Gde na postdiplomske?

nsbee

Aktivan član
Poruka
1.757
Na nekoj od starijih tema neko je spomenuo postdiplomske studije posle jezika, npr. Interesuje me nesto detaljnije o tome- koje fakultete je moguce upisati i koje zvanje se stice?
004011.gif
Da li je moguce da neko ko posle francuskog ode na postdiplomske iz ekonomije postaje mr ekonomije, isto kao i onaj ko je 4 godine to studirao?
Znam da ovo ne vazi za fakultete tipa elektro ili medicina, ali sta je sa ostalima? Ako, recimo, resim da idem na postdiplomske iz (neke) psihologije koja bi isla super uz jezike, sta se desava? Koje su mogucnosti i koje zvanje se stice?

Nadam se da vas nisam previse udavila, ali zaista bih volela da sznam sto je vise moguce informacija. Ovo se odnosi na NS univerzitet, mada mislim da ne bi trebalo mnogo da se razlikuje od ostalih... valjda.

Hvala unapred!
057.gif
 
nsbee:
Da li je moguce da neko ko posle francuskog ode na postdiplomske iz ekonomije postaje mr ekonomije, isto kao i onaj ko je 4 godine to studirao?

Није могуће...
...отворена је могућност да исполажеш разлику испита...у овом случају све.
...и то само уз одређени просек.
 
Ovo sto ti pisem se odnosi na Beograd, ali pretpostavljam da je slicna situacija i na ostalim univerzitetima.
Mozes da upises postdiplomske na raznim fakultetima, nakon studija jezika. Ako imas prosek preko 8 ne polazes prijemni. Obicno na sajtu svakog faxa pise koji su uslovi za upis postdiplomskih, mozda je najbolje da vidis konkretno za onaj fax koji te zanima. Poznajem devojku koja je posle filoloskog upisala bankarstvo na ekonomiji i super joj ide. Ne znam za sigurno da li je morala nesto dodatno da polaze. Ja za politicke nauke nisam. Isto je i za FON, Filozofski, o privatnima da ne govorim.
 

Back
Top