta opcinjava ljude i danas, no svako ima pravo na svoje misljenje
Ovo je lista što anonimnih, što krajnje prosečnih i nezanimljivih glumaca. Btw a ko je to trebalo da iskoristi njihove "sposobnosti"?
Pa, ja sam bas namerno njih, anonimne, i naveo jer nazalost nisu imali prilike da se pokazu posto je masa vise hrlila u bioskope, a manje u pozorista, gde su oni ostvarivali znacajne role. Za neke se i moze reci, ali ako kazes da su Slobodan Perovic i Toma Trifunovic nebitni glumci-onda smo u dubokom problemu...
 
Znas, kako, taj Gidra je samo glumio neku seljacinu, pre svega perverznu i seksualno opterecenu osobu. Ima neke partizanske filmove, ali i oni su bez veze. Odvratan je.

Он је највећу популарност стекао вестерн-филмовима, у којима је скоро непрепознатљив, па можда и може да се каже да има могућност трансформације...

Zašto misliš da je precenjen? Recimo, ona predstava Radovan III je zasnovana na prilično prosečnom tekstu ( ne znam ko je to rekao, možda i sam Kovačević ), ali Radmilović je svojim improvizacijama od nje napravio Nešto. Zato je veliki.

Али ту није његова глумачка, већ комичарска величина. Вероватно она мисли на то...

Posto se ocekuje reci cu vrlo rado, pretpostavljam da vas zanimaju domaci glumci:

Anica Dobra, Branislav Lecic, Mirjana Karanovic, Sonja Savic, Branislav Lecic, Miodrag Krivokapic (mada je on na granici da bude tipski glumac), Boris Komnenic, Dubravka Mijatovic (mada u poslednje vreme sa Sojicem joj znatno opada talenat, ne zbog saradnje sa njim, vec zbog tipiziranja glume), Ljiljana Stepanovic je odlicna glumica, ali polako je uloge, tipa "Seljaci" srozavaju, Mira Banjac, Mira Stupica (u pozoristu je odlicna), Nenad Jezdic (ponekad), npr. Svetlana Bojkovic, kojje losa TV glumica, dobra je u pozoristu. Ja sam je gledala u Mariji Stjuart. Odlicna. Radmila Savicevic je bila dobra komicarka, kao i Seka Sablic, Gorica Popovic je bila dobra u Boljem zivotu i Vuku Karadzicu, ali ocajna u Kosovskom Boju, Renata Ulmanski, Milena Dravic u kvalitetnijim filmovima (bez onog mamlaza Ljubise Samardzica, budjavog je..bbaca i Bate Zivojinovica, budjavog samoupravljaca)...

Не бих рекао да они осликавају тип талента. Борис је увек неуверљиви колерик, Бранислав шармантни заводник, а Кривокапић неупечатљив...


Jeste. Jednostavno, ona ne moze da glumi Sekspirova dela, jer izbija veselost iz nje, ali se ona i ne trpa kao neka glumacka ikona, poput onog budjavog Dragana Nikolica.

Да, не трпа се, па улете баш код бизнисмена Ђорђа Зечевића у кревет. Што није изабрала неког пекара или молера да се убаци код њега...

Zena sa slomljenim nosem, Klopka, losa gluma?

Превише су му типске улоге. Мало одскаче у ,,Клопци'', али мало иритира та његова изненадна дрчност и манијакални бес у свакој улози...
 
Slobodan Cico Perović :)

Šteta što nisam mogla da ga gledam u pozorištu . On je imao i tu predivnu sposobnost da glumi i kad ćuti,a to je takva retkost .

00000-00581.jpg
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top